Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Dragon Age: Inkwizycja odpowie na pytania dotyczące Mrocznego Rytuału Morrigan?

14 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Jeśli graliście w Dragon Age: Początek, z pewnością pamiętacie Mroczny Rytuał Morrigan, który miał miejsce pod koniec gry. W Dragon Age II nie mieliśmy okazji dowiedzieć się niczego więcej na ten temat. Nie oznacza to jednak, że BioWare nie poruszy już więcej tego wątku.

Przeczytaj cały tekst "Czy Dragon Age: Inkwizycja odpowie na pytania dotyczące Mrocznego Rytuału Morrigan?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba jest jedyny powód dla którego zainteresowałem się tą grą po słabiutkiej dwójce. Gdy tylko dowiedziałem się że moja ukochana Morri is back, to od razu wiedziałem że będą musieli w końcu wyhodować sobie jajca i wymyślić coś sensownego odnośnie tego rytuału. Żeby jednak nie było, BW zasługuje na karnego ku**sa za to że reklamowali The Witch Hunt jako DLC które wszystko wyjaśni a dodało jeszcze więcej pytań.

Reszta newsa to standardowe PR shit które już znam na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie największe wady pozostają, czyli:
-system dialogowy stworzony z myślą o szympansach;
-wyglądająca idiotycznie walka pozbawiona jakichkolwiek elementów taktycznych;
Takie Dragon Age 2.5.
Pewnie równie "rozbudowana" mechanika też pozostanie. Klasy typu: wojownik, wojownik i mag - normalnie szaleństwo. Dla porównania Project Eternity: 11 klas i 6 ras.

Jeżeli MR ma być opcjonalny to nie wróżę mu wielkiego wypływu na DA3, wystarczy przypomnieć sobie kilka ostatnich gier Bioware i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szkoda żeby miały się nie pojawić skoro pojawiły się w pierwszej części. Ale z drugiej strony - to co może się tutaj pojawić... nie wiem. Może to, że dziecko Morrigan będzie jakimś smokiem czy coś, nowym demonem do zabicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sanders-sama, Polowanie na Czarownicę wyjaśniło sporo, jednak można było się domyślić, że zostawi nowe pytania, zawsze tak robią, to żadna nowość.

Z DLC dowiedzieliśmy się, że dziecko jest chłopcem, nie wie nic o swoim przeznaczeniu, i że Morrigan go chroni z dala od tego wszystkiego. Ujawniła też, że świat się zmienia.

Muradin_07 , Nie, dziecko Morri nie będzie nikim do zabicia. Skąd taki pomysł? Jeśli mają to porządnie zrobić, to myślisz, że zabójstwo to idealne rozwiązanie? No proszę cię.

Należy pamiętać, że dziecko jest albo go nie ma. Rytuał nie był obowiązkowy i według Gaidera dziecko pojawi się tylko wtedy jeśli:

"Wdała się w romans ze Strażnikiem mężczyzną albo przeprowadziła Mroczny Rytuał... I tylko w tym ostatnim przypadku jej syn będzie tzw. Dzieckiem z esencją Dawnego Boga".

Więc jakoś nie widzę tego, że mój Inkwizytor walczy z dziesięciolatkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

choć opcje dialogowe będą tradycyjnie podzielone na kategorie odpowiadające różnym postawom moralnym.

Chcą zostawić jedną z najbardziej znienawidzonych przez graczy elementów?
Powodzenia...

Historia w grze ma być epicka, a gracze mają poczuć, że to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za losy świata.

Gdzie ja to słyszałem?
Ach tak, Mass Effect 3...

Ponadto, w grze pojawią się mniejsze i większe podziemia (co najważniejsze, nie dodawane metodą Copypastego)

Krótko - nie wierzę.

@IlidanaDA

Więc jakoś nie widzę tego, że mój Inkwizytor walczy z dziesięciolatkiem...

Heh, a widziałeś pierwszą część Omena? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 18:13, IlidanDA napisał:

Z DLC dowiedzieliśmy się, że dziecko jest chłopcem, nie wie nic o swoim przeznaczeniu,
i że Morrigan go chroni z dala od tego wszystkiego. Ujawniła też, że świat się zmienia.


WOW, też mi odpowiedzi na pytania... Czy to ważne jakiej płci jest to dziecko?
Świat się zmienia... I Co z tego?

"Żegnaj Gienia, świat się zmienia?" ^^

Roklamując to DLC podkreślali, że wszystkie odpowiedzi które nagromadziły sę po podstawce dostaną odpowiedzi, a jedyne co dało to DLC to nierozwiązane stare pytania i masa nowych.

Dnia 22.07.2013 o 18:13, IlidanDA napisał:

Więc jakoś nie widzę tego, że mój Inkwizytor walczy z dziesięciolatkiem...


Może już nie bedzie dzieckiem, albo wcale nim nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2013 o 18:13, IlidanDA napisał:

Należy pamiętać, że dziecko jest albo go nie ma. Rytuał nie był obowiązkowy i według
Gaidera dziecko pojawi się tylko wtedy jeśli:

"Wdała się w romans ze Strażnikiem mężczyzną albo przeprowadziła Mroczny Rytuał... I
tylko w tym ostatnim przypadku jej syn będzie tzw. Dzieckiem z esencją Dawnego Boga".

Oby nie było retconu jak w Dragon Age 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rytuał był opcjonalny, nie trzeba go było przeprowadzać, a znamy "konsekwencje" wyborów u Bioware. Starczy sobie przypomnieć, jakie to "wielkie" znaczenie miało pozostawienie lub zniszczenie bazy Collectorów dla Mass Effect 3... No chyba, że zrezygnują z importu save i pójdą własnym kanonem (który już istnieje, gdzie np. Alistair jest królem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziemy walczyć z

Spoiler

dzieciakiem Morrigan, który będzie szatańskim dzieckiem, wspomniana Inkwyzycja będzie opierać się na tym wątku. To jest moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować