Zaloguj się, aby obserwować  
szymon120

Lordi - temat ogólny [M]

61 postów w tym temacie

Jest różnica jednak, kiedy marketingowcy z jakiejś wytwórni po badaniach rynku, robią casting, by znaleźć kogoś, kto trafi w aktualne gusta publiki, potem długo promuje w mediach ten zespół, artystę, a zespołem, który gra muzykę, którą lubi, i zdobywa popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:11, PAPISHON napisał:

osłuchaj sonie boskiej Nirvany albo starych płyt Green Day albo The Offspring no jeszce Metallicy
i sie przekonasz co n ie jest komercją.

Ojca będziesz dzieci uczył robić? :) To, że mi napiszesz kilka starych (ale dobrych) zespołów ma mi udowodnić, ale co? To, że takie np Lordi są komercyjni, a Nirvana, Metallica, albo Green Day lub Offspring nie? Stary, te zespoły może nie były komercyjne na samym początku swojego istnienia, ale już z pierwszym kontraktem stały sie częścią rynku. Więc przestań mi tutaj... albo sie zastanów. Ci kolesie zarobili więcej kasy niż Ci sie wydaje. A to co teraz prezentuje "Twój" Green Day lub Offspring to co to jest? Może underground? Szkoda, bo jakoś często ich widze na tak bardzo underground''owym kanale tv jakim jest viva lub mtv. Więc wyluzuj troche ze swoją teorią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, komercja to mzoe i zle slowo. Juz bylo to poruszane w temacie glownym o metalu. CHodzi oczywiscie o garnie pod publiczke, zeby sie wszystkim spodobalo i duzo plyt sprzedalo. A takich zepsolow, ktore nie graja pod publiczke,a po prostu tworza muzyke, ktora chca moge wymienic dzisiatki.
A co do samego Lordi, to uwazam, ze ich wizerunek ejst tani az do pzresady. A jesli robia to dla zabawy, to u mnie calkowicie traca na wirygodnosci i jesli potrafia sie tym bawic skad mam wiedziec, czy nie nagrali jakiejs piosenki, ktora wezme sobie do serca dla zabawy? Nie widze w tym zespole nic, co mogloby mnie do niego przyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 00:38, Wiadroman napisał:

No dobra, komercja to mzoe i zle slowo. Juz bylo to poruszane w temacie glownym o metalu. CHodzi
oczywiscie o garnie pod publiczke, zeby sie wszystkim spodobalo i duzo plyt sprzedalo. A takich
zepsolow, ktore nie graja pod publiczke,a po prostu tworza muzyke, ktora chca moge wymienic
dzisiatki.
A co do samego Lordi, to uwazam, ze ich wizerunek ejst tani az do pzresady. A jesli robia to
dla zabawy, to u mnie calkowicie traca na wirygodnosci i jesli potrafia sie tym bawic skad
mam wiedziec, czy nie nagrali jakiejs piosenki, ktora wezme sobie do serca dla zabawy? Nie
widze w tym zespole nic, co mogloby mnie do niego przyciagnac.


Ok, nie widzisz nic, nie słuchasz. Proste. Ale skąd wiadomo, że grają pod publiczkę? Bo z tego co ja wiem, to nie zaczeli istnieś w momencie, w któym pojawili sie na Eurowizji, a sporo wcześniej, wydali kilka pły i dopiero z jednej z nich teledysk do kawałka pt Blood Red Sandman zaczął sie pojawiać na MTV. Jeśli sie mylę to prosze mnie poprawić. Nie jestem żadnym wielkim fanem tego zespołu. Ale właśnie poszukałem kilku informacji na necie o tym zespole i co sie okazuje... że pierwsze demo wydali w 1992 roku, a pierwszą płyte dopiero w 2002, podobno (jak piszą w necie, na to sie powołuje) dlatego, że żadna wytwórnia nie chciała z nimi podpisać kontraktu właśnie ze względu na ich image. A to, że w koncu mają swoje pięć minut od razu ma być komercją? To, że nawet jeśli wydali pierwszą płyte w 2002 roku, a teraz w 2006 jest o nich głośno, to że po czterech latach na komercyjnym rynku dalej trzymają sie swojego niezbyt popularnego image''u i to dla was jest komercja? Ludzie... a może zjada was zazdrość, że Michał Wiśniewski nie wygrał Eurowizji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już uchodze za adwokata Lordi, ale wzieło mnie troche (na ludzką głupote, hehehe). Ale który z was, Ci którzy tak bardzo krytykujecie ten zespół słuchał więcej niż te kilka ich kawałków, które można było usłyszeć na Eurowizji lub zobaczyć na MTV? Ale fakt, macie prawo wypowiadać sie znając temat "po łebkach" i rżnąć wielkich znawców tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 00:48, Ojcze Samotni napisał:

Ok, nie widzisz nic, nie słuchasz. Proste.


Dokladnie. Tak wlasnie robie.

Dnia 17.06.2006 o 00:48, Ojcze Samotni napisał:

Ale skąd wiadomo, że grają pod publiczkę? Bo z tego
co ja wiem, to nie zaczeli istnieś w momencie, w któym pojawili sie na Eurowizji, a sporo wcześniej,
wydali kilka pły i dopiero z jednej z nich teledysk do kawałka pt Blood Red Sandman zaczął
sie pojawiać na MTV.


To nie zmienia tego, ze w tym momencie graja pod publiczke. To widac. Po prostu wiadac. Poza tym to, ze teledysk pojawia sie na MTV, nie znaczy, ze gra pod publiczke. Wiele zespolow produkuje teledyski, ale bardziej traktuje to ajko forme dopelnienia swojej muzyki, a nie do przekonania jeszcze kilku osob, zeby kupily ich plyte. Tyle, ze na MTV puszczane sa teledyski lubiane przez publicznosc, ktora lubi rowniez muzyke mocno alternatywna.

Dnia 17.06.2006 o 00:48, Ojcze Samotni napisał:

Ludzie... a może zjada was zazdrość, że Michał Wiśniewski nie wygrał
Eurowizji ;)


A szkoda, bo wtedy Lordi przynajmniej poczuloby do ajkiego poziomu sie znizyli... Jak zespol metalowy mogl sam wystartowac w konkursie piosenki pop, w ktorej stawal do rywalizacji z takimi gwiazdami jak Ich Troje, czy ajkeis inne disco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 02:16, Wiadroman napisał:

To nie zmienia tego, ze w tym momencie graja pod publiczke. To widac. Po prostu wiadac.


Zdefiniuj, jeśli możesz określenie - grać pod publiczkę. Rozumiem, że jednym z argumentów za jest występowanie na "imprezach" typu Eurowizja. Ok, niech i tak będzie. A pozostałe dowody na to, że Lordi - bo o nich w tym temacie głównie chodzi - grają pod publiczkę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 00:34, Ojcze Samotni napisał:

> osłuchaj sonie boskiej Nirvany albo starych płyt Green Day albo The Offspring no jeszce
Metallicy
> i sie przekonasz co n ie jest komercją.
Ojca będziesz dzieci uczył robić? :) To, że mi napiszesz kilka starych (ale dobrych) zespołów
ma mi udowodnić, ale co? To, że takie np Lordi są komercyjni, a Nirvana, Metallica, albo Green
Day lub Offspring nie? Stary, te zespoły może nie były komercyjne na samym początku swojego
istnienia, ale już z pierwszym kontraktem stały sie częścią rynku. Więc przestań mi tutaj...
albo sie zastanów. Ci kolesie zarobili więcej kasy niż Ci sie wydaje. A to co teraz prezentuje
"Twój" Green Day lub Offspring to co to jest? Może underground? Szkoda, bo jakoś często ich
widze na tak bardzo underground''owym kanale tv jakim jest viva lub mtv. Więc wyluzuj troche
ze swoją teorią....

Chodziło mi o stare płyty ale to szczegół.....naucz się czytać ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:57, PAPISHON napisał:

Chodziło mi o stare płyty ale to szczegół.....naucz się czytać ze zrozumieniem

I co z tymi starymi płytami? Nie były komercyjne? Fakt, ale już Metallica po czarnym albumie to raczej bardziej nastawienie na zysk, bo poziomem nie zachwycali, mimo wciąż niezłych kilku kawałków... Ale tak jak pisze. Słuchałeś pierwszych lub jakichkolwiek płyt Lordi? Co sie zmieniło w ich muzyce przez te kilka lat? I nie pisz mi jednego zdania i rady, żebym czytał ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eurowizji nie oglądałem, więc nic nie wiem o tym zespole. Czy wie ktoś z was gdzie można przsłuchać (legalnie) ten utwór, w całości lub chociaż fragment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto linki do kilku ich piosenek (razem z teledyskami):
http://video.google.com/videoplay?docid=7532615930726061413&q=Lordi - Devil Is A Loser
http://video.google.com/videoplay?docid=-5359488770421439033&q=Lordi - Would you Love a Monster Man
http://video.google.com/videoplay?docid=-5477477756459784400&q=Lordi - Blood Red Sandman

Polecam oglądać w takiej kolejności ;) Potem dam jeszcze inne teledyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:27, Ojcze Samotni napisał:

Zdefiniuj, jeśli możesz określenie - grać pod publiczkę.


Grac pod publiczke znaczy grac muzyke, ktora spodoba sie jak najwiekszej ilosci osob, robienie na koncertach takiego show, zeby wszyscy byli tym zachwyceni, tworzenie takiego wizerunku zespolu, zebyludziom sie podobalo. Najgorsze jednak jest to, ze to wszystko po to, zeby zebrac jak najwiekszy hajs dzieki temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 13:55, Wiadroman napisał:

> Zdefiniuj, jeśli możesz określenie - grać pod publiczkę.

Grac pod publiczke znaczy grac muzyke, ktora spodoba sie jak najwiekszej ilosci osob, robienie
na koncertach takiego show, zeby wszyscy byli tym zachwyceni, tworzenie takiego wizerunku zespolu,
zebyludziom sie podobalo. Najgorsze jednak jest to, ze to wszystko po to, zeby zebrac jak najwiekszy
hajs dzieki temu...

Ok :) I Lordi robi to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 13:41, Ledoke napisał:

> A która z nich była na Eurowizji?
Na Eurowizji byla ta http://video.google.com/videoplay?docid=-5798623101377514296&q=lordi


Duzo bardziej podoba mi się teledysk do tej piosenki (ciekawszy :D) niż wersja z Eurowizji.
http://video.google.com/videoplay?docid=6666637566522776701&q=lordi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 14:13, Latniak napisał:

Duzo bardziej podoba mi się teledysk do tej piosenki (ciekawszy :D) niż wersja z Eurowizji.
http://video.google.com/videoplay?docid=6666637566522776701&q=lordi


Lepsze niż na Eurowizji (której nie widziałem, dopiero z linków podanych wyżej). Dziwne, żeby na Eurowizji zrobili taką wersje. Dla mnie muzykę mają dość fajną. Styl tak jak pisałem ze starych, budżetowych horrorów. Jeśli ktoś w każdym zespole doszukuje sie mega poważnego przesłania to fakt, w Lordi nie ma czego szukać... Jestem na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować