Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zynga mocno pod kreską. Firma skupi się na "społecznościowych grach F2P"

13 postów w tym temacie

Ja tam nienawidze wszelakich opcji f2p więc dla mnie czym więcej upadnie takich firm tym lepiej. A na Dona mozna liczyć jeżeli chodzi o niszczenie wizerunku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:31, Kafar napisał:

Ja tam nienawidze wszelakich opcji f2p więc dla mnie czym więcej upadnie takich firm
tym lepiej. A na Dona mozna liczyć jeżeli chodzi o niszczenie wizerunku ;D


Możesz nie lubić gier f2p, ale dlaczego życzysz takim firmom bankructwa? Zawsze coś takiego oznacza utratę pracy dla dziesiątek albo setek ludzi, a nikomu czegoś takiego bym nie życzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:39, pawbuk napisał:

Możesz nie lubić gier f2p, ale dlaczego życzysz takim firmom bankructwa? Zawsze coś takiego
oznacza utratę pracy dla dziesiątek albo setek ludzi, a nikomu czegoś takiego bym nie
życzył.


Owszem, ale dla dobra przyszłości lepiej by firmy które kolejne f2p wprowadzają bardzo spłycone upadały. Inaczej będzie ich co raz to więcej, więcej więcej, w single playerach w tytułach AAA będą mikropłatności (dead space 3) i do czasu aż się z tym nie będzie walczyć poprzez olewanie takich gier (co doprowadzi do upadku firm) tak długo będziemy zalewani takim syfem.

Kiedyś mówiłem że DLC to porażka branży. Dziś uważam że jednak od DLC może być coś gorszego. F2P.

Podkreślę że jeszcze jako tako ujdzie wykorzystanie mikropłatności w grze jako dodatku (nie mam nic do tego aby kupować sobie jakieś tam postacie lub wpływać na wygląd kasą normalną) ale wszelakie pomagacze w grze to już dla mnie TOTALNE zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowy egoista - JA czegoś nie lubię, więc inni też tego nie powinni lubić i jakbym mógł to bym wszystko zrobił by każdy żył i lubił tylko to co JA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:44, Flagun napisał:

Typowy egoista - JA czegoś nie lubię, więc inni też tego nie powinni lubić i jakbym mógł
to bym wszystko zrobił by każdy żył i lubił tylko to co JA.


To co pisze to nawet dla Ciebie będzie kiedyś dobre ale jeszcze o tym nie wiesz. Po za tym to że JA to uwierz mi za parę lat doświadczysz tego że w życiu to najlepsze podejście ;) Bo w życiu najważniejszy jesteś dla siebie Ty i bliscy ;)

a i PS. Ale szanuję zdanie innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak taki gigant jak Zynga może ponosić straty...?

Zynga ostatnim czasy działała na zasadzie prawie kopiuj wklej gry i były to gry hm.. "skończone" czyli szybko dochodziłeś do końca gry a takie gry oparte na mikropłatnościach być nie mogą. Ludzie ogarnęli się i to zauważyli ale po prostu za mało nowej zawartości jest w grach i nie ma na co kasy wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:56, Moooras napisał:

Jak taki gigant jak Zynga może ponosić straty...?

Bańka ekonomiczna związana z Facebookiem i wszystkimi firmami z nimi powiązanymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:56, Moooras napisał:

Jak taki gigant jak Zynga może ponosić straty...?


Przychody - wydatki = x
Jeśli x jest >0, to firma zyskuje.
Jeśli x jest <0, to firma traci.

Zazwyczaj im większa firma, tym większe ma wydatki. A jeśli powinie im się noga, to tracą przychody, ale wydatki nie maleją... dodaj dwa do dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Typowy egoista - JA czegoś nie lubię, więc inni też tego nie powinni lubić i jakbym mógł
> to bym wszystko zrobił by każdy żył i lubił tylko to co JA.
Ale ma chłop trochę racji. Po pierwsze gry F2P w 90% przypadków wcale nie są f2p i kosztują zdecydowanie więcej niż zwyczajne a po drugie najczęściej wychodzą marne gnioty nastawione tylko na mikrotranzakcje i łatwy zysk. Więc im szybciej f2p zniknie tym lepiej. No chyba że nagle nastąpi rewolucja i wszystkie F2P będą wybitne i nie nastawione na dojenie gracza... można sobie pomarzyć... dlatego lepiej niech zdychają to szybciej ten trend przeminie albo przynajmniej ostoją się tylko te wartościowe wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:46, Kafar napisał:

To co pisze to nawet dla Ciebie będzie kiedyś dobre ale jeszcze o tym nie wiesz. Po za
tym to że JA to uwierz mi za parę lat doświadczysz tego że w życiu to najlepsze podejście
;) Bo w życiu najważniejszy jesteś dla siebie Ty i bliscy ;)

a i PS. Ale szanuję zdanie innych ;)


Wiesz mi nie będę współdzielić Twojego światopoglądu nawet jak przejdę na emeryturę. Można myśleć o sobie, ale po co od razu życzyć komuś coś złego? To, że Ty nie bawisz się w gry F2P nie oznacza, że miliony innych osób nie preferuje tego typu rozrywki. Po prostu ignoruj fakt istnienia tego rodzaju gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować