Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2006 o 14:39, Łukol napisał:

Właśnie jestem na etapie dnia "przed wojną"... mam nadzieję, że to już ostatni :D


Widzę że ktoś jest na etapie ID2!!! a przeszłaś juz ID??? ja właśnie zamierzam zacząć (do wczoraj podziwiałem świat Gothic''a ;-) )
mam pytanie do forumowiczów pisujących/czytajacych w tym topiku...pośrednio związane z ID2-czy temat obejmuje ściśle dwójke czy można w razie wątpliwości też dorzucic pytanie o jedynkę? przeszukałem wątki na okolicznośc i...te o ID są mało uczęszczane/rozgadane...w przeciwieństwie do tegoż ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zatem dzisiaj instaluję wieczorkiem i...mam nadzieje że nie utknę gdzieś w zaspie...;-) w ubiegłym roku nie udało mi się rozpocząć sagi ID (leży u mnie już chyba ze 3 lata...:-/) bo utknąłem w Tronie Baala ;-) na smoku...i zima przeleciała..teraz pogoda nieźle nastraja - mam nadzieję że i 1 i 2 skończe przed końcem zimy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:49, paweusz napisał:

zatem nie zwlekaj tylko graj :-) dziwne że mając tę grę tak długo jeszcze w nią nie grałeś-spróbuj
a nie pożałujesz


dziwne??? nieeee - kupiłem ją,a raczej je (bo trochę czasu potem sprawiłem sobie ID 2) mniej więcej w czasie kiedy zakupiłem sagę BG...więc zacząłem od BG+OzWM, potem był BG2+ToB...a w międzyczasie jak to skończyłem był m.in. HoM&M 3, Gothic, CM 97/98 i jeszcze coś tam...ponieważ doba nie jest z gumy a pracować też kiedyś trzeba (i zajmować się dzieckiem ;-)) pozostają do gry raczej wieczory i to nie wszystkie....
no dobra, ale wracam do tematu...instalacja poszła jak trzeba (małe zamotanie jedynie przy ToLM-okienko nie wyskoczyło ale było schowane za innymi ...już myślałem że płyta jest felerna ale po resecie i zrzuceniu przypadkowym na listwę odkryłem sposób instalacji ;-)) tworzenie drużyny i ogólnie wygląd..hmmm czysty BG! więc byłem w domu! wykonałem wszystkie zadania i ...co dalej - mam dostarczyć listę zakupów Pomabowi - ale ja nie mam i nie dostaję od gościa żadnej listy!!! zakupiłem sprzęt sobie już na początku, pozostaje czekać ale jak długo???? przespałem się w oberży i sytuacja bez zmian. Sprawdzałem z tego wszystkiego w rozwiązaniu w ŚGK prolog i...zrobiłem więcej niż oni tam podają (bo pogadałem nawet z elfem ...) - czy na wszystko trzeba swoje w tej grze odczekać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 18:53, jacko napisał:

no dobra, ale wracam do tematu...instalacja poszła jak trzeba (małe zamotanie jedynie przy
ToLM-okienko nie wyskoczyło ale było schowane za innymi ...już myślałem że płyta jest felerna
ale po resecie i zrzuceniu przypadkowym na listwę odkryłem sposób instalacji ;-)) tworzenie
drużyny i ogólnie wygląd..hmmm czysty BG! więc byłem w domu! wykonałem wszystkie zadania i
...co dalej - mam dostarczyć listę zakupów Pomabowi - ale ja nie mam i nie dostaję od gościa
żadnej listy!!! zakupiłem sprzęt sobie już na początku, pozostaje czekać ale jak długo????
przespałem się w oberży i sytuacja bez zmian. Sprawdzałem z tego wszystkiego w rozwiązaniu
w ŚGK prolog i...zrobiłem więcej niż oni tam podają (bo pogadałem nawet z elfem ...) - czy
na wszystko trzeba swoje w tej grze odczekać???


a odszukałeś zaginioną karawanę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 19:34, siwymaster napisał:

a odszukałeś zaginioną karawanę??


odszukałem, wybiłem wszystkie orki, powiadomiłem H., a także kupca rybnego, któremu oddałem świstek z zapiskami kupców, teraz znalazłem inną solucję z oficjalnej strony gdzie jest napisane że taka lista zakupów jest ...tylko widac miałem pełne sloty i...upadła gdzieś na podłogę? obszukałem wszystkie kąty i jedyna możliwośc to to że gość na niej stoi...hmm jak go wywabić z kąta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:15, jacko napisał:

Widzę że ktoś jest na etapie ID2!!!


Jestem... i to od dłuuuuższego czasu... :D

>... a przeszłaś juz ID???

Jeszcze nie :D
Za to Gothic u mnie leży - co prawda zaczęłam, ale jakoś nie mogę się zmusić, żeby do niego wrócić. Trochę nie leży mi ta konwencja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tu chodzi, ale mój kapłan poznał czary, które są "poza jego zdolnościami rzucania", czy jakoś tak... Zaznaczam, że nie nosi on żadnej zbroi ani niczego, co by utrudniało rzucanie czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale jest spoko, ma dobry klimat (przynajmniej na początku). Jeszcze go nie przeszłam, ale powiedzcie mi czy są w tej grze jakieś iine miasta do zwiedzania oprócz Estheven i Kuldahar? Jestem już w Smoczym Oku. I powoli zabijanie Jaszczuroludzi zaczyna mi się nudzić... To jak jest z tymi miastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:26, Łukol napisał:

Nie wiem o co tu chodzi, ale mój kapłan poznał czary, które są "poza jego zdolnościami rzucania",
czy jakoś tak... Zaznaczam, że nie nosi on żadnej zbroi ani niczego, co by utrudniało rzucanie
czarów.


moze te czary sa przeznaczone dla zlych kaplanow, a twoj jest dobry, albo odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:49, olcia13 napisał:

Icewind Dale jest spoko, ma dobry klimat (przynajmniej na początku). Jeszcze go nie przeszłam,
ale powiedzcie mi czy są w tej grze jakieś iine miasta do zwiedzania oprócz Estheven i Kuldahar?
Jestem już w Smoczym Oku. I powoli zabijanie Jaszczuroludzi zaczyna mi się nudzić... To jak
jest z tymi miastami?

jako takich innych miast to w zasadzie już nie ma-ale za to są inne ciekawe lokacje-gra nie musi się przecież kręcić wokół miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej lubie pierwszą część. Druga mnie znużyła i w rezultacie nie przeszedłem jej do końca. A jedynke pare razy na różnych poziomach trudności w tym na furii. Być może IWD 2 nie przypada mi do gustu z innego też powodu, a mianowicie niezbyt lubie 3 edycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 21:52, paweusz napisał:

wątpie by się gdzieś ruszył-zabiajć go nie ma sensu, lepiej wczytaj save''a


taaa, tylko że jedyny save to ten po którym był brak listu, autosave to samo...próbowałem okraść gościa tylko pokazał się komunikat- wszystko poszło jka trzeba ale nie ma żadnych rzeczy wartych kradzieży, potem próbowałem go ubić ale...wtedy ekspedycja by nie rszyła a ja dostałem łomot...niestety okazało się że zmarnowałem cały wieczór i ...zacząłem od nowa tworzyć drużynę, wykonałem już wszystkie questy - DOSTAŁEM wreszcie ten list, a obecnie już idę do oka ;-)
mam pytanie odnośnie odpoczynku - wiem że jest błąd i co należy zrobić żeby pojawiła się lista opcji przy odpoczynku pod gołym niebem czy gdziekowliek w lokacji..ale nie wiem co zrobić żeby opcje odpoczynku pojawiły się kiedy jestem w oberży?? odpoczynek trwa majczęściej cały dzień (czyli do uzdrowienia...) czasem jeszcze kilka godzin dłużej...oczywiście mam w setupie ustawione prawidłowo czyli niezakreślone - odpoczynek do uzdrowuienia!!!
mam też pytanie czy do ID można zaimplementować poprawkę (czy istnieje taka) jak BG dającą pkt exp za rozbrajanie pułapek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:24, Łukol napisał:

Jestem... i to od dłuuuuższego czasu... :D

taka długa gra czy mało czasu na grę? a może 1 i 2gie?

Dnia 26.01.2006 o 13:24, Łukol napisał:

Jeszcze nie :D

ooo nie postępujesz chronologicznie?

Dnia 26.01.2006 o 13:24, Łukol napisał:

Za to Gothic u mnie leży - co prawda zaczęłam, ale jakoś nie mogę się zmusić, żeby do niego
wrócić. Trochę nie leży mi ta konwencja :/

dla mnie ciężko było machać mieczem i dostawałem ciągle łomot ale...w końcu po załapaniu i poznaniu świata pod barierą (okazało się że nie tak dużego;-)) koniec nastąpił tak nagle ...teraz czekam na GII + dodatek po atrakcyjnej cenie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:55, Łuk4s2 napisał:

moze te czary sa przeznaczone dla zlych kaplanow, a twoj jest dobry, albo odwrotnie


Jednym z tych czarów jest "grupowe uzdrowienie", więc chyba nie tu tkwi problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować