Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

dobrze , widze że piszesz w miare konkretnie, jakaś wiedzę masz więc proszę bardzo , specjalnie szukam artykułów by tu napisać , stare CD action , jeszcze nie wszystko znalazłem:
Musimy sie zrozumieć , mnie nie interesuje pod jaką marką pisali gry ludzie z Black isle, kto był wydawcą itd. Ja pisze konkretnie o tym że , ci sami lub ze zmienionym składem (ktos odszedł ktos doszedł) napisali gry te które podałem wyzej, oprócz chyba właśnie fallout tactisc, ale nie bedę sie o to spierał.
wszystkie te tytuły były napisane jakby spod 1 ręki , no nie z jednej ale tak sie pisze;)
w kazdym razie , twórcy Fallout to poźniej BG poźniej IWD i tak dalej , a pod jakim sztandarem to robili to mnie nie interesuje.

1 CD- Action "rok 1998 był dobry czasem dla fanów gier RPG , ledwie skonczyli Fallouta 2 a na horyzoncie pojawiła się zgoła inna produkcja Baldurs Gate"

2 Fallout 1 to rolle-playing ludzi znanych później jako "Black isle studio " znowu z CD Action

3 historia troika games to historia trójki wielkich rolle-playing , fallout , arcanum i Światyni pierwotnego zła - CD - Action

teraz zobacz że źle napisałeś , polącz wszystkie gry z falloutem i masz BG oraz jak napisałeś Fallout 2 i IWD 1 -2 to ta sama firma , czyli jak fallout oraz IWD to ta sama firma to także BG itd itd itd. tzn ci sami ludzie nie firma.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatni spam ale musze napisac bo znalazłem nastepną informację mam nadzieje zamykającą wątpliwość to to napisał:
chodzi o Icewin dale 1 oraz 2 , reklama z magazynu dla graczy Top Secret nr 10/2002
reklama gry icewin dale II która nadchodzi :D cytuje:

"Poznaj nowe dzieło mistrzów gatunku , twórców m.in. serii Baldurs Gate , ble ble ble w sprzedaży od
16 października (2002)"
czyli mam wszystkie tytuły które się przewijają spod ręki tych samych ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 11:10, Morte napisał:

że" BG robił kto inny a IWD kto inny" , hahaha szczyt paranoi .


Szczyt paranoi? Zaglądnij do instrukcji na listę płac. Pomogę ci pewną wskazówką:

Icewind Dale - developer - Black Isle Studios

Baldur''s Gate - developer - BioWare

Lionhearth - developer - Reflexive Entertainment (Who the hell?)

Z rzesztą, jak to ktoś ładnie napisał - Fallot 1 i Fallout 2 robili inni ludzie choć studio się nie zmieniło: kluczowymi postaciami dla pierwszej cześci są Tim Cain, Leonard Boyarsky (oni założyli w kwietniu 1998 roku Troika Games), Christopher Taylor. Dla drugiej: Feargus Urquhart, Chris Avellone (obaj siedzą w Obsidian w tej chwili), Matt Norton...

... Beat it!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli CD Projekt kłamie jeszcze raz przeczytaj co napisałem wyżej , albo zacytuje tu ponownie:
to jest reklama z magazynu o grze IWD II
Poznaj nowe dzieło mistrzów gatunku , twórców m.in. serii Baldurs Gate , ble ble ble w sprzedaży od
16 października (2002)"
po co mi developerów wymieniasz.
Poza tym weź sobie człowieku lionheart zainstaluj to ujrzysz napis wielki black isle studio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 12:48, Morte napisał:

Poza tym weź sobie człowieku lionheart zainstaluj to ujrzysz napis wielki black isle
studio

Skoro jesteś taki mundry to może wytłumacz mi, dlaczego gry takie jak Baldur''s Gate są w portfolio BioWare, natomiast nie ma tam żadnych gier z rodziny Fallout, Planescape...

http://www.bioware.com/games/

Przecież robili jest ci sami ludzie!!!! Przemyśl sprawę, ochłoń, dorośnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 12:48, Morte napisał:

czyli CD Projekt kłamie jeszcze raz przeczytaj co napisałem wyżej , albo zacytuje tu

Tak, mija się z prawdą. To byli wydawcy BG, a nie twórcy. Fallout 1 to potem IWD, Fallout 2 i IWD 2, ale absolutnie nie "Baldurs Gate ani BG 2".
Interplay wydało wszystkie te gry, ale nie było twórcą wszystkich.

Czy jak w markecie kupujesz aparat Sony i wieżę Technicsa i obie mają metkę MM to znaczy, że MM jest ich twórcą? Nie jest, jest sprzedawcą. tak było w przypadku BG, BG 2. Sprzedawał je Interplay, ani BIS, ani Interplay fizycznie nic w tych grach nie grzebali, BIS dołozyło swoja nalepkę, bo zajmowało się betatestami BG 2 i użyczyło kilku animacji z IWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2010 o 13:22, hallas napisał:

Skoro jesteś taki mundry to może wytłumacz mi, dlaczego gry takie jak Baldur''s Gate
są w portfolio BioWare, natomiast nie ma tam żadnych gier z rodziny Fallout, Planescape...

Dnia 01.07.2010 o 13:22, hallas napisał:

http://www.bioware.com/games/
Przecież robili jest ci sami ludzie!!!! Przemyśl sprawę, ochłoń, dorośnij.

Juz dawno dorosłem , jeśli chodzi o "mundry " to ja widze że ty jesteś bardzo mundry, a ja tylko przytaczam to, co pisze CD projekt, mam te gry i jest napisane.
pytasz się o bioware, tak na każdym opakowaniu gry jest pierw : black isle , obok bioware , interplay , nawet atari .
Co z tego że wydawca czy firma czy nie wiem kto i co jest bioware, jak zespół który robił ta grę później pod innym wydawcą czy firmą zrobił drugą o której mowa , niekoniecznie w 100% składzie , dlaczego jest napisane icewin dale twórcy znanego Baldurs gate? albo fallout? twórcy , nie producent nie wydawca tylko twórcy, ja tym sie sugeruje, a Ty nie wiem czym , jeśli masz racje to CD Projekt bedzie mi musiał to wytłumaczyć , telefonicznie lub mailem dlaczego tak na opakowaniu piszą. Dlaczego to jest dla mnie ważne? ano dlatego że idąc do empiku i szukając dobrego RPG-a czytam na opakowaniu o tej grze, i jeśli jest napisane twórcy BG , Fallout , czy IWD to kupuje w ciemno, a jeśli to kłamstwo to jak się przedstawia CD projekt?.A druga sprawa , mam nadzieje że moderator sie wypowie na ten temat , bo nie bede cięgów obrywał przez kłamstwa CD Projekt no tak? . Druga sprawa jest taka że CD projekt nie kłamie , bo niezależnie od opisu na opakowaniu to również kupuję magazyny o grach, tam również czytałem kto i co i jak , oczywistym jest tez fakt , że ekipa robiąca grę w roku X nie bedzie w kompletnym składzie w roku Y , ale jesli pracowali przy jakiejś grze , a potem przy innej w innym składzie to nie znaczy że nie byli twórcami tej pierwszej ,niezależnie jak sie juz nazywali.
Dodam jeszcze linka .
http://www.gry-online.pl/s046_p.asp?id=32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 14:02, Morte napisał:

a ja tylko przytaczam to, co pisze CD projekt, mam te gry i jest napisane.
pytasz się o bioware, tak na każdym opakowaniu gry jest pierw : black isle , obok bioware
, interplay , nawet atari .

Więc idąc tym tokiem rozumowania, do rodziny dołóż "Zax, galaktyczny wojownik", co to to samo co Fallout: Tactics, wszystkie gry z uniwersum Star Wars (skoro Bioware zrobił KotOR, to ma "prawa" do wszystkich gier LucasArts, Atari robiło jeszcze serie Driver, też w rodzinie, itd. Twój tok rozumowania prowadzi do wniosku, że Driver: pararell lines to w prostej linii spadkobierca Baldur''s Gate...!

Dnia 01.07.2010 o 14:02, Morte napisał:

dlaczego jest napisane icewin dale twórcy znanego Baldurs gate? albo
fallout? twórcy , nie producent nie wydawca tylko twórcy, ja tym sie sugeruje, a Ty nie

Ulegasz sile zabiegu marketingowego, do którego Interplay/CDProjekt ma prawo, ale nie ma on wiele wspólnego z etyką, to nadinterpretacja faktów - conajmniej.

Dnia 01.07.2010 o 14:02, Morte napisał:

wiem czym , jeśli masz racje to CD Projekt bedzie mi musiał to wytłumaczyć /.../ a jeśli to kłamstwo to jak
się przedstawia CD projekt?

Jako skuteczny wciskacz kitu. Ty dałeś się na to nabrać, tym bardziej, skoro "nie interesuje cię co kto".

Dnia 01.07.2010 o 14:02, Morte napisał:

A druga sprawa , mam nadzieje że moderator sie wypowie na
ten temat , bo nie bede cięgów obrywał przez kłamstwa CD Projekt

gram.pl nie jest już związane z CDP, wątpię by kogokolwiek to interesowało co piszemy o CDP, chyba nawet nie ma tu kogokolwiek, kto w CDP pracował.

Dnia 01.07.2010 o 14:02, Morte napisał:

Dodam jeszcze linka

No właśnie, nigdzie nie widzę tam ani Baldur's Gate, ani Baldur's Gate 2 (Dark Alliance to seria na konsole, ma tyle wspólnego z PCtami co zeszłoroczny śnieg). Sam potwierdzasz to, czemu próbujesz zaprzeczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , o czym ty piszesz? czyżbyś nie rozumiał moich postów od 2 stron? weź przeczytaj od początku co ja piszę , na co odpisuję bo ty przypisujesz mi to , co inni właśnie piszą ,proponuje czytać cały post:) a nie wyrwane z kontekstu , poza tym czyżbyś nie rozumiał , "Twórcy"? co mi piszesz o grach które wymieniłeś ? przecież to hallas sugeruje sie firmami a nie ludźmi , zapytał o bioware to mu odpisałem że na opakowaniu są różne firmy .Podajesz za przykład z MM , to właśnie wszyscy piszą że telewizor sony to jest firmy MM a ja że twórcami TV sony są ludzie od sony , tak samo tych gier , Twórcami tych gier sa ci sami programiści , graficy itd , Powtórzę : Twórcami tych gier są Ci sami Programiści , Graficy , Itd. ( mniej więcej , bo jedni odchodzili inni przychodzili) rozumiałeś teraz? nie Atari nie interplay nie bioware , nie black isle , Tylko ja piszę o Ludziach, nie ma w mym linku BG? ja widzę , nie na PC ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyc już ten temat : być może marketing , może coś tam dopisali , ja źle zrozumiałem , może to Wy sie mylicie , nie ma sensu tego ciągnąć dalej , kiedyś jak trafię gdzieś jakiś artykuł to napiszę , przepisze go tu , bo szukałem ale nie mam juz tego magazynu o historii Ludzi z Black isle , szkoda .
niestety podejrzewam że nie czytacie całych postów , przypisujecie odwrotnie kto co napisał botem bałagan sie robi, ale na stronie Gram.pl znalazłem to , o IWD , wklejam ,może to zrozumiecie? może to zobaczycie? oby :)

cytat ze strony gram.pl
Zapomniane Krainy raz jeszcze

Klimatyczne prologi raz jeszcze: zamiast Fronczewskiego - Talar
-Co zrozumiałe, po olbrzymim sukcesie Baldur''s Gate jego twórcy nie mogli siedzieć z założonymi rękami. Rozpoczęli więc produkcję dodatków oraz kontynuacji swojego przeboju. Ale wpadli też na pomysł aby obok sławnej sagi wypromować nowy tytuł, nie powiązany bezpośrednio z "Baldursem". Icewind Dale, bo o niej mowa, ma jednak kilka cech wspólnych z wyżej wymienioną grą.

PS ciekawi mnie czy wy to rozumiecie co ty jest napisane?hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

Powtórzę : Twórcami tych gier są Ci sami Programiści
, Graficy , Itd. ( mniej więcej , bo jedni odchodzili inni przychodzili) rozumiałeś teraz?
nie Atari nie interplay nie bioware , nie black isle , Tylko ja piszę o Ludziach, nie
ma w mym linku BG? ja widzę , nie na PC ale jest.

Więc w tym wypadku żadna z gier nie ma nic ze sobą wspólnego. inni ludzie robili serię Baldur''s Gate, a kompletnie inni IWD, Fallout 1 nie ma nic wspólnego (poza światem) z fallout 2. Rozumiesz?

Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

Tylko ja piszę o Ludziach, nie ma w mym linku BG? ja widzę , nie na PC ale jest.

Tak, Baldur''s Gate: Dark Alliance (1 i 2) na XBoxa i PS2 ma się do Baldur''s Gate na PC jak pięść do oka. BIS wydało też konsolową wersję Pac-Mana we własnej interpretacji. Więc pacman to to samo co BG?

Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

Ale wpadli też na pomysł aby obok sławnej sagi wypromować nowy tytuł, nie powiązany bezpośrednio
z "Baldursem". Icewind Dale, bo o niej mowa, ma jednak kilka cech wspólnych z wyżej wymienioną grą

Wypromować nie znaczy "wyprodukować". Prawa do produkcji Baldur''s Gate ma Bioware (obecnie EA), do nazwy Interplay/BIS, do zasad gry (d&d) Atari. Rozumiesz czy nie?
Wydawcą Baldur''s Gate jest/było Interplay oraz BIS, developerem Bioware. Każdy z nich ma część praw do tego tytułu, więc mogą, stosując drobne kłamstwo marketingowe uważać, że każdy z nich zrobił ten tytuł. Ale fizycznie twórcą jest Bioware.
Nigdy nie odważyłbym się ponadto porównać gier Bioware do gier Interplay. Fallout jest zupełnie inny na 1000 sposobów od Baldura. Gdzie ty widzisz podobieństwo? Że są bardzo dobre, to znaczy, że to to samo?

Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

ja źle zrozumiałem , może to Wy sie mylicie

Ty źle zrozumiałeś, bo sie nie interesujesz jaka była historia BIS/Interplay/Bioware tylko wrzucasz do jednego worka co ci sie nawinie. Drakensang też jest podobny do BG, też był wzorowany i też na opakowaniu ma "spadkobierca Baldur''s Gate". I co? To znaczy, że to jest BG?

Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

kiedyś jak trafię gdzieś jakiś artykuł

W sieci masz setki artykułów o BIS, nie znajdziesz tam słowa o tym, że Baldur jest ich. Słowo klucz: "BIS"

Dnia 02.07.2010 o 10:28, Morte napisał:

ciekawi mnie czy wy to rozumiecie co ty jest napisane?hehe

Niepokojące jest to, że ty nie rozumiesz o czym piszesz. Bo ja bardzo szczegółowo czytam i łapię się zagłowę co opowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to myliłem się - ale wytłumacze tobie jak ja to rozumiałem :

Jeśli ja napisałem program pod marką A , za jakiś czas napisałem program pod marką B , to nie jestem Twórcą program spod maki A? .

Tak samo te gry , jesli jest napisane , Twórcy ,to mysle że ci co napisali program, a nie ci, co wydali , bo co mnie obchodzi czy wadało grę interaktiv czy inni.

Ja podziwiam Tych ludzi którzy stworzyli grę , i oni mnie interesują , nie firmy co im płacili.

Wklejając cytat z gram.pl sam widzisz że jest napisane , po sukcesie BG (bioware chyba) postanowili zrobic IWD (black isle), więc widzimy że firma się zmieniła czy wydawca , nie ważne ,ale nie ludzie , ludzi pozostali Ci sami bo to jest ich dzieło . Potem przecież ludzie odpowiedzialni za black isle (nie wszyscy) zalożyli Troika , i dalej robili gry , czyli jak zrobili grę x to nie mozna powiedzieć że byli twórcami wcześniejszych pod black isle czy bioware?

Ja to tak rozumiem. Wszyscy tak piszą w prasie , na stronach i tak to rozumiem.

Piszesz że BG na platforme ma sie do PC nijak. zgadza się ale w linku to są gry produkcji Black isle a BG na PC było za bioware prawda? dlatego tam nie ma BG na PC .

Ogólnie żeby sie juz nie sprzeczac bo przeciez nie ma sensu , po co ? jednemu nerwy puszczą innemu co inne puści hehe dlatego proponuje to zakończyc . Jak widzimy każdy inaczej to interpretuje , może ja jestem w błędzie ,nie mówię że nie ale po tym co czytam , po tym co wiem , to byli ci sami programiści tylko pod inną marką.Jeżeli się mylę i żle to rozumiem to bede żył w błędzie. Pozdrawiam Fanów IWD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:36, Morte napisał:

ale nie ludzie , ludzi pozostali Ci sami bo to jest ich dzieło

W tym sęk, że nawet ludzie są inni. Inni ludzie robili Baldur''s Gate na PC, a inni Fallout. I ludzie ci pracowali w innych firmach i nigdy nie pracowali razem.A jeśli chodzi o wersje konsolowe to nie robił ich ani BIS, ani Interplay, ani Bioware. Interplay zlecił te gry kompletnie zewnętrznym firmom, tak jak Fallout: Tactics, tak jak Baldurs Gate czy jeszcze wcześniej MDK/2. Potem doklejono - tak jak w przypadku BG na PCta - naklejkę BIS dla reklamy.
Popełniasz błąd utożsamiania różnych podmiotów, bo pracowali na tym samym silniku (który zresztą stworzył Bioware) i gry wyglądają podobnie. To za mało i to nie prawda.

Dnia 02.07.2010 o 11:36, Morte napisał:

Jeśli ja napisałem program pod marką A , za jakiś czas napisałem program pod marką B
, to nie jestem Twórcą program spod maki A? .

Tylko, że w przypadku BG i IWD jest dokładnie na odwrót. Program "B" nie został napisany przez twórców programu "A".
"A" zrobiło Bioware, "B" zrobił BIS. A obie gry dystrybuował Interplay. Ale BIS to nie jest Bioware i nigdy nie było.

Dnia 02.07.2010 o 11:36, Morte napisał:

a BG na PC było za bioware

Nie "za" tylko "przez" - zrobione było przez Bioware i nie jest uznawane za dzieło Black Isle. Więc nie ma go na liście.

Dnia 02.07.2010 o 11:36, Morte napisał:

Ja to tak rozumiem. Wszyscy tak piszą w prasie , na stronach i tak to rozumiem

To źle rozumiesz, a na dodatek nigdzie tak nie jest napisane. Każdy rozumny wafelek w czekoladzie wie czym różni się Bioware od Black Isle, oraz dlaczego nikt poważny nie powie, że twórcą Baldura było Interplay czy BIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze jeśli tak fachowo piszesz to przekonałeś mnie, czyli to nie ci sami programiści , dzieki . Zamykamy temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostek - czy podobnie jak w Planescape:Torment. co kilka poziomów postacie otrzymują punkt do podnoszenia statystyk?

PS. Czy drużyny czteroosobowe (gdzie jest tylko 1 wojownik) mają racje bytu?
Mój obecny skład Łowca - 2xWojownik - Czarownik - Kapłan.

Myślę o łuczniku - dowódcy ale czy koniecznie musi mieć klasę Łowcy? Czy wybranie Wojownika - łucznika wiąże się u czymś więcej niż niemożnością wybrania wroga klasowego?
Wojownik łucznik byłby mi nawet na rękę i mógłbym wybrać czteroosobowy skład zamiast pięciu ludzi do drużyny.

EDIT: czy zmniejszenie liczebności drużyny wiąże się ze zmniejszeniem liczebności wrogów (czy tam obniżeniem poziomu trudności) jak w poprzednim ID?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 11:45, SpecShadow napisał:

Tak w ramach ciekawostek - czy podobnie jak w Planescape:Torment. co kilka poziomów postacie
otrzymują punkt do podnoszenia statystyk?

Nie

Dnia 05.07.2010 o 11:45, SpecShadow napisał:

PS. Czy drużyny czteroosobowe (gdzie jest tylko 1 wojownik) mają racje bytu?

Jak najbardziej, miałem ekipę w jakiej był tylko jeden woj reszta to magowie/łotrzykowie

Dnia 05.07.2010 o 11:45, SpecShadow napisał:

Myślę o łuczniku - dowódcy ale czy koniecznie musi mieć klasę Łowcy?

Nie

Dnia 05.07.2010 o 11:45, SpecShadow napisał:

Czy wybranie Wojownika - łucznika wiąże się u czymś więcej niż niemożnością wybrania wroga klasowego?

Nie

Dnia 05.07.2010 o 11:45, SpecShadow napisał:

EDIT: czy zmniejszenie liczebności drużyny wiąże się ze zmniejszeniem liczebności wrogów
(czy tam obniżeniem poziomu trudności) jak w poprzednim ID?

Nie, poziom jest ten sam, jedyna zmiana to fakt że masz exp do podziału na mniejszą liczbę ludzi i szybciej awansujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam padło pytanie o to czy ID2 dało by się przejść jedną postacią...
Tryby do normalnego jak najbardziej [z trybami od trudnego w góre juz bym polemizował], Serce Furii imho odpada [no chyba że jakiś tam mega-hardcore wykręcił już taki wyczyn, dla mnie bez ostrego cheatingu postaci raczej niewykonalne].
A co do samej postaci - druid czysty, ewentualnie jakaś hybryda kapłan + woj tudzież czysty mnich [tego nie próbowałem jeszcze, ale sama w sobie klasa jest bardzo mocna nawet bez obecności kamy w ID2, zakładam że by mogła podołać zadaniu]
Do smoczego oka dobrnąłem czystym szamanem solo, dalej znudziło mi się okropnie a i liczby przeciwników na ekranie od smoczego oka robią się nieco zatrważające, miksem kapłan+woj dobiłem do końcówki podmroku i też dalej mi się nie bardzo chciało [gdzieś nawet mam zapisy tych gier]

Generalnie wolę sobie giercować dla przyjemności czasem nawet drużyną 6osobową [role-play cenię ponad hardcore-speedruns =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować