Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uwierzycie, że te gry mają już tyle lat?

123 postów w tym temacie

Baldur''s Gate... Do diabła, wakacje nastały. Chyba znowu zbiorę drużynę.
Obok motywu z Indiany Jonesa to właśnie OST z Baldurów najbardziej kojarzy mi się z Przygodą przez duże P.
Zresztą, przypomnijcie sobie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y
Specjalnie spędzałem w Menu głównym całe kwadranse i dopieszczałem postać, żeby jeszcze raz posłuchać tych cudownych nut.
A Arcanum. Ech, to też było wielkie RPG. Do Baldura aż tak dużo mu nie brakowało.
Mam nadzieje, że Wasteland 2, Shadowrun Returns, Project Eternity i Divinity: Original Sin przywrócą ten gatunek do łask. Z nowoczesnych RPGów tak naprawdę tylko Wiedźmin 2 mi podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myth wspaniala seria ale najlepsza byla 1 The Fallen Lords a 2 Soulblighter juz nieco gorsza, The Wolf Age byla juz... no nie dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, czekało się na tego Warcrafta 3 swojego czasu zarówno na podstawkę, jak i na dodatek, który to z kolei ukończył już 10 lat. Zamawiane jeszcze z nieistniejącego już sklepu Wirtualny (później powstał Wirtus). Diablo 1 to z kolei jedna z pierwszych "dużych" gier, w jakie zagrałem na PC w końcu lat 90. Można by jeszcze długo wymieniać.

Nie patrząc poprzez nostalgię na tamten czas, to w porównaniu z sytuacją obecną, pewne rzeczy niestety zmieniły się na gorsze. 10 lat temu dystrybucja cyfrowa miała jeszcze niewielki udział w rynku (HL2 ze Steamem jako sklepem pojawił się w 2004), ale co najważniejsze, to nie było jeszcze dlc, a drm miały zwykle jeszcze prostą formę wpisywania cd-keya przy instalacji i/lub sprawdzenia obecności płyty w napędzie. Oba pojęcia jeszcze zresztą wtedy nie funkcjonowały - nikt z tamtego czasu nie wiedziałby o co chodzi, gdyby ktoś zaczął mu wtedy operować terminami dlc i drm, a gdyby wytłumaczył, to zapewne wielu ryknęłoby śmiechem, że coś takiego nie przejdzie. W sumie dobre to były czasy, jeszcze sprzed epoki "mniej za więcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym lata 1998-2004, ponieważ dla mnie jesień-zima roku 2004 był ostatnim okresem, który się oczekiwało z wypiekami na twarzy - GTA San Andreas, Doom 3, Half-Life 2 czy salonowa wersja Tekkena 5 były wtedy na ustach wszystkich graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł, aż się przypomniały te czasy:) Kiedyś robili gry, które grało się po kilka razy, nie to, co teraz niestety:/. Swoją drogą moim zdaniem kilka gier brakuje, jeśli autor wymienia m.in. GTA 3 i GTA VC, powinien też wymienić dwie części Gothica i Max Payne, MOHAA i jeszcze kilka innych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 14:12, solid-rock napisał:

Świetny artykuł, aż się przypomniały te czasy:) Kiedyś robili gry, które grało się po
kilka razy, nie to, co teraz niestety:/. Swoją drogą moim zdaniem kilka gier brakuje,
jeśli autor wymienia m.in. GTA 3 i GTA VC, powinien też wymienić dwie części Gothica
i Max Payne, MOHAA i jeszcze kilka innych tytułów.


Teraz też robią...
Obecnie m. in. jest to Wiedźmin 2, SC2(duele na bnie) Crysis Wars po lanie, podejrzewam, że nowa DOTA 2 też będzie nie zła bo zwykła jest równie warta uwagi. Diablo 3 choć zagrałem 3 razy ale więcej niż jeden i może kiedyś wrócę...; ale coś w tym jest, że dawniej w takiego baldursa grało się po 15 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 14:17, Rebal napisał:

Teraz też robią...
Obecnie m. in. jest to Wiedźmin 2, SC2(duele na bnie) Crysis Wars po lanie, podejrzewam,
że nowa DOTA 2 też będzie nie zła bo zwykła jest równie warta uwagi. Diablo 3 choć zagrałem
3 razy ale więcej niż jeden i może kiedyś wrócę...; ale coś w tym jest, że dawniej w
takiego baldursa grało się po 15 razy.


Niby tak, ale np. taką Mafię, czy GTA VC to przeszedłem po kilkanaście razy, a teraz te CODY, czy inne gry to dla mnie są tylko na raz i na półkę. No w każdym razie coraz mniej obecnie jest tworzonych gier, które mnie by wciągały na więcej niż pojedyncze przechodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się staro a mam zaledwie 18 lat... Max, Gothic, GTA, Kotor, Warcraft... Wszystkie mam na dysku do dziś. A z Kotora to nawet koszulkę. :D Czas jednak leci zbyt szybko. Co ciekawe Diablo i Warcraft chyba nadal po 49.90 są w sprzedaży. Co prawda Diablo wraz ze Starcraftem i dodatkami, a W3 z Frozenthronem no ale cena jednak trzyma nadal. :p Swoją drogą to nawet juz nie pamietam ile razy przechodziłem Kotora czy takiego Gothica 1/2. Na uwagę zasługują również ciekwe mody do tych tytułow, o dziwo wiekszośc pochodzi od polskich modderów, a przynajmniej te największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przeraża mnie to że wraz z tymi grami JA i WY również się starzejemy :D
Gothic, GTA (szczególnie Vice City!) Max Payne, pierwsze Call of Duty... niezapomniane gry i chwile z nimi spędzone.

W następnej częsci obowiązkowo muszą być Hirosi III i Half-Life !

A Panu Piotrowi dziękuje za wspaniały artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 14:28, Darkstar181 napisał:

W następnej częsci obowiązkowo muszą być Hirosi III i Half-Life !


I to jest problem tego typu zestawień - nieważne ile takowych się pojawi, zawsze w nich będą tytuły powszechnie znane i lubiane, najwyżej w innej konfiguracji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 13:27, Khalid napisał:

Jest Gothic, Morrowind i Baldur :)
A takie gry jak Myth, Dungeon Keeper, POD ktoś jeszcze pamięta ?


New species of creature has entered the dungeon ^^
DK2 to jedna z moich ulubionych gier ever :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 13:27, Khalid napisał:

A takie gry jak Myth, Dungeon Keeper, POD ktoś jeszcze pamięta ?


Ja pamiętam jak koledze na wigilię w podstawówce kupiłem Dungeon Keeper 2 i był tak ucieszony jak nigdy, a kosztował on niecałe 20 zł wtedy. Ja dostałem Theme Parka którego, którego nie mogłem w ogóle odpalić... dlaczego to to tak było nie wiem do dzisiaj. O Myth słyszałem, ale nie grałem nigdy tak samo jak np. w Sacrifice, Heavy Metal czy inne... trochę takich tytułów by się znalazlo, których do dzisiaj nie ruszyłem a mają sporo lat na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 13:21, Don_Sosneone napisał:

Baldur''s Gate... Do diabła, wakacje nastały. Chyba znowu zbiorę drużynę.
Obok motywu z Indiany Jonesa to właśnie OST z Baldurów najbardziej kojarzy mi się z Przygodą
przez duże P.
Zresztą, przypomnijcie sobie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y
Specjalnie spędzałem w Menu głównym całe kwadranse i dopieszczałem postać, żeby jeszcze
raz posłuchać tych cudownych nut.
A Arcanum. Ech, to też było wielkie RPG. Do Baldura aż tak dużo mu nie brakowało.
Mam nadzieje, że Wasteland 2, Shadowrun Returns, Project Eternity i Divinity: Original
Sin przywrócą ten gatunek do łask. Z nowoczesnych RPGów tak naprawdę tylko Wiedźmin 2
mi podszedł.


W Baldurze była fajna muzyka, ale osobiście przygoda bardziej mi się kojarzy z muzyką z TES III Morrowind
http://www.youtube.com/watch?v=fCqrmqatK-4
Szkoda że teraz tak dobre gry to wyjątki, poza wieśkami, ciężko coś znaleźć w co bym chciał zagrać 2 albo i 3 raz, może pierwsze dragon age, i skyrim, ale ten ostatni tylko z naciskiem położonym na mody bo sama gra nie zmusiła by mnie do przejścia jej więcej niż raz.
Odnośnie D3 które ktoś wspomniał, nie zgodzę się że jest to dobra gra. Jest najwyżej przeciętna. To że nazywa się diablo nie oznacza że automatycznie powinna trafić do zestawienia najlepszych gier, tak samo jak nie należy się to TES V. Ale odbiegliśmy od tematu.

Mi osobiście w zestawieniu brakuje Need for Speed Porsche Unleached, chyba najlepszej gry z całej serii do której wracam co jakiś czas z przyjemnością. i pomimo opływu lat (13 wiosen na karku) dalej sprawia mi ogromną frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludziom którzy to teraz czytają przypominają się godziny spędzone na zabijaniu potworów i dodawanie umiejętności w Diablo 2, rozmyślanie przez 30 minut na tworzeniu postaci w Morrowind, rozróby na urodzinach w Gta 3, Vice City oraz San Andreas. Mimo wielu bugów w tych grach ludzie się przy nich dobrze bawili a teraz dostajemy grę w której dostajemy i grafikę i fabułę a i tak ludzie potrafią się do czegoś przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bulwa, najgorsze jest to, że wielu gier z tamtych lat nie zdążyłem spróbować, a latka lecą, czas reakcji nadgarstka rośnie wraz z latkami (tak, was to też czeka gimnazjalni wymiatacze), a przez pracę czasu coraz mniej na nadrobienie zaległości. Chyba czas wcielić w życie zasadę "praca dla życia, a nie życie dla pracy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować