• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz2525

Nie widzi dysku

Pytanie

Oprócz dysku głównego w komputerze podłączyłem sobie 160gb 2,5'''' wyciągnięty z Ps3 , dysk jest wykrywany przez bios , windows pokazuje go w spisie urządzeń , natomiast nie mam go w komputerze i nie mogę się do niego dostać , sterowniki niby zainstalowane , jest napisane że działa poprawnie . Ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.08.2013 o 00:40, Lukasz2525 napisał:

Oprócz dysku głównego w komputerze podłączyłem sobie 160gb 2,5'''' wyciągnięty z Ps3
, dysk jest wykrywany przez bios , windows pokazuje go w spisie urządzeń , natomiast
nie mam go w komputerze i nie mogę się do niego dostać , sterowniki niby zainstalowane
, jest napisane że działa poprawnie . Ktoś coś ?

A nie jest on przypadkiem wyświetlany jako inne dodatkowe urządzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2013 o 00:40, Lukasz2525 napisał:

Oprócz dysku głównego w komputerze podłączyłem sobie 160gb 2,5'''' wyciągnięty z Ps3
, dysk jest wykrywany przez bios , windows pokazuje go w spisie urządzeń , natomiast
nie mam go w komputerze i nie mogę się do niego dostać , sterowniki niby zainstalowane
, jest napisane że działa poprawnie . Ktoś coś ?

Na PS3 jest z tego co kojarzę jakaś odmiana Linuxa. Czyli pewnie dysk jest sformatowany nierozpoznawalnym dla Windowsa systemem plików (JFS). Nowe Ubuntu powinno czytać (tylko czytać) dane z takiego dysku. Ściągnij sobie LiveCD z tym systemem i uruchom z niego komputer. Jeżeli chcesz natomiast wyczyścić całkowicie dysk i korzystać z niego w PC od tej pory, to wystarczy wejść w Panel Sterowania --> Narzędzia Administracyjne --> Zarządzanie komputerem --> Zarządzanie dyskami, znaleźć swój nowy dysk (będzie oznaczony pewnie jako nierozpoznawalny system plików albo RAW) i zrobić mu format na NTFS lub coś innego widzianego przez Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2013 o 00:40, Lukasz2525 napisał:

Oprócz dysku głównego w komputerze podłączyłem sobie 160gb 2,5'''' wyciągnięty z Ps3
, dysk jest wykrywany przez bios , windows pokazuje go w spisie urządzeń , natomiast
nie mam go w komputerze i nie mogę się do niego dostać , sterowniki niby zainstalowane
, jest napisane że działa poprawnie . Ktoś coś ?

Czasami jest tak, że dysk windows widzi, ale mu nie przypisuje litery przez co nie można się do niego dostać. Po prostu dodaj mu literę i zobacz czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2013 o 00:40, Lukasz2525 napisał:

Oprócz dysku głównego w komputerze podłączyłem sobie 160gb 2,5'''' wyciągnięty z Ps3
, dysk jest wykrywany przez bios , windows pokazuje go w spisie urządzeń , natomiast
nie mam go w komputerze i nie mogę się do niego dostać , sterowniki niby zainstalowane
, jest napisane że działa poprawnie . Ktoś coś ?


Spróbuj jeszcze w adresie wpisać lliterę z dwukropkiem i naciskaj enter zmieniając litery aż do "z" może uda ci się wejść tak do ukrytego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mała wizualizacja

http://img199.imageshack.us/img199/4672/7swv.jpg

Oprócz napędów i czytnika kart , zostają partycje z mojego Seagate''a 2TB i zewnętrzny szajsung . toshiba po podłączeniu pojawia się na liście , partycji brak .

I kilka kwestii . Ps3 ma tylko swój soft , kiedyś była możliwość instalacji specjalnej wersji linuxa , ale po złamaniu konsoli ludzie zaczęli wykorzystywać dodatkowy system do pirackich celów , więc Sony wycofało możliwość instalacji systemu . Jeżeli chodzi o format dysku , to nie wiem czy Ps3 przypadkiem również nie korzysta z Fat32 , dyski zewnętrzne na pewno chodzą tylko takie , Ntfs nie wykrywa , żeby nie można było wrzucić obrazów iso gier lub pirackich filmów Blu-Ray , które w większości zajmują więcej niż 4gb .

Dysk z Ps3 to najzwyklejszy dysk 2,5 cala do laptopa , a ten mój ani chwili nie pracował w konsoli , zaraz po zakupie od razu wymieniłem standardowy 160gb na 320 , który kupiłem wcześniej do pierwszej konsoli ( bo wcześniej miałem tylko 40-stkę , która mi się zepsuła i miałem dość wielokrotnych napraw , stąd zakup drugiej i zamiana dysków ) . Powinien być w pełni kompatybilny z każdym komputerem i laptopem , powinna pojawić się możliwość sformatowania pod windowsa .

Jak widać na screenie mam właściwie nowy komputer i chciałem sprawdzić stację dysków w obudowie , generalnie działa , bo dysk się pojawił , natomiast nie wiem jak go sformatować i jak się do niego dostać , nie chciałbym się kiedyś zastawiać jakby wpadł jakiś znajomy ze swoim dyskiem . Spróbuję jeszcze podłączyć sformatowany dysk z innego komputera , jestem też ciekawy czy instalator windowsa nie sformatowałby tego dysku . Może jakiś program do formatowania ?


Ps. Nie mogę znaleźć takich opcji jak zarządzanie komputerem czy dyskami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2013 o 22:24, Lukasz2525 napisał:

Dobra , znalazłem , ale również brak dysku 160gb .

http://img854.imageshack.us/img854/2578/hknj.jpg

To na górze pokazuje gotowe partycje widoczne przez system (w tym ukryte). Nie pokaże z tego co pamiętam nic, co nie jest rozpoznawane przez Windowsa.
W dolnej części natomiast masz pokazane szczegółowo, jakie partycje znajdują się na jakim dysku fizycznym. Przewiń w dół i może znajdziesz. Ale tak jak pisałem wyżej. Konsola dla swoich potrzeb wykorzystuje niewidoczny standardowo dla Windowsa system plików JFS. To, że do PS3 podłączysz dysk sformatowany na FAT32 też nic nie znaczy, bo to przecież uniwersalny format. Brak wsparcia dla NTFS można tłumaczyć tym, że jest to system plików konkurencji (Microsoftu) i pewnie bali się wojny patentowej czy koszty były za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teraz czytam różne komentarze w sieci i nikt tak naprawdę nie wie, jaki tam jest system plików. Jedno jest jednak pewne. Jest on w standardzie nieczytelne przez Windowsa. Dlatego nie przydziela żadnej litery dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zawziąłem się nieco i też szukam i kombinuję od półtora godziny . Napatoczyły mi się takie hasła jak hard reset lub wyzerowanie dysku . Niestety magic partition nie chce mi chodzić , jakaś alternatywa ?


Dobra , jest postęp . Dla odmiany włożyłem stary dysk Seagate'a 40gb również z Ps3 , pojawił się w zarządzaniu dyskami i dał się bez problemu sformatować , chodzi jak karta pamięci , wkładam go do stacji dysków w obudowie i po chwili dysk pojawia się w " komputerze " . Używałem tego dysku w Ps3 przez 3 i pół roku i dalej było na nim pełno danych z konsoli . Niestety pusta toshiba dalej stawia opór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować