Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

podejrzewam że system dbający o to żeby gra nie chodziła za szybko wykazuje jakieś bugi na współczesnych komputerach (mają zbyt dużą wydajność żeby działał poprawnie) nie zapominaj że jego autorom wielordzeniowe,kilkugigahercowe procesory nawet się nie śniły (ja nap do dziś pamiętam pytanie Baldura 1 czy mam procesor szybszy niż 200 mhz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 21:45, Xanax napisał:

Nic nie zrobili, bo w momencie gdy pojawił się ten problem studio Black Isle już nie istniało.


Tak, wiem. Wydali tą grę tak szybko, że nawet nie potrafili przeprowadzić dokładnych betatestów:/

Dnia 16.05.2007 o 21:45, Xanax napisał:

Z tego co wiem nikt obecnie nie posiada praw do tego tytułu, a nawet gdyby tak było, to sądzę,
że łata nie została by wydana (IWD2 jest już starym tytułem i lepiej zajmować się nowymi produkcjami).


Nie oczekuję, że po tylu latach ktoś z tym coś zrobi. Po prostu denerwuje mnie, jak twórcy wypuszczają niedorobione gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bardzo ważne. Prosiłbym o pomoc. Otóż nie mogę zagrac w trybie wieloosobowym w grę Icewind dale 2. Gdy ktokolwiek się łaczy, albo ja albo osobowa druga gra albo się zwiesza albo wogóle nie łączy po podaniu IP. O co może chodzić? Mamy ten problem ze wszystkimi grami na silniku Infinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 19:23, Atanael napisał:

Mam pytanie. Bardzo ważne. Prosiłbym o pomoc. Otóż nie mogę zagrac w trybie wieloosobowym w
grę Icewind dale 2. Gdy ktokolwiek się łaczy, albo ja albo osobowa druga gra albo się zwiesza
albo wogóle nie łączy po podaniu IP. O co może chodzić? Mamy ten problem ze wszystkimi grami
na silniku Infinity.

Z tego co wiem, to trzeba mieć publiczne IP.
A jeśli normalnie nie działa, trzeba spróbować przez odpowiedni program. Hamachi bodajże się ten program nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 21:20, hito_kun napisał:

Na szczęście ten patch, do którego podałem link, poprawia tego buga we wszystkich tych lokacjach:)
Swoją drogą, twórcy IWD 2 nic z tym nie zrobili:/

Nic dziwnego, w końcu to robiła w większości ta sama ekipa, która do dzisiaj nie załatała, ani Kotora2, ani NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 20:39, balduran2 napisał:

A jeśli normalnie nie działa, trzeba spróbować przez odpowiedni program. Hamachi bodajże
się ten program nazywa.


Tylko z tym programem bywa pewien problem, a mianowicie taki, że nie każdy się może przez niego połączyć... np. Hito_Kun i paru innych nie może :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:30, reaven1 napisał:

Tylko z tym programem bywa pewien problem, a mianowicie taki, że nie każdy się może przez niego
połączyć... np. Hito_Kun i paru innych nie może :/

Dlatego, że mają Win98?
Czy z jakiegoś innego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 23:32, balduran2 napisał:

Dlatego, że mają Win98?
Czy z jakiegoś innego powodu?


otóż to że mają xp :P i nie mogę pojąć dlaczego nie mogą się połączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:33, reaven1 napisał:

otóż to że mają xp :P i nie mogę pojąć dlaczego nie mogą się połączyć...

Może to zależy od wersji Win - Profesional lub Home?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:35, balduran2 napisał:

> otóż to że mają xp :P i nie mogę pojąć dlaczego nie mogą się połączyć...
Może to zależy od wersji Win - Profesional lub Home?


Wszyscy mają profesionala, tak jak i Ja, a mi chodzi bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisaj zaczynam swą przygode z grą Icewind Dale II, jeśli macie dla mnie jakieś wskazówki na początek byłbym bardzo wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:46, Obi-wan Kenobii napisał:

Od dzisaj zaczynam swą przygode z grą Icewind Dale II, jeśli macie dla mnie jakieś wskazówki
na początek byłbym bardzo wdzięczny :D

Ja bym polecił stworzyć 4 osobową drużynę.
W tym maga i złodzieja, a także wojownika. Czwartego członka drużyny pozostawiam do wyboru, ale radziłbym żeby to był jakiś rodzaj wojaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2007 o 17:49, balduran2 napisał:

Ja bym polecił stworzyć 4 osobową drużynę.
W tym maga i złodzieja, a także wojownika. Czwartego członka drużyny pozostawiam do wyboru,
ale radziłbym żeby to był jakiś rodzaj wojaka.


4 osobową drużynę na pierwszy raz grania w Icewinda 2 ? to chyba jakiś żart?????? Nie dość że gra jest trudna i każdy członek w drużynie jest ważny, to do tego trzeba dobrze operować taktycznie. Jak na jego pierwszy raz w tą grę to go zmasakrują jak będzie grać 4 postaciami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Najlepiej grać na początku sześcioma. Punktów doświadczenia i tak starczy dla wszystkich, a przynajmniej nie będzie durnych motywów z obcinaniem PD za przeciwników, bo drużyna jest ,,za silna":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 01:28, hito_kun napisał:

Prawda. Najlepiej grać na początku sześcioma. Punktów doświadczenia i tak starczy dla wszystkich,
a przynajmniej nie będzie durnych motywów z obcinaniem PD za przeciwników, bo drużyna jest
,,za silna":)


No mówię, wysyłać kogoś na pierwszy raz z 4 bolkami w Doline Lodowego Wichru????? szaleństwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2007 o 01:19, reaven1 napisał:

4 osobową drużynę na pierwszy raz grania w Icewinda 2 ? to chyba jakiś żart?????? Nie dość
że gra jest trudna i każdy członek w drużynie jest ważny, to do tego trzeba dobrze operować
taktycznie. Jak na jego pierwszy raz w tą grę to go zmasakrują jak będzie grać 4 postaciami...

ta gra jest imho koszmarnie trudna :) jedynka zreszta tez :) nie gralem w to za wiele ale troche mnie to sfrustrowalo i obie gry stoja na polce - na poczatek wg mojego doswiadczenia to najlepiej wziac same postacie walczace - a w przypadku maga zlodzieja i kaplana isc w dwuklasowce - tak zeby w razie czego nei padali po 1-2 ciosach.Nic mnie tak nie wnerwialo jak ciagle uciekanie magiem ktory sie na poczatku gry do niczego nie nadaje a ginie w pare sekund :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2007 o 19:47, dobrakos napisał:

ta gra jest imho koszmarnie trudna :)


Wyjątkowo trudna, i ja zawsze na pierwszy raz robiłem 2 wojowników i łowcę żeby tłuc najefektywniej, do tego maga, kapłana i złodzieja... Inaczej to by było bardzo ciężko cokolwiek zrobić... W tej grze to non stop się walczy i zabija, więc trzeba sie liczyć z tym, że taktyka i siła jest ważna...

Dnia 22.05.2007 o 19:47, dobrakos napisał:

Nic mnie tak nie wnerwialo jak ciagle uciekanie
magiem ktory sie na poczatku gry do niczego nie nadaje a ginie w pare sekund :)


Nom z tym magiem to zawsze tak jest.... w baldurze jedynce na przykład też tak było, i w icewind dale 1 i 2 także tak jest, niestety na samym początku to są bardziej kulą u nogi niż pomocni, ale kiedy zdobędą doświadczenie stają się maszynami do zabijania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko wydawałoby się kompletnie głupie i bezsensowne to po moich ostatnich przygodach z Deus Ex jest całkowicie zrozumiałe. Otóż czy IDII pójdzie mi na GeForce 7600GT,Amd Athlon x2 3600+,1GB Ram,XP Home Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 11:19, Adamoo007 napisał:

Ja mam pytanko wydawałoby się kompletnie głupie i bezsensowne to po moich ostatnich przygodach
z Deus Ex jest całkowicie zrozumiałe. Otóż czy IDII pójdzie mi na GeForce 7600GT,Amd Athlon
x2 3600+,1GB Ram,XP Home Edition


Ze wszystkim na full:P I Ty sie pytasz czy ID2 Ci odpali na tym kompie?:P
Ja gralem kiedys na procku 300mhz i 4mb grafice:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 11:21, NuGGet napisał:

Ze wszystkim na full:P I Ty sie pytasz czy ID2 Ci odpali na tym kompie?:P
Ja gralem kiedys na procku 300mhz i 4mb grafice:P

To nie zawsze jest pewne, czasem nawet na bardzo dobrej karcie graficznej nie chce gra dobrze chodzić, pamiętam że baldur mi się trochę kaszanił na moim Radeonie 9800 Pro:P Po prostu, niektóre karty grafiki są już za dobre:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować