Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs cywilizacyjno-historyczny - rozdajemy nagrody za wiedzę o historii Polski i o grze Civilization V

33 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

W najnowszym dodatku do gry Sid Meier's Civilization V, zatytułowanym Nowy Wspaniały Świat, gracze mogą wreszcie zagrać jako władcy Polski. Z tej okazji wraz z wydawcą gry, firmą Cenega postanowiliśmy zorganizować dla was konkurs, który połączy wiedzę na temat gry z wiedzą historyczną.

Przeczytaj cały tekst "Konkurs cywilizacyjno-historyczny - rozdajemy nagrody za wiedzę o historii Polski i o grze Civilization V" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że i tak w mniej niż 5 minut można zgarnąć odpowiedzi z neta.

Sam wiedziałem jedno, chyba trzecie :p Reszty nie bardzo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 19:27, Mateusz_t2 napisał:

Konkurs historyczny, pytania z gry.
Fuck logic.

Zgadzam się... odpowiedzi na historyczne od razu z pamięci znałem, bo to banały, ale gry nie mam, więc na pozostałe pytania z nią związane nie za bardzo mogłem pewnie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 19:27, Mateusz_t2 napisał:

Konkurs historyczny, pytania z gry.
Fuck logic.

Jak sama nazwa wskazuje - "KONKURS CYWILIZACYJNO-HISTORYCZNY - ROZDAJEMY NAGRODY ZA WIEDZĘ O HISTORII POLSKI I O GRZE CIVILIZATION V" - nie jest to konkurs stricte historyczny. Trzeba się też wykazać wiedzą o grze. Nie rozumiem dlaczego Ty i LubieWafle się bulwersujecie... Przeca sam temat określa temetykę i zakres konkursu.

Jeżeli nie graliście, nie wiecie o co w grze chodzi, to możecie odpowiedzi wygooglać lub nie brać po prostu udziału, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 07:11, Abi_Dalzim napisał:

Jeżeli nie graliście, nie wiecie o co w grze chodzi, to możecie odpowiedzi wygooglać
lub nie brać po prostu udziału, tak?

Ten, co robi konkurs wyznacza zasady. Tytuł jest podany. Szanuję to.
Jednak w konkursach zazwyczaj bierze się pod uwagę wiedzę, a nie umiejętność googlowania. To mnie wzburzyło i kolegę też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kolega" napisał:
>Konkurs historyczny, pytania z gry.
...

Dnia 07.08.2013 o 14:00, LubieWafle napisał:

To mnie wzburzyło i kolegę też. :)

toteż nie...nie to go wzburzyło, tylko nieumiejętność czytania ze zrozumieniem :-)

A tak poza tym to w tym konkursie bierze się pod uwagę wiedzę (o grze i o historii). Nic nie poradzisz na to, ze w dzisiejszych czasach "każdy" używa Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 14:00, LubieWafle napisał:

Jednak w konkursach zazwyczaj bierze się pod uwagę wiedzę, a nie umiejętność googlowania.

Na gramie? Google siłą twą od zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narodowi nigdy nie dogodzisz...
Jak jest konkurs z rysowaniem czy pisaniem, to drama, że znowu trzeba pisać/rysować. I że pytania są lepsze.
Jak jest konkurs z pytaniami, to dla odmiany muszę się naczytać, jakie to płytkie i googlowalne :)
Spokojnie, obu rodzajów konkursów nie zabraknie. Tak, żeby każdy mógł sobie marudzić do woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie konkurs podobny do przecieków CD-Action. Na początku obrazek, po rozszyfrowaniu którego wpisujemy hasło do Google, a wyszukiwarka przekierowuje nas do filmu na YT wrzuconego z gramowego konta, w którym w 1:15 przez ułamek sekundy widać pytanie, na które odpowiedź należy zamieścić na stronie konkursowej. Podobnych pomysłów jest mnóstwo, w końcu będzie można wysilić mózgi i nie będzie narzekania, że pytania to można wygooglować, a do pisania/rysowania trzeba mieć talent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 14:41, Gumisiek2 napisał:

Zróbcie konkurs podobny do przecieków CD-Action. Na początku obrazek, po rozszyfrowaniu
którego wpisujemy hasło do Google, a wyszukiwarka przekierowuje nas do filmu na YT wrzuconego
z gramowego konta, w którym w 1:15 przez ułamek sekundy widać pytanie, na które odpowiedź
należy zamieścić na stronie konkursowej. Podobnych pomysłów jest mnóstwo, w końcu będzie
można wysilić mózgi i nie będzie narzekania, że pytania to można wygooglować, a do pisania/rysowania
trzeba mieć talent.

"ale ja pisze z komórki i mam mały pakiet i nie moge oglądać fimow na yt SKANDAL GRAMIE CO TO ZA BADZIEWNY KONKURS"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konkursy z pytaniami śmierdzą tandetą - no, ale cóż, nie znalazł się taki co by każdemu dogodził. Osobiście wolę jakieś zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już ranek, więc każdy odnotuje radosną informację, iż w nocy na stronie konkursu zawisły wyniki. Bardzo późno, ale gamescom wywoływał potworne zamieszanie i ruch na stronie.
Chwała niech będzie zwycięzcom!

Jako, że na kilkaset zgłoszeń nawet setka osób nie udzieliła prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania - to by było na tyle, jeśli idzie o "googlowalne" konkursy ;) - oto lista pytań i prawidłowych odpowiedzi:

- Pierwsza stolica Polski to: Gniezno
- Pełna nazwa husarza to: towarzysz husarski
- O Kazimierzu Wielkim, który między innymi unowocześnił organizację sił zbrojnych, rozwinął budownictwo obronne, wspierał aktywnie rozwój miast na prawie niemieckim i handel, zreformował administrację i sądownictwo oraz założył Akademię Krakowską (obecnie Uniwersytet Jagielloński) Jan Długosz napisał, że: zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną
- Szlaki handlowe z innymi cywilizacjami w dodatku Nowy Wspaniały Świat mogą przenosić: złoto, religię i naukę w obydwu kierunkach
- Do kongresu światowego w chwili jego założenia przystępuje: każda cywilizacja, która znajduje się na mapie
- W nowym systemie dążenia do zwycięstwa kulturowego: turystyka pełni rolę ofensywną, a kultura broni nas przed turystyką innych cywilizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ostrzyłem sobie zęby na ten album. Ale pozostaje satysfakcja z udzielenia poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować