Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy xboksowy pad to lepsze wrażenia z Forza Motorsport 5

15 postów w tym temacie

Niech oni lepiej zrobią otwartą strukturę, by można pod to podłączać kierownice Logitecha, bo Fanateca niestety są bardzo drogie, a reszta jest śrdnia, bądź słaba i często w zbyt wysokiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wolę serię Gran Turismo na konsolę PlayStation 3, lecz w przyszłości z pewnością i skuszę się na serię Forza :-).
To bardzo dobra wiadomość, że w grze będzie więcej realizmu :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dan Greenawalt pewnie by chcial miec mozliwosc podlaczenia normalnej kierownicy, ale skoro tego mu nie dali, a MS sypnal grub kasa to wszystko powie co mu beda kazali.

''Co z tego, ze kierownice sa lepsze?! My mamy pada z silniczkami!!''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu wiekszosc gracy gra na padzie w Forze co 10ty gra na kierownicy a co 100etny na najdrozszej wersji.
Wiec wiekszosc kupujacych bedzie interesowalo wibrowanie w kierownicy czy padzie?
Dla ludzie ktorzy wielbia GT od sony polecam chociaz srobowac zagranw Forze. Ja osobiscie zagralem raz i do GT niemam zamiaru wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Dla ludzie ktorzy wielbia GT od sony polecam chociaz srobowac zagranw Forze. Ja osobiscie
> zagralem raz i do GT niemam zamiaru wracac.
Powiedz to mojemu bratu, on grał na GT5 i to nie mało, następnie u znajomego w Forze 3 i 4. Jego wrażenia?? Kolejne multum godzin przy GT5. To która gra się spodoba jest zależne od gracza, nie każdy przecież od gry oczekuje tego samego :).
Co do pada to ten "ficzer" średnio mnie interesuje w samochodówkach, raczej w strzelankach ma większe prawo bytu<subiektywizm mną kieruję>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 12:16, Cygi napisał:

Kółeczko wzajemnej adoracji, odcinek 2748.


A co ma mówić wewnętrzne studio Microsoftu? Mógłbyś mnie oświecić?

Akurat nie wiem jak to jest rozwiązane, ale jeśli faktycznie będzie dało się bardziej wyczuć samochód to jest to spory plus takiego rozwiązania. Bardziej wyczuwalne byłoby chyba, gdyby dali wibracje przy analogach, no ale każdy bajer dobry. Kierownicy z dobrym FF nic nie zastąpi, jednak na pewno poprawi się jakość gry na padzie, bo to główna wada gry na nim. Nie da się wyczuć samochodu i jedzie się trochę "na ślepo". Grałem tak sporo lat, ale po kupnie kierownicy z FF ciężko mi się znowu przestawić na pada :). Mam takie uczucie, jakby ktoś mi odjął jakiś zmysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 13:12, Xjumpaytech napisał:

A co ma mówić wewnętrzne studio Microsoftu? Mógłbyś mnie oświecić?


Na wstępie niech ostrzegają, że to nie oni sami z własnej woli, a szefostwo kazało im słodzić tak bardzo, że to powoduje próchnicę.

To tak na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A co ma mówić wewnętrzne studio Microsoftu? Mógłbyś mnie oświecić?
>
> Na wstępie niech ostrzegają, że to nie oni sami z własnej woli, a szefostwo kazało im
> słodzić tak bardzo, że to powoduje próchnicę.
>
> To tak na początek.

hmm rozumiem ze jestes pewien ze to nie im samym ten kontroler sie podoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wprost pan Greenawalt chrzani od rzeczy. Nie ma znaczenia jak dobry jest pad i tak nie da namiastki doznań jakie zapewnia kierownica. I nie mam wcale na myśli wybitnie kosztownych produktów Fanateca, nawet nie G25/27, a standardowy, "biedny" model Logitecha, leciwą DFGT. Już ona bije na głowę wszystkie pady M$ razem wzięte.
Próbowałem grać w Forzę na padzie, ale to męka. Jeśli ktoś testował samochodówki (nie mylić z arcadówkami) na porządnym, przeznaczonym do tego kontrolerze, powrót do pada to tortura. Gra zwyczajnie nie bawi, męczy i niesamowicie nudzi.
Zapewnienia o realizmie, wiarygodności i wrażeniach z jazdy, jakie uskuteczniają fani Forzy grywający na padach, który w tego typu produkcjach ma się do kierownicy, tak jak rzeczone pady do klawiatur, budzą we mnie pusty śmiech.

Pazerna polityka "mikro miętkich" doprowadziła do tego, że kierownicami na Xboxa 360 jest fatalnie i wedle dotychczasowych przesłanek nie inaczej będzie z Xboxem TV.
M$ zapowiedział, że sprzęt peryferyjny ze starego klocka z nowym kompatybilny nie będzie. Piękny gest w stronę wiernych fanów, którzy wyłożyli kasę na horrendalnie drogie zabawki Fanateca. "Gigant" z Redmond ponownie dyma własną klientelę bez mydła.

Istnieje jednak szansa, że PS4, wzorem trójki, będzie kompatybilna z każdym porządnym modelem kierownicy dostępnym na rynku, a nawet tymi, których w oficjalnej sprzedaży już nie ma.
Pan Dan i maketingowcy niech sobie uskuteczniają głodne kawałki, które wiarygodnymi mogą się zdać wyłącznie totalnym laikom.
Dziękuję postoję, Xboxa jako platformy do gier wyścigowych nawet nie biorę pod uwagę.
Nie będę się użerał z ograniczeniami i zerowym stopniem imersji jaki gwarantuje ów usprawniony pad. W porządku, niby można, ale po co, jeśli konkurencja prawdopodobnie zapewni nieporównanie lepsze doznania z tego typu gier.

Sorry, Dan, postawiliście na złego konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 17:58, eustachy80 napisał:

/ciach/


Zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy - nie wszyscy chcą jeździć na kierownicy. Po prostu od czasu do czasu chcą sobie pojeździć w kółko w jakichś wyścigach i tyle. Im taka kierownica do niczego nie jest potrzebna i to o tych ludziach jest mowa. Po to są najniższe poziomy trudności. W Forzy na padzie bez asyst nie da się chyba jeździć (przynajmniej mi ta sztuka się nie udała). Ale jeśli nie masz kierownicy to taki bajer naprawdę w czymś pomoże (przynajmniej będzie czuć kiedy blokują się koła). A jestem przekonany, że znaczna większość na kierownicy nie jeździ.

Swoją drogą czasami pogram w wyścigi na padzie po prostu z lenistwa (nie chce mi się wyciągać zasilaczy, przykręcać tego wszystkiego do biurka, przenosić, przełączać - na padzie jest szybciej :)), jest ciężko i robię to tak tylko dla funu z gry (zawsze lubiłem jeździć na kamerze z tyłu, ale na kierownicy tak się nie da).

Ale co do braku kierownic - zgadzam się. Nawet kiedyś umieścili mój list w PSX Extreme na ten temat. Pod koniec trochę się poprawiło z kierownicami (pojawił się przynajmniej jakiś dostępny Fanatec), ale nadal był to drogi biznes. Ja swojej kierownicy szukałem chyba z 3-4 miesiące. Kierownica Microsoft była po prostu nie do dostania jako nowa w rozsądnej cenie, a szukałem na całym świecie (jakieś włoskie sklepy oferowały ją za ... 500€). W końcu kupiłem używaną, ale też po paru tygodniach poszukiwań :).
Albo inaczej dostępnych kierownic jest bardzo dużo, ale wszystkie bez Force Feedback, a to u mnie ją dyskwalifikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 16:38, CepNaPysk napisał:

hmm rozumiem ze jestes pewien ze to nie im samym ten kontroler sie podoba ?


Pisałem o przymuszonym słodzeniu jaki to ten pad jest perfekcyjny, a nie o upodobaniach studia.

Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 17:58, eustachy80 napisał:

Istnieje jednak szansa, że PS4, wzorem trójki, będzie kompatybilna z każdym porządnym
modelem kierownicy dostępnym na rynku, a nawet tymi, których w oficjalnej sprzedaży już
nie ma.

Twórcy Drivecluba na PS4 mówili, że kierownice z PS3 są kompatybilne z PS4, więc polityka Sony w tym zakresie jest dokładnie taka sama, co wcześniej. Rajdowcy się ucieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla. Kinect i Wireless Wheel też miał wystrzelić Forzę w kosmos, a tymczasem nadal jest ona niegrywalna na niczym innym niż zwykły pad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować