Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2010 o 07:42, Chester001 napisał:

Czy ta sama firma od ID zrobi kontynuacje ID ?
Albo coś podobnego do ID ?
Bo rpg w 3D mnie nie kręcą... :/ to już nie to samo.. ehhh

niestety :( najbardziej genialne studio które tworzyło takie gry czyli Black Isle Studio juz dawno sie rozpadło, ostatnią gra jaką zrobili na zakończenie swojej pięknej twórczości było wydanie "Swiątyniy pierwotnego zła" w tej grze postarali się połączyć kazdy aspekt z każdej gry jaką zrobili, od Planescape Torment , BG IWD , Fallout ,Neverwinter night no i Lionheart . Świątynia pierwotnego zła była jakby pożegnaniem z graczami ;(( szkoda. Na szczęście posiadam wszystkie tytuły w archiwum moim:)
-jakieś studio mogłoby wykupić prawa do np: IWD i stworzyc kontynuacje na pieknym silniku Tytan quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:05, Morte napisał:

> Czy ta sama firma od ID zrobi kontynuacje ID ?
> Albo coś podobnego do ID ?
> Bo rpg w 3D mnie nie kręcą... :/ to już nie to samo.. ehhh
niestety :( najbardziej genialne studio które tworzyło takie gry czyli Black Isle Studio
juz dawno sie rozpadło, ostatnią gra jaką zrobili na zakończenie swojej pięknej twórczości
było wydanie "Swiątyniy pierwotnego zła" w tej grze postarali się połączyć kazdy aspekt
z każdej gry jaką zrobili, od Planescape Torment , BG IWD , Fallout ,Neverwinter night
no i Lionheart . Świątynia pierwotnego zła była jakby pożegnaniem z graczami ;(( szkoda.
Na szczęście posiadam wszystkie tytuły w archiwum moim:)
-jakieś studio mogłoby wykupić prawa do np: IWD i stworzyc kontynuacje na pieknym silniku
Tytan quest.


Co?! Świątynia Pierwotnego Zła była robiona przez Troika Games, to Icewind Dale 2 jest ostatnią grą zrobioną przez Black Isle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:05, Morte napisał:

> Czy ta sama firma od ID zrobi kontynuacje ID ?
> Albo coś podobnego do ID ?
> Bo rpg w 3D mnie nie kręcą... :/ to już nie to samo.. ehhh
niestety :( najbardziej genialne studio które tworzyło takie gry czyli Black Isle Studio
juz dawno sie rozpadło, ostatnią gra jaką zrobili na zakończenie swojej pięknej twórczości
było wydanie "Swiątyniy pierwotnego zła" w tej grze postarali się połączyć kazdy aspekt
z każdej gry jaką zrobili, od Planescape Torment , BG IWD , Fallout ,Neverwinter night
no i Lionheart . Świątynia pierwotnego zła była jakby pożegnaniem z graczami ;(( szkoda.
Na szczęście posiadam wszystkie tytuły w archiwum moim:)
-jakieś studio mogłoby wykupić prawa do np: IWD i stworzyc kontynuacje na pieknym silniku
Tytan quest.

Wrzuciłeś gry Bioware i Black Isle do jednego worka. Black Isle w całości jest odpowiedzialne tylko za Tormenta, Fallouta i Icewind Dale. Lionhearta nie jestem pewien, co do BG i NWN jestem pewien ze sa dzielem Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lionheart tworzyło mało znane studio założone przez ówczesną "gwiazdę" tworzenia gier. Swoją drogą szkoda że I-play padł, być może doczekalibyśmy się fallouta 3 na miarę fallouta a nie TES-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:05, Morte napisał:

niestety :( najbardziej genialne studio które tworzyło takie gry czyli Black Isle Studio
juz dawno sie rozpadło, ostatnią gra jaką zrobili na zakończenie swojej pięknej twórczości
było wydanie "Swiątyniy pierwotnego zła" w tej grze postarali się połączyć kazdy aspekt
z każdej gry jaką zrobili, od Planescape Torment , BG IWD , Fallout ,Neverwinter night
no i Lionheart . Świątynia pierwotnego zła była jakby pożegnaniem z graczami ;(( szkoda.
Na szczęście posiadam wszystkie tytuły w archiwum moim:)
-jakieś studio mogłoby wykupić prawa do np: IWD i stworzyc kontynuacje na pieknym silniku
Tytan quest.

Co do tego że Black Isle było bardzo dobrą ekipą zgodzę się oczywiście, saga ID czy Planescape okazały się znakomitymi produkcjami, jednak... dlaczego przypisujesz im ten syf, ten zabugowany gniot, to g... wyciągnięte wprost z rzyci jakiegoś parchatego goblina - ŚPZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 08:14, S1G napisał:

lionheart tworzyło mało znane studio założone przez ówczesną "gwiazdę" tworzenia gier.
Swoją drogą szkoda że I-play padł, być może doczekalibyśmy się fallouta 3 na miarę fallouta
a nie TES-a

Pewnie ze szkoda...Fallout 3 dla mnie nie ma nic wspólnego z "tamtymi" grami - nigdy w niego nie gralem i nie zamierzam, wystarczylo mi troche poczytac i zobaczyc gameplaya na YT. Mysle wiec, ze dobrze ze nikt nie bierze sie za kontynuacje BG czy ID.

Nie gralem nigdy w SPZ - naprawde jest az tak zle jak napisał Tuldor? A Lionheart jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 19:16, rhyz napisał:

Nie gralem nigdy w SPZ - naprawde jest az tak zle jak napisał Tuldor?

Przesadza. ToEE to dungeon crawler, tak samo jak Icewind Dale, tylko jest kompletnie pozbawiony klimatu. Do tego przełożenie zasad D&D w stosunku 1:1 nie wyszło na zdrowie grywalności i dynamice rozgrywki. Jak ktoś wie o co biega to sobie poradzi. Jak nie wie to czeka go droga przez mękę. Wolałbym osobiście próbę podajścia do ToEE jak to upgradu Inifinty Engine. Czysty system turowy, choć soczysty gdy już się wciągamy, nie zachęca przez pierwsze kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 19:16, rhyz napisał:

Nie gralem nigdy w SPZ - naprawde jest az tak zle jak napisał Tuldor? A Lionheart jak?

Ujmę to tak:
-bug na bugu bugiem pogania to raz (czułem się jakbym grał w Gothica 3 bez żadnej łatki :P)
-linia fabularna mówiąc delikatnie mierna
-dynamika akcji..... eeee... to tutaj jest coś takiego? :P
Ogólnie rzecz mówiąc mimo że mam sagi BG, ID, planescape torment oraz NwN (nie mówiąc o tym iż zdarza mi się co jakiś czas zagrać z ludźmi w ''papierowe D&D'') i wiem o co chodzi... to moja ocena wynosi 2,5/10 (ale to jak udowodnił hallas rzecz gustu) :)

Niemniej chyba lekko z tematu zboczyliśmy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 23:37, AKalemba napisał:

Co?! Świątynia Pierwotnego Zła była robiona przez Troika Games, to Icewind Dale 2 jest
ostatnią grą zrobioną przez Black Isle


Wszystko zaczęło się od gry Fallout, to właœnie ona odmieniła œwiat komputerowych produkcji fabularnych. Co to ma wspólnego z omawianym przeze mnie tytułem "światynia pierwotnego zła"? Tylko tyle, że ludzie odpowiedzialni za wspomniany Fallout założyli firmę Troika Games

To jest ze strony gry wp.pl , czy to black isle czy troika games to to samo, jeszcze przytoczę cytaty z książeczki w opakowaniu Swiątyni pierwotnego zła , ale to nie dziś. te wspomniane gry co podałem na samej górze zrobili ci sami ludzie , a jak sie studio nazywało to dla mnie nie istotne , bo dla mnie to zawsze bedzie Black isle, dlatego ta gra byla tych ludzi ostatnia gra.jesli sa wątpliwości niech sie moder wypowie powinien wiedzieć na temat tych gier,chyba że CDprojekt bzdury pisze w książeczkach w opakowani gry.Ja kupuję orginalne i czytam na temat danej gry ,poza tym na każdy opakowaniu tych gier jest wyraźnie napisane " Black isle" i Troika games" "bioware",pomimo że pracowali pod inna nazwą to dalej zaznaczali black isle ,może jako sentyment?może .sprawdze jeszcze czy BG oraz NWN to ci sami ludzie , bo nabralem wątpliwości,ale co do ŚPZ to byli ludzie z black isle

Grałem w Lionheart i bardzo sympatyczna gra ,nie mialem bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mam wątpliwości, twórcy BG zrobili IWD ,tak na logikę nawet to sa gry osadzone w tym samym świecie ,te same zasady walki ,tworzenie postaci , rzuty kością 20 ścienną itd.tego patentu nie mógł nikt inny zabrać twórcy po sukcesie BG postanowili napisać gre która by nie odbiegała od BG , której akcja toczyłaby sie w tym samym(prawie) uniwersum ale bardziej żywiolowa, mniejszy nacisk na dialogi a wiekszy na bitwy , i tak powstal IWD.potem wiadomo IWD 2. sorki za spam ale musialem to dopisać bo przypomnialo mi sie jak czytalem o historii powstania BG i IWD dlatego zdziwilem sie tą nazwą studia bioware ale faktycznie bioware to BG z tym że to byli ludzie co napisali IWD juz pod nazwą black isle. ogólnie nazwa studia nie jest ważna tylko ludzie którzy pisza gry,ale faktycznie często tworzyli gre pod inna nazwa studia,pewnie problemy z szefem i kasą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 21:25, Morte napisał:

ale faktycznie bioware to BG z tym że to byli ludzie co napisali IWD juz pod nazwą black
isle. ogólnie nazwa studia nie jest ważna tylko ludzie którzy pisza gry,ale faktycznie
często tworzyli gre pod inna nazwa studia,pewnie problemy z szefem i kasą;)

Tak, tylko ze nazwisk tych ludzi dzis nikt nie pamieta, trzeba by wertowac instrukcje z pudelek itd. Zauważ, że jak gra jest udana to idzie to na konto studia czyli firmy, tak jak w kazdej innej branzy zreszta (poza show biznesem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 19:16, rhyz napisał:

Nie gralem nigdy w SPZ - naprawde jest az tak zle jak napisał Tuldor? A Lionheart jak?

SPZ z tego co pamiętam strasznie zbugowana, było tam np coś takiego że jak postać miała po rozmowie dostać przedmiot a "plecak" pełny to ten przedmiot bezpowrotnie przepadał nawet jak bez niego nie dało się ruszyć fabuły z miejsca . pare innych równie nieprzyjemnych też by się znalazło, i do tego interfejs mi się dziwny wydawał.


Zaś lionheart był zdaje się zwyczajnie wypuszczony dużo za wcześnie, początek super a im dalej tym mniej questów pobocznych, npctów itp (widać że kończono go w dużym pośpiechu). Zwyczajnie brakło czasu i prawdopodobnie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2010 o 21:37, rhyz napisał:

Tak, tylko ze nazwisk tych ludzi dzis nikt nie pamieta, trzeba by wertowac instrukcje
z pudelek itd. Zauważ, że jak gra jest udana to idzie to na konto studia czyli firmy,
tak jak w kazdej innej branzy zreszta (poza show biznesem).

Dlatego przeciez nazwiskami nie operuje bo kto by pamietał, ale black isle każdy zna, co gra w te gry , dlatego podałem gry, które stworzyli ludzie z black isle lub mieli duzy udzial w tym ,SPZ nie gralem pomimo że kupilem dawno temu w extra klasyce i tam jest to własnie napisane że to ich ostatnia gra, tych ludzi :(
jesli cos pisze podając tytuly itp to przeciez nie z rekawa ,,jak znajdę ta gazetę to przepiszę historie black isle . . no ale wracając to tego forumowicza co chcial tytuły to podalem SPZ jako ich gre ostatnią,moze pograć i zobaczyc czy faktycznie taka kiepska, swego czasu zanim ją kupilem to poczytałem o niej i na świecie na 10 pkt miała 9,2 , więc chyba nie taka zła. Czy zbugowana ?może ,ale jakieś patche są chyba do niej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 22:44, Morte napisał:


> Tak, tylko ze nazwisk tych ludzi dzis nikt nie pamieta, trzeba by wertowac instrukcje

> z pudelek itd. Zauważ, że jak gra jest udana to idzie to na konto studia czyli firmy,

> tak jak w kazdej innej branzy zreszta (poza show biznesem).
Dlatego przeciez nazwiskami nie operuje bo kto by pamietał, ale black isle każdy zna,
co gra w te gry , dlatego podałem gry, które stworzyli ludzie z black isle lub
mieli duzy udzial w tym ,SPZ nie gralem pomimo że kupilem dawno temu w extra klasyce
i tam jest to własnie napisane że to ich ostatnia gra, tych ludzi :(
jesli cos pisze podając tytuly itp to przeciez nie z rekawa ,,jak znajdę ta gazetę to
przepiszę historie black isle . . no ale wracając to tego forumowicza co chcial tytuły
to podalem SPZ jako ich gre ostatnią,moze pograć i zobaczyc czy faktycznie taka kiepska,
swego czasu zanim ją kupilem to poczytałem o niej i na świecie na 10 pkt miała 9,2 ,
więc chyba nie taka zła. Czy zbugowana ?może ,ale jakieś patche są chyba do niej .

OK. Ta SPZ jakos mnie jednak nie pociaga, po tym co napisano powyzej. Jak bede mial kiedys troche czasu to zagram w Tormenta bo nigdy nie mialem na niego czasu, a wiem ze warto. A potem znowu w ID ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Torment to fenomen , najlepszy pomimo wieku, ale myslalem że juz w to grales:)
i aż tak nie sugeruj sie opiniami innych graczy,przeciez kazdy ma swój gust,jednemu sie podoba innemu nie, opinie na forach sa pomocne ale to ty decyduj w co chcesz grać ,poczytaj o niej jeśli faktycznie chcesz pograć w podobne gry,..noo ale jak nie grales w tormenta to nie ma tematu:) tylko to można polecić .Piękna gra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry które wymieniłem na początku tej strony są dziełem tych samych Ludzi, własnie sprawdziłem na opakowaniach gier, bo poprzez wasz stan wiedzy na temat tych gier sam zwątpiłem na początku czy mi sie nie pomieszało,niepotrzebnie a jest jak napisałem ,czyli:
(kolejność losowa)
1 Torment
2 BG 1 - 2
3 IWD 1 - 2
4 Fallout 1 - 2 oraz Fallout Tactics
5 NWN
6 Lionheart
7 Świątynia pierwotnego zła.
..byc może są jeszcze inne ale nie znam. Natomiast ŚPZ była grą pożegnalną z graczami. Temat zamknięty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 09:23, Morte napisał:

Wszystkie gry które wymieniłem na początku tej strony są dziełem tych samych Ludzi, własnie
sprawdziłem na opakowaniach gier, bo poprzez wasz stan wiedzy na temat tych gier sam
zwątpiłem na początku czy mi sie nie pomieszało,niepotrzebnie a jest jak napisałem ,czyli:
(kolejność losowa)
1 Torment
2 BG 1 - 2
3 IWD 1 - 2
4 Fallout 1 - 2 oraz Fallout Tactics
5 NWN
6 Lionheart
7 Świątynia pierwotnego zła.
..byc może są jeszcze inne ale nie znam. Natomiast ŚPZ była grą pożegnalną z graczami.


Chyba lekko się zagalopowałeś, nawet jeśli masz na myśli tylko wydawcę, to nie jest prawda (przynajmniej nie do końca).
PST, IWD1/2 i Fallout 2 było robione przez BIS (własność Interplay) i wydane przez Interplay,
Fallout 1 robił Interplay w zasadzie bezpośrednio, dopiero w trakcie wyłoniło się studio BIS.
Niewielka (dosłownie 4 osoby) grupa odeszła wówczas ze studia i troje z nich założyło Troikę, która zrobiła później Arcanum i ToEE. Czwarta osoba założyła Obsidian, który robił KotOR II oraz NWN 2.

BG1/2 było robione przez Bioware i wydane przez Interplay, Bioware i BIS nie mają ze sobą nic wspólnego i nigdy nie miały. Bioware to Mass Effect 1 i 2, NWN, KotOR, Jade Empire (od niedawna własność EA).

Fallout Tactics oraz Lionheart robiły kiepskie, niezależne studia, wydawcą był Interplay. O braku wspólności z wydawnictwami BIS/Interplay najlepiej świadczy słaby poziom tych gier (Lionheart to wręcz żenada) i brak ciągłości z innymi grami/poprzedniczkami w przypadku Fallout Tactics (choć gra sama w sobie jest niezła).

Można więc mówić ewentualnie o dwóch niezależnych źródłach - żyjącego Bioware i ich gier oraz zdechłego Interplay i ich gierplus/minus gier wydanych przez ich odpryski z innych firm oraz niezależne produkcje pod szyldem Interplay.

Jeśli podziału dokonac wg "ludzi", to Fallout 1 nie ma wiele wspólnego z Fallout 2, NWN nic wspólnego z NWN 2 itd. W ramach nawet jednej firmy robiły to zupełnie inne osoby/ludzie.
Natomiast w części tych gier da się zauważyć coś w rodzaju wspólnego ducha, twórcy IWD rżnęli z pomysłów z BG, Obsidian to znany imitator gier/pomysłów Bioware itd, tak jak Troka rżnęła i z BIS i Bioware''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech naprawde cięzko pisac w koło to samo:( biore do ręki grę lionheart , istaluję na zwiastunie przed ukazaniem sie gry na pół ekranu Black isle Studio , z tyłu opakowania napisane jak wół : Mistrzowie gatunku Black isle studio przedstawiają grę Lionheart, co się z Wami dzieje ludzie , czy to tak cieżko sprawdzić? macie przed oczyma google i nic , dupa , biała flaga i kapitulacja. gracie w tą grę IWD tyle lat , znacie każdy aspekt tej gry a fundament w lesie, "czyli kto to zrobił", jak wcześniej napisał ktoś że" BG robił kto inny a IWD kto inny" , hahaha szczyt paranoi . to samo dotyczy ŚPZ . Nastepna gra Neverwinter i coż mamy? napis jak wół: " Gra Twórców Baldurs Gate , aha zaraz jakis geniusz napisze że BG to nie ci sami ludzie co IWD , no i w koło macieja to samo :D jak sejm Rzeczypospolitej. dajcie już spokój,niepotrzebnie tylko Wam pisze te informacje bo jak do ściany . grajcie sobie i żyjcie w niewiedzy.

.. dodam jeszcze że jest gra ludzi z byłego black isle studio pt albo przygody barda , albo bard, nie pamiętam, ponoć fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo przepraszam za spam , mam nadzieje że to mi wybaczycie , Masz racje fallout tactics był robiony bez udziału ludzi "black isle" przepraszam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 11:20, Morte napisał:

bardzo przepraszam za spam , mam nadzieje że to mi wybaczycie , Masz racje fallout tactics
był robiony bez udziału ludzi "black isle" przepraszam .

Interplay wciskało logo BIS na każdą grę, którą wydawało dla reklamy, bo każdy znał BIS, a mało kto Interplay, twoi "ci sami ludzie" to w gruncie rzeczy jeden dyrektor z byłego BIS w Obsidian i była trójka z BIS w Troice i na tym kończy się ogólna wspólnota. Tak jak napisałem wcześniej - Bioware (BG, BG 2, JE, ME/ME 2, Dragon Age itd.) to kompletnie inna firma niż Interplay/BIS, nie pracuja/nie pracowali w nich nawet pojedynczy ci sami ludzie.
Świątynię Pierwotnego Zła tworzyła Troika a wydał (chyba) THQ, Arcanum wydawała Sierra.
KotOR/KotOR 2 wydawał Lucas Arts, a tworzył Bioware i Obsidian.

"Spadkobiercy" BG nie chwalą się Falloutem i na odwrót - bo to zupełnie inne firmy. Ten sam był tylko albo aż - ale wydawca.

Opowieści Barda, Baldur''s Gate: Dark Alliance i Dark Alliance 2 oraz Fallout: Brotherhood of Steel, to już kompletnie inni wydawcy i twórcy, jedyne, co mają wspólnego to konsolowy silnik gry, który napędza również Champions of Norrath, Władcę Pierścieni (1sza i druga część na pewno) oraz Demon Stone. Mieszasz pojęcia i nazwy.
Nie można wrzucać do jednego worka różnych wydawców, developerów i producentów, bo wszyscy chwalą się tym, że kiedyś działali pod szyldem Interplay - i to nie wszyscy, jak np. Obsidian.
Jeśli będziesz tworzył grę pod nazwą X i odejdziesz z pracy, to nie możesz mówic "ta gra jest moja", bo nie jest. Możesz powiedzieć "brałem w tym udział", to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować