Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znakomita sprzedaż iPhone`ów. Apple dumne

35 postów w tym temacie


> Argument "mialem androida 4 lata temu i nigdy wiecej" jest troche w stylu "miałem Windows
> 2000 i nigdy wiecej"
>

Użytkowałem andka 4 lata, a nie 4 lata temu. Nie mówię tutaj o jednym telefonie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 12:01, CepNaPysk napisał:

niby sa ale sterowanie jest do bani gdybym teraz mial wybierac zdecydowanie kupilbym
vite czy Nintendo


Widać, że nie grasz na iPhone czy iPadzie. Bo gdybyś grał to byś wiedział, że sterowanie choćby w XCOMie jest dużo wygodniejsze niż na dużych konsolach lub PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widać, że nie grasz na iPhone czy iPadzie. Bo gdybyś grał to byś wiedział, że sterowanie
> choćby w XCOMie jest dużo wygodniejsze niż na dużych konsolach lub PC.
A to przepraszam, z iSprzętu cudownie wyrastają podczas grania jakieś fizyczne kontrolery, że tak chwalisz wygodę grania? Mówienie, że granie w grę przy pomocy ekranu dotykowego jest wygodniejsze niż fizycznymi kontrolerami to największy bullshit w historii świata. Ze dwa lata temu rozwaliłem sobie kolano i byłem na kilka tygodni uziemiony, a że PS3 stało razem z TV w innym pokoju, to postanowiłem, że pożyczę od siostry jej iPhone''a i pogram sobie w jakieś gierki. Kupiłem bodajże Zenonię, ponieważ czytałem jak się kiedyś nią zachwycali w CDA. Pograłem może ze 2 godziny, potem oddałem siostrze komórkę i powiedziałem, żeby mi to zabierała sprzed oczu czym prędzej. Jak może być wygodne sterowanie, kiedy paluchami połowę ekranu sobie zasłaniasz?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>to jest odpowiedź na posta dodanego przez beroceka
>konkurencyjne w stosunku do apple produkty od dluzszego
> czasu kosztuja podobnie albo wiecej
Co rozumiesz przez to że są konkurencyjne? To że w innych telefonach masz Androida, czy WP? albo że urządzenia posiadają 8 rdzeniowy procesor? Czasy kiedy każdy się modlił aby telefon potrafił sprawnie szybko działać minęły. Teraz jesteśmy w w takim okresie kiedy procesory w telefonach nie powinny grać głównej roli. Teraz powinniśmy patrzeć na jakość wykonania i trwałość produktu, a także na pojemność baterii i płynność działania. Jeżeli uważasz że jeszcze lepszy procesor lub inna część w telefonie jest potrzebna to uzasadnij mi to. A to że płacę więcej za telefon to znaczy że chcę mieć stabilny w miarę bezpieczny system i cienką obudowę którą wygodnie można trzymać (czytaj aluminium)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na iOS masz przynajmniej gry na które warto wydać kasę (o ile się ją ma),ja mam tablet z androidem i jedyne co na nim robie to przeglądam internet.Nigdy nie zamienie swojego Iphona na jakieś badziewie z androidem chyba,że ewentualnie coś z Sony bo ostatnio mi do gustu przypadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety w Vice City na iPadzie steruje się koszmarnie :D Choć już np. tablet dobrze sprawdza się jako kierownica w takim Real Racing 3 (dużo precyzyjniejsze sterowanie niż choćby w Colin MCRae 2). Teraz zobaczę tego tabletowego Deus Exa. Ciekawi mnie też czy wygodnie się gra na iPadzie w KotoRa, choć trochę cena mnie przeraża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co rozumiesz przez to że są konkurencyjne? To że w innych telefonach masz Androida, czy
> WP? albo że urządzenia posiadają 8 rdzeniowy procesor? Czasy kiedy każdy się modlił
> aby telefon potrafił sprawnie szybko działać minęły. Teraz jesteśmy w w takim okresie
> kiedy procesory w telefonach nie powinny grać głównej roli. Teraz powinniśmy patrzeć
> na jakość wykonania i trwałość produktu, a także na pojemność baterii i płynność działania.
> Jeżeli uważasz że jeszcze lepszy procesor lub inna część w telefonie jest potrzebna
> to uzasadnij mi to. A to że płacę więcej za telefon to znaczy że chcę mieć stabilny w
> miarę bezpieczny system i cienką obudowę którą wygodnie można trzymać (czytaj aluminium)
Nie mam pojęcia skąd wyciągnąłeś jakieś wnioski o procesorze. Są na rynku telefony co najmniej tak samo dobrze wykonane, tak samo trwałe i tak samo smukłe.

Dla mnie osobiście iPhone''a dyskwalifikuje za mały ekran. Argumenty, że telefony z większymi wyświetlaczami są niewygodne, nie mieszczą się do kieszeni itp, są podnoszone chyba tylko przez osoby, które nigdy nie używały urządzenia z ekranem >4".

Podsumowując, przez konkurencyjne rozumiem tak samo dobrze wykonane, posiadające podobny (a czasem szerszy) wachlarz funkcji i z lepszym (większym) wyświetlaczem.
Uważasz, że nie ma takich urządzeń w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do płacenia więcej - nie płacisz więcej tylko podobnie. Chyba że uważasz, ze iPhone to telefon ze średniej półki, wtedy rzeczywiście jest droższy od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E to ktoś w ogóle daje się nabierać na marketingowy bullshit od Appla? Po raz kolejny straciłem wiarę w ludzkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze co do płacenia więcej - nie płacisz więcej tylko podobnie. Chyba że uważasz,
> ze iPhone to telefon ze średniej półki, wtedy rzeczywiście jest droższy od konkurencji.
Ekran to trochę inna sprawa, dla mnie maksymalnie telefon powinien mieć 4,7 cala. Powyżej 5'' korzystanie z niego może być czasami nie wygodne, wyobraź sobie że musisz rozmawiać w jakiejś sprawie dłużej niż 5 minut. Wtedy trochę ręka może boleć. Z jakością wykonania to różnie bywa. Z takich konkurencyjnych modeli wiem że godny uwagi jest HTC ONE oraz najnowsza Nokia ale nie plastikowa mydelniczka (L 920) tylko L925. iPhone nie może jak wiemy konkurować pod względem mocy (procesor ram i tak dalej) ale telefon spisuje się idealnie dla osób szukających stabilności, szybkości działania softu a także prostoty obsługi. Brak Flasha czasami wkurza ale jak wiemy iPhone cieszy się największym zadowoleniem wśród klientów w statystykach. Musi to oznaczać,że trafia w gusta części klientów. Jakby Samsung stworzył własnego softa mógłby go dopieścić odpowiednio i wtedy Samsung Galaxy S4 byłby tzw petardą. a Android go troszkę niestety ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem fanatykiem Apple i kupuje wszystkie produkty,które wydadzą,ale powiem szczerze,że jak dla mnie(to jest oczywiście moje zdanie):
Samsung Galaxy S4 + system iOS = telefon idealny dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście jestem fanatykiem Apple i kupuje wszystkie produkty,które wydadzą,ale powiem
> szczerze,że jak dla mnie(to jest oczywiście moje zdanie):
> Samsung Galaxy S4 + system iOS = telefon idealny dla mnie
Z tym się zgodzę. Kupiłbym bez zastanowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego akurat nie rozumiem, jak będąc "fanatykiem" Apple, przyzwyczajonym do dizajnu i jakosci, można chcieć S4, z jego wyglądem (nie chcę powiedzieć z jakością, bo zaraz się znajdą obrońcy, że to super plastik jest, a nie tani plastik)? Tym bardziej, że są równie dobre telefony, ciekawiej wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apple jest niestety nieopłacalne w Polsce (cena do jakości).
Jak ktoś chce przepłacać za markę, to proszę bardzo …
Choć trzeba przyznać że wielkich bubli oni nie wydają …
Zaletą ich jest przede wszystkim system operacyjny, co też jest niestety i wadą.
Teoretycznie stabilniejszy (dedykowane programy na konkretny sprzęt, nie tak jak windows), mniej wirusów i mniejsza biblioteka programów i gier. Powiedzmy sobie szczerze, każdy system się w końcu zapcha, jak się go nie będzie czyścić od czasu do czasu …
Ich bezawaryjność to mit.
Nie mają już też głównego mentora, co przekłada się na typową bolączkę wielkich korporacji, czyli większe parcie na kasę kosztem klienta.
Btw. iPhone nie jest już najlepszym telefonem :p (jeśli chodzi o moc obliczeniową i wydajność oczywiście …)
Ponadto ich nowe projekty bywają … kontrowersyjne … (automat do kawy)
Pomijam tu kwestię praw patentowych itp.

No tak zapomniał bym o jednej i chyba najważniejszej rzeczy … czyli marce :p
Wszelkiego rodzaju Samsungi czy msi lub sony (wiele by wymieniać) nie wyróżniają się tak jak Apple.
Marketing mają dobry, ale wydaje mi się, że kiedyś był lepszy …

Czyli jak masz wiele kasy i nie chce ci się szukać oszczędności, to Apple oferuje dosyć dobry sprzęt … :p

Oczywiście to tylko moja opinia …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować