Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2007 o 11:26, reaven1 napisał:

na moim Radeonie 9800 Pro:P Po prostu, niektóre
karty grafiki są już za dobre:P


O fu**! Ja pamietam jak gralem 2 lata temu na S3 Trio z 4 mb bez akceleratora:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 11:26, reaven1 napisał:

To nie zawsze jest pewne, czasem nawet na bardzo dobrej karcie graficznej nie chce gra dobrze
chodzić, pamiętam że baldur mi się trochę kaszanił na moim Radeonie 9800 Pro:P Po prostu, niektóre
karty grafiki są już za dobre:P

starsze gry maja czasem to do siebie ze na za szybkim kompie chodza za szybko - wbrew pozorom to nie jest wcale dobrze, wszystko dzieje sie za szybko i nie da sie grac.juz tak mialem pare razy glownie z platformowkami.ID2 chodzil mi ok na 9600pro na najwyzszej rozdzialce, zero problemow, wiec mysle ze jego silnik jest "kompatybilny w gore"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 11:33, dobrakos napisał:

razy glownie z platformowkami.ID2 chodzil mi ok na 9600pro na najwyzszej rozdzialce, zero problemow,
wiec mysle ze jego silnik jest "kompatybilny w gore"


no fakt, IWD2 powinno jeszcze hasać ale bg2 już sprawia mi problemy, gra idzie szybciej niż powinna i powoduje to przeskoki ekranu trochę nierównomierne:P ale tak poza tym to jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot,co! Z Deusem mam to samo,że chodzi dwa razy za szybciej teoretycznie grać się,ale po co się męczyć?Dlatego z IDII nie chciałbym mieć takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że gdy CDP wyda całą serie Infinity(dobrze mówię?) to nie będzie problemów z nowszymi PC,bo bardzo bym się zawiódł...na prawdę baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 11:39, Adamoo007 napisał:

Mam nadzieje,że gdy CDP wyda całą serie Infinity(dobrze mówię?) to nie będzie problemów z nowszymi
PC,bo bardzo bym się zawiódł...na prawdę baaardzo.


Szczerzę wątpie, ażeby wydane wersje były niekompatybilne:) także nie musisz się niczego obawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 11:40, reaven1 napisał:

Szczerzę wątpie, ażeby wydane wersje były niekompatybilne:) także nie musisz się niczego obawiać:)

Heh,no to dobrze. Wystarczy tylko poczekać aż Panowie z CDP wydadzą i grać,grać,grać! A tymczasem zakupię sobie IDII,bo za taką cenę grzech nie mieć...i nie grać,a ja jeszcze tego nie zrobiłem...
Ps. Pamiętam jak mój kuzyn zagrywał się w erpegi typu BG,BG2,a ja siedziałem,patrzyłem i jaaaaak mnie to nudziło! A nie dawno sam zacząłem czytać książki z serii Forgotten Realms i chęć na gry przyszła. Grało się świetnie w BG(właśnie od tego kuzyna:D) i to chyba najlepsza gra w jaką grałem! A nie przeszedłem całej gdyż nawaliła 4cd i grać się niby dało,ale szkoda ominąć parę miejsc. Więc czekam z niecierpliwością na ową Sagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja się nie mogę doczekać wydania całej sagi Icewinda i Baldura:D to będzie szał w sklepach, coś mi się tak wydaje:D Jak tylko wyjdzie trzeba będzie chyba spać pod empikiem żeby kupić na czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 11:54, reaven1 napisał:

no ja się nie mogę doczekać wydania całej sagi Icewinda i Baldura:D to będzie szał w sklepach,
coś mi się tak wydaje:D Jak tylko wyjdzie trzeba będzie chyba spać pod empikiem żeby kupić
na czas;)


Heh cała saga obu tytułów. Mmmmm miodzio. Tylko jak bym się potem narzeczonej wytłumaczył z niechodzenia do pracy i niewidywania sie codzień to nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2007 o 12:09, haderQ napisał:

Heh cała saga obu tytułów. Mmmmm miodzio. Tylko jak bym się potem narzeczonej wytłumaczył z
niechodzenia do pracy i niewidywania sie codzień to nie wiem :D

Ja ten problem rozwiązałem inaczej :P gram po nocach, potem jestem niewyspany i wyglądam jak trup w szkole i w pracy:P ale warto:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 11:54, reaven1 napisał:

no ja się nie mogę doczekać wydania całej sagi Icewinda i Baldura:D to będzie szał w sklepach,
coś mi się tak wydaje:D Jak tylko wyjdzie trzeba będzie chyba spać pod empikiem żeby kupić
na czas;)

Są jeszcze pre-ordery :D...przeglądałem sobie stare numery CDA,a tam reklama serii ID i BG za 99zł. Po 9 CD...ah szkoda,że byłem młody i się nie znałem(wprawdzie teraz stary nie jestem,ale już się znam) I jeżeli ta nowa seria co będzie wydana tak będzie wyglądać-jestem w siódmym niebie! I jeszcze jakby cena była mniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogą być problemy ze sterownikami do karty graficznej, od pewnego czasu "detonatory" (czy jak się tam teraz sterowniki nvidii nazwyają) niezbyt lubią się z infinty enigme (brak obsługi jakiegoś wykorzystywanego w tym silniku trybu, został przez nvidię usunięty jako przestarzały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 17:43, sig. napisał:

mogą być problemy ze sterownikami do karty graficznej, od pewnego czasu "detonatory" (czy jak
się tam teraz sterowniki nvidii nazwyają) niezbyt lubią się z infinty enigme (brak obsługi
jakiegoś wykorzystywanego w tym silniku trybu, został przez nvidię usunięty jako przestarzały).

No nic zaryzykować trzeba,a ja sam najnowszych sterów nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem,kupiłem,zagrałem i się zakochałem...cóż dużo mówić-piękna gra. Mam dopiero pierwsze początki,ale już mogę powiedzieć,że gra jest cudna.Grając w nią ma się wrażenie jakby się czytało książkę,a kolejne questy to kolejne strony,rozdziały. Co z tego,że grafika nie jest wystrzałowa(choć swój urok ma),ale ta grywalność! Szkoda,że już takich gier się nie robi...Teraz pozostaje mi czekać na całą Sagę Infinity i planuje zakup Neverwinter Nights 2. I tu mam pytanie do tych weteranów którzy ID,BG nie raz przechodzili.Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:30, Adamoo007 napisał:

I tu mam pytanie do tych
weteranów którzy ID,BG nie raz przechodzili.Warto?

Na Sagę Infinity Engine, warto czekać i wydać na nią nawet dość sporą sumkę.
Ale wydawać kasę na NWN2 nie mam zamiaru - po prostu mnie nie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:30, Adamoo007 napisał:

Zaryzykowałem,kupiłem,zagrałem i się zakochałem...cóż dużo mówić-piękna gra. Mam dopiero pierwsze
początki,ale już mogę powiedzieć,że gra jest cudna.Grając w nią ma się wrażenie jakby się czytało
książkę,a kolejne questy to kolejne strony,rozdziały. Co z tego,że grafika nie jest wystrzałowa(choć
swój urok ma),ale ta grywalność! Szkoda,że już takich gier się nie robi...Teraz pozostaje mi
czekać na całą Sagę Infinity i planuje zakup Neverwinter Nights 2. I tu mam pytanie do tych
weteranów którzy ID,BG nie raz przechodzili.Warto?

Z tego co napisałeś w grach interesuje Ci fabuła, w takim razie nie polecam Ci ani NWN ani NWN 2 co prawda są bardzo grywalne ale fabuła jest w nich na trzecim planie;-(. Imho jeśli chodzi o cRPG drużynowe to prym wiedzie Planescape: Torment ( klasyk gatunku, z najwyższej półki) w dalszej kolejności saga Baldur''s Gate i ID, długo długo nic...parę H&S typu Dungeon Sidge 1 i 2, Sacred + dodatek. Z alternatywnych na uwagę zasługuje jeszcze Fallout 1 i 2 ale to już trochę inna bajka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:34, balduran2 napisał:

Na Sagę Infinity Engine, warto czekać i wydać na nią nawet dość sporą sumkę.
Ale wydawać kasę na NWN2 nie mam zamiaru - po prostu mnie nie kręci.


Eh, nie tylko Ciebie. PRzyczyna chyba jest dość prosta: Świat w 3D to już nie stare dobre erpegi. Można też zauważyć, że z poprawą grafiki na jakości traci fabuła. A przecież obie rzeczy sobie nie przeszkadzają. Dlaczego twórcy nie zrozumieją czegoś takiego i nie powstanie gra porównywalna do Tormenta? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:49, Icestalker napisał:

> Na Sagę Infinity Engine, warto czekać i wydać na nią nawet dość sporą sumkę.
> Ale wydawać kasę na NWN2 nie mam zamiaru - po prostu mnie nie kręci.

Eh, nie tylko Ciebie. PRzyczyna chyba jest dość prosta: Świat w 3D to już nie stare dobre erpegi.
Można też zauważyć, że z poprawą grafiki na jakości traci fabuła. A przecież obie rzeczy sobie
nie przeszkadzają. Dlaczego twórcy nie zrozumieją czegoś takiego i nie powstanie gra porównywalna
do Tormenta? Nie wiem.

no masz racje... jak ludzie robią erpega to albo skupią sie na fabule albo na grafie... nigdy nie mogą skupić sie na dwóch rzeczach...:/ ale jak jusz robią gre to kichać grafe... najważniejsza jest fabuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 15:49, Icestalker napisał:

Eh, nie tylko Ciebie. PRzyczyna chyba jest dość prosta: Świat w 3D to już nie stare dobre erpegi.
Można też zauważyć, że z poprawą grafiki na jakości traci fabuła.

tez tak mysle, bardzo lubie wszystkie gry ktore wymieniliscie chociaz ID traci wg mnie troche przez zbyt duza ilosc walki i poziom trudnosci ale to raczej kwestia gustu.Grywalnosc jednak jest dobra.Sprobowalem swego czasu grac w Gothica 2 i na poczatek ok fajnie, niby grafa spoko, sterowanie tez, mozna sobie lazic gdzie sie chce, duzy swiat sporo npc-ow ale po 2-3 wieczorach odlozylem gre na polke, jakos w 3D to nie to.W ogole mi to nie lezy, do innych gier z serii Gothic czy do Obliviona nawet nie mam zamiaru podchodzic, wiem ze mi sie nie spodobaja. Ale moze tez byc pieknie - seria KOTOR - tak powinna wygladac gra cRPG w 3D, wiem to napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 16:03, tm93 napisał:

no masz racje... jak ludzie robią erpega to albo skupią sie na fabule albo na grafie... nigdy
nie mogą skupić sie na dwóch rzeczach...:/ ale jak jusz robią gre to kichać grafe... najważniejsza
jest fabuła


Troche to śmieszne, bo założę się, że twórcy mają o tym pojęcie i jeśli najpier postaraliby się o fabułę, a później o grafikę, to mimo pochłonięcia masy czasu była by gra, która odbiłaby się w historii dzisiejszych CRPG''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować