Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gearbox zapowiada Homeworld i Homeworld 2 w HD!

19 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Twórcy serii Borderlands ogłosili na PAX Australia, że trwają prace nad odświeżonymi wydaniami dwóch gier z cyklu Homeworld. Mało tego, oryginalne wersje „jedynki” i „dwójki” wkrótce będą dostępne w cyfrowej dystrybucji.

Przeczytaj cały tekst "Gearbox zapowiada Homeworld i Homeworld 2 w HD!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra informacja dla wszystkich fanów, ponieważ niezależnie od jakości wersji HD wreszcie coś w sprawie Homeworlda się zmienia, być może nawet na lepsze :)
Potencjalny sukces reedycji to również szansa na H3... Chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To bardzo dobra informacja dla wszystkich fanów, ponieważ niezależnie od jakości wersji
> HD wreszcie coś w sprawie Homeworlda się zmienia, być może nawet na lepsze :)
> Potencjalny sukces reedycji to również szansa na H3... Chyba.


Cóż zgadzam się z kolegą Boguslavem 4(mimo, że jest sympatykiem tau), Sam pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie 1dynka w 1999 i do dziś nie mogę zmusić kolegów do przejścia, żeby poczuli ten fantastyczny klimat podróży Mothershipem w nieznane.

Myślicie, że Gearbox scharzni/da nowe życie tej marce?

Również mam nadzieje, że da to szanse na powstanie 3jki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać, już dawno powinna powstać trójka, tylko żeby nie była tak słaba fabularnie jak część 2 a tak mroczna jak dodatek do jedynki - Cataclysm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po DNF i A:CM miałem bojkotować gry od Gearbox, ale dla Homeworlda zrobię wyjątek. :) Czy Homeworld: Cataclysm również dostanie odświeżoną wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 11:08, VuLgAtUs napisał:

Po DNF i A:CM miałem bojkotować gry od Gearbox, ale dla Homeworlda zrobię wyjątek. :)
Czy Homeworld: Cataclysm również dostanie odświeżoną wersję?


Cataclysm był zrobiony przez inne studio i raczej wyklęty przez fanów, więc wątpię. :) Szkoda w sumie, to była bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 10:32, Astelan napisał:

Cóż zgadzam się z kolegą Boguslavem 4(mimo, że jest sympatykiem tau), Sam pamiętam jakie
wrażenie zrobiła na mnie 1dynka w 1999 i do dziś nie mogę zmusić kolegów do przejścia,
żeby poczuli ten fantastyczny klimat podróży Mothershipem w nieznane.

Myślicie, że Gearbox scharzni/da nowe życie tej marce?

Również mam nadzieje, że da to szanse na powstanie 3jki :)


Gorzej, gram Ultrasami na zmianę z Salamandrami :P Tau to było dawno temu i pozostało z sentymentu :)

Nie chciałem tego pisać w pierwszym poście, ale mogą mieć ciężko szczególnie w przypadku jedynki. Ciekawe również jak poradzili sobie z problemami prawnymi- studia mające prawo własności do własnych gier często nie mogą zrobić remaku, bo brakuje jakiejś licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Chciałem zagrać od dawna... ale czasem ciężko się sięga po stare gry. Teraz będzie dodatkowa motywacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to wyląduje na GOG, a nie tylko paskudny steam. Poza tym...oby nie zawalili sprawy, niby to tylko wydanie w HD ale po tym co ostatnio wyczynia Gearbox byłbym w stanie uwierzyć że to też potrafią spieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 12:50, Feallan napisał:

...

Cataclysm był zrobiony przez inne studio i raczej wyklęty przez fanów, więc wątpię. :)
...


Ja siebie uważam za fana serii i uwielbiam Cataclysm - w sumie to taki Homeworld+ :D.

Osobiście Homeworldów na Steam nie potrzebują (i tak pewnie będą sobie za nie wołać po 10 euraczy przynajmniej), ale wersjom HD będę się przyglądał (zwłaszcza "jedynki", bo ona, mimo, że działa na współczesnych blaszakach i Windowsach, potrafi czasem ni z tego ni z owego przełączyć się w tryb, który można określić pół-software - wspomaganie 3D jakby się wyłącza, ale nie do końca :D). Mam nadzieję, że będą miały ludzkie wymagania i update dotknie wyłącznie sfery audiowizualnej, bez grzebania w mechanice, fabule i misjach w kampanii. Ma być dokładnie tak, jak w oryginale, w szczególności żadnego "Win Button" (piję tu do FFVII :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 16:18, Fatal-X napisał:

Mam nadzieję że to wyląduje na GOG, a nie tylko paskudny steam. Poza tym...oby nie zawalili
sprawy, niby to tylko wydanie w HD ale po tym co ostatnio wyczynia Gearbox byłbym w stanie
uwierzyć że to też potrafią spieprzyć.

Przerabiając tylko grafikę na nowszą nie powinni nic zmienić chyba że zrobią tak jak ktoś to wymyślił na jednym z for XD :
In a brilliant display of absolute genius, developing powerhouse Gearbox releases the gem of the new Generation.
"Yeah Jim, we were sitting on the AMAZING Homeworld license and we REALLY wanted to give it the fair treatment it deserves, nay, its FANS deserve!''
"We''ve added several features to the tried (or should i say tired *laughs*) and true "RTS" gameplay of Homeworld to make it more accessible to our console fans.
Resources accumulate over time now, and regenerate at a much faster rate if you hit 0 or have very little. Old fans of the series surely remember how difficult it was to play the game and have to stop playing to tell harvesters to gather resources.
Ships now deploy in pre-built squadrons, and you can change their formation with our intuitive menu wheel.
Not only that, you can now control the leader of the squadron directly! Fans of great flight simulators like Ace Combat: Assault Horizon will feel right at home with the new dog fighting events we will add upon interacting with an enemy squad!
all in all it will be a great addition to our lineup, and with our unique comedy added it might be a great addition to the hall of gaming in general!
keep an eye out for call backs to the old lore and other games, and we have a few surprises for those who have already played the original, including the new Kharak Reborn dlc where we discover how Kharak did not really all burn down!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym, zeby tylko jedna sie pojawila (oprocz samego HD) - aktywna pauza. Chcialbym moc sie zatrzymac i przemyslec kolejny krok. Pewnie nie ma co liczyc na to, ale pomarzyc fajna rzecz ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

x_X No i się zaczyna...zostawcie homeworlda takim jakim był!!! Ok zmiany w sterowaniu rozumiem(chociaż przyznam, że H1 to jednak była gra dla hardkorowych graczy zwłaszcza za przechodzenie misji z stanem faktycznym jednostek - tam naprawdę trzeba było się napocić, ale jaką to dawało satysfakcję :/) I na cholerę kharak dlc?! Rozumiem iść z fabułą dalej, wymyślać nowe rzeczy, ale nie powinno się ingerować w zamysły oryginalnych twórców bo wtedy to będzie, imho, bardziej wyglądało na fanowski mod niż odświeżony oryginał. Niestety nie ma co jednak strzępić języka po próżnicy, bo oczywiście wszystko się musi sprzedać ;) Eh tęsknie za czasami kiedy ludzie wstawali z głową pełną pomysłów co dodać do gry, dlatego że wynikało to z radości tworzenia, a nie dla lepszej sprzedaży.


Ps. za to lubiłem Homeworlda 1 że można było produkować pojedyncze jednostki - miało to sens bo Praktycznie rzecz biorąc kushanie nie byli armią, wszystko co tworzyli było generowane na potrzeby danej sytuacji - każda była nowa. Dodanie od razu budowanych szwadronów jak w HII nie ma sensu bo i tak z tych oddziałów gracz tworzy oddziały - incepcja : D

ps.2 Cataclysm był...inny...Ale mimo wszystko udało mi się nastraszyć, i to w strategii! Np. kiedy miało się te 11 lat wtedy i w nocy słyszało krzyki umierającej załogi zmienianej w żywe pociski zarażające inne bezbronne statki - awesome :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 12:50, Feallan napisał:

Cataclysm był zrobiony przez inne studio i raczej wyklęty przez fanów, więc wątpię. :)
Szkoda w sumie, to była bardzo dobra gra.


Chyba ci się coś pomyliło Cataclysm był bardzo dobrze przyjęty przez fanów, dużo lepiej niż chociażby dużo słabsza dwójka (słaba fabuła, gorsza mechanika) :) Mam nadzieje że jego też uda się odświeżyć bo to zacna gra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 09:20, Astelan napisał:

...


Tomoya-kun tylko żartował, oby nikt w Gearboxie nie podchwycił tego żartu i nie potraktował go poważnie :).

A Homeworld w gruncie rzeczy jest łatwy, potrzeba tylko trochę cierpliwości i poznanie

Spoiler

Salvage Corvette powah!

:D. Możesz sobie po trochę taką flotę sklecić (i to nie w przedostatniej misji, a sporo wcześniej :)), że mogłaby bez trudu zmieść całe imperium Taiidan :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować