Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2010 o 20:10, Pietro87 napisał:

Serce Furii imho odpada [no chyba że jakiś tam mega-hardcore wykręcił już taki wyczyn,
dla mnie bez ostrego cheatingu postaci raczej niewykonalne].

Wykonalne choć przyprawiające miejscami o
apopleksję - wiem z własnego doświadczenia :)

Dnia 05.07.2010 o 20:10, Pietro87 napisał:

A co do samej postaci - druid czysty, ewentualnie jakaś hybryda kapłan + woj

Jeśli mowa o postaciach... konieczny jest dla którejś 1lvl paladyna - dzięki temu można walczyć najpotężniejszym mieczem w grze, co było nie było jest jakimśtam ułatwieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 22:22, Chester001 napisał:

on jedzie na kodach...


Tyle roboty by jakiś człek rzekł, iż na kodach jechał...Rozczaruje cię ale się mylisz. Jak zechcesz przeczytać to, co jest w linku to się dowiesz że nie robiła to jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 01:19, SpecShadow napisał:

> on jedzie na kodach...

Tyle roboty by jakiś człek rzekł, iż na kodach jechał...Rozczaruje cię ale się mylisz.
Jak zechcesz przeczytać to, co jest w linku to się dowiesz że nie robiła to jedna osoba.

OK to powiedz mi skąd on ma na początku gry 14.000 złota aby wykupić te wszystkie czary oraz artefakty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 07:23, Chester001 napisał:

OK to powiedz mi skąd on ma na początku gry 14.000 złota aby wykupić te wszystkie czary
oraz artefakty ?


Stary poczciwy trick z potionami :] Używałem go tylko raz w pierwszym Baldurs Gate, trzeba było przenieść jedna miksturę do paska, wypić i tak wstawić w jego miejsce klejnot, by po wypiciu gra go sklonowała.

http://infinityenginespeedruns.wikia.com/wiki/Inventory_Stack_Underflow

Jak widzisz, działa to w Baldursach oraz serii ID (bez Serca Zimy).

A takie tricki już są dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 01:19, SpecShadow napisał:

> on jedzie na kodach...

Tyle roboty by jakiś człek rzekł, iż na kodach jechał...Rozczaruje cię ale się mylisz.
Jak zechcesz przeczytać to, co jest w linku to się dowiesz że nie robiła to jedna osoba.

Mimo wszystko moglibyście przenieść dyskusję do tematu o BG zamiast tu w ID spamić :/ Ca zaś do goscia - bugger i nic więcej, dla mnie osobiście takie granie = cheaterstwo :)


Wracajac do tematu topiku - jaki zazwyczaj tworzyliście do ID2 team :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STAŁO SIĘ...

zainstalowałem II ;)
Patrzyłem czy są jakieś patche ale niestety mam wersje 2.01 ( chyba najnowszą)
mój moniktor ma rozdziałke 1440x900 i niestety gram na rozdziałce 1280x960 :( bo innej nie moge ustawić .. :/
(jest na to jakiś sposób?)

troche wstyd że oficjalnie gra ciągnie do zaledwie 800x600 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2010 o 21:10, Tuldor1 napisał:

Wykonalne choć przyprawiające miejscami o
apopleksję - wiem z własnego doświadczenia :)


A o palku nie myślałem [znaczy o wsadzeniu 1 lv dla wiadomo czego =) ], raczej nastawiałem się na walkę dwoma broniami z racji skorzystania z podwójnego bonusu od dobrych jednoręczniaków.

Generalnie serce furii mysłem kiedys że może dało by sie skończyć może czystym magiem ale biorąc pod uwagę DPS wrogów na SF spasowałem =)
Ewentualnie jeszcze może jakis koks wojownik pod wykręcone KP ale to by wymagało kilkukrotnego ukończenia gry na normalnych poziomach żeby go wykręcić miksturkami : combo na +1 kondycji, takich miksturek z 5+ trzeba by wydoić a potem skołowac tyleż samo tych dających -1 kon i +1 zr co by nie zrobić postaci z mega zr ale totalnie zjechanym na minus kon.
Może dobijając jakies 75+ KP dał by radę wtedy przebić się przez serce furii [do tego wiadomo protekcje na czary, tu mi pasuje drow z jego naturalnym resistem + na szuję wisior dający szystosć umysłu którego nazwy nie pamiętam niestety =) ] kolczuga draksassa [czy jak to się tam zwało] w wersji z SF, do tego karwasze z +4 kp i 10/- redukcją obrażeń, na głowę gniazdo kruka, jeden pierscien kameleona zręcznosci, drugi wedle woli, na szyję wspominany amulet [wymiennie z innymi dającymi +kp] wyspecjalizowanie, postać na zręczność robiona pod finezję na krótkie miecze [damn z tym że dobrych shortów w grze jest mało, ale dla złego charakteru była by blizna letha + np cudowny krótki +5 lub ostrze zabójcy], tak to widze +/-
Tylko dobicie tych 70+ kp było by "hardcorem" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 12:56, Pietro87 napisał:

A o palku nie myślałem [znaczy o wsadzeniu 1 lv dla wiadomo czego =) ], raczej nastawiałem
się na walkę dwoma broniami z racji skorzystania z podwójnego bonusu od dobrych jednoręczniaków.

W jedną dłoń owy mieczyk, w drugą jakąś lekką broń.. jako że miecz paladyna na SF o ile pamiętam jest bronią +10 to nawet z minusami większymi i tak trafienie jest korzystne, nie mówiąc o rzuceniach zaklęcia z broni i innych parametrach.

Dnia 06.07.2010 o 12:56, Pietro87 napisał:

Generalnie serce furii mysłem kiedys że może dało by sie skończyć może czystym magiem
ale biorąc pod uwagę DPS wrogów na SF spasowałem =)

Rozwiń skrót DPS... a czystym magiem hmm... ne ;D

Dnia 06.07.2010 o 12:56, Pietro87 napisał:

Ewentualnie jeszcze może jakis koks wojownik pod wykręcone KP ale to by wymagało kilkukrotnego
ukończenia gry na normalnych poziomach żeby go wykręcić miksturkami

Mnie tam wystarczyło przepuścić takiego herosa tylko raz przez grę, ważne by postać taka miała: 1lvl paladyna dla miecza i 1lvl mistrza przemian dla mikstury jaką można zrobić w podmroku dzięki temu... jak do tego dodać 1 zestaw miksów po przejściu gry podstawowej, odp na kwas od czarnego smoka etc... daje radę... chociaż ja akurat nie na kp bazowałem o ile pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2010 o 14:50, Tuldor1 napisał:

Rozwiń skrót DPS... a czystym magiem hmm... ne ;D


Damage Per Second =), no w przypadku icewinda to bedzie Damage Per Turn =P, imho strasznie przegięty na sercu, kumam, że to tryb mega ekstremalny ale tak czy siak nieco przegięli [choć z drugiej strony trzyma to pewien "realizm" bo nie ma sytuacji gdzie taki np wojownik otrzymuje 20 ciosów od hordy wrogów i ciągle stoi na nogach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać coś więcej o tym, jak działa ta korzyść z inwertowania 1lvl w klasę paladyna, o której piszecie? Przyznam, że brzmi ciekawie i, jeśli nie w obecnej grze to w następnej, zaaplikuje swojemu łowcy.
Ktoś pisał o kilkukrotnym ukończeniu gry tą sama postacią? Jak to działa? Ubijam ostatniego bossa i co dalej?

I jeszcze raz przepraszam za offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 19:24, Pietro87 napisał:

Damage Per Second =), no w przypadku icewinda to bedzie Damage Per Turn =P, imho strasznie
przegięty na sercu, kumam, że to tryb mega ekstremalny ale tak czy siak nieco przegięli

Cóż, Serce Furii jest jak Tactics dla BG2 - nikt nie zmusza do przechodzenia na najwyższym trybie trudności, to coś dla zapaleńców jakim przejście ID2 na normalnym to jak splunąć :)

SpecShadow:

Dnia 06.07.2010 o 19:24, Pietro87 napisał:

Moglibyście napisać coś więcej o tym, jak działa ta korzyść z inwertowania 1lvl w klasę paladyna

Najpotężniejszą bronią w całej grze jest długi miecz tylko dla paladyna znajdowany na cmentarzu w Kuldaharze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2010 o 11:02, Tuldor1 napisał:

Wracajac do tematu topiku - jaki zazwyczaj tworzyliście do ID2 team :) ?


Ja trzymam się tradycyjnej drużyny ,jeśli można to tak nazwać ,tzn: 2 czołgi (człowiek , Krasnolud) Kapłan ( Elf )i Złodziejaszek . zazwyczaj taka drużyna dysponuję, aczkolwiek bardzo wskazane jest miec Maga i uchowanie go do 60% -70% gry , bo dopiero na wysokich poziomach Mag pokazuje swoja moc , ale to by było 5 osób,(no chyba że bym 1 wojaka usunął ) , a ja gram 3 - 4 osobową drużyną, na 3 osobową to mam 1 czołg ( krasnoluda) kiedyś pokombinuję z innymi nacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:21, MozgotrzepPL napisał:

Czy po ukończeniu pierwszej rundy trzech walk powinny zniknąć te podwójne toporki, które pojawiają się na
planszy?

Jeżeli zdobyłeś trzy kwadraty tak, że tworzą linię to poziom zdobyty. Ustawiasz poziom 2 i walcz dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 10:08, Transylvanian_Hunger napisał:

Jeżeli zdobyłeś trzy kwadraty tak, że tworzą linię to poziom zdobyty. Ustawiasz poziom
2 i walcz dalej...

Wygrałem trzy walki w kolejności 1,2 i 3 na obrazkach i nie wiem, co mam kliknąć. Altem podświetla się tylko dźwignia i jakieś drzwi

20100828105222

20100828105245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 10:53, MozgotrzepPL napisał:

I walka nr 3

Po trzech wygranych powinien pojawić się golem - Mistrz Bitewnych Kwadratów i pogratulować ci. Widocznie to jakiś bug, lecz nie wiem jak go rozwiązać. Nie przytrafiło mi się nic takiego nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 10:53, MozgotrzepPL napisał:

I walka nr 3

Jesteś pewien że kwadraty "na ukos" też się liczą? być może muszą się stykać bokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować