Zaloguj się, aby obserwować  
Lucas_the_Great

Cartel Smash - gra darmowa - temat ogólny

68 postów w tym temacie

Info o grze ze strony HJR Games: "Cartel Smash jest gra taktyczna czasu rzeczywistego dla jednego gracza. Fabula gry osadzona jest w latach 70-tych. Gracz dowodzi grupa komandosów, która walczy z Cartelem narkotykowym okrywającym się w Wenezuelsko-Kolumbijskiej dżungli. Grupa komandosów dowodzona przez gracza ma do wykonania serie trudnych i zaskakujących misji, mających na celu osłabienie pozycji Cartelu a także ostateczne jego zniszczenie."

Więcej informacji : http://cartelsmash.com/cartel/game

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy beta gry Cartel Smash

We współpracy z HJR Games udostępniamy wam na dwa tygodnie wersję beta (a w zasadzie prawie finalną) gry Cartel Smash.
Dostęp do aplikacji uzyskacie pod tym adresem: https://www.facebook.com/grampl/app_612681242094117

W tym wątku prosimy więc przy okazji o wasze uwagi, pomysły, wykryte błędy i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykryte błędy? No to jedziemy:
Cartel Smash jest gra taktyczna czasu rzeczywistego dla jednego gracza. Fabula gry osadzona jest w latach 70-tych. Gracz dowodzi grupa komandosów, która walczy z Cartelem narkotykowym okrywającym się w Wenezuelsko-Kolumbijskiej dżungli. Grupa komandosów dowodzona przez gracza ma do wykonania serie trudnych i zaskakujących misji, mających na celu osłabienie pozycji Cartelu a także ostateczne jego zniszczenie.

GrĄ,
taktycznĄ,
fabuŁa,
grupĄ,
Kartelem,
Ukrywającym,
wenezuelsko-kolumbijskiej,
seriĘ,
Kartelu

Świetny sposób na zareklamowanie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ustawić większą rozdzielczość ekranu? To dla mnie pierwsza i jak na razie jedyna wada, choć nie grałem za dużo, bo nie mogę przejść pierwszej misji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Dziekujemy :) Mam nadzieje, ze jestesmy lepszymi tworcami gry, niz lingwistami :) Ale taka pomoc tez sie przyda :)
Serdecznie pozdrawiam!
Krzysiek

Dnia 30.07.2013 o 19:04, Ring5 napisał:

Wykryte błędy? No to jedziemy:
Cartel Smash jest gra taktyczna czasu rzeczywistego dla jednego gracza.
Fabula gry osadzona jest w latach 70-tych. Gracz dowodzi grupa komandosów,
która walczy z Cartelem narkotykowym okrywającym się w Wenezuelsko-Kolumbijskiej
dżungli. Grupa komandosów dowodzona przez gracza ma do wykonania serie trudnych
i zaskakujących misji, mających na celu osłabienie pozycji Cartelu a także ostateczne
jego zniszczenie.


GrĄ,
taktycznĄ,
fabuŁa,
grupĄ,
Kartelem,
Ukrywającym,
wenezuelsko-kolumbijskiej,
seriĘ,
Kartelu

Świetny sposób na zareklamowanie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytować już nie mogę, więc będzie dublecik (przepraszam, Panie Moderatorze).

Angielska wersja info o grze (poprawki zaznaczone pogrubieniem obok oryginalnego tekstu).

Cartel Smash is a single player tactical action game played in real time. The game is set in the realities of the 70''s. The player commands a small unit of commandos struggles struggling with drug cartels hiding in the Venezuelan-Colombian jungle, where a group of commandos, lead led by a the player has to execute a series of dificult difficult missions on againstthe enemy. The player carries out actions aimed at weakening and destroying the cartel.

The game is divided into several missions, ranging from the simplest easiestto very difficult, depending also on whether the player selects a mode of easy or hard the easy or the hard mode (dodam, że zdanie to jest masłem maślanym - poziom trudności gry zależy od tego, jaki poziom trudności gracz wybierze...). In each mission, a group of soldiers has to perform certain tasks. This may be the destruction of cocaine, the release of hostages, killing an enemy general, etc. Depending on the mission the player can have at their disposal one, two or three soldiers. In the game, sometimes there is a secret informer who gives valuable advice for the soldiers. Sometimes a secret/hidden INFORMANT can be during a mission, providing our soldiers with valuable advice

Cartel The Cartel is an organized group, mainly deals dealing with drug production. Cartel soldiers are mostly mercenaries, armed with rifles and machine guns. THEY guard the area controlled by the cartel, and sometimes can move in groups. Fighting with them is not easy, but player soldiers have different weapons, from the knife to hand grenades. They also use different various lures and traps to fight the people of the cartel. The success of each mission may depend depends on precisely thought-out strategy, planning each operations operation and synchronization of the actions synchronizing the actions of his the player''s men in an attack on the enemy.


To tak na szybko zrobione, bo właściwie 2/3 tekstu wypadałoby przepisać, bo po widać, że prawie słowo w słowo przetłumaczone na angielski, z zachowaniem polskiej składni i interpunkcji.

PS. Tak, wiem, że się czepiam. Ale chyba lepsza konstruktywna krytyka i pomoc, niż darcie łacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 19:20, napierniczak napisał:

Da się jakoś ustawić większą rozdzielczość ekranu? To dla mnie pierwsza i jak na razie
jedyna wada, choć nie grałem za dużo, bo nie mogę przejść pierwszej misji...



Rozdzielczosc - dodamy taka mozliwosc w finalnej wersji, niestety wersja beta nie ma takiej mozliwosci (oficjalnie), a nieoficjalnie, to czesc rzeczy juz jest przygotowana i mozesz uruchomic gre w innej rozdzielczosci, ale menu jeszcze tego nie supportuje, jak rowniez moga sie pojawic problemy z odswierzaniem na krawedziach mapy przy zoomi-ie. Teraz pracujemy nad tym.
Jesli bardzo Ci zalezy (ale bardzo prosze, aby wtedy nieraportowac bledow z tytulu odswierzania krawedzi, badz menu glownego gry), zeby wlaczyc gre w innej rozdzielczosci , to, stworz plik config.txt w katalogu gdzie jest gra zainstalowana (w katalogu gdzie jest exe gry).
W pliku powinny byc wiersze:
fps: 60
resx: 1280
resy: 1024
gdzie, wartosci w polach: resx i resy powinny byc odpowiednio rozdzielczoscia. W finalnej wersji (po testach), dodamy mozliwosc wyboru rozdzielczosci z palety rozdzielczosci dostepnych na komputerze, ta wersja oficjalnie nie supportuje ich jeszcze.
Poza tym, jesli okaze sie, ze komus gra nie startuje z powodu braku supportu rozdzielczosci 1024x768 (domyslna rozdzielczosc) i nie wie jakie wpisac wartosci dla resx,resy, to prosze wpisac w konfigu:
fps: 60
window: 1
Wtedy gra sie pojawi sie w trybie okna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sprawdzenie pisowni, poprosze Jarka aby to zaktualizowac.
Tlumaczenia na naszej stronie robil grzecznosciowo kolega, wiec i tak jestesmy mu wdzieczni za to, gdyz dal z siebie wszystko i robil jak umial, my w tym czasie moglismy sie skupic na grze.
W grze teksty sa tlumaczone przez amerykanina (Tim Simmons), wiec zakladam, ze nie bedzie tam tyle bledow :)

>PS. Tak, wiem, że się czepiam. Ale chyba lepsza konstruktywna krytyka i pomoc, niż darcie łacha?
Nie no, pisz co uwazasz - nie obrazamy sie, a nawet jestesmy wdzieczni :)

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Krzysiek

Dnia 30.07.2013 o 19:26, Ring5 napisał:

Edytować już nie mogę, więc będzie dublecik (przepraszam, Panie Moderatorze).

Angielska wersja info o grze (poprawki zaznaczone pogrubieniem obok oryginalnego tekstu).

Cartel Smash is a single player tactical action game played in real time. The game
is set in the realities of the 70''s. The player commands a small unit of commandos struggles
struggling with drug cartels hiding in the Venezuelan-Colombian jungle, where
a group of commandos, lead led by a the player has to execute
a series of dificult difficult missions on againstthe enemy.
The player carries out actions aimed at weakening and destroying the cartel.

The game is divided into several missions, ranging from the simplest easiestto
very difficult, depending also on whether the player selects a mode of easy or hard
the easy or the hard mode (dodam, że zdanie to jest masłem maślanym - poziom trudności
gry zależy od tego, jaki poziom trudności gracz wybierze...)
. In each mission, a
group of soldiers has to perform certain tasks. This may be the destruction of cocaine,
the release of hostages, killing an enemy general, etc. Depending on the mission the
player can have at their disposal one, two or three soldiers. In the game, sometimes
there is a secret informer who gives valuable advice for the soldiers.
Sometimes
a secret/hidden INFORMANT can be during a mission, providing our soldiers with valuable
advice


Cartel The Cartel is an organized group, mainly deals dealing
with drug production. Cartel soldiers are mostly mercenaries, armed with rifles and machine
guns. THEY guard the area controlled by the cartel, and sometimes can
move in groups. Fighting with them is not easy, but player soldiers have different weapons,
from the knife to hand grenades. They also use different various lures
and traps to fight the people of the cartel. The success of each mission may depend
depends on precisely thought-out strategy, planning each operations
operation and synchronization of the actions synchronizing the actions
of his the player''s men in an attack on the enemy.


To tak na szybko zrobione, bo właściwie 2/3 tekstu wypadałoby przepisać, bo po widać,
że prawie słowo w słowo przetłumaczone na angielski, z zachowaniem polskiej składni i
interpunkcji.

PS. Tak, wiem, że się czepiam. Ale chyba lepsza konstruktywna krytyka i pomoc, niż darcie
łacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 19:29, cs-kzapior napisał:

> Da się jakoś ustawić większą rozdzielczość ekranu? To dla mnie pierwsza i jak na
razie
> jedyna wada, choć nie grałem za dużo, bo nie mogę przejść pierwszej misji...


Rozdzielczosc - dodamy taka mozliwosc w finalnej wersji, niestety wersja beta nie ma
takiej mozliwosci (oficjalnie), a nieoficjalnie, to czesc rzeczy juz jest przygotowana
i mozesz uruchomic gre w innej rozdzielczosci, ale menu jeszcze tego nie supportuje,
jak rowniez moga sie pojawic problemy z odswierzaniem na krawedziach mapy przy zoomi-ie.
Teraz pracujemy nad tym.
Jesli bardzo Ci zalezy (ale bardzo prosze, aby wtedy nieraportowac bledow z tytulu odswierzania
krawedzi, badz menu glownego gry), zeby wlaczyc gre w innej rozdzielczosci , to, stworz
plik config.txt w katalogu gdzie jest gra zainstalowana (w katalogu gdzie jest exe gry).
W pliku powinny byc wiersze:
fps: 60
resx: 1280
resy: 1024
gdzie, wartosci w polach: resx i resy powinny byc odpowiednio rozdzielczoscia. W finalnej
wersji (po testach), dodamy mozliwosc wyboru rozdzielczosci z palety rozdzielczosci dostepnych
na komputerze, ta wersja oficjalnie nie supportuje ich jeszcze.
Poza tym, jesli okaze sie, ze komus gra nie startuje z powodu braku supportu rozdzielczosci
1024x768 (domyslna rozdzielczosc) i nie wie jakie wpisac wartosci dla resx,resy, to prosze
wpisac w konfigu:
fps: 60
window: 1
Wtedy gra sie pojawi sie w trybie okna

Dziękuję, spróbuję coś z tym zrobić :)

Skoro już zabieram głos: czy są szanse na polską wersję językową? Tekstu chyba nie ma za dużo do tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 22:58, napierniczak napisał:


Skoro już zabieram głos: czy są szanse na polską wersję językową? Tekstu chyba nie ma
za dużo do tłumaczenia.


Zrobilismy wersje anglo jezyczna, ze wzgledu na to, ze chcielismy, aby byla rowniez dostepna dla osob z innych krajow. Poza tym, podlozenie glosow do gry kosztowalo nas mniej, niz u polskiego lektora, a ze gra jest robiona wlasnymi srodkami, to tez mialo na nas znaczacy wplyw - jestesmy dwoma zapalencami, ktorzy wlasnymi srodkami chcieli napisac gre, a nie duza firma ;)
Na poczatku myslelismy, zeby samemu podlozyc glos - polski, ale juz po pierwszych testach, ze lzami w oczach (ze smiechu), musielismy zaprzestac. Ale czemu nie - moze ceny sie zmienily, a i uda sie znalezc dodatkowe wolne grosze w domowym budzecie, zony sie zgodza i bedzie polska wersja jezykowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze pozwole sobie dodac, ze gra ma kilkanascie map, niektore sa naprawde duze.
Tak na prawde wg mnie, dopiero od drugiej, trzeciej misji zaczyna sie ciekawy swiat.
Jesli bedziecie mieli problemy z przejsciem gry, piszcie, to sprobujemy Wam pomoc - tylko ostrzegam, gra nie byla stworzona z zamyslem przejscia calej w 2h i wymaga myslenia :)
Znajdziecie tam duzo niespodzianek, typu windy, domy, pulapki, samochody, etc. Szczerze, fajnie byloby, jesli udaloby sie wszystko przetestowac :)
Tutaj jest filmik, jesli chcecie zobaczyc pare gameplay-ow z roznych misji:
https://www.youtube.com/watch?v=GLshisg7Z-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 19:37, cs-mrozu2 napisał:

Prosimy o błędy w grze a nie na stronie internetowej.


Wybacz ale skoro się reklamujecie przez stronkę to ile osób sobie grę odpuści widząc błędy językowe? Jeśli wchodzę na stronę i widzę błędy to odnoszę wrażenie że jest coś robione na szybko, na odwal więc czego mam się spodziewać po grze? To że Ring wam zwraca uwagę to ma rację. Po drugie dogadajcie się najpierw miedzy sobą bo każdy z was mówi co innego. Trzy: jeśli już Twój kolega się na ten temat wypowiedział, to dlaczego zaprzeczasz jemu słowom? Mam wrażenie że w tym momencie nie przeczytałeś całego wątku i wpadłeś na szybko, kolejny minus. Sorry, pierwsze wrażenie: negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 15:28, Kajdorf napisał:

> Prosimy o błędy w grze a nie na stronie internetowej.

Wybacz ale skoro się reklamujecie przez stronkę to ile osób sobie grę odpuści widząc
błędy językowe? Jeśli wchodzę na stronę i widzę błędy to odnoszę wrażenie że jest coś
robione na szybko, na odwal więc czego mam się spodziewać po grze? To że Ring wam zwraca
uwagę to ma rację. Po drugie dogadajcie się najpierw miedzy sobą bo każdy z was mówi
co innego. Trzy: jeśli już Twój kolega się na ten temat wypowiedział, to dlaczego zaprzeczasz
jemu słowom? Mam wrażenie że w tym momencie nie przeczytałeś całego wątku i wpadłeś na
szybko, kolejny minus. Sorry, pierwsze wrażenie: negatywne.


W duzej mierze zgadzam sie z Toba. Jeszcze raz pragne podkreslic, ze zalezy nam na Waszych opiniach.Kazdy komentarz jest mile widziany.

Ze strona - fakt nie popisalismy sie, ale mam nadzieje, ze gra Wam sie spodoba - przynajmniej wlozylismy w to duzo wysilku, aby tak bylo. Bylo nas dwoch: ja i Jarek, staralismy sie skupic na grze, wiec ze strona pomogl nam kolega, ktory moze nie zrobil tego po mistrzowsku, ale i tak jestesmy mu wdzieczni, bo zrobil to tak, jak potrafil. Teraz dzieki komentarzom Ring5, bedzie mozna to dopracowac - wiec jego komentarze nie poszly na marne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z FORUM zniknął temat: -gram z GIGABYTE - zgarnij płytę dla gracza-

GDZIE LUDZIE domagali się publikacji zwycięskich wierszy ?????????????????????
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ??????

czy uczestnikom nie należy się uczciwie udostępnić zwycięskich prac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało pytajników, myślę że jakbyś dorzucił jeszcze ze 20, to ktoś by ci podał link do tematu, bo ciągle jest na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę pobieram i spróbuję dać jakiś komentarz :)
Za to nie mogę wejść na waszą stronę bo antywirus wykrywa mi trojana :D
treść ostrzeżenia: JS/Kryptik.ANF koń trojański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 18:45, rob006 napisał:

Za mało pytajników, myślę że jakbyś dorzucił jeszcze ze 20, to ktoś by ci podał link
do tematu, bo ciągle jest na forum.



Pytajniki są dla Moderatora, 2 tyg. temu obiecał publikację prac zwycięskich i nic, czy to aż taki wielki wysiłek?
Jeśli tak to w następnym regulaminie konkursu niech dopisze "prace konkursowe pozostaną TAJNE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:37, Wojman napisał:

Nic nie zniknęło, mi odszukanie zajęło 5 sekund http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=84932&pid=37
A zwycięzcy zostali podani na stronie konkursowej, o czym Lucas poinformował w swoim
poście.



Tak tak, listę zwycięzców znam na pamięć od dawna, ale chciałbym przeczytać ich WSPANIAŁE wiersze (tak jak publikowano prace z innych konkursów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować