Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2008 o 21:23, neo45 napisał:

Z góry dzięki za podpowiedź a ogólnie ktoś przeszedł całego ice winda jak tak to jak się kończy???

Może cię to zaskoczy, ale większość z nas gra po to żeby zakończyć daną grę :) Icewind Dale II, to gra w którą grałem najwięcej razy i mam ją zainstalowaną i teraz. Jeżeli jeszcze nigdy jej nie przeszedłeś, to nie chcę ci psuć zabawy mówiąc jak się kończy - po prostu zagraj do końca; uważam że warto. Poza tym łatwo się domyślić od pewnego momentu z kim przyjdzie nam walczyć z finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:40, paweusz napisał:

> Z góry dzięki za podpowiedź a ogólnie ktoś przeszedł całego ice winda jak tak to
jak się kończy???
Może cię to zaskoczy, ale większość z nas gra po to żeby zakończyć daną grę :) Icewind
Dale II, to gra w którą grałem najwięcej razy i mam ją zainstalowaną i teraz. Jeżeli
jeszcze nigdy jej nie przeszedłeś, to nie chcę ci psuć zabawy mówiąc jak się kończy -
po prostu zagraj do końca; uważam że warto. Poza tym łatwo się domyślić od pewnego momentu
z kim przyjdzie nam walczyć z finale.

Masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

Interesuje mnie pokój gier Orii, konkretnie tryb Bitewnych Kwadratów, z czym to się je? Z informacji, które posiadam, wynika, że na każdym poziomie jest do rozegrania 5 walk. W każdej trzeba zająć odpowiednio 3,4,5,6 i 7 kwadratów. No i wszystko fajnie, tylko, że ustawiam sobie poziom drugi, zajmuję 3 kwadraty (pokonując 3 stwory), pojawia się info, że poziom ukończony. Ponownie włączam tryb (nie zmieniając poziomu) i nadal pokonuje TYLKO 3 potwory i koniec. Nie dostaję już żadnej nagrody, nic. Czyżby na każdy poziom wystarczyło pokonać tylko 3 wrogów? Proszę o wyjaśnienie.

I jeszcze jedno, jestem teraz w 3 rozdziale, podejrzewam, że do końca już dużo nie zostało. Do jakiego momentu będę mógł się wrócić do Świątyni Auril? Chciałbym te kwadraty przejść, jednak póki co, nie bardzo rozumiem zasadę, a także przydałoby się podbić lvl. Mogę śmiało grać? Z 4 rozdziału będę mógł się tam wrocić?

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 14:11, luks47 napisał:

TYLKO 3 potwory i koniec.

Na każdym poziomie trudności zdobywasz trzy pola (tak by tworzyły linię). Trzech rywali martwych i poziom osiągnięty, zaczynasz następny. Nagroda z danego poziomu jest tylko po pierwszym wygranym poziomie.

Dnia 22.11.2008 o 14:11, luks47 napisał:

I jeszcze jedno, jestem teraz w 3 rozdziale, podejrzewam, że do końca już dużo nie zostało.

Końca gry ? Trzeci rozdział, to dopiero połowa gry.

Dnia 22.11.2008 o 14:11, luks47 napisał:

Do jakiego momentu będę mógł się wrócić do Świątyni Auril? Chciałbym te kwadraty przejść

Jeżeli się zgodziłeś spełnić prośbę Nicademusa (mówi teraz, że jeszcze nie czas na to), to wrócisz z pewnością do Lodowego Zamku w dalszej części gry. Zatem jak nie możesz teraz pokonać wszystkich wrogów w Bitewnych Kwadratach, to jeszcze będzie okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2008 o 14:22, paweusz napisał:

Na każdym poziomie trudności zdobywasz trzy pola (tak by tworzyły linię). Trzech rywali
martwych i poziom osiągnięty, zaczynasz następny. Nagroda z danego poziomu jest tylko
po pierwszym wygranym poziomie.

Czyli łącznie na wszystkich poziomach 30 przeciwników do rozwalenia. Okej rozumiem.

Dnia 22.11.2008 o 14:22, paweusz napisał:

Końca gry ? Trzeci rozdział, to dopiero połowa gry.

Chodziło mi o koniec trzeciego rozdziału ;-)

Dnia 22.11.2008 o 14:22, paweusz napisał:

Jeżeli się zgodziłeś spełnić prośbę Nicademusa (mówi teraz, że jeszcze nie czas na to),
to wrócisz z pewnością do Lodowego Zamku w dalszej części gry. Zatem jak nie możesz teraz
pokonać wszystkich wrogów w Bitewnych Kwadratach, to jeszcze będzie okazja.

Dzięki wielkie. A warto? Są jakieś ciekawe nagrody za przejście wszystkich poziomów? Bo póki co dostałem odpowiednio (z 4 poziomów) - klucz, 500 doświadczenia, jakiś kamień i trochę złota, strzałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym poście jest wyjaśnione dokładnie, jak należy przechodzić Bitewne Kwadraty.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=86&pid=1129
Łącznie trzeba załatwić 250 wrogów, co, moim zdaniem, jest lekkim przegięciem, bo już na piątym poziomie przeciwnicy stają się trochę zbyt trudni. Poza tym nie jestem pewien, czy przy okazji wykonywania zadania dla Nicademusa można wrócić do gry. Zdaje się, że ktoś kiedyś napisał, iż nie jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dokopałem się do tego postu. Mimo to dzięki ;-) Wypróbowałem na 1 poziomie i oczywiście działa. Oj będzie ciężko przejść. Nurtuje mnie tylko, do którego momentu będę mógł się tam wrócić. Bo mój wojownik na 12 lvlu poradzi sobie z 5 poziomami, może z 6 max z kilkoma czarami ochronnymi od kapłana. Przydało by się grupowe przyspieszenie, bo z tego co wiem, to w przeciwieństwie do zwykłego, dostaje także dodatkowy atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz magicznych kwadratów postać jest zdana całkowicie na siebie. Żadne czary wcześniej na nią rzucone nie odniosą skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kwadratów... czy tylko ja miewam takiego buga że przeciwnik (nie pamiętam już który typ) teleportuje się do reszty drużyny? co więcej zwycięstwo jest uznawane, o ile golem zdązy podejść do ściany pomieszczenia z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 19:59, sig. napisał:

Co do kwadratów... czy tylko ja miewam takiego buga że przeciwnik (nie pamiętam już który
typ) teleportuje się do reszty drużyny? co więcej zwycięstwo jest uznawane, o ile golem
zdązy podejść do ściany pomieszczenia z nią.


W sumie ciężko na 100% stwierdzić czy jest to bug czy celowe działanie twórców, w każdym razie ja też coś takiego miałem, i to wiele razy. Wg mnie to znacznie ułatwia całkowite przejście Bitewnych Kwadratów, bo potężniejszych przeciwników, którzy pojawiają się na wyższych poziomach, można dzięki temu lać (prawie) całą drużyną. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby dać Golemowi czas na dojście do komnaty, w której znajduje się drużyna. Bo jeśli pokona się wroga gdy Golem będzie się znajdował np. w połowie drogi, to nie zaliczy on zwycięstwa, a jednocześnie nie przeteleportuje drużyny z powrotem do komnaty z Kwadratami. Czyli de facto pozostanie jedynie wczytanie sejwa...

luks47 - Nie pamiętam od którego momentu dokładnie znika możliwość rozegrania Bitewnych Kwadratów. Ale jeśli na swojej mapie nie będziesz już miał Lodowej Świątyni, to znaczy że ich już nie ukończysz, bo gdy potem wraca się do Świątyni z polecenia Nickademusa, nie ma już możliwości wejścia w ten tryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie dotyczące jednego z przedmiotów w grze chodzi dokładnie o Medalion Zagubionych Wyznawców (screen niżej), w jego dość długim opisie, na końcu znajduje się notka o tym, że jeżeli zostanie zaniesiony w miejsce spoczynku Świętego Mściciela to miecz powstanie z ziemi. I tu moje pytanie : Czy da się ten miecz jakoś zdobyć ?, a jeśli tak to gdzie ? Z góry dzięki za odpowiedź.

20081123130332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 13:04, Lechu21 napisał:

Czy da się ten miecz jakoś zdobyć ?, a jeśli tak to gdzie ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Musisz udać się na cmentarz w Kuldahar. Mając medalion podejdź do nagrobka i kliknij na niego (nie pamiętam który, ale nie jest ich tak dużo). Pojawią się polegli bohaterowie (silni), jeden z nich ma ów miecz (przeznaczony dla paladyna, bardzo dobra broń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% da się zagrać w Bitewne Kwadraty, już po walce po wyjściu z Podmroku. Nie piszę na 100%, bo wróciłem tylko do Wędrującej Wioski, a tak bardzo chciałem zobaczyć przełęcz, a także samo Kuldahar, że praktycznie z miejsca poleciałem z Oswaldem. Zresztą i tak pokonałbym raczej maks 6-7 poziomów, nie chciało mi się. Za kilka miesięcy może wrócę do gry grając składem 4 osobowym, to może wtedy powalczę. Bo teraz grając sześcioma postaciami (po ID miałem dylemat czarodziej czy czarownik, a skoro już wziąłem obu to pomyślałem, że jednak dwóch wojowników by się przydało, do tego łotrzyk i oczywiście kapłan), jednak lvl nie taki by wygrać te kwadraciki ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 22:06, luks47 napisał:

Na 99,9% da się zagrać w Bitewne Kwadraty, już po walce po wyjściu z Podmroku. Nie piszę
na 100%, bo wróciłem tylko do Wędrującej Wioski, a tak bardzo chciałem zobaczyć przełęcz,
a także samo Kuldahar, że praktycznie z miejsca poleciałem z Oswaldem. (...)


Powiedziałbym nawet, że na 100% ;) Dokładnie - jest to ostatnia szansa na ukończenie Bitwnych Kwadratów. Później bowiem odlatujemy z Oswaldem do Kuldahar i pojawia się zupełnie nowa mapa świata, na której już Świątyni nie ma. Tym samym, tak jak wcześniej wspominałem, ostatecznie znika możliwość zagrania w Kwadraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 11:13, Thalanthas napisał:

Gdzie ta gra przechowuje seve''y??

biorąc pod uwagę wiek gry oraz silnik w katalogu z grą powinien być katalog save (właśnie w nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować