Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mortal Kombat Komplete Edition - recenzja

41 postów w tym temacie

Sprzedałem Mortala na PS3 m.in. przez to, że strasznie długo trzeba było szukać przeciwnika w multi, a tu się okazuje, że na PC jeszcze gorzej :(... Byłem pewny, że te tłumy pecetowców, które czekały na porządną bijatykę na ich platformę, zapewnią grze dużą bazę graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlaczego postacie poruszają się tak ślamazarnie ? Oglądałem filmiki na YT w wersji na PC i poruszają sie szybko i dynamicznie. Nie jest to kwestia sprzętowa w moim przypadku, więc czemu tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/07/4ba3a0e776cc3035f6697ef851007246_original.gif?1374245579 - a tak dzisiaj mi wpadło do głowy jak zobaczyłem recenzję Mortala i przypomniałem sobie, że Freddy tam jest. Jakby dorzucili jeszcze Jasona... hohoho, byłoby ostro :D

Co do samej gry to faktycznie sam zauważyłem, że u kilku streamerów gra potrafiła zwalniać i to ostro. Można mieć tylko nadzieję, że z czasem wyjdą do niej konkretne patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak uważam że ten MK ma wolne tempo gry. I mówię to po graniu w wersję na PS3, więc nie jest to kwestia portu czy sprzętu. Postacie niby są szybkie, ale cały czas miałem wrażenie jakbym sterował słoniem. Tutaj postacie nie dorastają zwinnością tym z na przykład Tekkena. Poza tym we wcześniejsze części grało się nawet nieźle, a ta jest zwyczajnie nudna mimo tych wszystkich fatality i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapewniłyby. Jakby konwersja była porządnie zrobiona. Sorry ale jak ponad 50% osób ma
> slow-motion w singlu to co to za gra.

Właśnie akurat trafiłem na taki filmik i rzeczywiście wygląda to ślamazarnie... ale może to kwestia Difficulty jest - Gość grał na Easy. Nie znam się, bo gry jeszcze nie mam (czekam do 3 sierpnia) ale stawiałbym na to.

Co do recki. Cóż, nie musiałem nawet patrzyć na samym początku kto ją napisał, bo od razu rozpoznałem po stylu ;]. Ogólnie jest dość zniechęcająca. Też wiele razy nawalałem w Mortala sam i to nie dlatego że nikt by się nie znalazł, tylko po prostu nie miałem dobrej klawiatury do grania (blokada i te sprawy). Także jakby gra kosztowała więcej niż stówkę, to już bym pewnie zrezygnował patrząc na to, ile czasu ostatnio przy Trilogy spędziłem. Jednak dalej wierzę, że będę się dobrze przy najnowszej odsłonie bawił (no i ponadto fajne zniżki są na muve.pl :))

I teraz mam kilka pytań do autora (bo może pewne kwestie były pominięte, albo to ja ich nie zauważyłem) albo do kogoś kto już trzaskał od początku lipca:
1. Jak to jest z tym tempem rozgrywki, na który zwrócili uwagę osoby wyżej (na yt też widziałem o tym dyskusję)?
2. Jak jest z optymalizacją gry? Bo według mnie powinno to śmigać bardzo dobrze na 4 letnim sprzęcie (a akurat mam w drugim pokoju takiego, to mógłbym na dwóch kompach grać) a wszędzie widzę wymagania, których ja w tej grze nie widzę (zwłaszcza jeśli jest to bardzo dobry UE3)
3. W związku z pytaniem powyżej, czy sieciowo da się połączyć z kolegą, grającym ze swojego konta Steam. Jak w strzelankach, jeden by hostował i zrobilibyśmy sobie sesję na siebie. Da się tak? Bo wiadomo, że to większa wygoda. Nie ma z jednej strony blokady, a z drugiej niech kolega niszczy swoją klawiaturę :))
4. Da się we dwóch grać na kompa w "rundach wytrzymałościowych"? (Endurance Round - tutaj to się chyba nazywa Tag Team) i w związku z tym pytaniem, czy da się też trzaskać łącznie w 4 osoby w trybie 2v2? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wersji na konsolę PlayStation 3 i powiem szczerze, że gra mnie nie zawiodła.
Wszystko jest dookoła bardzo ciekawie przedstawione, a sama rozgrywka to poprostu czysta przyjemność.
Recenzja bardzo ciekawa, konkretna oraz na temat :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 11:07, Ecko09 napisał:

U mnie na slow-motion pomogło wyłączenie xfire in-game. Jak ktoś używa xfire to niech
spróbuje.


w jakim sensie ci pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tym Freddym zrobili niespodziankę.

Kilka razy z kumplami rozmawialiśmy, jak mogliby wydać na tym samym silniku bijatykę z postaciami z horrorów.

Od razu wymienialiśmy typy potencjalnych charakterów - Freddy, Jason, Leatherface, Michael Myers, Hellraiser i inne Cenobity, The Crow (tzn. Brandon Lee :D ), cholera, nawet mogliby wstawić zwykłego wampira (Nosferatu?) czy zombie jako postać czy gościnny występ Scorpiona czy Jokera.

Można by tak wymieniać i by się uzbierało cały rooster. ^^

Jakieś inne typy?

EDIT: T-800 & T-1000? Czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świeży i mocny sprzęt ale rzeczywiście na niektórych mapach (przede wszystkim na the graveyard) spada tępo rozgrywki, postaci poruszają się jakby w zwolnionym tempie. Nie jest to kwestia poziomu trudności ale raczej kiepskiej optymalizacji. Trzeba trochę pogrzebać w opcjach i śmiga jak trzeba ale obawiam się że trzeba mieć na prawdę mocny sprzęt żeby wszystko działało idealnie na maksymalnych detalach. A sieciowo ta gra działa momentami fatalnie. Są tam bardzo silne lagi (to już nie jest takie slow motion) i często wywala okno gry. Nie wiem szczerze czy to bardziej wina gry czy multi przez steama (w civilization V też działa fatalnie). A samą grę uważam za świetną, jest dynamiczna i kombosy łączą się w taki sposób że nawet jak nie umie się dobrze grać to to wygląda widowiskowo. Jak dotąd to moja ulubiona bijatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie kijowe komputery, to i gra chodzi ślamazarnie.
Tak trudno zrozumieć, że wymaga ona stałych 60fps? Odpalcie frapsa i zobaczcie, ile utrzymujecie.
TAK, to jest kwestia sprzętowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 14:10, Rebal napisał:

to pochwal się tym mocnym sprzętem ;P.
bo podejrzewam, że grafa nie wyrabia skoro zamula.


Inne nowinki działają jak trzeba na najwyższych. Komp ma 2 lata ale gtx 570 się jeszcze tak nie zestarzał żeby nie pociągnąć na maksa zoptymalizowanej bijatyki szczególnie że grafika nie wciska w fotel. Jednak twierdze że to optymalizacja, szczegulnie ze muli na jednej mapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, jeszcze kwestia optymalizacji sterowników ale z nimi bywa różnie bo czasem to nowsze są lepsze do danej gry od tych starych i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować