Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Wiedźminem - ważnych pytań część trzecia

22 postów w tym temacie

Hakken

W dzisiejszej części ważnych pytań Michał Madej opowie o grafice i silniku gry Wiedźmin. Z tego wywiadu możecie dowiedzieć się, między innymi, o efektach pełnoekranowych oraz jak będzie wyglądać pogoda. Życzymy miłej lektury.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Wiedźminem - ważnych pytań część trzecia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wolalbym walke taka jak w gothicach, ale to tej we wiedzminie tez bedzie mozna sie przyzwyczaic. Niepasuja mi jedynie ruchy wiedzmina, troche za bardzo nogi rozstawia i sie '' giba '' , dziwny jest tez bieg z mieczem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 18:36, Magno napisał:

Też wolalbym walke taka jak w gothicach, ale to tej we wiedzminie tez bedzie mozna sie przyzwyczaic.
Niepasuja mi jedynie ruchy wiedzmina, troche za bardzo nogi rozstawia i sie '' giba '' , dziwny
jest tez bieg z mieczem :P


Dziwny ? To jest właśnie normalny bieg z mieczem. Tak to jest jak ludzie wyobrażają sobie niewiadomo co widząc walki na miecze jedynie w komputerze. Wszystkie animacje Geralta pochodzą z mocapingu, który był wykonany przez członków szkoły rycerskiej, gości którzy na walce z mieczami się znają. Nogi rozstawia szeroko bo musi zachować równowagę, to jest podstawa walki :)

To nie wygląda tak że klikasz i czekasz aż wróg zginie, co chwilę musisz wyprowadzać kolejne sekwencje ciosów, żeby użyć kolejnego uderzenia w sekwencji musisz kliknąć w odpowiednim momencie. Było to już wałkowane wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz obejrzałem filmik z poruszaniem sie to od razu skojarzył mi sie KotOR pewnie niektórym z was też ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dają te tygodnie z wiedźminem a moja cierpliwość się kończy..... Dopracujcie go i wydajcie, zaraz będzie na półce w domu! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 21:49, hellgate napisał:

Mam nadzieję że jutro będzie można ściągnąć trailer pokazany na E3 :)



Właśnie, trailer z E3, wiedziałem że czegoś brakuje :D. Ale taki rarytas pewnie dadzą na koniec Tygodnia z Wiedźminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wody, to na wczorajszym trailerze jak dla mnie wyglądała trochę nie naturalnie - fala przed wiedźminem była trochę za wysoka i za bardzo zniekształcała dno i odbicie i wyglądała trochę jakby Geralt przypiął sobie do pasa szklany łuk. Jeśli chodzi o wszystkie inne efekty, to większych zastrzeżeń nie mam, ogólnie grafika jest bardzo dobra, prawiena pewno wytzyma do 2007 r. Mam nadzieję, że w którejś części "ważnych pytań" zapytają się, co planują jeszcze zrobić do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny tekst, ciekawy - choć zawiera wiele elementów, które można było zobaczyć w trailerze.

@Magno
Geralt to nie Lara (TR). Dwuręczny miecz to nie pistolet. Styl walki na miecze tak już ma - zresztą Latniak w swoim poście odpisał prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Lampak. gość w wywiadzie chwalił tak bardzo wodę a tak naprawdę jest kiepska, zwłaszcza ten ślad po wiedźminie. Natomiast co mnie urzekło to lokacje, takie niby nic a jednak pięknie wyglądają te domki i zamek, bardzo realistycznie a jednocześnie baśniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Aurory jest w tej chwili bardzo mocno zmodyfikowany. Praktycznie napisaliśmy na nowo jego trzy najważniejsze elementy, czyli: rendering, cały system RPG-owy i sposób definiowania fabuły questów." No to nie dziwne, ze im sie zeszlo z tym projektem tyle czasu. Przeciez to kupe roboty, tymbardziej przy tak malym zespole jakim jest CDP Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 22:51, hellgate napisał:

Masz rację Lampak. gość w wywiadzie chwalił tak bardzo wodę a tak naprawdę jest kiepska, zwłaszcza
ten ślad po wiedźminie.


Też mnie to zdziwiło, co on w tej wodzie widział ;) Samej wodzie nie mam nic do zarzucenia. Płynie i daje fajne refleksy, ale ten ślad za wiedźminem.... może jeszcze to poprawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować