Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2005 o 10:18, earendil61 napisał:

Zbroja przeszkadza każdej jednostce rzucającej czarytak samo czarodziejowi jak i kapłanowi.

Nie byłbym tak do konca pewien, czarodziej jakby z samego faktu że musi sie więcej namachać i odczyniać te uroki, musi mieć swobodę ruchów. Kapłan natomias rzuca czary modląc się do swojego bóstwa, stąd wynika że czarodziejom zbroja przeszkadza a kapłanom nie.

>Jeżeli to nie wina zbroi to znaczy że kapłan ma za niskie współczynniki mądrości albo inteligencji.
Poziom dostępności czarów wysoko poziomowych wynika z:
Inteligencji u czarodziejów
Madrości u kapłanów
Charyzmy u czarowników i bardów.
Zbroja tylko wpływa na to czy czar uda się rzucić czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 15:25, Szalony Max napisał:

> Zbroja przeszkadza każdej jednostce rzucającej czarytak samo czarodziejowi jak i kapłanowi.
Nie byłbym tak do konca
pewien, czarodziej jakby z samego faktu że musi sie więcej namachać i odczyniać te uroki, musi mieć swobodę ruchów. Kapłan
natomias rzuca czary modląc się do swojego bóstwa, stąd wynika że czarodziejom zbroja przeszkadza a kapłanom nie.

>Jeżeli
to nie wina zbroi to znaczy że kapłan ma za niskie współczynniki mądrości albo inteligencji.
Poziom dostępności czarów
wysoko poziomowych wynika z:
Inteligencji u czarodziejów
Madrości u kapłanów
Charyzmy u czarowników i bardów.
Zbroja tylko
wpływa na to czy czar uda się rzucić czy nie.

Chyba masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziekuję wszystkim za podpowiedzi ale to nie to, nie potrafię tego rozgryźć. Jestem juz na 6 poziomie kapłana a czary mogę rzucać tylko z 1 poziomu. Bez zbroi czy ze zbroją, mądrośc wysoka, wiedza tajema , itd.Trudno, zobaczymy co dalej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem jakąwy graliście drużynm ale muj Ojciec przeszedł gre drużynom kapłanów (każdy innego boga) i grało mu się nawet dobrze
Muj kumpel muwi że gre na poziomie "Łatwy" przeszedł samym wojownikiem choć widząc jego umiejętności w RPG to smiem wątpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:03, Solstheim napisał:

Muj kumpel muwi że gre na poziomie "Łatwy" przeszedł samym wojownikiem choć widząc jego umiejętności w RPG
to smiem wątpić


No i czym tu się chwalić? Znam kilka osób (m.in. z tego forum), które jedną czy dwoma postaciami przeszły IWD2 ale na Sercu Furii :P
Także powiedz koledze, że jeszcze wiele przed nim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:00, tomasz123 napisał:

Jestem juz na 6 poziomie kapłana a czary mogę rzucać tylko z 1 poziomu. Bez zbroi czy ze
zbroją, mądrośc wysoka, wiedza tajema , itd.Trudno, zobaczymy co dalej.

Po pierwsze wejdź do księgi czarów i po lewej stronie powybieraj do zapamiętania czary znane i widniejące po prawej stronie. Zrób to dla wszystkich poziomów od dwa w górę.
Poza tym poziom czarów nie ma wiele wspólnego z poziomem postaci, czy poziomem klasowym. Na 6. poziomie czystego kapłana powinieneś mieć mozłiwe do zapamiętania 3 czary 2. poziomu i 2 czary 3. poziomu.

ps. Wbrew pozorom kapłanowi również bardzo przydaje się wysoka charyzma. A przydaje się do umiejętności "odpędzanie nieumarłych", które nie działa, działa kiepsko lub działa doskonale zależnie własnie od poziomu charyzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problemem z ID2:

Podczas kreacji postaci, przy zakladce wygląd gra wyskakuje do pulpitu.
Czasem jak szybko wcisnę enter to przeskoczy do wyboru głosu i niby jest ok.
Jak wlączam grę - wchodzę w ekwipunek i znowy to samo/

Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciąłem się przy tym jak miałem wyczyszczyć most z goblinów, wyczyściłem a gra tego nie widzi(mam drużynę na 5tych poziomach) co am zrobić miejsca już kilka krotnie przeszukiwałem i nikogo nie ma. Może coś pominołem w misji, powiedzcie czy coś żle zzrobiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie kojarze, o który most chodzi... ten na brodzie Shaengarn (goblinów tam było niewiele, ale może...)? W każdym razie jeśli pokonałeś wszystkich i nic się nie stało, to po prostu wczytaj autosave z przed tej walki i pamiętaj, żeby odbić most, nim jego podpory zostaną znisczone przez ogry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
co prawda juz o moim problemie pisano ale jakos niemoge znalezc klucza o ktorym mowa w odpowiedzi.
a rzecz dotyczy 1 rozdzialu, twierdza hordy.
przechodze pierwsza lokacje gdzie zabijam maga i biore klucz do bram(ta ktora strzeze jaskin) w jaskiniach wykonuje zadanie od szczeniecia i wybijam oba poziomy jaskin.
nastepnie wychodze do fortecy, tez wybijam wszystkich:P
sa dwie bramy, jesna na poludniu ktora prowadzi do lokacji gdzie jest kochanka zwiadowcy a druga na polnocy ktorej niepotrafie otworzyc.
obok bramy sa "wyrysowane znaki podobne do tych przy wyjsciu z jaskin" podejzewam ze otwiera sie ta brame "czarnym kamieniem strazniczym" ale w zaden sposob nie potrafie go uzyc:( w podrecznym menu przedmiotow mam tylko naszyjnik.. wziasc go w dlon tez niemoge:(

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakies sensowne rozwiazanie przejscia Upadłego lasu ??
Siedze tam i nie moge wyjsc.
Uratowałem juz dzieci. Teraz szukam rogu.
help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:05, Bajuj napisał:

Czy ktos ma jakies sensowne rozwiazanie przejscia Upadłego lasu ??
Siedze tam i nie moge wyjsc.
Uratowałem juz dzieci. Teraz szukam rogu.
help

-zostawiaj na ziemi różne przedmioty byś mógł orientować się gdzie już byłeś, np.liny(kombinacji jest wiele)-lub jak nie masz cierpliwości skorzystaj z solucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 18:35, Araadan napisał:

Witam,
co prawda juz o moim problemie pisano ale jakos niemoge znalezc klucza o ktorym mowa w odpowiedzi.
a rzecz dotyczy 1 rozdzialu, twierdza hordy.
przechodze pierwsza lokacje gdzie zabijam maga i biore klucz do bram(ta ktora strzeze jaskin)
w jaskiniach wykonuje zadanie od szczeniecia i wybijam oba poziomy jaskin.
nastepnie wychodze do fortecy, tez wybijam wszystkich:P
sa dwie bramy, jesna na poludniu ktora prowadzi do lokacji gdzie jest kochanka zwiadowcy a
druga na polnocy ktorej niepotrafie otworzyc.
obok bramy sa "wyrysowane znaki podobne do tych przy wyjsciu z jaskin" podejzewam ze otwiera
sie ta brame "czarnym kamieniem strazniczym" ale w zaden sposob nie potrafie go uzyc:( w podrecznym
menu przedmiotow mam tylko naszyjnik.. wziasc go w dlon tez niemoge:(

>
musisz miec 2 kamienie i wtedy wrota sie otworza. obydwa sa na 2 poziomie jaskini. na szczescie nie znikaja po jakims czasie wiec spokojnie powinienes je znalesc

Dnia 13.12.2005 o 18:35, Araadan napisał:

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:30, aj30 napisał:

Utknąłem w 2 rozdziale w świątyni. Co robić? Czy trzeba przejść wszystkie poziomy z dźwigniami?


A gdzie dokładniej ??na pierwszym czy drugim poziomie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 17:28, Don Vasylus napisał:

Zaciąłem się przy tym jak miałem wyczyszczyć most z goblinów, wyczyściłem a gra tego nie widzi(mam
drużynę na 5tych poziomach) co am zrobić miejsca już kilka krotnie przeszukiwałem i nikogo
nie ma. Może coś pominołem w misji, powiedzcie czy coś żle zzrobiłem?


Po piersze na moście nie było goblinów
A po drugie musisz znaleść wejście do grot albo poprostu przeczytajcie sobie poradnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:30, aj30 napisał:

Utknąłem w 2 rozdziale w świątyni. Co robić? Czy trzeba przejść wszystkie poziomy z dźwigniami?


Nie, wystarczy przejść 1 poziom, no i nauczyć się obsługi samej sfery, bo to jest niezbędne do wygrania pojedynku z Orią. Napisz dokładniej o co chodzi, bo niewiele można z Twojego posta wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weżcie pomóżcie w 1 rozdziale z tym mostem.Orki są za silne rozwalają mnie w mig!!!Zanim zabiję orków wojowników(jako tako sobie z nimi radzę)to łucznicy zabijają całą drużynę.PLIX POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zastanów się, jakie mocne strony mają Twoi bohaterowie i wykorzystaj je. A jeśli chcesz uzyskać pomoc tutaj, to opisz chociaż swoją drużynę, bo nie będę wymyślał taktyki po niewiadomo jaki team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować