Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mortal Kombat Komplete Edition - recenzja

41 postów w tym temacie


> I teraz mam kilka pytań do autora

> 1. Jak to jest z tym tempem rozgrywki

tempo jest całkiem normalne, w sensie zwyczajnie szybkie, gra zwalnia tylko jak ma za mało klatek na sekundę albo lagi w online

> 2. Jak jest z optymalizacją gry?

Na rocznym mid-range wszystko zasuwa elegancko, ale na laptopie 3-letnim, z tych mocnych lapków do grania, musiałem zbijać detale, bo właśnie ruszali się wszyscy jak muchy w smole.

> 3. W związku z pytaniem powyżej, czy sieciowo da się połączyć z kolegą, grającym ze swojego
> konta Steam.

Tak, można zaprosić do bitki kumpla z przyjaciół na Steamie, z tego co widziałem.

> 4. Da się we dwóch grać na kompa w "rundach wytrzymałościowych"? (Endurance Round - tutaj
> to się chyba nazywa Tag Team) i w związku z tym pytaniem, czy da się też trzaskać łącznie
> w 4 osoby w trybie 2v2? :)

Owszem, jest Tag na 2v2, jest nawet 1v2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 12:48, Skrzypiec napisał:

> a gdzie jest ta opcja xfire in-game?
XFIRE to taki program. Chodziło o wyłączenie go.


Może być włączony, ale w opcjach wyłączyć należy funkcje in-game.

@Ciekawski94

W takim, ze nie muli już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy Mortal Kombat to dobra bijatyka dla kogoś kto nie umie grać w bijatyki? :)
Zawsze chciałem nauczyć się grać w jakąś grę z tego gatunku, ale niestety przeważnie lamiłem i kończyło się na naciskaniu losowych klawiszy. Marzy mi się jednak opanowanie jakiejś bijatyki bardziej od strony technicznej.
Czy nowy Mortal Kombat jest trudny do opanowanie jeśli chodzi o kombosy itp.?
Czy ktoś kto nie jest koksem w innych bijatykach będzie mógł się w Mortalu odnaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 17:02, Crew_900 napisał:

Tak gra bardzo fajna i można się nauczyć fajnych ciosów :)

Są ciężkie do opanowania dla "bijatykowego" laika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 17:32, kaczek93 napisał:

> Tak gra bardzo fajna i można się nauczyć fajnych ciosów :)
Są ciężkie do opanowania dla "bijatykowego" laika?


Masz listę ciosów której można się nauczyć. Treningi to podstawa, ja sam dopiero zaczynam i wszystko przede mną.

Co do recki... Pierwszy akapit to zwykłe czepialstwo na coś co już towarzyszyło konsolowym wersjom, czy autor spodziewał się że nie będzie trzeba tutaj grać Sonją, oraz że cutsceny (które dla mnie wyglądają OK) będą jakieś mega?
Drugi akapit i reszta też nie lepsza... Co mnie obchodzi to co autor robił z kolegami w latach swojej młodości? Przyszedłem poczytać o tym jak gra wygląda i jak się sprawuje, a na to poświęcono jej z 1-2 zdania.

Minusy na podsumowaniu też śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak koledzy w to nawalali. Jakość wykonania wywarła na mnie wrażenie, pod względem wizualnym jak i mechanicznym. Sam bym w to nie zagrał, ze względu na brutalność. Wiele tytułów w jakie grałem przez ostatnie 12 lat było mniej lub bardziej brutalnych, ale to co zobaczyłem w tej grze, jest tak drastyczne i ochydne, że nie da się na to patrzeć, to jest moim zdaniem chora gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania kiedy wreście dostaną kostiumy wojownicy ninjia , takie jak w filmie Mortal Kombat i Mortal Kombat Conquest i zrobione ze wszystkimi szczegółami , to jest karygodne jak są przedstawiani wojownicy.Zwłaszcza Reptail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 14:43, KeyserSoze napisał:

Tak, można zaprosić do bitki kumpla z przyjaciół na Steamie, z tego co widziałem.


Tutaj się wtrącę. Szkoda, że nie pojawiła się o tym informacja w recenzji, ale cała ta opcja jest skopana. Przez Mortala nie możemy zaprosić znajomych do potyczki, trzeba się wałęsać po overlayu Steam i ręcznie zapraszać do rozgrywki. Tj. z poziomu friend list Steam, a nie menu otwieranego przez MK. Dlaczego? Bo ktoś "mądry" w firmie robiącej porta nawet tego nie sprawdził od stycznia, kiedy to gra trafiła do testów. Co za tym idzie przy zapraszaniu przez menu wita nas error "OUT OF MEMORY" lub inny komunikat informujący o niezgodności czy problemach z Visualem.

Do tego owe dwa błędy niweczą również rozgrywki w trybie King of the Hill, bo pojawiają się i tam.

Innymi słowy: Mortal w multi na PC to głównie, jeśli nie tylko i wyłącznie, przy jednym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu artykułu doszedłem do wniosku że chciałbym poznać twoja żonę ;D
Hehe, a tak na serio, to recenzja spoko. Single w MK jest tylko dodatkiem do multi. Ciekawa fabuła, ale brak wyboru. Różne opcje trybu multi, jak również wspomniany Ladder - naprawdę ciekawe.

Szmaragd - jeśli jeszcze o tym nie wiesz to film powstał na podstawie gry, nie odwrotnie.
Mortus4 - to jest recka o MK na PC - tu bijatyki pojawiają się niestety bardzo sporadycznie.

Mam problem z klawiaturą w MK, w trybie 2 vs. 2, podczas wykonywania kombosów zmieniają się czasami samoistnie zawodnicy - nie jest to cel zamierzony (do zmiany zawodników jest przecież osobny klawisz) ani specjalny cios. Na padzie nie ma tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie gra kozak i pykam z kumplami po sieci zadnych slomo wszystko smiga 60 klatek nie wiem w czym macie problem ale jest to najlepsza bijatyka dla mnie pierw mialem na x ale x poszedl na sprzedaz i teraz mam na pc i jestem mega zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o "martwym" trybie sieciowym i o tym, że w dwa tygodnie po premierze jest z tym kiepsko, wypadałoby choćby słowem wspomnieć o tym, że gra na PC wyszła na razie w wersji cyfrowej i część graczy czeka na premierę na krążku DVD. Ale cóż, kto by się tam przejmował takimi detalami... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę musicie nas męczyć "Suawkiem" S i tymi jego prostackimi blogowymi notkami pełnymi czerstwego humoru, pokracznie sklejanych nieporadnie zdań udającymi recenzje i tak dalej??
Ten człowiek zaniża poziom GRAM.PL na tle tekstów Myszastego etc. to naprawdę wygląda gorzej niż źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować