• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz2525

Problem z uruchomienie systemu u/efi .

Pytanie

Mam problem . Do wczoraj było wszystko super , dzisiaj chciałem włączyć komputer , ale zamiast wczytującego się z dysku windowsa pojawiły się jakieś ścieżki poleceń i kupa informacji z napisem efi shell version w rogu . Poczytałem już w internecie , że jest to następca biosa , próbowałem pozmieniać bootowanie , ale nadal nie mogę uruchomić windowsa . Co z tym zrobić ? Bootowanie instalatora windowsa z płyty również nie chce się odpalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dobra , problem rozwiązany . Po wielu próbach zmian bootowania postanowiłem zresetować bios . Rozebrał obudowę , musiałem wyjąć kartę graficzną i wyciągnąć bateryjkę , która jest pod nią . Po jakichś 20 minutach złożyłem komputer , ten efi już się nie odpalił , natomiast komputer dalej nie chciał załadować windowsa z dysku . Włożyłem płytę , odpalił się instalator , ale nie mógł odświeżyć systemu , bo stwierdził , że dysk z systemem jest zablokowany i trzeba go odblokować . Kliknąłem opcję automatyczna naprawa , zdiagnozował system , zresetował się , windows się odpalił . Zajęło mi to dwie godziny . Domyślam się , że ten efi się sam instaluje , fajnie byłoby się przed nim jakoś bronić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ano "sam" Tyle że w fabryce gdzie składano twoją płytę główną a nie u ciebie w domu. Zwyczajnie coś się w nim popsuło, i dlatego wymagał resetu.

Sposoby obrony? sprawdzać przed zakupem płyty głównej czy ma bios czy EFI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować