Zaloguj się, aby obserwować  
elo-michelo

Film - Obcy - Temat ogólny [M]

20 postów w tym temacie

Dla mnie najlepsza byłą dwójka. Przede wszystkim miała doskonały klimat. Scenka w której ci marinesi przekradają się przez baze szukających kolonistów i potem walka z aliensami bez większości mocniejszych broni. Normalnie film trzyma świetny klimat przez cały czas. Poza tym jako militarysta śliniłem się na widok całego tego sprzętu którym się bawili marinesi. Od broni ręcznej po transporter i statek desantowy, no po prostu cud miód :-]. Jednak najlepszy moim zdaniem był ten syntetyk kurczak tylko jego imienia już nie pamiętam :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podabała dwójka i trójka

Dwójka podabała mi się z tych samych powodów co Hubi Koshiemu, a trójka - ona ma na pewno najmroczniejszy klimat w całej serii. Rzecz się dzieje w ponurym, ciemnym więzieniu,w którym przebywają sekciarze i skromny personel , wszyscy przyjaciele głównej bohaterki zginęli na samym początku... W dodatku okazuje się że w tym miejscu nie ma broni, trzeba wykorzystać spryt przeciw Obcemu...i na dodatek okazuję się że Ripley została zainfekowana przez Obcego...No naprawdę, ta część jest fantastyczna !

i w ogóle cała seria trzyma klasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepsza była 1sza część. reszta też fajna ale brakowało im tego "czegoś". Kolejne czesci niepotrafily dorownac pod wzgledem fabuły części 1szej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się ostatnia część jak ta Królowa rodzi tego zmutowanego obcego z genami Ripley
Wogóle nie wiem czy zauważyliście ale obcy chyba przejmją geny istot w których dojrzewają przykład: obcy z części trzeciej był mniejszy ,szybszy, i zwinniejszy od obcych z pierwszej i drugiej części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też najbardziej podobała sie 2 część "Obcego". Klimat, Marines no i oczywiście ten ich cały sprzęt... :D
3 część też była niezła, ale trochę mnie przynudzała. Jak dla mnie brakowało jej trochę akcji... Fajna była scena jak więżniowie dopadli Ripley gdy ona szła po Bishopa, o ile dobrze pamiętam. Jednego z tych kolesi pomyliłem z Riddickiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest jedynka.
Scena w ktorej mały obcy wyskakuje z klatki piersiowej jednego z bochaterow, bije wszystko. A dotego jeszcze Bishop. Klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film Obcy. Wg. mnie jeden ze straszniejszych filmów jakie powstały, i szczątkowo łączy się z serią Predator ( na końcu zostaje wydany film Alien vs Predator ) . Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra seria filmów, szczególnie podobała mi sie część druga, z tych samych względów co u Hubiego Koshi:)
No i jeszcze część 3,ta jest chyba najmroczniejsza i najstraszniejsza ze wszystkich. A ostatni film jak dotąd moim zdaniem jest najsłabszy.
Ogólnie jednak polecam całą serię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować