Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skyrim zwycięzcą konkursu na najlepszą grę generacji

100 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2013 o 17:29, Inferno0009 napisał:

Jak dla mnie skyrim jakoś nie zasługuje na ten tytuł, no ale trudno. Walking Dead lub
pierwszy Bioshock lepiej by pasowały

TWD i Bioshock to IMO dwa bardzo podobne przypadki - fantastyczna fabuła, ale gameplay nijaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie jestem zdziwiony. Ale z drugiej strony to dla mnie najlepszą grą generacji były wszystkie części Bioshocka, na czele z genialną jedynką. Później poszedłbym w stronę właśnie Skyrima i może jeszcze kilku gier, ale to musiałbym się zastanowić dokładniej. Tak czy inaczej ja bym jeszcze z osądem poczekał do premiery PS4 i XBone. Wtedy możemy głosować, robić podsumowania generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:32, Dared00 napisał:

TWD i Bioshock to IMO dwa bardzo podobne przypadki - fantastyczna fabuła, ale gameplay
nijaki.



Skyrim również ma nijaki gameplay, tylko ogromny świat.

Uważam, że TWD bardziej zasługuje na ten tytuł ponieważ pomaga się odrodzić point''n''click''om, pokazując, ze da się jeszcze z tego gatunku coś wyciągnąć. Bioshock jest jak dla mnie zupełnie nowym podejściem do tematu shoot''erów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:50, Inferno0009 napisał:

Skyrim również ma nijaki gameplay, tylko ogromny świat.

Nie powiedziałem, że nie ma ;)

Dnia 05.08.2013 o 17:50, Inferno0009 napisał:

Uważam, że TWD bardziej zasługuje na ten tytuł ponieważ pomaga się odrodzić point''n''click''om,
pokazując, ze da się jeszcze z tego gatunku coś wyciągnąć.

Ta, wyciągnąć zagadki i zostawić samą fabułę. TWD jest bliżej do visual novel niż do point''n''clicków.

Dnia 05.08.2013 o 17:50, Inferno0009 napisał:

Bioshock jest jak dla mnie zupełnie nowym podejściem do tematu shoot''erów.

Zupełnie nowym? To znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nie zgadzam. Wyszło o wiele lepszych fabularnie i gameplayowo gier od Skyrima. Jestem fanem TESów, ale zjechałem Skyrima bo sobie w 100% zasłużył. O ile do fabuły się nie czepiam, wiadomo jak to jest z fabułami w TESach, to masa baboli po 9 oficjalnych patchach i DLC których przez uciążliwe bugi nie idzie dokończyć wołają o pomstę do nieba.
Nie chce mi się wierzyć że to użytkownicy pieców wybrali tą zbugowaną na maxa grę, prędzej konsolowcy i casuale, czyli ci którzy przyznali jej to "Ponad 200 nagród".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealny wybór, Skyrim w sam raz pasuje Ale jedna gra tutaj zdecydowanie nie pasuje do tego zestawienia. Jest nią CoD MW. CoD skończył się na 2, reszta to crapy, MW jeszcze lekko podratowało serię(bo potem to już nawet kijem pudełka nie dotykać bo strach że się jakiejś wysypki kotletowej dostanie) ale nie tak bardzo żeby dawać tą grę jako jedną z najlepszych w generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim wg mnie jak najbardziej zasługuje. W żadną grę na tej generacji nie bawiłem się lepiej niż w Skyrima zwłascza jeżeli mówimy o wersji Legendary + mody, chociaż nawet sama podstawka na Xboxa wciągnęła mnie bardziej niż 99% innych tytułów.

Rozumiem jednak, że wiele osób się z tą decyzją nie zgadza. Każdy ma inny gust, a obecna generacja obfitowała w masę genialnych tytułów wspominając chociażby AC II, RDR, HL2 czy CoD: MW.

Swoją drogą to dziwne, że taki plebiscyt się odbył przed premierą GTA V, które może się okazać grą jeszcze lepszą od Skyrima. W sumie to 5 część GTA tak samo jak Skyrim to 5 część TES. Dobry omen patrząc na to jak wynudziły mnie GTA IV i Oblivion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 17:56, Sanders-sama napisał:

9 oficjalnych patchach i DLC których przez uciążliwe bugi nie idzie dokończyć wołają o pomstę do nieba.


Mimo zgrania kilkunastu modów nie uświadczyłem w grze żadnych większych bugów,ani spadków płynności raz tylko mi wywaliło grę do pulpitu. Jak na ponad 35h w grze jest to świetny wynik.

Na konsoli 2 razy wyleciałem za mapę ale to wcale nie jest zły wynik jak na prawie 70h gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 18:43, Lucas162 napisał:

Smooqu - HL2 to poprzednia generacja.


Faktycznie masz rację,po prostu zasugerowałem się tym, że dodatki wychodziły już na obecną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 18:43, Smooqu napisał:

Mimo zgrania kilkunastu modów nie uświadczyłem w grze żadnych większych bugów,ani spadków
płynności raz tylko mi wywaliło grę do pulpitu. Jak na ponad 35h w grze jest to świetny
wynik.

Na konsoli 2 razy wyleciałem za mapę ale to wcale nie jest zły wynik jak na prawie 70h
gry.


Ja miałem o wiele więcej i poważniejszych, poza tym gra jest husteczkowo zoptymalizowana i jeśli chcę wgrać jakieś lepsze mody to mam pokaz slajdów. Kompa kupowałem w tym samym miesiącu co wyszła gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro skyrim został grą generacji głównie przez otwarty świat (nie oszukujmy się, fabuła była słaba, a gameplay nic nowego nie wnosił), to W3, jeśli wierzyć twórcom, powinien zostać grą stulecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 18:49, Sanders-sama napisał:

Ja miałem o wiele więcej i poważniejszych, poza tym gra jest husteczkowo zoptymalizowana
i jeśli chcę wgrać jakieś lepsze mody to mam pokaz slajdów. Kompa kupowałem w tym samym
miesiącu co wyszła gra.


Dziwne. Mój komputer nie jest żadnym sprzętem typu High-End a mimo to daje radę z na wysokich ustawieniach(ale bez szaleńśtw typu AAx8) i paroma modami upiększającymi (ale tutaj znowu bez przesady, wiadomo, że jakieś całkowite i gruntowne zmiany zżerają mnóstwo zasobów których nie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już robi się taki konkurs, to wiadomo, że ktoś musi wygrać :D Ten akurat wygrał Skyrim i w związku z tym wielkie gratulacje dla Bethesdy!
Gdybym sam miał oddać głos na najlepszą grę generacji, to pewnie wcale bym go nie oddał. Chyba bym nie potrafił wskazać tej jednej, najlepszej gry. W ciągu ostatnich lat grałem w wiele naprawdę dobrych gier i kilka wybitnych - Bioshock, Assassin''s Creed 2, Batman Arkham Asylum, Far Cry 3, czy wreszcie Skyrim. Poza tym wiele gier dało mi naprawdę mnóstwo godzin dobrej zabawy, choć wybitnymi bym ich nie nazwał (BF BC2).
Nie dziwię się, że akurat wygrał Skyrim, bo nawet w podstawowej wersji (bez dodatków i modów) gra oferuje naprawdę bardzo wiele i jest ogromna. Poza tym odnajdą się w niej i początkujący, "niedzielni" gracze, jak i starzy wyjadacze serii TES. Jest sandboxem, co praktycznie automatycznie oznacza większe zainteresowanie, ale także erpegiem (choć mniej skupiającym się na fabule), więc należy do bardzo populanych gatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwyciężyła gra-sierota, a ankieciarze jak zwykle okazali się bezguściami

Amazon śmie ferować wyroki, która produkcja jest grą generacji, to mnie bardziej bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zabawne.

A tak serio, o gustach się niby nie dyskutuje, ale nie mam pojęcia jakie kryteria były brane pod uwagę. Lubię Skyrima, ale nazwanie go najlepszą grą generacji jest dla mnie werdyktem zupełnie od czapy. Jesli skutkiem tej decyzji będzie wzorowanie się wszystkich przyszłych erpegów na Skyrimie, to zgroza, czysta zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować