Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2006 o 12:17, jacko napisał:

no i znowu pytanie przy okazji....w solucji ze ŚGK jest napisane że w dzielnicy rzemieślniczej
leżą zwłoki rycerza a miecz który przy nim leży uszczęśliwi każdego paladyna...przeszperałem
raz jeszczee dzielnicę (a za poprzednim razem kiedy w niej wybijałem minotaury także nie pamietam
żadnych zwółok) i nic...czy ktoś wie o jaki miecz chodzi??? mój paladyn byłby zobowiązany ;-)


to jest na mapce, gdzie czasami wyłaża z domów Umbrowe Kolosy(nie pamietam jak sie nazywa), zwłoki te są w lewym dolnym rogu mapy, o ile się nie myle to wyjdą tam Umbrowe Kolosy, mieczyk ten ma wygląd zwykłego miecza półtoraręcznego więc lepiej uważaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 14:43, siwymaster napisał:

to jest na mapce, gdzie czasami wyłaża z domów Umbrowe Kolosy(nie pamietam jak sie nazywa),
zwłoki te są w lewym dolnym rogu mapy, o ile się nie myle to wyjdą tam Umbrowe Kolosy, mieczyk
ten ma wygląd zwykłego miecza półtoraręcznego więc lepiej uważaj;)

ale to w tej lokacji co idzie sie do maga który siostrę zaczarował? jakby co to juz umbrowe dawno w piachu...lewy dolny róg...a jak się ten miecz nazywa może juz go mam a nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 16:42, jacko napisał:

> to jest na mapce, gdzie czasami wyłaża z domów Umbrowe Kolosy(nie pamietam jak sie nazywa),

> zwłoki te są w lewym dolnym rogu mapy, o ile się nie myle to wyjdą tam Umbrowe Kolosy,
mieczyk
> ten ma wygląd zwykłego miecza półtoraręcznego więc lepiej uważaj;)
> > ale to w tej lokacji co idzie sie do maga który siostrę zaczarował? jakby co to juz umbrowe
dawno w piachu...lewy dolny róg...a jak się ten miecz nazywa może juz go mam a nie wiem?


o ile mnie pamięć nie myli to ten mieczyk nazywa się: "blada sprawiedliwość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 16:42, jacko napisał:

ale to w tej lokacji co idzie sie do maga który siostrę zaczarował? jakby co to juz umbrowe
dawno w piachu...lewy dolny róg...a jak się ten miecz nazywa może juz go mam a nie wiem?


tak, to w tej, a miecz się nazywa tak jak napisał Lidadu blada sprawiedliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ID2 jest całkiem fajne, w 1 nie grałem, ale i tak wolę Baldur''s Gate II (ech, Viconia... :P). Pamiętam jeszcze trochę ID2: mój brat przeszedł prawie wszystko, ale nie przeszedł Isaira i Madae. I kto ich pokonał? Ja :) Za drugim podejściem. A on się męczył... (ja chyba mam zdolność do finalnych walk - w BG2 też. Mój brat się męczył z Irenicusem kilka dni, a ja kilka minut :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 17:36, siwymaster napisał:

tak, to w tej, a miecz się nazywa tak jak napisał Lidadu blada sprawiedliwość


hmm nie mam nic takiego na składzie...widać przeoczyłem lub u mnie nie było ;-)
a poza tym skończyłem już ID i....musiałem zacząć nową grę - sam dodatek żeby wogóle w niego wejść!!!!!!!!!!!
a na warsztacie zostawiłem tarcze do umagicznienia dla mojej druidki! oczywiście lokacji z podstawy brak na mapie więc ....:-/...chciałem sie po nią wrócić ze świątyni (tak jak i po ten miecz - z Eastheaven - który był początkowo złamany i...oczywiście No Way Out!!!! skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!
Mam pewnie dość prosty do rozwiązania problem, jednak jakoś nie mogę na to rozwiązanie wpaść, a nie chcę przez to konczyć wspaniałej przygody z ID2. Mianowicie chodzi o lokację, w 1 rozdziale, gdzie trzeba wejśc przez dość duże wrota do fortecy hordy goblinów. Te drzwi nie chcą się za żadne skarby otworzyć. Pojawia się tylko napis w stylu: "na drzwiach widnieja srebrne napisy w niezrozumiałym języku". Czytałem poradniki, lecz nic nie znalazłem o tychże drzwiach, w każdym z nich jest napisane że wystarczy je otworzyć. Proszę o szybką odpowiedź z góry dzięki wszystkim dobrodusznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 12:55, wojtas1600 napisał:

tzn już z jaskini wyszedłem jestem przed samą fortecą i nie wiem właśnie czy mówimy o tym samym.

aha jesteś na terenie zewnętrznej fortecy.ale nie przypominam sobie jakichś problemem z otwarciem tej bramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak wcześniej grałem to też żadnych nie miałem teraz nagle jakiś głupi bład chyba. Ale możliwe że rzeczywiście chodzi o te glify bo z jaskini jak wychodziłem to się pułapka włączała wiec chyba ich rzeczywiście nie miałem, a przy tej brami na słupach są podobne symbole co na obu ścianach jaskini przy wyjściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 13:01, wojtas1600 napisał:

no jak wcześniej grałem to też żadnych nie miałem teraz nagle jakiś głupi bład chyba. Ale możliwe
że rzeczywiście chodzi o te glify bo z jaskini jak wychodziłem to się pułapka włączała wiec
chyba ich rzeczywiście nie miałem, a przy tej brami na słupach są podobne symbole co na obu
ścianach jaskini przy wyjściu.

Glify są potrzebne tylko by wyjść z jaskinii na teren fortecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 13:16, wojtas1600 napisał:

ha! miałem rację!, ale dzieki za rade z tymi glifami strażniczymi. Były potrzebne jednak przy
wejściu do fortecy również!

Nie ma sprawy-nie zwracałem na to uwagi, bo nigdy nie było z tym problemu w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oko Smoka Laboratorium. Na poczatku chcialbym przedstawic moja sytuacje wykonuje zadania dla Nherro znalazlem cialo Mandala jego miecz takze. Jestem teraz w laboratorim na pólnocnym stole polozylem zmodyfikowany korzen a na zachodnim zadla wiwern. niestety nic z nimi nie moge zrobic bo dzwignia nie dziala. Mam w druzynie maga z 20 poziomem alchemii i nic. Alchemik ktory pracuje w tym laboratorium nie pojawia sie wogole. nie wiem co mam zrobic aby przygotowac wywar i jad. z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 17:11, t-kowal napisał:

Oko Smoka Laboratorium. Na poczatku chcialbym przedstawic moja sytuacje wykonuje zadania dla
Nherro znalazlem cialo Mandala jego miecz takze. Jestem teraz w laboratorim na pólnocnym stole
polozylem zmodyfikowany korzen a na zachodnim zadla wiwern. niestety nic z nimi nie moge zrobic
bo dzwignia nie dziala. Mam w druzynie maga z 20 poziomem alchemii i nic. Alchemik ktory pracuje
w tym laboratorium nie pojawia sie wogole. nie wiem co mam zrobic aby przygotowac wywar i jad.
z gory dziekuje za pomoc.


pogadaj z tym magiem co ci zleca zadanie stworzenie tego wywaru i potem powinno ruszyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 21:21, wojtas1600 napisał:

Siema, jak otworzyć komnatę Orii w świątyni Auril na poziomie poniżej?


do 2 kapłanek są klucze a do jednej(mistrzyni wyzwań) nie ma, same się otwierają jak zostaniesz mistrzem wyzwań:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować