Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft naprawia kolejny błąd: każdy Xbox One zadziała jak devkit, niezależni twórcy sami wydadzą swoje gry

38 postów w tym temacie

>
> nie rozumiesz,skoro chcieli zachecic to daje sie do pobrania a nie wpycha na dysk podejrzewam
> ze muve mial byc w kartonie
>

... albo czysta zagrywka marketingowa... damy im to i może dzięki temu namówimy ludzi do zakupu ? tego nigdy się nie dowiemy... możemy tylko gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Za późno wszystko przepadło.
> > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
>
> Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest taka
> ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie postrzelili)..
> Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$

Tak samo jak są fanboye które wierzą w dobroć i pro-gamingową polityke sony ;].
Fakt jest taki, że to o konsoli MS się cały czas mówi, a o PS4 cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym aby było, że bronię Sony bo nikt nie jest idealny. Patrząc jednak na politykę obu firm od momentu zapowiedzi obu konsol do teraz kto Twoim zdaniem lepiej wypadł ? Kto w Twoim odczuciu jest bardziej wiarygodny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Za późno wszystko przepadło.
> Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.

Dziwi mnie twój upór. Nie ma co się okłamywać, X1 to Titanic, który miał przepłynąć wiele, ale po niedługiej podróży zaczyna tonąć. PS4 jest nie tylko tańsze... PS4 jest lepsze technicznie (i to o wiele), lepiej nastawione do gracza i bardziej nowoczesne (porównaj sobie ile zmieniło się w PS4 w stosunku do PS3, a ile w X1 w stosunku do X360). Sony ma politykę, że to gracz robi im łaskę kupując ich konsolę, a oni są w 7 niebie, natomiast chciwy M$ ma politykę odwrotną: oni robią ci łaskę, że możesz kupić ich shit i masz jeszcze za to dziękować. Nawet nie ma o co się tu sprzeczać, bo taka jest prawda... Ale cóż, poczekamy aż obie wyjdą i wtedy porównamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Za późno wszystko przepadło.
> > > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
> >
> > Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest
> taka
> > ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie
> postrzelili)..
> > Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$
>
> Tak samo jak są fanboye które wierzą w dobroć i pro-gamingową polityke sony ;].
> Fakt jest taki, że to o konsoli MS się cały czas mówi, a o PS4 cisza.

O X1 owszem się mówi ale głównie jedno słowo: shit! PS4 jest po prostu idealne i nikt nań nie narzeka, w przeciwieństwie do MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Za późno wszystko przepadło.
> > > Dla narzekających polaków hejterów zawsze zostaje tańsze PS4.
> >
> > Zalecialo fanbojem ktory musi dowartosciowac swoje jakze male ego.. Prawda jest
> taka
> > ze M$ sam sobie zaprzecza i strzela w stopy/kolana (kurcze chyba juz wsiedzie sie
> postrzelili)..
> > Ale jak widac sa fanboje / lemingi ktore wierza w to co mowi M$
>
> Tak samo jak są fanboye które wierzą w dobroć i pro-gamingową polityke sony ;].
> Fakt jest taki, że to o konsoli MS się cały czas mówi, a o PS4 cisza.

Dokładnie, Sony jak powszechnie wiadomo (albo i nie) ma kłopoty finansowe a ktoś taki nie może sobie pozwolić na wszelakie fanaberie i dają ludziom tylko to czego najbardziej pragną. Po spekulacjach i ogłoszeniach przez MS restrykcji w używanych grach, Indie, ceny 499dol. na fali zrywu internautów postanowiło zrobić sobie dobry wizerunek oferując jako główną kartę przetargową tak zwyczajną rzecz jaką była wymiana używanych gier i pozostanie przy starym systemie, otwarcie się na ludzi, nawet cenę zmniejszyli przez odjęcie kamerki tak by wyglądało to atrakcyjnie. I ludzie to kupili przekonani o tym, że wszystko to dla ich dobra a jak wiadomo korporacja jak Sony czy Microsoft robią wszystko ale dla swojego dobra. Sony z kłopotami finansowymi poszło najkrótszą drogą i tak na prawdę z ich next gena to jest taki Current Gen z lepszą specyfikacją techniczną. Wii U oraz Kinect to coś co można nazwać next genem bo tak naprawdę Kinect 2 ma ogromne możliwości (wystarczy pooglądać filmiki gdzie pokazane są jego możliwości, nawet przetłumaczy gesty migowe na tekst)

Microsoft odwalać sobie może co mu się podoba bo mają na to KASĘ a jak ktoś myśli, że konsola microsoftu jest stracona itp. To grubo się myli. Microsoftowi w sumie wystarczyły by tylko dwa rynki, USA (Gdzie liczy się praktycznie tylko Xbox) oraz UK a głosy sfrustrowanych ludzi z miejsca zwanego Polską która dla MS jest trzecim światem nie mają kompletnie żadnego znaczenia.

Jednak dobrze, że microsoft wprowadza różne zmiany które służą nam graczom, bo chyba sami nie chcieli by żeby taka marka jak Xbox zaczęła przynosić mniejsze zyski poprzez durne pomysły oficjeli z MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sony z kłopotami finansowymi poszło najkrótszą drogą i tak na
> prawdę z ich next gena to jest taki Current Gen z lepszą specyfikacją techniczną. Wii
> U oraz Kinect to coś co można nazwać next genem bo tak naprawdę Kinect 2 ma

Hmm.. ciekawe...
ps4 to current gen tylko troszkę silniejszy..
kinect 2 mimo iż jest też lepszy w specyfikacji od starszego to już next gen ?

To albo coś co jest lepsze jest next-genem albo nie ?

Poza tym kinect to nie konsola a dodatek ? aktualnie nie wiemy jak to będzie wyglądać w praktyce i czy sony też coś zrobi ze swoją kamerką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Sony z kłopotami finansowymi poszło najkrótszą drogą i tak na
> > prawdę z ich next gena to jest taki Current Gen z lepszą specyfikacją techniczną.
> Wii
> > U oraz Kinect to coś co można nazwać next genem bo tak naprawdę Kinect 2 ma
>
> Hmm.. ciekawe...
> ps4 to current gen tylko troszkę silniejszy..
> kinect 2 mimo iż jest też lepszy w specyfikacji od starszego to już next gen ?
>
> To albo coś co jest lepsze jest next-genem albo nie ?
>
> Poza tym kinect to nie konsola a dodatek ? aktualnie nie wiemy jak to będzie wyglądać
> w praktyce i czy sony też coś zrobi ze swoją kamerką.

Pierwszy Kinect był opcjonalny, teraz jest to stałą część konsoli którą posiadać będzie każdy i głównie o to mi chodziło. Dodatkiem był w Xboxie 360. A nie ma co ukrywać, pierwszy Kinect to była raczej taka publiczna wersja Beta tego co znajdziemy teraz w Xone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, Sony jak powszechnie wiadomo (albo i nie) ma kłopoty finansowe a ktoś taki
> nie może sobie pozwolić na wszelakie fanaberie i dają ludziom tylko to czego najbardziej
> pragną. Po spekulacjach i ogłoszeniach przez MS restrykcji w używanych grach, Indie,
> ceny 499dol. na fali zrywu internautów postanowiło zrobić sobie dobry wizerunek oferując
> jako główną kartę przetargową tak zwyczajną rzecz jaką była wymiana używanych gier i
> pozostanie przy starym systemie, otwarcie się na ludzi, nawet cenę zmniejszyli przez
> odjęcie kamerki tak by wyglądało to atrakcyjnie. I ludzie to kupili przekonani o tym,
> że wszystko to dla ich dobra a jak wiadomo korporacja jak Sony czy Microsoft robią wszystko
> ale dla swojego dobra. Sony z kłopotami finansowymi poszło najkrótszą drogą i tak na
> prawdę z ich next gena to jest taki Current Gen z lepszą specyfikacją techniczną. Wii
> U oraz Kinect to coś co można nazwać next genem bo tak naprawdę Kinect 2 ma ogromne możliwości
> (wystarczy pooglądać filmiki gdzie pokazane są jego możliwości, nawet przetłumaczy gesty
> migowe na tekst)
>
> Microsoft odwalać sobie może co mu się podoba bo mają na to KASĘ a jak ktoś myśli, że
> konsola microsoftu jest stracona itp. To grubo się myli. Microsoftowi w sumie wystarczyły
> by tylko dwa rynki, USA (Gdzie liczy się praktycznie tylko Xbox) oraz UK a głosy sfrustrowanych
> ludzi z miejsca zwanego Polską która dla MS jest trzecim światem nie mają kompletnie
> żadnego znaczenia.
>
> Jednak dobrze, że microsoft wprowadza różne zmiany które służą nam graczom, bo chyba
> sami nie chcieli by żeby taka marka jak Xbox zaczęła przynosić mniejsze zyski poprzez
> durne pomysły oficjeli z MS.

Największa głupota jaką przeczytałem. To ja ci powiem, ze jestem graczem od 20 lat i kompletnie nie interesuje mnie Kinect. Jakby Sony brało za swój PS4 też 499 USD jak Xbox One i NIE dodawali nawet kamerki, to i tak przesiadłbym się z mojego X360 na PS4. Dlaczego? Dla gier. X360 miał świetne gry na starcie, ale potem MS przerzucił się na Kinectowe badziewie. Teraz ja przerzucam się na PlayStation. Tyle w temacie.

PS4 to następca PS3 z małymi innowacjami: share, touchpad, głośnik na padzie, itd. Xbox One to głównie Kinect 2.0, czyli ewolucja sprzętu, który jest current-genem. Tyle że precyzyjniejszym, więc w gruncie rzeczy to Xbox One jest bardziej current-genem. Na przykłąd touchpad na gamepadzie to nowość, której nigdzie nie było i nie ma - prawdziwa innowacja. Sterowanie głosem i gestami już na X360 było przecież. Kinect daje zero podjary i zero innowacji w grach dla graczy hardocorwych. Zmiana kanałów głosem zamiast pilotem nie jest warta 100 USD więcej i jest zwyczajnie niepotrzebna.

Zresztą kto zmienia kanały podczas grania? Po co? Albo gram albo oglądam TV, dwóch rzeczy na raz nawet nie chcę robić :P Jak chcesz kamerkę PS4 to sobie kup. Jak nie chcesz to nie. Jak chcesz Xboxa z Kinectem to kup, jak nie ... to nie masz wyboru. I tyle, co za różnica jakie były plany Sony, skoro w praktyce jest jak jest - masz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@addek21

No i dla Ciebie jest PS4. Jak sam powiedziałeś jest wybór. Póki co to Microsoft pokazał jak dla mnie zdecydowanie lepsze exy niż PS4. A co do Kinecta i jego funkcji, to że ty tego nie wykorzystasz nie znaczy, że inni tego nie zrobią, wiesz w ilu egzemplarzach sprzedał się Kinect? Na stan z 12 lutego 2013 roku były to aż 24 miliony egzemplarzy do dziś dnia jest to pewnie już ponad 25 milionów więc nie gadaj głupot, że to nikomu nie potrzebne. Jak sam napisałeś masz wybór, ty kupisz PS4 z rewolucyjnym touchpadem, głośniczkiem w padzie i przyciskiem share, inny kupi Xboxa z Kinectem i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @addek21
>
> No i dla Ciebie jest PS4. Jak sam powiedziałeś jest wybór. Póki co to Microsoft pokazał
> jak dla mnie zdecydowanie lepsze exy niż PS4. A co do Kinecta i jego funkcji, to że ty
> tego nie wykorzystasz nie znaczy, że inni tego nie zrobią, wiesz w ilu egzemplarzach
> sprzedał się Kinect? Na stan z 12 lutego 2013 roku były to aż 24 miliony egzemplarzy
> do dziś dnia jest to pewnie już ponad 25 milionów więc nie gadaj głupot, że to nikomu
> nie potrzebne. Jak sam napisałeś masz wybór, ty kupisz PS4 z rewolucyjnym touchpadem
> i przyciskiem share, inny kupi Xboxa z Kinectem i tyle w temacie.

Z tych 24 mln egzemplarzy jeden jest mój. Kinect był fajny przez około 20 godzin, kupiłem go z półtora roku temu. Ile razy używałem go od tamtego czasu? Dokładnie całe zero. Wiesz pewnie, że spora część osób podniecona świetną technologią Kinecta kupiła nawet po 3 egzemplarze i bawili się w programowanie appek na PC? Zwykli konsumenci też dali się na niego nabrać. Ja jestem graczem z długim stażem i nie widziałem dużego sensu Kinecta w grach hardcorowych. Ale i tak kupiłem, bo było ciśnienie na nowy sprzęt, który teraz się kurzy i mimo iż nie miałem dużych nadziei względem Kinecta to i tak zostałem nim rozczarowany. Pewnie nie byłem sam.

Fajnie, że MS ma teraz kupione exy od innych wydawców. Sony ma z kolei swoje studia 1st party, które będą robić dla nich gry do - za przeproszeniem - usranej śmierci. Akurat miałem szczęście ograć exy PS3 i są świetne. Kolejny powód do przesiadki. Xboxowe exy pewnie staną się multiplatformowe, jak Mass Effect, Alan Wake itp. Dlaczego? Bo robią je studia 3rd party. Halo i Forza mnie nie interesowały, X360 kupiłem dla Gearsów i FIFY, która wtedy na PC była kompletnie inną, słabiutką grą. Teraz znowu EA odwala ten sam numer... ech...

Początkowo planowałem kupić na premierę obydwie konsole, ale Microsoft swoim chamstwem i bezczelnością zwyczajnie mnie zniechęcił. Teraz za odłożoną kasę kupię sobie jeszcze Wii U do zestawu z PC i PS4. I tyle w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo jak są fanboye które wierzą w dobroć i pro-gamingową polityke sony ;].
> Fakt jest taki, że to o konsoli MS się cały czas mówi, a o PS4 cisza.

Zeby byla jasnosc nie mam zadnej konsoli wiec docinki o fanbojstwie w moim kierunku mozecie sobie wsadzic wiecie gdzie.. Poprostu widze co robi M$ jak sam sobie zaprzecza non stop zmieniajac slowo.. Coz jak to sie mowi Fanbojowi i czlowiekowi o bardzo niskiej inteligencji nic nie wytlumaczysz gdyz zaczna Ciebie obrazac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 16:42, Phoenixpl napisał:

Zeby byla jasnosc nie mam zadnej konsoli wiec docinki o fanbojstwie w moim kierunku mozecie
sobie wsadzic wiecie gdzie.. Poprostu widze co robi M$ jak sam sobie zaprzecza non stop
zmieniajac slowo.. Coz jak to sie mowi Fanbojowi i czlowiekowi o bardzo niskiej inteligencji
nic nie wytlumaczysz gdyz zaczna Ciebie obrazac..


ktos powie w koncu czemu to ze zmienia zdanie jest problemem ? jeszcze z 4 miesiace do premiery wiec jak najbardziej ma prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Elok123 co z tego, że X1 ma tego całego kinecta? Konsolę kupuje się dla prawdziwych gier, a nie drobnych badziewi do zrelaksowania po pracy... A jeśli chodzi o te prawdziwe gry to większość kupi PS4, bo nie dość, że lepsza technicznie, to w dodatku gracze nie płacą za zbędny bajer jakim jest kinect. Zresztą PS4 ma PSCamera, która jest ulepszoną wersją PSEye i gry na jej kontroler ruchu (PS Move) będą również bardziej zaawansowane (tak jak w kinect 2.0). Kinect to nie konsola i nie wywyższaj X1 przez wspomniane urządzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PR Sony robi cuda - jak bardzo dawno temu :).
Zdradzę Wam wielki sekret:
Obie firmy w tej generacji sprzedają wielkiego przypalonego kotleta.
Jaka jest różnica?
Sony odwróciło kotleta na stronę nieprzypaloną i wszystko pokryło ziemniakami i ketchupem.
Microsoft natomiast stwierdził, że poda kotleta przypalonego bez dodatków i ketchupu odwróconego na przypaloną stronę. Po reklamacji klienta Microsoft odwrócił kotleta, przykrył ziemniakami i dał ketchup.
Jednak klienci wolą być oszukiwani, że wszystko jest dobrze, niż dowiedzenie się brutalnej prawdy - dlatego Sony zyskało 100 mln fanboyów, którzy nadają na "zły Microsoft", natomiast Microsoft stracił reputację mimo tego, że ich kotlet był taki sam po reklamacji :).

Aha zapomniałem jeszcze o Kinect'ie.
Więc Microsoft do swojego zestawu dodaje jeszcze colę - cola dobra, ale zestaw na papierze droższy. Sony sprzedaje kotleta oddzielnie toteż cena niższa, ale jak to bywa, klient woli, gdy cena niższa, mimo tego, że bez coli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zapowiedzieć konsolę całkiem odmienną od PS4, by z czasem likwidować wszystkie różnice pomiędzy nimi. Czekam na newsa o lepszych bebebach w X1 i obniżeniu ceny nowej konsoli Microsoftu o 100$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować