Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skyrim zwycięzcą konkursu na najlepszą grę generacji

100 postów w tym temacie

Wcale nie dziwne Wiedzmin 2i Skyrim to bezapelacyjne najlepsze gry ostatnich 10 lat. Jedna i druga to arcydzieło, zresztą tak też i widnieje na moim profilu steam w honorowym miejscu, przy tych wszystkich grach wyłuskałem te najważniejsze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 16:51, aope napisał:

Co innego na jakims kwejku czyu innym 4chanie - tam z pewnością takową grą by został,
do tego możnaby od razu zobaczyć fajne memy i komentarze 12 latków.


A co ma ze sobą wspólnego kwejk (polska kopia 9fag.com, jeszcze bardziej rakotwórcza niż oryginał) i 4chan? Chyba tylko ktoś kto w życiu nie widział żadnej ze stron na oczy mógłby coś takiego powiedzieć.

Wracając do tematu, ciekaw jestem czy ze Skyrimem będzie tak jak z Oblivionem. To znaczy, początkowo: "OMFG 11/10 GOTY BEST GAME EVER", a potem, po paru latach: "yyy... uhh... wiecie co... ta gra chyba jednak nie była aż tak dobra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - Skyrim ma już ponad 1,5 roku i nadal jest bardzo popularną grą :) W dodatku Bethesda wypuściła dwa fabularne dodatki, z czego jeden naprawdę bardzo dobry.
Obliviona zabiły te nieszczęsne Bramy, w Skyrimie pojedynki ze smokami nie są aż tak irytujące :D
Jednak i tak uważam Morrowinda za najlepszą część TES :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra ostatnich 10 lat, ta?

Thief: Deadly Shadows
Star Wars: Knights of the Old Republic II
Star Wars: Knights of the Old Republic
StarCraft II: Wings of Liberty
Beyond Good & Evil
Lara Croft and the Guardian of Light

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:25, Demagol napisał:

Tutaj większość pamięta pierwszego KotOR-a. Dwójkę niestety jakoś mało kto docenia.


Pewnie dlatego że część kontentu została parszywie olana bo wydawca chciał grę szybciej.
Co prawda modderzy przywrócili to, ale gra niedocenioną pozostała do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam, fajnie mi się grało, ale mógłbym narzekać na brak profesjonalnej polonizacji. Właśnie szkoda było niektórych rzeczy bo widać że potencjał był, ale czasu nie starczyło. Tak jak w przypadku gothicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do konkursu zakwalifikowała się śmietanka elektronicznej rozrywki z ostatnich lat(...)
Call of Duty: Modern Warfare

I to by było na tyle, jeśli idzie o powagę tego konkursu. No ale to sklepowy ranking.
Skyrim to mocna pozycja, jednak tytuły jak Bioshock, RDR bardziej zasługują na takie honory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy Skyrim zasłużył na ten tytuł, ponieważ mam za mało doświadczenia z innymi grami z ostatnich lat, ale mimo to werdykt mnie specjalnie nie dziwi. Ostatnia część TES jest wspaniała. Wciąga diabelnie, co widać choćby na moim przykładzie - setki godzin na karku, a nadal sporo do odkrycia. ;) Oferuje świetny system walki, piękną grafikę, bardzo dobrą optymalizację, CUDOWNĄ muzykę, ogromny, tętniący życiem świat, brak ograniczeń jego eksploracji i wielkie możliwości rozwoju postaci. Po dorzuceniu do tego modów/Creation Kita pozwalającego ugniatać rozgrywkę jak glinianą masę otrzymujemy naprawdę nieprzeciętną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy Skyrim zasłużył na ten tytuł, ponieważ mam za mało doświadczenia z innymi grami z ostatnich lat, ale mimo to werdykt mnie specjalnie nie dziwi. Ostatnia część TES jest wspaniała. Wciąga diabelnie, co widać choćby na moim przykładzie - setki godzin na karku, a nadal sporo do odkrycia. ;) Oferuje świetny system walki, piękną grafikę, bardzo dobrą optymalizację, CUDOWNĄ muzykę, ogromny, tętniący życiem świat, brak ograniczeń jego eksploracji i wielkie możliwości rozwoju postaci. Po dorzuceniu do tego modów/Creation Kita pozwalającego ugniatać rozgrywkę jak glinianą masę otrzymujemy naprawdę nieprzeciętną grę.

EDIT: Przepraszam za dubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście wybrałbym RDR, niemniej gratulacje dla Bethesdy :]


Nic dodać nic ująć :) Pełna kompatybilność jeśli idzie o gust ;-)

RDR królem dla mnie (i nie tylko tej generacji), a w Skyrima fajnie mi się grało i ponad 60 godzin z życiorysu mi zabrał, więc wybór klientów amazonu nie budzi we mnie wewnętrznego sprzeciwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking:
RDR <-- fabuła
Skyrim <-- za mody
Starcraft II <-- za świetne multi
BG&E <-- ze najlepsze połączenie kilku gatunków w jeden
Metro Last Light <-- fabuła + klimat
Dishonored <-- świetna zabawa
Dark Souls <-- klimat + mechanika
Sleeping Dogs <-- "A man who never eat pork bun is never WHOLE MAN!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 01:00, Valmar napisał:

Do konkursu zakwalifikowała się śmietanka elektronicznej rozrywki z ostatnich lat(...)
Call of Duty: Modern Warfare

I to by było na tyle, jeśli idzie o powagę tego konkursu. No ale to sklepowy ranking.

Jeżeli gra sprzedaje dziesiątki milionów kopii i praktycznie zmienia cały gatunek gier, to jest "śmietanką elektronicznej rozrywki", czy tego chcecie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsza z serii Elder Scrolls...nie wiem od którego momentu liczono obecną generację
> ale jestem pewien, że było w tym czasie co najmniej kilka gier uważanych za lepsze i
> to nie tylko przeze mnie ale i całe grono odbiorców.

Oblivion był znacznie gorszy, uwierz mi. Skyrim często nawiązuje w dobry sposób do Morrowinda, sam również dokłada wiele do całkiem oryginalnego uniwersum. Oczywiście nie każdy musi tak uważać- świat nie jest zbytnio pusty (co najwyżej słabo zaludniony), ogromna ilość questów, fabuły i zadań jest całkiem znośnie wpleciona w konstrukcję tej gry- podobnie zresztą do Gothica 2.
Oczywiście że wyszło wiele gier uważanych za lepsze, ale jak każde plebiscyty i ten nigdy nie będzie całkowicie obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Skyrim to jest najlepsza gra i zasługuje na ten tytuł, najdłuższa, wygląda świetnie i nie jest oskryptowana jak większość jej konkurencji co przyprawia o bul głowy, zasłużony tytuł... ale co taki chłam jak nowy Bioshock na tej liście robi? to ja nie wiem... gra doceniona tylko przez "szemranych" recenzentów, żaden fan sagi tej gry nie doceni, podobnie the last of us... gra może nie jest zła, ale ta gra ma teraz swoje 5 min i tylko przypadkiem się tam znalazła, za pól roku nikt o niej pamiętać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 16:46, Thrandir napisał:

ale dla mnie najlepszą
częścią TES póki co nadal jest stary dobry Morek. Chyba dlatego, że nie prowadził za
rączkę- gracz był rzucony w ten wielki, otwarty świat, i... Kurcze, wszystko co miał
to nazwy lokacji, w których ma być wykonany quest i szczątkowe informacje ("na północny-wschód
od Vivec").

Teoretycznie wyłączenie prowadzenia za rączkę nie stanowi większego problemu. Wystarczy po prostu utrzymać zadania jako nieaktywne. Na kompasie/mapie nie pojawiają się wtedy białe znaczniki, więc lokacji, artefaktów i postaci należy szukać samemu. :)
A jeżeli i to nie wystarczy, to z pomocą przychodzą wspomniane przez Ciebie mody. Mam tu na myśli konkretnie koalicję Less Intrusive HUD oraz Immersive HUD. Możliwości modyfikacji interfejsu są ogromne - od celownika, przez paski życia, many i kondycji aż do kompasu.
A nas interesuje tylko kompas, czyli wspomniane prowadzenie za rączkę, jak by nie było. ;P Co można zrobić? Kontrolować jego obecność na ekranie za pomocą jednego ustalonego przez gracza przycisku. Wciskasz X - nie ma kompasu. Wciskasz X ponownie - kompas natychmiast wraca na ekran. Bardzo przydatna funkcja.
Można również pozostawić kompas na ekranie, a wyłączyć na nim wyświetlanie pobliskich lokacji. :) Zamierzam to wkrótce wypróbować (narobiłeś mi smaka). Szkoda, że nie robiłem tak wcześniej - aktualnie prowincja jest mi już w bardzo dużej części dobrze znana.

Dnia 05.08.2013 o 16:46, Thrandir napisał:

A do tego było wiele lokacji, które nie były związane z żadnymi zadaniami,
a jednak- opowiadały własną historię (jaskinia nekromantów, o których historii dowiadujemy
się z dzienników, i którzy szukali ukrytego tam artefaktu? Żaden problem!). W Skyrim
tego nie doświadczyłem, i bardzo tego żałuję..

Gdy tylko to przeczytałem przypomniała mi się historia rodziny zamieszkującej latarnię morską na północy prowincji. Ją również poznajemy z dzienników i notatek. A to tylko jeden przykład. Wygląda na to, że po prostu nie odwiedziłeś jeszcze paru ciekawych miejsc. ;)

Dnia 05.08.2013 o 16:46, Thrandir napisał:

LoL jest bodaj najbardziej wciągającą grą, w jaką grałem, ale najlepszą? Nigdy!

LOLa nie ochrzciłbym ani jako dobrego, ani wciągającego. Ale to wynika już wyłącznie z mojej awersji do gier pozbawionych trybu single player. Proponuję oskubać kompas i powrócić do eksploracji świata. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować