Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft podkręcił procesor graficzny Xboksa One

35 postów w tym temacie

I pewnie tym samym skrócili jej żywotność, bo całość nie była do tego przystosowana, gdyż to nie PC i tu nikt się nie bawi w OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 11:37, Aqwet napisał:

I pewnie tym samym skrócili jej żywotność, bo całość nie była do tego przystosowana,
gdyż to nie PC i tu nikt się nie bawi w OC.

Jak nie podbili napięć, to żywotności konsoli nie skrócili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 11:37, Aqwet napisał:

I pewnie tym samym skrócili jej żywotność, bo całość nie była do tego przystosowana,
gdyż to nie PC i tu nikt się nie bawi w OC.


Napisz im to listem, to może się cofną do 800Mhz. Może nawet zatrudnią Cie, tak byś wspomógł ich sztab inżynierów, który tego nie przewidział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż ma słabszy układ graficzny od PS4 ;]

Przynajmniej na papierze, a jako iż obie nie mają jakiś dziwnych układów typu CELL i korzystają z bebechów jednego producenta, to pewnie nie jest to "tylko na papierze".

Żeby nie było - nie jestem fanboyem Sony, bo mam w domu i X360 i PS3, hejterem wszystkiego też nie jestem, ale to co odwala M$ aż się prosi o hejt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slusznie, jesli 1080p ma byc standardem to kazdy nawet niewielki przyrost mocy ma znaczenie. W kazdym razie lepsze to niz plotka o obnizeniu taktowania, ktora jakis czas temu panoszyla sie po sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie podbili napięć, to żywotności konsoli nie skrócili.

Jak nie dali wiekszego napięcia to zbyt dużo podkręcenie tego nie dało.

Kody24 No niby tak ale tyle ile oni podkręcili to naprawdę jest jak kropla w oceanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie dali wiekszego napięcia to zbyt dużo podkręcenie tego nie dało.
>
> Kody24 No niby tak ale tyle ile oni podkręcili to naprawdę jest jak kropla w oceanie.

Ja nie wiem co ten MS Sony itd sobie wyobrazaja. Na gramie cala masa swiatowej slawy specjalistow od inzynierii kart graficznych, a oni biora jakis patalachow.

Jesli cos robia ze sprzetem to na mur beton lepiej wiedza od was co robia i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może i wiedzą. Po za tym nie uważam się za światowej sławy specjalistę inżynierii kart graficznych tylko piszę ze swojego doświadczenia gry podkręcałem procesor.

maniekgdynia Zawsze do usług :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem co ten MS Sony itd sobie wyobrazaja. Na gramie cala masa swiatowej slawy
> specjalistow od inzynierii kart graficznych, a oni biora jakis patalachow.
>
> Jesli cos robia ze sprzetem to na mur beton lepiej wiedza od was co robia i po co.

Pewnie, ze wiedza i widza tez, ze konsole beda wracaly po kilku miesiacach na serwis. Pewnie poprawia to w nastepnej serii konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie, ze wiedza i widza tez, ze konsole beda wracaly po kilku miesiacach na serwis.
> Pewnie poprawia to w nastepnej serii konsoli.

Hmm w sumie dobrze będzie poczekać na jakieś slimy itd, mówię tutaj o PS4 slim, bo bardziej nawet teraz jeszcze przed startem preferuję PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2013 o 11:39, Henrar napisał:

Jak nie podbili napięć, to żywotności konsoli nie skrócili.


Jak nie podbili napięć na sztywno to same się podbiły. Nie podkręcisz czegoś ot tak na czysto.
Jasne skręcenie zegarów o jakieś tam niskie marginalne wartości pewnie nie ruszy napięć w górę [tu pytanie po co kręcić w ogóle o tak niskie wartości], ale podkręcenie o 15-20% z ustawieniem napięć na auto ruszy je bankowo w górę [o ile to już zależy od sprzętu] a ustawienie za niskiego napięcia na sztywno pod za wysokie OC najczęściej sprawi, że sprzęt się wysypie.

Reasumując - jak kręcili, to i napięcia w górę poszły. A o ile to "skróci" żywotność, polemizował bym czy zauważalnie w ogóle ją skróci. Niewielkiego kalibru OC ma bardziej marginalny wpływ na działanie sprzętu niż przypuszczamy. W 90% przypadków prędzej wykończy go kurz czy wilgoć w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 13:23, Pietro87 napisał:

Jasne skręcenie zegarów o jakieś tam niskie marginalne wartości pewnie nie ruszy napięć
w górę [tu pytanie po co kręcić w ogóle o tak niskie wartości], ale podkręcenie o 15-20%
z ustawieniem napięć na auto ruszy je bankowo w górę [o ile to już zależy od sprzętu]
a ustawienie za niskiego napięcia na sztywno pod za wysokie OC najczęściej sprawi, że
sprzęt się wysypie.

Problem w tym, że MS nie kręcił układu o 15-20%, tylko o 6-7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli news o tym, że X1 może działać bez przerwy przez 10 lat można wyedytować, bo teraz
> konsola może działać max. przez 6 lat :P
Nawet niech podziała te 6 lat do następnej generacji , ważne , żeby był wydajny ;). Być może dało by się więcej wycisnąć z proca tylko pewnie będą to większe koszta samej konsolki ( chłodzenie itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować