Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Elektroniczny czarownik przekazuje treści satanistyczne - komputery i gry znów na cenzurowanym

192 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Jeżeli mieliście zamiar spędzić popołudnie relaksując się przy dobrej grze musimy was ostrzec - okazuje się, że granie w Wiedźmina, Grand Theft Auto oraz Totośmierć to proszenie się o kłopoty.

Przeczytaj cały tekst "Elektroniczny czarownik przekazuje treści satanistyczne - komputery i gry znów na cenzurowanym" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek się to może wydawać śmieszne, to jednak wizja osoby wierzącej i wyznającej miłość do bliźniego oraz pacyfizm, siadającej do gry, w której wciela się w rolę np. mordercy, tudzież rozpustnika, pachnie lekko hipokryzją.

Oczywiście zwalanie wszystkiego na gry jest kompletną bzdurą i pójściem po najmniejszej linii oporu.

Niemniej jednak warto się zastanowić jaki wpływ na nas mają gry, i ogólnie media, epatujące seksem, okrucieństwem i śmiercią. Gdy ze wszystkich stron jesteśmy tym otoczeni, to nie należy się dziwić, że powoli się do tego przyzwyczajamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totośmierć na grę 2013 roku. Super fabuła ze zwrotami akcji, system sterowania oraz grafika na miarę następnej generacji. Oby więcej takich tytułów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce kiedy czytam lub słyszę o podobnych ostrzeżeniach ze strony duchownych różnych religii, doszukujących się szatana we wszystkim, czego tak naprawdę nie rozumieją. Wystarczyło by poznać trochę te gry, książki czy muzykę, a okazałoby się, że.... nie taki diabeł straszny jak go malują :) Ups. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Niemniej jednak warto się zastanowić jaki wpływ na nas mają gry, i ogólnie media, epatujące
> seksem, okrucieństwem i śmiercią. Gdy ze wszystkich stron jesteśmy tym otoczeni, to nie
> należy się dziwić, że powoli się do tego przyzwyczajamy.
>
>
Przecież w starożytności były walki gladiatorów na śmierć i życie, więc tą przemocą itp byliśmy otoczeni zawsze, a to co jest dzisiaj to małe piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, nie wiedziałem, że w Wiedźminie wszystkim kieruje jakiś "Master". Koleś przeczytał definicję RPG-ów papierowych na wiki i coś mu się pochrzaniło.

Ale serio. Who cares. Przejmować się pajacami, którzy uważają, że nie powinno się czytać książek, w których występuje magia etc? Serio? Szkoda życia ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:36, One_of_the_Many napisał:

Niemniej jednak warto się zastanowić jaki wpływ na nas mają gry, i ogólnie media, epatujące
seksem, okrucieństwem i śmiercią. Gdy ze wszystkich stron jesteśmy tym otoczeni, to nie
należy się dziwić, że powoli się do tego przyzwyczajamy.

Dokładnie. Słowa księdza doktora może są przesadzone, jednak oparte są o logiczne argumenty. Dziwi mnie, że gdy jakiś szaleniec strzela do ludzi, bo gra go natchnęła, albo robi awantury, to wyśmiewa się wpływ gier i zwala wszystko na człowieka.
Tutaj sytuacja jest podobna - uczony robi (przesadzoną, to fakt) pracę o grach i o KK. Tylko czemu od razu trzeba to wyśmiewać? Gry stymulują wyobraźnię, wiele ma w sobie magię i zabijanie, co jest sprzeczne z doktryną katolicką. Muzułmanin nie zje wieprzowiny w grze, Hindus nie zabije krowy w Falloucie (bo jej tam , tj bramina, nie będzie) - analogiczne sytuacje. Religia rządzi się tym, że ma określone zasady.

@Zdenio
Pojedź do jakiegoś skupiska muzułmanów i powiedz im, że są pajacami, że przez miesiąc jedzą tylko przed i po zachodzie słonca, nie jedzą mięsa ze świni i klęczą 5 razy dziennie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a wedle mojej broszury kosciol katolicki to zlodzieje pedofile i co gorsza dyktatorzy;p
>

przykre, ale prawdziwe... ja będę wyznawać tylko religie która mówi że to ja jestem bogiem... na nią jednak sobie trochę poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:43, Kirlen napisał:

ja będę wyznawać tylko religie która mówi że to ja jestem bogiem...
na nią jednak sobie trochę poczekam :)

Dlaczego? Zacznij teraz, napisz własną świętą księgę, pewnie będziesz się dobrze bawił. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, sporo czasu minęło odkąd ostatnio słyszałem księżulkowe oskarżanie gier o Satanizm, już myślałem że trochę zmądrzeli, ale jednak nie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie widzę zbytniego sensu w takich artykułach na portalach growych. To tak, jakby iść na Marsz Wolnych Konopii i zacząć krzyczeć, że ten czy tamten gość powiedział że narkotyki są złe. Nie będzie raczej z tego żadnej ambitnej debaty, co najwyżej rządek postów takich, jak ten od usera Phoenixpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:42, LubieWafle napisał:

Dokładnie. Słowa księdza doktora może są przesadzone, jednak oparte są o logiczne argumenty.
Dziwi mnie, że gdy jakiś szaleniec strzela do ludzi, bo gra go natchnęła, albo robi awantury,
to wyśmiewa się wpływ gier i zwala wszystko na człowieka.

Bo to zazwyczaj jego wina. Poczytaj sobie trochę o różnych strzelaninach w szkołach i zauważysz że praktycznie większość sprawców miała zdiagnozowane problemy z własną psychiką. Gra nie zrobi z normalnego człowieka mordercy, ale jeśli ktoś ma coś w głowie nie tak to dowolny bodziec może go "odpalić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja akurat zacząłem znów grać w Wiedźmina chyba spalą mnie na stosie :P
ehh jak dobrze że mam głęboko w poważaniu te ich niezwykle inteligentne i poparte faktami tezy :D
Ciekawe ile z tych Kościelnych ale również naukowych przedstawicieli rzeczywiście grało w gry inne niż fejsbukowe lub pasjans na windowsa.
Ale cóż wypowiadanie się na temat o którym nie ma się bladego pojęcia to norma w obecnych czasach trzeb się w końcu przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie będzie raczej z tego żadnej ambitnej debaty
A musi być ambitna debata? Czasem wystarczy się trochę pośmiać.

Dnia 24.07.2013 o 13:47, Dared00 napisał:

co najwyżej rządek postów takich, jak ten od usera Phoenixpl.

Wojman wrócił z zapasem świeżych sił, niech ma trochę radochy. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:42, LubieWafle napisał:

Dokładnie. Słowa księdza doktora może są przesadzone, jednak oparte są o logiczne argumenty.
Dziwi mnie, że gdy jakiś szaleniec strzela do ludzi, bo gra go natchnęła, albo robi awantury,
to wyśmiewa się wpływ gier i zwala wszystko na człowieka.

Bo przecież to gry powodują, że człowiek jest chory psychicznie a jego rodzice zamiast trzymać zabezpieczoną broń w zamkniętym miejscu mają ją na wierzchu...
To nie gry są winne. Tu zawsze jest winny określony człowiek.

Dnia 24.07.2013 o 13:42, LubieWafle napisał:

Tutaj sytuacja jest podobna - uczony robi (przesadzoną, to fakt) pracę o grach i o KK.
Tylko czemu od razu trzeba to wyśmiewać? Gry stymulują wyobraźnię

Bo przecież Biblia, czy inna święta księga tej wyobraźni nie stymuluje. Oh wait.

Dnia 24.07.2013 o 13:42, LubieWafle napisał:

Pojedź do jakiegoś skupiska muzułmanów i powiedz im, że są pajacami, że przez miesiąc
jedzą tylko przed i po zachodzie słonca, nie jedzą mięsa ze świni i klęczą 5 razy dziennie.

Uwielbiam ten argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować