Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft naprawia kolejny błąd: każdy Xbox One zadziała jak devkit, niezależni twórcy sami wydadzą swoje gry

38 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Da się? Da się! Wystarczy odwrócenie się plecami sceny indie, tsunami krytyki w internecie i sprytniejsze posunięcie konkurencji, by wycofać się rakiem z każdej decyzji. Jedna z ostatnich kul u nogi Xboksa One została właśnie odczepiona.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft naprawia kolejny błąd: każdy Xbox One zadziała jak devkit, niezależni twórcy sami wydadzą swoje gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanboje PS3 Go Home! Fajna sprawa z tymi indykami no i to, że każdy Xbox będzie mógł być dev kitem. Mattrick wyleciał to teraz same zmiany na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fanboje PS3 Go Home! Fajna sprawa z tymi indykami no i to, że każdy Xbox będzie mógł
> być dev kitem. Mattrick wyleciał to teraz same zmiany na lepsze.

Akurat nie jestem fajnbojem PS3... ale po tym co robi microszrot to mi się śmiać chce... najpierw zapowiadają DRM, potem odwołują, ludzie się odwracają to wszystko odwołują... dla mnie ta konsola już jest stracona, bo po prostu zawiodła zaufanie microszrota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozbędą się wymogu posiadania Kinecta i można się zastanowić nad kupnem.

Anyway, chodzą plotki, że twórcy indie nie będą mieli pełnego dostępu do hardware'u konsoli i będą ograniczeni przez 3GB pamięci RAM (gry bowiem będą znajdować się w sekcji pamięci przeznaczonej na system a nie na gry). Dodatkowo twórcy mieliby także obowiązek wydawania wersji gier na Windows 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Fanboje PS3 Go Home! Fajna sprawa z tymi indykami no i to, że każdy Xbox będzie
> mógł
> > być dev kitem. Mattrick wyleciał to teraz same zmiany na lepsze.
>
> Akurat nie jestem fajnbojem PS3... ale po tym co robi microszrot to mi się śmiać chce...
> najpierw zapowiadają DRM, potem odwołują, ludzie się odwracają to wszystko odwołują...
> dla mnie ta konsola już jest stracona, bo po prostu zawiodła zaufanie microszrota...

smieszne sa twoje posty :D a wiesz ze ta konsola jeszcze nie wyszla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> smieszne sa twoje posty :D a wiesz ze ta konsola jeszcze nie wyszla ?

Tak, wiem i nie kłóć się, bo ktoś może ci dowalić cepem na pysk. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 13:11, Elok123 napisał:

> Za późno wszystko przepadło.
Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.

Dzięki ale wole Pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Za późno wszystko przepadło.
> Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.

Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest taka ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie postrzelili).. Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Za późno wszystko przepadło.
> > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
>
> Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest taka
> ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie postrzelili)..
> Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$

sony nigdy nie planowal dac move ale gre na dysk wam wsadził ? serio wierzysz w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Anyway, chodzą plotki, że twórcy indie nie będą mieli pełnego dostępu do hardware''u konsoli
> i będą ograniczeni przez 3GB pamięci RAM (gry bowiem będą znajdować się w sekcji pamięci
> przeznaczonej na system a nie na gry). Dodatkowo twórcy mieliby także obowiązek wydawania
> wersji gier na Windows 8.
Czyli dokładnie to samo co z Vitą. Każda Vita może zostać zmieniona w dev-kit gier na PS Mobile, czyli takich mini gierek indie. Tutaj też nie było dostępu do wszystkich zasobów Vity, tylko taki zamknięty ''mini-ekosystem''. Wystarczy pobrać SDK, za który kiedyś Sony liczyło sobie 99 USD rocznie, ustawić opcję w Vicie i można robić gry. Niedawno SDK stało się darmowe.

Czyli MS robi teraz podobną rzecz, pewnie za SDK sobie policzą ładną kasę i dadzą ograniczony ''mini-ekosystem'' dla tworzenia gier indie. Każdy Androidowy tablet też można zmienić w ''dev-kit''. Widać, że MS potrafi docenić dobre pomysły i je wdrażać. Szkoda tylko, że po gigantycznym nacisku i hejcie użytkowników/twórców, a nie sami z siebie. ''Grunt się pali pod nogami, to robimy 180'' - to powinien być tagline Xbox One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> smieszne sa twoje posty :D a wiesz ze ta konsola jeszcze nie wyszla ?

A wiesz że w języku polskim są takie litery jak "ś", "ą", "ż", "ł" i im podobne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Za późno wszystko przepadło.
> > > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
> >
> > Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest
> taka
> > ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie
> postrzelili)..
> > Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$
>

> sony nigdy nie planowal dac move ale gre na dysk wam wsadził ? serio wierzysz w to


Ale SONY nie zmuszało do kupna mikrofonów/czy muva, ono tylko zachęcało do kupna darmowym tytułem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS cały czas mnie zadziwia. Gdybym mój np kontrahent co chwila zmieniał zdanie (nieistotne w którym kierunku), stałby się dla mnie mało wiarygodny. W chwili obecnej szczerze już się lekko pogubiłem co odwołali a co nie i czy pewne rzeczy dotyczyć będą wszystkich regionów czy nie... czy w ogóle będzie podział regionalny ? To co odwalają to jest jakaś szopka. Nie wiem już zupełnie co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > > Za późno wszystko przepadło.
> > > > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
> > >
> > > Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda
> jest
> > taka
> > > ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie
> sie
> > postrzelili)..
> > > Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$
> >
>
> > sony nigdy nie planowal dac move ale gre na dysk wam wsadził ? serio wierzysz w
> to
>
>
> Ale SONY nie zmuszało do kupna mikrofonów/czy muva, ono tylko zachęcało
> do kupna darmowym tytułem...

nie rozumiesz,skoro chcieli zachecic to daje sie do pobrania a nie wpycha na dysk podejrzewam ze muve mial byc w kartonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować