Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uwierzycie, że te gry mają już tyle lat?

123 postów w tym temacie

Przy Medal of Honor warto było by zaznaczyć że chodzi o wersję na PSX.

I gdzie się podziały RTC Wolfenstein i Quake III Arena ???!!!


> Jak w następnej części nie będzie Heroes III to będzie wstyd :P
Powiem to samo o Disciples :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Coda ukończyłem z 10 razy, najlepsza część serii wraz z dodatkiem.
Takie gry jak Kotor, Max Payne, Warcraft 3, Deus Ex, Gothic, Mafia, Hitman, Half-Life do dziś miażdżą a kto grał w te gry z 10 lat temu a w niektóre i więcej to nie dość, że był oszołomiony klimatem i fabułą tych gier to jeszcze w tamtych czasach i grafika miażdżyła.

Popatrz cię choćby na trailer Battlefield 1942 przecież on do dzisiaj zjada na śniadanie większość dzisiejszych.
A trailer GTA: Vice City pełna amatorscyzna ale gra i tak miażdżyła w tamtym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji intra do Gothica, po przejściu na youtube jest zakaz do umieszczania tego filmiku na innych stronach, nie wiem czy to aplikuje :P
Ale świetnie było sobie znów obejrzeć intro i końcowe powitanie w kolonii (*ŁUP*) ;D
Artykuł super, łezka się w oku kręci podczas oglądania tytułów z którymi już się tyle lat nie miało styczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, co za czasy... pamiętam jak kupiłem sobie huba i z chłopakami z bloku rozciągalismy skrętki z okna do okna... niezapomniane godziny przed CSem, Herosem3, Quake3, Age of Empires2, Red Alertem...
dorzuciłbym do tego zestawienia właśnie Age of Emipires, Quake3, Commandosa, Herosa3, Resident Evil, Red Alert...
może też Dark Colony lub Desperados?? :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wśród czternastolatków zabrakło Hirołsów 3 :)
Do dzisiaj grywam jak stary znajomy z 6-pakiem wpadnie.
Fajny artykuł, w sumie dopóki człowiek go nie przeczytał nie zdawał sobie (bądź nie chciał) sprawy z tego, że to już tyle lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah ten czas leci....Pamiętam jak się zagrywałem w MOH:AA ,ten niesamowity klimat,ucieczka Tygrysem Królewskim,epicka Operacja Overlord,późniejsze dodatki też były bardzo dobre.W pierwszego coda grzechem było nie zagrać.Od razu polubiłem kapitana Price :).W Battlefield 1942 grało się obowiązkowa ze względu na MP.Przydałoby się opowiedzieć jeszcze o wielu grach.Dobrze byłoby dorzucić np: Blitzkrieg czy Half Life

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sands of Time - nie dość, że dziwnym trafem nie udało mi się jej nigdy uruchomić (wina kopii dołączonej do karty graficznej czy co?), to jeszcze ma nędzny, nudny soundtrack. A myślałem, że sobie w dobrą platformówkę pogram :v.

WarCraft III i KotOR to po dziś kapitalne tytuły, ale czego innego można się spodziewać po Blizzardzie (w przypadku W3)? Szkoda, że na trzeciego kapitalnego KotOR-a nie ma co liczyć póki co :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dobre czasy się przypomniały, szczególnie w Morrowinda to się miesiącami grało. A co do samej listy to oprócz wspomnianych już wcześniej Disciples II i Heroes III brakuje mi tu bardzo też Neverwinter Nights.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Half Lajfa którego wszyscy wychwalają... ostatnio nareszcie spełniłem sobie obietnicę że przejdę tego klasyka i udało się ale strasznie musiałem się zmuszać do gry, daaawno się tak nie wynudziłem. Do gry mam szacunek itd ale na pewno nie nazwałbym ją ponadczasową, sposób opowiadania fabuły totalnie nie przypadł mi do gustu, ot idziemy i strzelamy w pomieszczeniach gdzie SAMI mamy odkrywać jej skrawki, dopowiadając resztę. Czytając streszczenie 1 HL można pomyśleć że grało się w zupełnie inną grę (TO O TO CHODZIŁO? Przecie ten Gordon tylko se szedł i strzelał, nikt mi nic nie powiedział...). Ale dla mnie fabuła w HL wygląda tak.
https://www.youtube.com/watch?v=slRsexrhbG8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 14-latków powinna trafić jeszcze jedna gra, największy sprawca syndromu jednej tury, którego grafika mimo tylu lat nadal wygląda ładnie. Do dzisiaj pamiętam te wyścigi z kumplami, komu szybciej uda się w demie wybudować Kapitol, kto będzie mieć więcej aniołów na koniec, kto szybciej podbije pozostałe 2 zamki. I te ciągłe restarty mapy, byle tylko trafić na Brona, który jako jedyny dostawał jednostki 4 poziomu na starcie. Czyli wspomniana już wcześniej w komentarzach 3 część Herosów.
Również brakuje mi tutaj Q3A - trzeciego obok Starcrafta i Counter-Strike''a programu wykorzystywanego do nauki informatyki w szkołach :D
I oczywiście Age of Empires II, które w związku z zaporową ceną od Microsoftu większość zapewne pamięta dzięki dubbingowi wykonanemu z charakterystycznym akcentem i "Jesli ty masz za mało resosrów..." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tam jest drobna nieścisłość, zarówno Splinter Cell jak i GTA Vice City pojawiły się nie
> w 2002 lecz w 2003 roku. ;)

Mówisz o wersjach na PC, na konsolach wyszły w 2002 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lata 1998-2003 to po prostu najlepsze lata dla gier cRPG. W tym czasie wyszły cuda, które zrewolucjonizowały cały gatunek, dlatego tak wielkim uczuciem darzę tamte lata. No bo czy ta lista nie jest przecudna? Baldur''s Gate I i II, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, Icewind Dale I i II, Planescape: Torment, Fallout 1 i 2, Might and Magic VI - VIII, Arcanum, Deus Ex, Wizardry 8, The Temple of Elemental Evil, The Elder Scrolls III oraz Gothic I i II. To przecież tytuły, które zawsze mam zainstalowane na dysku i do których wracam raz po razu mimo tego jak wiele gier wychodzi ostatnimi czasy. Żaden nowoczesny tytuł na obecne platformy nie potrafi nawet zbliżyć się do jakości i "miodności" gier z tamtego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zlote lata gier to 1996-2006 po tym dziesiecioleciu zaczely powstawac ...wiadomo co... i tylko niektore gry po tym okresie byly dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować