Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Przeczytałem kilka postów i znowu mnie zaraziliście na IWD - zarażacie ludzi wirusem IWD hehe
zagram w dwójkę bo najmniej w nią grałem , w drużynie będzie czarownik , nie mag , ja w przeciwieństwie do obszernej i pomocnej wypowiedzi Olamagato ,na 100% wole Czarownika , oczywiście nic nie ujmuję Magowi , bo to potężna Postać ale jakoś mi się lepiej grało Czarownikiem aniżeli Magiem .
Team 4 osoby - Wojownik , Kapłan , Czarownik , i "Saper"
Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najmniej grałem w BG2 i właśnie IWD2 jednak dzięki uporowi ukończyłem tą drugą grę. Nie wiem czemu ale czułem się jakby grałem w Neverwinter Night. Podstawkę. Dwójkę IWD mam za sobą, chyba powrócę do pierwszej części na Sercu Furii, o ile uda mi się kupić nowy sprzęt do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 13:28, SpecShadow napisał:

Ja najmniej grałem w BG2 i właśnie IWD2 jednak dzięki uporowi ukończyłem tą drugą grę.
Dwójkę IWD mam za sobą, chyba powrócę do pierwszej części na Sercu Furii, o ile uda mi się kupić
nowy sprzęt do grania.


Akurat Icewind nie jest tytułem, dla którego trzeba nowego sprzętu :) Ja przeszedłem zarówno w Icewinda I jak i Baldura I. Na drugą część Baldura zabrakło mi czasu, a na drugą część Icewinda - chęci i samozaparcia. Dobrałem zły skład, a ponownie nie chciało mi się zaczynać od nowa. Ale może jak zagospodaruję nieco czasu zacznę ponownie grać w Icewind Dale 2. Klimat fajny, ale zbytnio przybijający psychicznie, żeby grać w niego w zimie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 13:59, ArmyManPL napisał:

Akurat Icewind nie jest tytułem, dla którego trzeba nowego sprzętu :) Ja przeszedłem
zarówno w Icewinda I jak i Baldura I. Na drugą część Baldura zabrakło mi czasu, a na
drugą część Icewinda - chęci i samozaparcia. Dobrałem zły skład, a ponownie nie chciało
mi się zaczynać od nowa. Ale może jak zagospodaruję nieco czasu zacznę ponownie grać
w Icewind Dale 2. Klimat fajny, ale zbytnio przybijający psychicznie, żeby grać w niego
w zimie :)


Chodzi mi o komputer przenośny. PC mam ale szukam drugiego - laptopa.
Z tej wielkiej grupy RPGów tylko BG2 i ToB nie grałem długo.
Akurat IWD2 grało się przyjemnie zimą :] I potwierdzam - do IWD2 trzeba mieć masę samozaparcia. Ale gdy się grę skończy to nie gryzie człowieka sumienie, wręcz przeciwnie.

Moja drużyna to był standard - 2 wojowników, barbarzyńca, kapłan, złodziej i mag. Standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przesadzasz. Icewind Dale 2 był dla mnie osobiście o wiele przyjemniejszy od 1 :) A co do drużyny radzę zagrać takim składem:
paladyn (pierwsza linia, na długi miecz)
łowca (wsparcie z łuku, skacze na 1 linię w razie potrzeby)
kapłan (leczy, buffuje, w razie czego idzie na pierwsza linię pomagać toporem)
czarodziej/czarownik (wsparcie ogniowe)
bard (uzupełnia pozostałych 2 czarujących buffami, pieśniami etc, chroni tyły [czyt maga])
łotrzyk (wiadomo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 14:00, SpecShadow napisał:

Bard jest lepszy jeśli chodzi o buffy? Bo szczerze, to nie licząc Wizardry8 i Bard''s
Tale, to nigdy go nie używałem.

Nie o to mi chodziło.. po prostu majac go mamy jednego buffera więcej i możliwosć wybrania innej palety zaklęć u czarodzieja. Gdy czaruś może sobie pozwolić na więcej zaklęć niszczącch bo buffy mają kapłan+bard wzrasta jego siła bojowa... dodatkowo czasem kapłan musi iśc na 1 linię by pomóc w krytycznych walkach, wtedy mamy 0 bufferów (lub 1 jeśli barda posiadamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 11:24, SpecShadow napisał:

O kurka ile ikonek na portretach...
Czy nie jest tak, że buffy jednego typu np. Recytacja i modlitwa nie kumulują się?

Poza tym zawsze mam wrażenie, że zanim skończę rzucać te zaklęcia na postacie to jakieś
się zdążą zdezaktywować.


Rozpisałem sobie wszystkie buffy dostępne od kapłana i maga, i rzucam je w takiej kolejności, żeby żadne mi się nie wyłączyły, zanim nie skończę rzucać ich wszystkich.
W opisach czarów jest napisane, które się kumulują, a które nie. Posiadając te wszystkie informacje można naprawdę mocno napakować pojedynczą postać ;)

A ja tymczasem skończyłem cała grę, na poziomie bardzo trudnym. Zgadzam się z moimi poprzednikami, że do pełnego ukończenia gry trzeba dużo samozaparcia. Szczególnie, gdy musimy zmagać się z takimi lokacjami, jak Wulkan, czy ogromnie poplątane sieciami wspólnych questów lokacje, jak całe Smocze Oko czy Odcięta Dłoń Seldarine. Gdzie co chwilę trzeba pogadać z jednym NPC, lecieć na pierwszy poziom do drugiego NPC, zaraportować mu to i owo, później znowu lecieć do którejś z wież, zrobić co trzeba i zgadywać, co dalej...

Finalna bitwa na poziomie bardzo trudnym nie była tak wymagająca, jak sobie to wyobrażałem. Ekipa farmera z cmentarza w Kuldahar (z tym mieczem karsomirem +5 czy jak mu tam - dla paladyna) była trudniejsza:)
Na początku ze zdziwienia dałem się parę razy epicko ubić, ale później kilka razy rozwaliłem Isaira i Madae bez straty żadnego z bohaterów, na różne sposoby ich ubijałem;)
Do tego, kolejne rozczarowanie w tej bitwie, że nie można zakończyć żywota demonicznego rodzeństwa, zadając ostatni śmiertelny cios. Pff! Zabawę przerywa nam Orrick a drużyna zostaje sama, osłupiała, z podniesioną wciąż bronią w rękach... :( Ojć rozczarowałem się tą bitwą.
Ale sama gra ma świetny klimat i wciąga, syndrom "jeszcze tylko jedna lokacja/quest..." tutaj świetnie pracuje, pożerając nasz wolny czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo - użyj Spoilera.

Zgadzam się, ekipa z cmentarza to masakra, jak pierwszy raz podeszłem do niej to naprawdę, szczęka mi opadała po każdej przegranej. Ale siadło mi to na ambicję i musiałem ich załatwić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak wymusić na grze aby korzystała ze wsparcia 3D? Bo z moich obserwacji wynika że gra mimo zaznaczenia odpowiedniej opcji w konfiguracji i tak nie korzysta z 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 13:03, GraczZ napisał:

Czy orientuje się ktoś jak wymusić na grze aby korzystała ze wsparcia 3D? Bo z moich
obserwacji wynika że gra mimo zaznaczenia odpowiedniej opcji w konfiguracji i tak nie
korzysta z 3D.

ID2 nie korzysta z 3d acceleration, nie ma takiej możliwości z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie!

Postanowiłem po kilku latach poraz kolejny przejść Icewind Dale''a II, niestety po zainstalowaniu i odpaleniu gra mi się tnie i mam dość niski FPS

Komp:

Pheom 4 3600mhz
3 gb ram
Radek 4890

Wszystkie inne gry działają bez zadnych problemow, macie moze jakis pomysl co moze byc nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień? Radeon i jego sterowniki :) karty z tej serii dość często ''strzelaja focha'' i gryzą się z grami takimi jak Baldury/Icewindy działającymi na tym samym silniku. Sprawdź inne sterowniki, być może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 16:18, kindziukxxx napisał:

szybkie pytanie zbiorcze, mam złotą edycję IW i BG, niestety nie uśmiecha mi się brać
zawsze ze sobą płyt czy jest jakaś łatka no-cd czy coś w tym stylu?


1. Pełna instalacja.
2. Zgraj odpowiednią płytę na dysk.
3. Odpal w napędzie wirtualnym.
4. ????
5. PROFIT!!!

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 16:18, kindziukxxx napisał:

szybkie pytanie zbiorcze, mam złotą edycję IW i BG, niestety nie uśmiecha mi się brać
zawsze ze sobą płyt czy jest jakaś łatka no-cd czy coś w tym stylu?

A to wydanie przypadkiem bez płyty nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 18:11, kindziukxxx napisał:

właśnie nie, przy każdej pluje o włożenie CD :)

A to ciekawe, bo jestem niemalże ;) pewien, że np. BG1 śmigało bez :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować