Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Witam :) będąc wczoraj w biedronce przeszukiwalem karton z pozostałościami po giermaszu i natchnalem sie na icewind dale saga. Wszystko fajnie, zainstalowalem obydwie części. Po stworzeniu drużyny w obu grach włącza sie ładowanie, co najwyżej prolog i gra sie zawiesza. Nic nie można zrobić. Podpowiedzcie mi co mam zrobić bo chętnie bym sobie pograł ale nie mogę :). Wymagania oczywiście spełniam jakby co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 15:13, seroero napisał:

Witam :) będąc wczoraj w biedronce przeszukiwalem karton z pozostałościami po giermaszu
i natchnalem sie na icewind dale saga. Wszystko fajnie, zainstalowalem obydwie części.
Po stworzeniu drużyny w obu grach włącza sie ładowanie, co najwyżej prolog i gra sie
zawiesza. Nic nie można zrobić. Podpowiedzcie mi co mam zrobić bo chętnie bym sobie pograł
ale nie mogę :). Wymagania oczywiście spełniam jakby co :D


Cytat: "wystarczy w opcjach Direct 3D sterowników gry wyłączyć "potrójne buforowanie". W najnowszych sterownikach można w "panelu sterowania NVIDIA" w menu "Ustawienia 3D" > "Zarządzanie ustawieniami 3D" stworzyć profil dla plików BGmain.exe i IDmain.exe z wyłączoną tą opcją. Wtedy dla pozostałych programów opcja pozostaje defaultowo włączona i nie trzeba ponownie grzebać w sterownikach przy chęci zagrania w jakąś najnowszą gierkę."

Znalazłem to na stronie 80-tej. Może Ci to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że domyślnie potrójne buforowanie w panelu nvidii jest prawie zawsze wyłączone, podejrzewam, że to nie będzie jego problem - ale sprawdzić nie zaszkodzi.
Czuje, że trzeba tu będzie poustawiać kilka innych opcji mianowicie na sam początek - uruchamianie gry jako administrator, tryb zgodności dać na Win XP SP3. Reszta wyjdzie w praniu [musi dać znać pierw czy któraś z podanych solucji rozwiązała problem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części wystarczyło zmniejszenie rozdzielczości i zmianę właśnie na potrójne bufrowanie. Nie wiem która z tych czynności naprawiła ten problem ale już nie będę sprawdzał.a druga cześć nadal mi nie działa lecz cos pogrzebie w ustawieniach jak tylko mój brat przestanie grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie dla świętego spokoju tryby zgodności na XPka i uruchamianie jako administrator. Stare tytuły odpalane na win7/8 maja tendencję do gryzienia się z nowinkami technologicznymi [bo zakładam, że właśnie win7/8 posiadasz].

Jak ID2 dalej nie będzie działać daj znać to poszuka się jakiegoś specyficznego fixa [moje wersje z GOGa odpukać działają na 7mce 32 i 64 bitowej bez najmniejszych problemów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z IWDII, gra sie cholernie przycina momentami, kursor chodzi strasznie wolno, ktoś miał coś podobnego?

C2Q6600
2GB RAM
GF8800GS
Win7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kondycja wpływa na punkty życia co poziom? Wiem, że Baldurach i IWD I tak, ale nie wiem czy w dwójce się coś zmieniło czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 21:53, Kazak napisał:

Czy kondycja wpływa na punkty życia co poziom? Wiem, że Baldurach i IWD I tak, ale nie
wiem czy w dwójce się coś zmieniło czy nie.

Wpływa i to o wiele bardziej niż w baldurach czy ID1, tabelka prezentuje się tak (i w przeciwieństwie do gier wymienionych wcześniej dotyczy wszystkich klas postaci). Premie do rzutu obronnego na wytrwałość oraz premia do umiejętności jest równa tej jaka dotyczy punktów życia

KONDYCJA : PREMIA (punkty życia/poziom, wytrwałość, umiejętności oparte na kondycji)
1 : -5
2-3 : -4
4-5 : -3
6-7 : -2
8-9 : -1
10-11 : +0
12-13 : +1
14-15 : +2
16-17 : +3
18-19 : +4
20-21 : +5
22-23 : +6
24-25 : +7
26-27 : +8
28-29 : +9
itd aż do bodaj +15 ale dawno nie grałem więc nie pamiętam ile max można wyciągnąć z itemami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 09:13, NuuGGet napisał:

Witam, mam problem z IWDII, gra sie cholernie przycina momentami, kursor chodzi strasznie
wolno, ktoś miał coś podobnego?

C2Q6600
2GB RAM
GF8800GS
Win7


Problemem może być GeForce i Windows 7.
Pierwsza rzecz, to posiadać najnowsze sterowniki, bo w którymś momencie NVIDIA poprawiła conieco.

Drugą rzeczą może być zastosowanie FIXa, który można pobrać stąd: http://bitpatch.com/ie_ddrawfix.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 10:48, Malevyn napisał:

da sie jakos zamienic angielska wersje iw2 z goga na polska ?


Wersja z GOG ma w sobie język polski.
Najwidoczniej pobrałeś nie ten instalator.

Na półce zaznacz, że chcesz język polski i pobierz instalator polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram jedna postacia. 2 pierwsze levele jako pala i ostatni dalem w sorcerer.
jednakze nie moge miec zadnych czarow, mimo ze pokazuje iz mam 5 miejsc wolnych na poziomie 1. co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 16:19, Malevyn napisał:

gram jedna postacia. 2 pierwsze levele jako pala i ostatni dalem w sorcerer.
jednakze nie moge miec zadnych czarow, mimo ze pokazuje iz mam 5 miejsc wolnych na poziomie
1. co robic ?



Grasz w drużynie jednoosobowej?

A co do czarów, musisz wejść w księgę czarów i się ich nauczyć, a później odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 16:19, Malevyn napisał:

jednakze nie moge miec zadnych czarow, mimo ze pokazuje iz mam 5 miejsc wolnych na poziomie
1. co robic ?

Nie pamiętam czy sorcerer, to czarodziej czy czarownik.
Czarodziej rzuca czary poprzez inteligencję - każdy punkt od 10 w górę odsłania poziom czarów od 1 wzwyż.
Uczy się ich ze zwojów i innych. Wybierasz z księgi czarów zaklęcie nauczone i pojawia się po odpoczynku.
Czarownik korzysta z mądrości w podobny sposób na czarodziej z inteligencji.
Wybiera zaklęcia "gotowe" z księgi, ale przypisują się one na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 17:03, Transylvanian_Hunger napisał:

Czarodziej rzuca czary poprzez inteligencję - każdy punkt od 10 w górę odsłania poziom czarów od 1 wzwyż. Uczy się ich ze zwojów i innych. Wybierasz z księgi czarów zaklęcie nauczone i pojawia się po odpoczynku.

Innymi słowy bez inteligencji 11+ i zwojów z jakich byś poznał zaklęcia nic nie zrobisz Mal

Dnia 06.10.2014 o 17:03, Transylvanian_Hunger napisał:

Czarownik korzysta z mądrości w podobny sposób na czarodziej z inteligencji.

CHARYZMY nie mądrości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da sie jakos zwiekszyc atrybut sily (odpowiedzialnej za szanse trafienia wrecz) w trakcie gry ? gram solo jako multiklasowiec paladyn/czarownik i jako ten pierwszy przydaloby sie zebym mogl walczyc. dodatkowe pkt rozdalem do wytrzymalosci i charyzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować