• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Stein

Niedziałający napęd DVD [Rozwiązany]

Pytanie

Witam

Otóż ma taki problem, że chce zrobić format wszystkich dysków i reinstal Windows''a lecz mój napęd nie odczytuje płyt. Problem pojawił się jakiś miesiąc temu kiedy chciałem zobaczyć zdjęcia na płycie i musiałem kilkakrotnie wymuszać rozruch, wykładać i wkładać płyte ponownie. Teraz w ogole nie chce odczytywać żadnej płyty. Mam jeszcze napęd DVD na usb ale przy ponownym uruchamianiu komputera, nie ma żadnej reakcji komputera na włożoną płyte z windowsem. Moje pytanie to, czy w ASUS''ie jest wymagane ustawienie w biosie aby komputer odczytywał dane z dysku? Jeśli tak to jaki klawisz trzeba nacisnąć, żeby móc wejść w opcje przy włączaniu komputera, bo nie ma nic napisane w stylu "Press F4 to enter menu" tak jak w moim poprzednim laptopie firmy HP Compaq. Napęd DVD rok temu miałem wymieniany i nie było problemów na początku. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane?

Specyfikacje komputera:
CPU: AMD Turion (tm) X2 dual core mobile RM-75 2,2GHz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4570 graphics 512 MB
System: Windows 7 Home premium 64 bit
Napęd: TSSTciro CDDVDW SN-S082C SATA CdROM Device
Model laptopa: Asus Notebook K40AB, K50AB, K40AD, K50Ad
Pamięć RAM: 4GB

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zawsze to pisze, być może za szybko znika jak na twoje czytanie. Spróbuj najpopularniejszych wejść, czyli delete, jak nie pomoże F1, ew w niektórych się chyba TABem wchodziło. Poza wciśnięciem stosownego guzika trzeba to też zrobić na odpowiednim ekranie.

ps w biosie szukaj opcji bootowania z USB, w tym przypadku chyba właśnie ta będzie poprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować