Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

socj0patch, drugi odcinek podcastu społeczności!

11 postów w tym temacie

> To juz 2 podcast a ja dopiero teraz sie o nim dowiedzialem, musze nadrobic zaleglosci.
> Dobra robota, czekam na kolejne odcinki.

Thx :) Kolejne odcinki będą najpewniej najwcześniej w drugim tygodniu sierpnia - obaj wyjeżdżamy, a górskie/nadmorskie miasteczka nie słyną z internetu pozwalającego na bezproblemowe korzystanie (i nagrywanie) ze Skype :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, pewnie jeszcze dościgniecie pr0gram w ilości odcinków :)
jak widać mysza i lucas strasznie zajęci lub mleka im zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gier indie, większość charakteryzuje się innowacją ponieważ jak inaczej mogą się wyróżniać wśród gigantów.
A giganci często nie zaskoczą nas innowacją ponieważ wolą celować w mainstream, czyli tam gdzie leży najwięcej "bezpiecznej" kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanie wam wyszło, szkoda, że w pewnym momencie coś się ucięło i straciliście wątek.

Jak dla mnie gry indie muszą spełniać następujące warunki:
- być robione w niedużej grupie osób
- być niezależne tzn. nikt nie mówi twórcom co ma się w tej grze znaleźć, w pewien sposób ma to oddać kreatywność twórców, a nie ludzi za nich stojącymi
- powinny być innowacyjne i kreatywne
- nie powinny mieć również wydawcy, ponieważ są to produkcje by wbić się w rynek
Tylko przy tej mojej definicji pojawia się problem z ludźmi, który już zrobili kilka indyków i udało im się wybić. Ale wtedy uważam ich za takie pomniejsze "sklepy". Jak EA, czy Ubisoft by były czymś w rodzaju Auchana i Tesco to tacy twórcy by byli jak Żabka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, miło posłuchać czegoś nowego, osobiście życzę temu projektowi powodzenia. Jedyne co mi przeszkadza to popędliwość Kisekiego Naraku. Za bardzo wcina się w wypowiedzi Tenebraela, kończy za niego zdania, gdzie tamten wyraźnie chciał powiedzieć coś innego. Naprawdę proszę Cię, zwolnij. Tenebrael nie raz musiał podnosić głos, żeby przebić się przez Twoje słowa i dokończyć zdanie. Wprowadza to niepotrzebny chaos, niszczy płynność wypowiedzi i prowadzi do offtopu, jak we fragmencie o Mortal Kombat. Ja wiem, że mleko szumi i słowa same cisną się na usta, ale trzeba sobie dać na wstrzymanie, nawet jeśli potem trzeba cofnąć się i odnieść się do jakiegoś fragmentu wypowiedzi rozmówcy. Na pocieszenie dodam, że na początkach w każdym podzie mnie to drażniło i pr0gramie i w tym z mojego podpisu, a potem było już tylko lepiej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż po pierwsze bardzo miły podcast przyjemnie się go słucha, czy to grając w fifę, czy biegając sobie radośnie po kolejnych schabach. Dobra robota ;) Co się tyczy gier indie. Na E3 "elektronicy" przywitali kilku twórców gier niezależnych słowami "welcome to the family"... Osobiście mam pewne obawy co do powstawania kolejnych "rasowych indyków" a z tego może wynikać, że tylko co większe mody do gier będą mogły się poszczycić mianem "indie" przykładem może być mod do NVN który umożliwia granie w Baldur''s Gate w "3D" a nie rzucie izometrycznym. Jednak jak wiadomo zawsze będą pojawiać się nowi twórcy więc możliwe, że gry indie może nie będą tak rozbudowane jak teraz ale będą miały lepszy gameplay albo będą bardziej grywalne przez co rynek ten nie odejdzie w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne co mi przeszkadza to popędliwość Kisekiego Naraku.

Spoko, utemperuję Kisekiego. Teraz jest chłopak poza Warszawą, ale jak tylko wróci, to... ;)

Przy okazji informacyjnie - w związku z tym, że się sporo rzeczy zwaliło mi na głowę, jest ryzyko, że trzeci odcinek pojawi się nie w pierwszym, a w drugim tygodniu sierpnia (sezon wakacyjny, wiecie). Ale pojawi się na pewno, o to możecie być spokojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludności za ciepłe jak i za te mniej ciepłe komentarze. Postaram się coś tym moim wcinaniem zrobić, bo jak tu fajnie kolega ujął "Mleko szumi".

Ps- Do Stolicy wróciłem, nowy odcinek już niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować