Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ambitne plany Sony i Panasonica - następca Blu-Ray ma mieć pojemność 300GB

25 postów w tym temacie

Takie GTA będzie miało obszar 5 razy większy od V ;) aż w końcu doczekamy się całych stanów w grze ;) a za parę lat kto wie ;) i np. przejście gry średnio 150 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:03, Gniewny1j napisał:

Mój pierwszy dysk miał 8gb i był to rarytas. Ciekawi mnie jakie jeszcze technologie czekają
nas za 5-10lat :P


w 1998 r mój posiadał 3 GB i zastanawiałem się jak go zapełnię ;) i jak się uszkodził to z serwisu zadzwonili że już nie mają 3 a w zamian dadzą właśnie 8 GB hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh a tak nie dawno szokiem było że płyta posiada pojemność 4,7 GB :D. Mój pierwszy dysk miał pojemność 500 MB a po tym jak padł miałem 1GB wielkość i to było coś :D.

Tom_pl 150 godzin na jedną grę? No powiem ci mi wystarczy że gry będą miały po 20h rozgrywki i styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się o tym, że technologia 4K i filmy kręcone w 1080p będą potrzebowały przynajmniej 100 gigabajtowych dysków. Przynajmniej!

Filmy w 1080p już na zwykłym Blu-Rayu się mieszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mówi się o tym, że technologia 4K i filmy kręcone w 1080p będą potrzebowały przynajmniej
> 100 gigabajtowych dysków. Przynajmniej!

>
> Filmy w 1080p już na zwykłym Blu-Rayu się mieszczą :)

Wyraźnie napisane, że w rozdziałce 4k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:36, Mr_Spike napisał:

Swoją drogą dziwne jest to że płyty blu i nagrywarki tego formatu nie rozpowszechniły
się tak jak DVD.

Moim zdaniem jak najbardziej normalne. Filmy na Blu Ray są za drogie, a różnica jakości filmu na DVD, a Blu Ray jest za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:36, Mr_Spike napisał:

Swoją drogą dziwne jest to że płyty blu i nagrywarki tego formatu nie rozpowszechniły
się tak jak DVD.

Inne czasy. Teraz wypalanie płyt samemu jest nieopłacalne, bo mamy dyski zewnętrzne i tanie pendrive''y/karty pamięci, które nie dość, że są tańsze (patrząc na pojemność), to jeszcze można je nagrywać wielokrotnie. Płyty zostaną, bo wciąż w produkcji są tańsze - to tak naprawdę kawałek plastiku z folią i nie trzeba produkować pamięci, programować jej, wrzucać na płytkę drukowaną i pakować do plastikowej obudowy.

No i oczywiście mamy też dystrybucję cyfrową, która też dosyć znacznie na płyty wpłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:09, Squadron7 napisał:

Następuje taki rozwój technologiczny, że pewnie za 20-40 lat takie GTA, będzie miało
wymiary całego USA w skali 1:1


Ciekaw jestem, kto przy zdrowych zmysłach sfinansowałby takie dzieło. Budżet kilkuset milionów-miliarda dolarów na dzień dobry (jeśli nie więcej) i konieczność sprzedaży kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, by zwrócić koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość między DVD a filmem full Hd jest ogromna i prosze nie wprowadzać innych w błąd. Sam mam Blu ray i widzę ogromną różnice jakości obrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie pamiętam już kiedy ostatnio nagrywałem coś na jakiejkolwiek płycie.
Od tego obecnie się ma dyski zewnętrzne.

Ze znajomego to już się śmiejemy, że w swoim pokoju ma serwerownię, tyle tego już nakupił. ;)

@Tom_pl

i np. przejście gry średnio 150 godzin.

Tyle to już było w grze pod koniec lat 90-tych (Baldur''s Gate). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie chciał postawić na HVD (dysk holograficzny), który teoretycznie mógłby pomieścić około 6TB danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:57, Principes napisał:

> Następuje taki rozwój technologiczny, że pewnie za 20-40 lat takie GTA, będzie miało

> wymiary całego USA w skali 1:1

Ciekaw jestem, kto przy zdrowych zmysłach sfinansowałby takie dzieło. Budżet kilkuset
milionów-miliarda dolarów na dzień dobry (jeśli nie więcej) i konieczność sprzedaży kilkudziesięciu
milionów egzemplarzy, by zwrócić koszty produkcji.



Raczej reklamy wszystkiego co się da na każdym możliwym obiekcie w grze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 15:43, KrzysztofT napisał:

> > Następuje taki rozwój technologiczny, że pewnie za 20-40 lat takie GTA, będzie
miało
>
> > wymiary całego USA w skali 1:1
>
> Ciekaw jestem, kto przy zdrowych zmysłach sfinansowałby takie dzieło. Budżet kilkuset

> milionów-miliarda dolarów na dzień dobry (jeśli nie więcej) i konieczność sprzedaży
kilkudziesięciu
> milionów egzemplarzy, by zwrócić koszty produkcji.
>
>

Raczej reklamy wszystkiego co się da na każdym możliwym obiekcie w grze. :)

20130730155218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Następuje taki rozwój technologiczny, że pewnie za 20-40 lat takie GTA, będzie miało
> >
> > wymiary całego USA w skali 1:1
> >
> > Ciekaw jestem, kto przy zdrowych zmysłach sfinansowałby takie dzieło. Budżet kilkuset
> > milionów-miliarda dolarów na dzień dobry (jeśli nie więcej) i konieczność sprzedaży kilkudziesięciu
> > milionów egzemplarzy, by zwrócić koszty produkcji.
>
>
Pragnę zauważyć, że gdy telefony wchodziły na rynek, nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że mogą mieć takie małe rozmiary. Dzisiejsze komórki mają większą moc obliczeniową niż Apollo 11, a aparatura tego obiektu była warta miliardy dolarów - miliardy za wysoką jak na tamte czasy moc obliczeniową, zaś dzisiejsze telefony za kilkaset złotych są pod względem wykonywanych obliczeń dużo potężniejsze. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że technologia idzie do przodu. Dzisiaj gry robione są za kilkaset milionów, zaś za ok. 30-40 lat, małe studio, które chciałoby stworzyć grę na dzisiejsze standardy zamiast setek milionów, wydałoby najwyżej kilka tysięcy. Nie twierdzę również, że gry będą powstawać za 20 złotych, że wszyscy twórcy będą tworzyć gry takich rozmiarów (nie wiadomo czy kiedyś w ogóle takie cudo powstanie, ale kiedyś pewnie powstanie ;) ), lecz w mojej poprzedniej wypowiedzi chciałem zaznaczyć, że stworzenie takiego dzieła, z zachowaniem realistycznej grafiki i mechaniki, będzie po prostu możliwe, a to wszystko przez postępujący rozwój technologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować