Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2007 o 16:21, dobrakos napisał:

tez tak mysle, bardzo lubie wszystkie gry ktore wymieniliscie chociaz ID traci wg mnie troche
przez zbyt duza ilosc walki i poziom trudnosci ale to raczej kwestia gustu.


IWD ma za dużo Hack''n''Slasha.

Dnia 03.06.2007 o 16:21, dobrakos napisał:

Grywalnosc jednak
jest dobra.


To prawda, chyba przez silnik Infinity.

Dnia 03.06.2007 o 16:21, dobrakos napisał:

Sprobowalem swego czasu grac w Gothica 2 i na poczatek ok fajnie, niby grafa spoko,
sterowanie tez, mozna sobie lazic gdzie sie chce, duzy swiat sporo npc-ow ale po 2-3 wieczorach
odlozylem gre na polke,


JA godziny nie wytrzymałem u kuzyna przy Gothicu. :)

Dnia 03.06.2007 o 16:21, dobrakos napisał:

jakos w 3D to nie to.


Chyba tylko NwN mi się spodobało i to nie od razu. :P

Dnia 03.06.2007 o 16:21, dobrakos napisał:

W ogole mi to nie lezy, do innych gier z serii
Gothic czy do Obliviona nawet nie mam zamiaru podchodzic, wiem ze mi sie nie spodobaja. Ale
moze tez byc pieknie - seria KOTOR - tak powinna wygladac gra cRPG w 3D, wiem to napewno
:)


Prawda, ale to też dlatego, że KOTOR jest turowy, a Gothic, czy Oblivion zależą od zręczności. One są bardziej jak FPS''y. A szkoda, mogło być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 02:01, Icestalker napisał:

JA godziny nie wytrzymałem u kuzyna przy Gothicu. :)

Dnia 04.06.2007 o 02:01, Icestalker napisał:

Chyba tylko NwN mi się spodobało i to nie od razu. :P


IMO trochę przesadzasz. Ja akurat na NWN nie mogłem patrzeć. W singlu było dla mnie nudne, totalnie niegrywalne i przypominające prymitywną podróbkę H&S. KOtORy są świetne tylko za proste i za krótkie. Za to co do Gothica się nie zgodzę. Grałem tylko w pierwszą część, ale muszę stwierdzić, iż jest to dobra gra. Nie ma może ,,twardych" zasad RPG, tak jak gry oparte na D&D ale i tak jest dobrym przedstawicielem gatunku cRPG. To, że trzeba bardziej się postarać przy sterowaniu postacią nie czyni z niej od razu gry akcji, zależącej tyl;ko od zręczności. I nie idealizujmy, tak jak wygląda Morrowind czy Oblivion wyglądała znaczna znaczna większość cRPG, przed ukazaniem się Falloutów i Baldurów( Wizardry, Eye of Beholder, Might&Magic, wcześniejsze The Elder Scrolls). W Obliviona nie grałem długo, ale w Morrowinda już tak i wg. mnie system rozwoju postaci jest tam bardzo dobry (tak samo jak w Wizardry), czyli im więcej danej umiejętności używasz, tym bardziej się w niej szkolisz. Jest nawet mod do BG 2, który umożliwia zastosowanie takiego systemu przy nabywaniu umiejętności walki danymi typami broni. CRPG to nie tylko silnik Infinity i rzut izometryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:58, Unser Fuhrer napisał:

Mam pytanie. Skąd można wytrzasnąć w II rozdziale diament :(?

Jeżeli już leciałeś z gnomem na przełęcz i się rozbiliście, to w jego statku jest jeden diament. W tej okolicy też jeszcze gdzieś są - chyba ma go przywódca łowców który pilnuje wejścia do Andory (raczej go ma) i jeszcze przywódca wilkołaków w tej samej lokacji (co do niego nie jestem pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:20, MAĆKO TB napisał:

Cześć czy ktoś wie jak przenieść swoją postać z BG2 do Icewind Dale 2?

nie da się,zresztą to nie miało by sensu bo w bg1 gramy jedną osobą kompletując drużynę po drodze a w icw2 tworzymy całą drużynę (inna sprawa że z bg2 zaimporotowana postać rządziła by w tej grze, w końcu te stworzone zaczynają od 1 levelu (a limit jest chyba na 17, z wyjątkiem trybu serce furii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od 2-3 dni i jest nawet fajnie choć spodziewałem się tworzenia tylko jednego bohatera a nie całej drużyny... Więc wybrałem domyślną (chyba 2) i gra mi się fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:54, tomoliop napisał:

Ja gram od 2-3 dni i jest nawet fajnie choć spodziewałem się tworzenia tylko jednego bohatera
a nie całej drużyny... Więc wybrałem domyślną (chyba 2) i gra mi się fajnie.


Zagraj sobie kiedyś jedną postacią przez całą grę. Wtedy naprawdę się czuje tą potęgę i siłę bohatera kiedy w pojedynkę sieka potwora za potworem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:54, tomoliop napisał:

Ja gram od 2-3 dni i jest nawet fajnie choć spodziewałem się tworzenia tylko jednego bohatera
a nie całej drużyny... Więc wybrałem domyślną (chyba 2) i gra mi się fajnie.

Podobno w którymś zestawie jedna z postaci nazywa się ''Vraedna'' :P. Tak przynajmniej wyczytałem w recenzji from CDA. Szkoda, że nie mam recenzji CDA do wszystkich gier na silniku Infinity. Dałbym wiele, żeby móc przeczytać co tam napisali o BG i Tormencie.
A jeszcze co do ID2... gra dobra, ale za dużo siekanki i z czasem to takie bieganie od lokacji do lokacji. Ja doszedłem....... już nawet nie pamiętam gdzie... :P i się zaciąłem, bo po pierwsze gra coś zafiksowała, a po drugie trochę się znudziło. Ale pewnie kiedyś odkopie sejwy i powrócę do świata Krainy Lodowego Wichru...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:24, Pawlicki napisał:

> Ja gram od 2-3 dni i jest nawet fajnie choć spodziewałem się tworzenia tylko jednego bohatera

> a nie całej drużyny... Więc wybrałem domyślną (chyba 2) i gra mi się fajnie.

Zagraj sobie kiedyś jedną postacią przez całą grę. Wtedy naprawdę się czuje tą potęgę i siłę
bohatera kiedy w pojedynkę sieka potwora za potworem :)


To przejśćie tej fry jedną postacia jest możliwe? Musi być trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do Icewind Dale II czuję wielki sentyment, ponieważ była to moja pierwsza gra cRPG. Nie wiem ile razy bym ją przeszedł i tak mi się nigdy nie znudzi. Poza tym tym Dolina Lodowego Wichru to moje ulubione miejsce ze świata Zapomnianych Krain. Jest tak z powodu pewnego mrocznego elfa o imieniu Drizzt Do''Urden, o którego przygodach czytam z zapałem książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 08:15, tomoliop napisał:

To przejśćie tej fry jedną postacia jest możliwe? Musi być trudno...


Wiesz, jeszcze nie przeszedłem gry jedną postacią (gram łowcą), ale mój kolega grał kapłanem i udało mu się przejść, więc chyba jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 08:17, Pawlicki napisał:

Wiesz, jeszcze nie przeszedłem gry jedną postacią (gram łowcą), ale mój kolega grał kapłanem
i udało mu się przejść, więc chyba jest to możliwe.

Gdyby to nie było możliwe to by nie było takiej opcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam parę pytań, wyszedłem z kuldahar i podróżując do odciętej dłoni przechodzę przez podziemia (2 wyrazy w nazwie, nie pamiętam jej dokładnie ale chyba oko smoka)i teraz:
1 gdzie jest 4 sadzawka do zatrucia jadem? znalazłem dwie na górze mapki i jedną na dole
2 o ile pamiętam pewien dzieciak powinien przywołać kumpli, póki co jednak chce tylko żeby poszukać jego mamy
3 do czego służy dźwignia umieszczona wyżej niż ta do aktywacji laboratorium alchemicznego?
4 kiedy ten gość od korzenia skończy swoje badania w bibliotece na najniższym poziomie? 2 razy już spałem i nic
i czy z tym wszystkim może mieć związek fakt że laborant od początku nie chciał ze mną gadać tylko pomocy woła? z wywarami sam sobie poradziłem (zarówno trucizna jak i z korzenia) ale na pomoc mu nikt nie przyszedł bo dokładnie wcześniej spacyfikowałem wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 20:45, sig. napisał:

mam parę pytań, wyszedłem z kuldahar i podróżując do odciętej dłoni przechodzę przez podziemia
(2 wyrazy w nazwie, nie pamiętam jej dokładnie ale chyba oko smoka)i teraz:
1 gdzie jest 4 sadzawka do zatrucia jadem? znalazłem dwie na górze mapki i jedną na dole
2 o ile pamiętam pewien dzieciak powinien przywołać kumpli, póki co jednak chce tylko żeby
poszukać jego mamy
3 do czego służy dźwignia umieszczona wyżej niż ta do aktywacji laboratorium alchemicznego?
4 kiedy ten gość od korzenia skończy swoje badania w bibliotece na najniższym poziomie? 2 razy
już spałem i nic
i czy z tym wszystkim może mieć związek fakt że laborant od początku nie chciał ze mną gadać
tylko pomocy woła? z wywarami sam sobie poradziłem (zarówno trucizna jak i z korzenia) ale
na pomoc mu nikt nie przyszedł bo dokładnie wcześniej spacyfikowałem wszystko.


Tu będziesz miał wszystko opisane:
Smocze Oko poziom 1: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=smocze_oko_1.iwd2&menu=iwd2
Smocze Oko poziom 2: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=smocze_oko_2.iwd2&menu=iwd2
Smocze Oko poziom 3: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=smocze_oko_3.iwd2&menu=iwd2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś jeszcze przez neta w tę grę? Bo bym sobie z kimś pograł... I dlaczego tam nie ma wyszukiwarki tylko trzeba wpisać adres hosta gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:38, HiroshiTakubo napisał:

Podobno w którymś zestawie jedna z postaci nazywa się ''Vraedna'' :P.


Tak, w pierszej drużynie. Postać ta jest do tego drowem, co jeszcze bardziej nadaje smaczku jej imieniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 12:18, Arxel napisał:

> Podobno w którymś zestawie jedna z postaci nazywa się ''Vraedna'' :P.

Tak, w pierszej drużynie. Postać ta jest do tego drowem, co jeszcze bardziej nadaje smaczku
jej imieniu. :)

Pasuje drowce :P. Chociaż wole sam tworzyć bohaterów to ta postać jakoś kusi :P. Ale póki co w ID2 nie gram, choć jak to u mnie bywa... Każdego dnia może mnie strzelić chętka ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 19:39, HiroshiTakubo napisał:

Chociaż wole sam tworzyć bohaterów (...)


Ja zasadniczo też w grach RPG wolę sam tworzyć swoich bohaterów. Jednak w przypadku IDII była to trochę inna sytuacja. Tutaj zaskoczyła mnie duża różnica w mechanice rozgrywki, niż to miało miejsce w BG2 czy chociażby pierwszym ID. Byłem przyzwyczajony do rozwiązań z tych gier, nie mogłem się za bardzo z początku połapać co i jak przez co nie mogłem też za bardzo skupić się na fabule, a i czasami przez moje złe wybory (w doborze klas czy też atutów poszczególnych postaci) było mi po prostu zbyt ciężko. Postanowiłem więc wpierw przejść grę którą z gotowych drużyn aby lepiej poznać niuanse III edycji D&D, no a teraz sam potrafię już stworzyć dobrą drużynę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować