Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsolowe gry na tabletach? Według Take-Two już niedługo tak będzie

5 postów w tym temacie

"Gry będą lepsze, ale będą także droższe." Normalka tu zawsze chodzi o kasę, pewnie gry będą ceną dorównywać tym z PC''tów czy konsol. Po za tym kto majac daną grę na konsolę ściągnie na tablet, w domu pogra sobie na konsoli stacjonarnej mało osób kupi specjalnie do tabletu pada mając w domu jedną z dwóch stacjonarnych platform albo PC albo konsole. Jedynie na jakiś wyjazd ale na dłuższą metę granie na dotyku jest strasznie nie wygodne według mnie w gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Onlive już pozwala grac w gry konsolowe na tablecie ( granie w chmurze) . Co do sterowania.. złe nie było ale wiadomo - na padzie gra się zdecydowanie lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ŹLE. Tablety idą w kompletnie nie tę stronę, którą powinny. Gry może i wyglądają coraz lepiej - fajnie - tylko, że są kompletnie niegrywalne. Po pierwsze nie mają w ogóle niczego ciekawego prócz grafiki. Deweloperzy prześcigają się o to kto zrobi ładniejszą grę zapominając, że to jest "konsola" przenośna, więc tworzenie takich "super-produkcji" nie ma sensu. Mnie odrzuca od tych gier, gram tylko w te co grafiką zdecydowanie nie zachwycają, ale przynajmniej są grywalne.
Jest wiele powodów dla których tak robię, ale główne to:
- bardzo słabe sterowanie (albo na siłę wciskają akcelerometr, albo dają "analogi" dotykowe, które moim zdaniem w ogóle się nie sprawdzają, niech ktoś popatrzy na ile sposobów rozwiązane jest sterowanie w DS''ach, które przecież technologicznie odstają zdecydowanie)
- tragiczne fabularnie (oprócz paru perełek)
- zupełnie niegrywalne (głównie te co ładnie wyglądają)
A zapewnienia o jakości z konsoli są dla mnie tylko i wyłącznie zapewnieniem, że będzie lepsza grafika. Zresztą słowa o mocy obecnych tabletów potwierdzają, że chodzi tylko o to.

Jakich gier brakuje na rynku tabletów?
Fabularnych, przygodowych - nie musi być tutaj rozwinięta grafika. Świetnie bawiłem się grając w takiego Phoenixa Wrighta na DS, czy Professora Laytona, albo Ghost Trick. Te gry nie mają zaawansowanej grafiki, nie dorównują "grom konsolowym". Jednak mają "to coś" co przewyższa praktycznie wszystkie produkcje z Play Market. Jest to fabuła + grywalność + ciekawe rozwiązania w mechanice gry. Liczę, że kiedyś się tego doczekam. Ale wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować