Zaloguj się, aby obserwować  
daws

Laptop

46 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2006 o 12:47, Marcin-91 napisał:

jakiś dziwnie tani ten lapotop... Ma windowsa xp a już jego cena jest dośc wysoka, dochodzą
podzespoły itp. , chyba ktos bardzo potrzebuje kasy albo to jakas lipa.


Strasznie nie podoba mi się tam rozwiązanie myszki.
Ten "pipek" jest do dupy, nie da się nim nic robić, do ceny trzeba doliczyć jakąś porządną myszkę optyczną (na szczęście jest port PS2, więc nie trzeba będzie dużo dopłacać).
Jeśli sprzedaje go po takiej cenie i jeszcze specyfikacja sama na to wskazuje, jest to egzemplarz dość stary, a przy niezmienianej baterii, będzie trzeba go trzymać cały czas na kablu (czyli inaczej mówiąc - do ceny dochodzi jeszcze nowa bateria)...
Specjalistą od laptopów nie jestem, więc możliwe iż się mylę, ale to mi się rzuciło w oczy jakoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie 1. Po co ci on? (praca/granie)
pytanie 2. Nie za duży? (matryca 15.4)
pytanie 3. Jaki jest czas pracy baterii? (jak poniżej 2,5h to nie kupuj bo będziesz musiał z zasilaczem biegać)
pytanie 5. Masz kompa w domu? jeśli tak to nie wiem bo co ci taka maszyna chyba że dla szpanu.
mała uwaga staraj się szukać laptopa z Wi-Fi. I dla wszystkich którzy twierdzą że potrzebują laptopa: Laptop powinien na siebie pracować żeby się jego zakup zwrócił, kupowanie ot tak sobie mija się z celem no chyba że nie macie co z kasą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 09:30, L33T napisał:

pytanie 1. Po co ci on? (praca/granie)


praca oraz czasem granie, ale raczej starsze gry, nowe nie mają tej miodności :)

Dnia 19.11.2006 o 09:30, L33T napisał:

pytanie 2. Nie za duży? (matryca 15.4)


właśnie 15,4 cala to dobry wybór, według mnie :)
do robienia prezentacji, czasem jakiś blender no i filmy

Dnia 19.11.2006 o 09:30, L33T napisał:

pytanie 3. Jaki jest czas pracy baterii? (jak poniżej 2,5h to nie kupuj bo będziesz musiał
z zasilaczem biegać)


czas pracy na baterii to max 4 godziny, ale podejrzewam, że rzeczywisty czas to ok 3 h, więc i tak starczy

Dnia 19.11.2006 o 09:30, L33T napisał:

pytanie 5. Masz kompa w domu? jeśli tak to nie wiem bo co ci taka maszyna chyba że dla szpanu.


mam kompa w domu, jednak jak już pisałem w pkt. 1 potrzebuje laptopa do pracy i na uczelnię

Dnia 19.11.2006 o 09:30, L33T napisał:

mała uwaga staraj się szukać laptopa z Wi-Fi. I dla wszystkich którzy twierdzą że potrzebują
laptopa: Laptop powinien na siebie pracować żeby się jego zakup zwrócił, kupowanie ot tak sobie
mija się z celem no chyba że nie macie co z kasą robić.


ten model ma wlan, to podstawa :)
wiem, że laptop musi na siebie zapracować, ale z tym nie będzie problemu :)
ps. zgubiłeś pkt.4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie laptop jest zbędny. Nie potrzebny bo mam komputer PC w domu. Wolę kupić nowego kompa stacjonarnego lub ulepszyć mojego, zamistk kupować laptopa, który mi się nie przyda :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 08:31, wonski85 napisał:

mam zamiar kupić tego laptopa

Zwróć uwagę na to czy te 512 MB RAMu on ma w jednej kości czy w dwóch. Bo tam są z pewnością 2 sloty na pamięć. Jeśli masz oba obsadzone kośćmi po 256 MB, to aby cokolwiek dołożyć musisz jedną kość wyrzucić praktycznie do śmietnika, jako że nikt takiej nie chce już kupować.
Niestety firmy wyzbywaja się kości 256 MB w ten sposób, że upychają je w nowosprzedawanych laptopach i w efekcie masz tak, jakby sprzedali ci laptopa bez kości pamięci (bo w perspektywie obie i tak wyrzucisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za te same pieniądze co laptopa, można kupić naprawdę mocnego peceta. Jakkolwiek przydałby się czasem przenośny komputer. Zwłaszcza na wypadach za miasto w celu robienia zdjęć. Można sprawniej dysponować zawartością pamięci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 09:54, A-cis napisał:

> mam zamiar kupić tego laptopa
Zwróć uwagę na to czy te 512 MB RAMu on ma w jednej kości czy w dwóch. Bo tam są z pewnością
2 sloty na pamięć.


ma dwa sloty, ale zajęty tylko jeden, więc z dokupieniem ramu nie ma problemu
zresztą i tak przy zakupie dodam drugą kość 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy dotyczących laptopów:
1. Musi mieć dwa razy więcej pamięci niż jego stacjonarny odpowiednik, na którym odpalane są takie same programy. Jeżeli programami są głównie gry i mają czasem być odpalane na bateriach, to praktycznie oznacza to w tym momencie 2 lub 2,5 GB ramu. Plik wymiany (swap file) należy całkowicie wyłączyć na wszystkich partycjach.
2. Musi mieć wbudowany albo WiFi, albo bluetooth, albo obie technologie. Jeżeli tego nie ma, to konieczne staje się gniazdko ethernet i 4 USB 2.0.
3. Laptop do grania powinien mieć wymienny moduł grafiki. Jezeli nie ma, to przy zakupie trzeba wybrać model z najmocniejszym układem na jaki ma się kasę. Nawet kosztem innych elementów takich jak ram, dysk, akcesoria itp. Pozostałe łatwo wymienne rzeczy zawsze można dokupić później.
4. Dostęp do internetu i tylko do internetu równie dobrze realizują PDA z dużym wyświetlaczem i zwijaną klawiaturą, a nawet co lepsze komórki za wyraźnie mniejsze pieniądze niż pełny komputer. Tym bardziej, że mieszczą się w kieszeni i zwykle zawierają GPS. Nie ma sensu do jednego celu kupować uniwersalnego laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pisze z laptoka mojej mamy ale nie moge sie przyzwyczaic do tego kwadrata(myszki) chyba bede musial podlaczyc myszeke
ps.fajny ten laptok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 17:49, Daerdin napisał:

> laptop dobra żecz :)
Nie ma to jak rzeczowe stwierdzenie wnoszące wiele do dyskusji... :/

dobra robie czasem błędy ale to nie moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 17:52, Lak5 napisał:

> > laptop dobra żecz :)
> Nie ma to jak rzeczowe stwierdzenie wnoszące wiele do dyskusji... :/
dobra robie czasem błędy ale to nie moja wina


no tak, to wredne klawisze się nie wciskają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zamówiłem ojcu laptopa. Dzisiaj go odebrałem. Dysk był pusty. To zainstalowałem xp i zabrałem się za sterowniki. Wszystko się bez problemu zainstalowało, tylko gdy instaluje sterowniki do karty graficznej to mi wyskakuje, że nie ma urządzenia do obsługi tych sterowników. Nie wiedziałem co robić to chciałem podłaczyć moje stare głośniki od kompa bo on nie ma wbudowanych głośników. Wtedy zauważyłem, że jest tylko wejście na słuchawki i mikrofon. Co jest, gdzie mam to podłączyć? A może potrzebuje jakiejś przejściówki? I jak zainstalować te sterowniki?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy da się kupić załużmy na allegro laptopa z Internetem ? Czy trzeba dokupić antene czy coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:59, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Czy da się kupić załużmy na allegro laptopa z Internetem ? Czy trzeba dokupić
antene czy coś takiego ?

Oczywiście że nie można...
Żeby mieć internet (radiowy/bezprzewodowy) w notebooku trzeba wykupić u któregoś z operatorów abonament wraz z modemem na port PCMCIA ( http://pl.wikipedia.org/wiki/PCMCIA ).
Choć można mieć internet w laptopie również za pośrednictwem Wi-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować