Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2006 o 20:03, Pirek5 napisał:


> nic wiecej nie ma :( mogę jeszcze wejsc z tego miejsca w interakcje i autopauze ale tam
nie
> ma trybu serce furii :(

Dlatego nic więcej nie ma bo sprawdzasz w opcjach w grze, a musisz w oknie konfiguracj(wchodzi
się do tego z windowsa, jest w folderze z grą i w menu start). Tam będzie odpowiednia opcja.


dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zdobyłeś miecz Blada Sprawiedliwość (tylko dla paladyna)? Dla mnie w trybie normalnym właśnie ta walka była zdecydowanie najtrudniejsza w całej grze. Natomiast Serce Furii... trudny jest na pewno początek, o ile zaczynasz bohaterami od 1 poziomu, bo później to już w zasadzie te same walki, ale o większym stopniu spektakularności - więcej przeciwników, lepsza broń, czary wyższych poziomów, więcej wszystkiego. Niemniej gorąco ten tryb polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:21, GanD napisał:

A zdobyłeś miecz Blada Sprawiedliwość (tylko dla paladyna)? Dla mnie w trybie normalnym właśnie
ta walka była zdecydowanie najtrudniejsza w całej grze. Natomiast Serce Furii... trudny jest
na pewno początek, o ile zaczynasz bohaterami od 1 poziomu, bo później to już w zasadzie te
same walki, ale o większym stopniu spektakularności - więcej przeciwników, lepsza broń, czary
wyższych poziomów, więcej wszystkiego. Niemniej gorąco ten tryb polecam :)



Jeśli chodzi o ten miecz po który trzeba wróci z jakimś medalionem do Kuldachar i stoczy walkę na cmentarzu to mam go - walka była średnio trudna - rzuciłem sanktuarium na maga i kapłana a resztą zajęli się: paladyn, wojownik i barbarzyńca :) Jakoś moje postacie czarujące stawały się głównym celem tej ekipy.

Najtrudniejsza walka, jak dla mnie, to ten cały Xvim - chyba tylko elektrycznościa moża było go jakoś konkretnie uszkodzic, średnie obrażenia jakie zadałał moim postacią walczącym to ok 30, do tego często rzucał rój meteorytów, ogień słońca i zapalającą chmurę.

Jeśli chodzi o serce furii to dopiero zacząłem :) - na razie jestem po "finałowej walce" w Targos, na początku przejechałem sie troszkę, zbytnio wierząc w moc mojego paladyna (poległ z kretresem), ale teraz jakoś idzie. Najbardziej obawiam się o Most Sheangare, mialem tam problemy w zwyklej grze, teraz bedzie hardcore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.
mam problem, po zainstalowaniu i odpaleniu IWD2 gra po mniej wiecej 5-10 minutach wychodzi mi do windowsa i wyskakuje komunikat, ze wystapil blad z aplikacja iwd2.exe i zostanie ona zamknieta, instalowalem juz na 3 kompach i wszedzie to samo;/ o co moze chodzic? plyty juz sie nie nadaja czy moze to wina sprzetu? z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit: dodatkowo mam problem z trybem serce furii, nie chce mi sie on po prostu uruchomic, wchodze do konfiguracji, zaznaczam co trzeba, ale po wejsciu do gry nadal dostaje 37 exp za goblina;/ wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:41, _Bo_ napisał:

edit: dodatkowo mam problem z trybem serce furii, nie chce mi sie on po prostu uruchomic, wchodze
do konfiguracji, zaznaczam co trzeba, ale po wejsciu do gry nadal dostaje 37 exp za goblina;/
wtf?


Ja bym dała do reklamacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie może byc wina sprzętu...jeśli instalowales na 3 kompach to na którymś musialo się dac grac a jesli nie..no cóż wydaje sie ze to wina plyty...ale dla pewności podaj dane swojego kompa;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nigdy jakoś nie ciągnęło i nie ciągnie do grania w trybie Serce Furii... ale patrząc na twojego komenta można stwierdzic na 70% że masz popsuta plyte...spróbuj zrobic obraz moze to coś zmieni ale wątpie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:41, _Bo_ napisał:

edit: dodatkowo mam problem z trybem serce furii, nie chce mi sie on po prostu uruchomic, wchodze
do konfiguracji, zaznaczam co trzeba, ale po wejsciu do gry nadal dostaje 37 exp za goblina;/
wtf?

Serce furii z tego co pamietam można uruchomić tylko zaczynając nową grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem:
pokonalem kryształowego golema bronią obuchową +5 :D ale potem jak zabiłem generała Bergana albo jakoś tak to potem skręciłem w prawo i chciałem pójść po teog ościa Zacka ale napadły mnie zimowe trolle jak je pokonać?? bo nie reagują w ogóle na ogień (ogólnie mówiąc na magię) ani na kwas?? jaki jest najlepszy sposób na te zimowe trolle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok pokonałem to zabiłem cherincal :D mimo tego że nie było łatwo dotarłem na 2 poziom świątyni i tu mam problem z pokojem gier kapłanki Orii. tu są jakieś dżwignie poprzestaiwałem je i grałem jednym bohaterem w mistrza kwadratów. i tu mam dwa pytania:
1) czy dałoby się grać w tę grę z drugą osobą (w sensie bodwoma bohaterami)??
2) jak można zdobyć rangę na każdym danym poziomie?? ile razy trzeba walczyć?? czy są z tego jakieś nagrody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jescze dwa pytania:
1) znalazłem kilka zamkniętych drzwi na których widniały następujące symbole:
na 2 drzwiach symbol mistrza kwadratów
na 1 parze drzwi symbol błyskawicy
jak je otworzyć?
2) jak otworzyć drzwi w któych w dziurce od klucza znajduje się kawałek drzewa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:09, Dutagamo napisał:

i jescze dwa pytania:

Użyj w tym temacie wyszukiwarki ze słowami "symbol błyskawicy" itp.
Od pół roku powtarza się każde pytanie, które już było dokładnie obrabiane (tzn. nie było nowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
niewiem czemu ale pasuje mi do tej gry kod na leczenie może dlatego ze zabardzo mnie nie wciągła seria to mam pytanie bo robie all jak czeba to i tak nie skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co ci nie skutkuje?? uprawianie czarów?? bo jst oczywista sprawa że czary czasami nie wypalą :P a właśnie może mi ktoś powiedsieć co do moich pytań jak zdobyć te rangi?? bo walczę moim półrokiem ojownikiem już 12 rundę i nic nadal mam walczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już udało mi się zabić tego demona co zamnienił się w tornado to musze jescze oddać nathanielowi jego ekwipunek i doiero wtedy mogę się spotkać z żołnierzami z neverwinter?? i po oc są te 2 stosy kamieni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety granie dwoma bohaterami w Mistrza Kwadratów nie jest możliwe aczkolwiek było by suuper:).Nie pamiętam dokładnie tego więc podam ci :

Bitewne Kwadraty (Sala Gier Orii) - Witaj w komnacie, którą Nikedamus wybudował specjalnie dla Orii, aby mogła sprawdzić swe umiejętności w walce. Jedyne co musisz zrobić tutaj jest wymagane do przejścia gry, to wygrać Klucz do Komnaty Orii w walce.

Ale najpierw trzeba wyjaśnić, do czego służą poszczególne dźwignie wzdłuż ścian tej sali. Patrząc od lewej: Pierwsza dźwignia jest to główny włącznik - to co ustawimy na dwóch kolejnych, jest akceptowane przez przesunięcie tej dźwigni.
Druga i trzecia służą do wyboru rodzaju pracy między Bitewnymi Kwadratami, Trybem Obsługi Świątyni oraz Wewnętrzne Sanktuarium.
Reszta dźwigni służy do wybierania poziomu trudności podczas zabawy w Bitewne Kwadraty.

Tryb Obsługi Świątyni, wybierany na dźwigniach trybu pracy, przydaje się tylko, gdy przypadkowo zniszczymy Pryzmat.
Wewnętrzne Sanktuarium to tryb, który poddaje wybraną osobę(y) dziwnemu czarowi. Jest ona zawieszona między dwoma światami, normalnym a eterycznym. Przydaje się on tylko podczas walki z Orią, która po śmierci wraca właśnie w takiej postaci. Aby można było ją zabić, należy drużynę również przenieść w taki stan.

Najciekawszą pozycją są Bitewne Kwadraty - gra polegająca ogólnie na walce z przyzywanymi potworami. Po aktywowaniu trybu, klikamy na wybrany kwadrat i walczymy z losowo wybranym wrogiem, zależnym od poziomu trudności, jaki ustawiliśmy na odpowiednich dźwigniach. Jeśli nie pokonasz go przez 30 sekund - przegrywasz. Cała filozofia polega na tym, że cały konkurs składa się z 10 turniejów. Każdy turniej składa się z 5 tur, a każda tura może zawierać od 3 do 7 walk. W sumie około 250 potworów do zabicia. Trochę pogmatwane, ale jak się już zacznie samą grę to wszystko idzie zrozumieć.

Teraz trochę mechaniki, czyli przykład. Zaczynasz na pierwszym poziomie trudności. Włączasz tryb Bitewnych Kwadratów, po czym swój wybór potwierdzasz pierwszą dźwignią od lewej. Mistrz Lodowych Golemów oznajmia rozpoczęcie gry, a ty klikając na wybrane pole, zaczynasz walkę, którą musisz wygrać w 30 sekund. Gdy zwyciężysz, klikasz na kolejny kwadrat i znowu walka. Pierwsza tura składa się z trzech walk. Teraz należy tak dobierać kwadraty na które klikasz, aby przy następnej turze, trzeba było stoczyć o jedną walkę więcej niż poprzednio. Poniżej podałem przykładowy model walk:


Tura 1


Tura 2


Tura 3


Tura 4


Tura 5


Gdy zwyciężysz wszystkie pięć tur, ekran zacznie się trząść, a Golem poinformuje cię o zwycięstwie. Po każdej wygranej turze otrzymasz jakiś kamień szlachetny, lub magiczną amunicję. Gdy wygrasz cały poziom, otrzymasz magiczny przedmiot. Po jej przejściu zmieniamy poziom trudności na następny i znowu zaczynamy zabawę.

UWAGA: Walczyć może tylko osoba, która przełączyła dźwignię aktywacji trybu, więc nie zawsze musi być to główny bohater.

PORADA 1: Jak mogłeś zauważyć, Mistrz Lodowych Golemów usuwa z pola walki wszystkich członków drużyny, poza samym walczącym. Może on przenieść tylko tych, których widzi, więc można całą drużyną wyjść przez północne drzwi, a podczas walki pomagać walczącemu ostrzeliwując wroga, lub rzucając czary. Pamiętaj jednak, aby nie zbliżać się nikim do Golema, ponieważ nawet podczas walki przeniesie on zauważoną postać do tego zamkniętego pomieszczenia.
Nie działa to jednak po zainstalowaniu patcha, ponieważ wtedy golem usuwa bohaterów nawet będących po drugiej stronie Lodowego Pałacu (podpowiedział Kelddath).

Walki w pierwszej turze są banalne, ponieważ przeciwko tobie stają na przykład Salamandry, Żuki, Szkielety i inne takie. Gorzej jest jednak w walkach na wyższych poziomach trudności (7-10). Walczyć przyjdzie ci z Cienistymi Cyklopami, Większymi Żywiołakami i innymi dość potężnymi potworami. Dlatego właśnie należy dobrze pomyśleć przed walkami. Ja walczyłem Krasnoludem-Barbarzyńcą na 11 poziomie z około 140 PŻ. Przy każdej walce stosowałem to, co napisałem w poradzie 1. Gdy Mistrz Lodowych Golemów stawał w drzwiach, reszta drużyny zajmowała stanowiska na sali, tak aby sędzia ich nie widział. Gdy pojawiał się wróg, postacią walczącą uciekałem w kółko we wschodniej części komnaty, a reszta naparzała z broni zasięgowych (łuki, proce itd.).
Gdy czekała mnie jakaś bardzo ciężka walka, to przyzywałem sobie kilka potworów, które wróg najpierw atakował. Przydawał się także czar Przyspieszenie ruchów, oraz Ulepszone Przyspieszenie Ruchów.

Przejście wszystkich dziesięciu turniejów zajęło mi około 3 godzin, ale opłacało się chociażby ze względu na kilka magicznych przedmiotów, które wygrywamy. Między innymi mikstura dająca na stałe +2 do mądrości kosztem 1 punktu zręczności oraz Miecz Krótki +5.

UWAGA: Przejście wszystkich dziesięciu turniejów nie jest wymagane do przejścia gry, jeśli nie chce ci się tego robić, to po prostu nie rób.


NAGRODY:


Smoczy Pas
Mikstura Świętego Przeniesienia
Zbroja Skórzana Abiszajów
Buty Uziemienia
Toporek Porażających Wybuchów
Maczuga Zmącenia
Włucznia Lodowa +4
Długi Łuk Refleksyjny Wzmocnienia
Różdżka Umarłych
Cudowny Krótki Miecz +5 (podczas ataku Ignoruje premie pancerza wroga)
Karawasze Lodowej Perły (dodatkowy przedmiot za wygranie wszystkich walk)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować