Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybory dokonane w Dragon Age II odbiją się na DA: Inquisition

16 postów w tym temacie

> W przypadku DA: Origins > DA2 też to mówili, a wiemy jak to się skończyło.

Dokładnie. Ciekawi mnie jak teraz save''a zimportuję, jak mam x360 a chcę przeskoczyć na PS4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja to słyszałem? AAAHHH przed premierą DA2.

Te nawiązania nie będą jednak zależne od poprzednich części - stwierdził.
Czy to nie przeczy temu co powiedzieli wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ugh, mam nadzieję, że po prostu dołączą jakiś edytor save''ów, bo w Inquisition na pewno zagram, ale nie ma mowy, żebym znowu spędził jakieś sto godzin przechodząc po raz trzeci (?) dwie pierwsze części.

"dwójka" działa się w zupełnie innym miejscu, w zupełnie innym czasie niż "jedynka". tu akurat miało sens, że decyzje nie miały większego znaczenia, ale akurat jest szansa, że Inquisition zrobi dobry użytek z tej opcji. (dzięki świetnemu ME3 nadal mam ciutkę wiary w BioWare.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak trzeba będzie przejść tą lipną dwójkę... Miałem nadzieję że będzie można tego uniknąć i zapomnieć że wyszło coś po "Początku" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ugh, mam nadzieję, że po prostu dołączą jakiś edytor save''ów, bo w Inquisition na pewno
Do ME2 albo ME3 zrobili interaktywnego handbooka, który generuje ci save bez potrzeby przechodzenia całej gry. Niestety - płatne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 12:13, DeithWX napisał:

Do ME2 albo ME3 zrobili interaktywnego handbooka, który generuje ci save bez potrzeby
przechodzenia całej gry. Niestety - płatne ;)

serio? całe BioWare. aż ciężko uwierzyć, że kiedyś byłem fanem.
cóż, zawsze pozostają strony, z których save''y można ściągnąć.
chociaż "dwójkę" może akurat przejdę raz jeszcze, bo akurat całkiem przyjemnie mi się grało, pomimo miliona wad, które ta gra miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 12:15, Robertcik1 napisał:

serio? całe BioWare. aż ciężko uwierzyć, że kiedyś byłem fanem.

Dla posiadaczy PS3 ten dodatek był darmowy, bo tylko oni (wtedy) nie mieli dostępu do ME1.
Anyway, interaktywny komiks jest dostępny dla obu części - zawiera on praktycznie tylko główne wybory fabularne, misje poboczne nie wchodzą w skład tego DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Importu stanu gry z DA2 raczej nie będzie, podkreślali to wielokrotnie przy okazji podniecania się nowy silnikiem gry. Wg wersji oficjalnej to ma być właśnie powodem co brzmi dość mało wiarygodnie. :-)

Pewnie dostaniemy na starcie możliwość wykreowania odpowiedniego życiorysu, chyba DA2 też oferował coś podobnego....

Jedno jest pewne, cała zabawa w kreowanie postaci, jej wybory a także ich konsekwencje w kolejnych odsłonach, zakończyła się spektakularną klapą. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 19:45, michal_w napisał:

Pewnie dostaniemy na starcie możliwość wykreowania odpowiedniego życiorysu, chyba DA2
też oferował coś podobnego....

Z tego co pamiętam DA2 nie oferowało nic poza wyborem klasy i płci. Życiorysy były w Origins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 19:55, Martius0 napisał:

Z tego co pamiętam DA2 nie oferowało nic poza wyborem klasy i płci. Życiorysy były w
Origins.


Był motyw, kim był Strażnik (męczennik - elf dalijski, bezkompromisowy - krasnolud szlachic albo bohater Fereldenu - człowiek szlachcic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 19:58, NeroNarmeril napisał:

Był motyw, kim był Strażnik (męczennik - elf dalijski, bezkompromisowy - krasnolud szlachic
albo bohater Fereldenu - człowiek szlachcic)

Ach, myślałem, że chodzi o życiorys Hawke, nie strażnika z Origins. Typowe dla bioware, bida z nędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 12:13, DeithWX napisał:

Do ME2 albo ME3 zrobili interaktywnego handbooka, który generuje ci save bez potrzeby
przechodzenia całej gry. Niestety - płatne ;)

Tylko Mass Effect Genesis było raczej słabo, bo pozwalało jedynie na podjęcie kilku kluczowych decyzji, jednocześnie pomijało bardzo dużo. Genesis 2 dla ME3 było jeszcze gorsze, bo np. pomijało postacie i misje z dlc, wszelkie poboczne zadania oraz umożliwiało tylko wybór uratowania załogi Normandii z ME2 kosztem części teamu (podczas gdy w dwójce, w normalnym przejściu, dało się uratować wszystkich).

Co do importu save, to jeśli będą to takie znaczące "wybory", jak do dwójki, to nie będzie ten import miał jakiegoś znaczenia. Starczy, że w dwójce Leliana mimo wszystko żyła, to tutaj mogą tak zrobić z paroma innymi postaciami, np. Alistair, jeśli będą trzymać się komiksów. Poza tym import między jedynką a dwójką był zbugowany, jeśli się grało w dlc (u mnie powodowało to, że np. Zevran w moim przejściu był martwy, a Nathaniel z dodatku żył - w dwójce było na odwrót z ich pojawieniem się), więc tym bardziej ciekawe, co też się stanie, o ile któraś z tych postaci w ogóle się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować