Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż Company of Heroes 2 w Rosji wstrzymana. "Gracze uznali wiele epizodów za niedopuszczalne"

76 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2013 o 23:10, dark_master napisał:

rozumiem, że z podobnym zapałem podchodzisz do promocji "historii pozytywnej" (aka "polityki
historycznej") w polskich podręcznikach, gdzie ukraińcy powinni być nam wdzięczni za
przymusową polonizację oraz gloryfikuje żałosne kreatury jak generał Sikorski (starczy
poczytać jak otrzymał stanowisko - w zasadzie został nam narzucony przez francję i anglię,
gdyż polacy wybrali kogo innego - oraz jaką był polityczną oraz osobistą małostkową miernotą,
którą gdyby nie katastrofa powinno się postawić przed sądem. Na marginesie zabawne,jak
podobne jest to innej, znacznie bliższej katastrofy, którą również usiłuje się obwinić
rosjan. Taka ciekawostka, sikorski pojechał na ten bliski wschód z którego już nie wrócił
by opieprzyć andersa i spróbowac podlizać się żołnierzom, którzy go nie lubili i którym
nie ufał). Doprawdy zawsze bawi mnie słuchanie, że są za mało patriotyczne.
Wszyscy kłamią i nikt nie lubi jak im się pewne rzeczy wytyka.

W polskich podręcznikach jest historia samych porażek, powstania styczniowe, listopadowe i jeszcze jakieś są poświęcone, a o wygranym powstaniu wielkopolskim dwa zdania, również nie ma w nich prawie zupełnie nic o hołdzie ruskim i innych zwycięstwach. Więc ja nie dziwie się że miernoty pokroju sikorskiego są stawiane na piedestale, a co do polonizacji ukrainców to raczej wydarzenie marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawcie się na ich miejscu. Zaraz zaśpiewalibyście inaczej. Wierzą, bo dla nich prawdą jest zupełnie co innego niż dla nas. Wyobraźcie sobie jak łatwo byłoby przyjąć do wiadomości, że to nasi oficerowie strzelali do dezerterów... A, i w dodatku ze świadomością, że twój dziadek brał w tym udział, albo lepiej... był jednym z takich oficerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:28, hu9in napisał:

Postawcie się na ich miejscu. Zaraz zaśpiewalibyście inaczej. Wierzą, bo dla nich prawdą
jest zupełnie co innego niż dla nas. Wyobraźcie sobie jak łatwo byłoby przyjąć do wiadomości,
że to nasi oficerowie strzelali do dezerterów... A, i w dodatku ze świadomością, że twój
dziadek brał w tym udział, albo lepiej... był jednym z takich oficerów.

Ale to nie oficerowie strzelali do dezerterów, od tego były specjalne odziały ustawione za nacierającym wojskiem i NKWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych dezercji, to ja powiem tak, albo jest się patriotą i walczy do ostatniej kropli krwi za swój kraj, albo jakimś sprzedawczykiem który woli ratować tyłek, zamiast nawet opóźnić marsz wojsk wroga. Hm a co do Rosji, to tam najpierw muszą wymrzeć z 5 pokoleń żeby jakieś zmiany mogły nastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Wygląda na to, że na dobrą sprawę nie powinna już powstać żadna gra traktująca o konfliktach zbrojnych między realnie istniejącymi państwami. Albo niech robią je dalej, tylko niech wszędzie umieszczają adnotacje - czy dana scenka jest wzięta ze źródeł historycznych, czy nie. Tylko skoro przedstawianie którejś ze stron konfliktu w złym świetle jest natychmiast poddawane burzliwej dyskusji, to należałoby oczekiwać, że każde bohaterskie i honorowe zachowanie żołnierzy również będzie tak traktowane. Zaraz... czy absurd całej tej sytuacji da się jeszcze zamknąć w jakichś ramach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę prawda kuję w tyłek Rosjan... Eh oni nigdy nie przyjmą do wiadomości że byli złoczyńcami i do tego zdrajcami dla Polski i to wszystko co jest w tej grze to prawda. Ale jak to moja mama powiada "Cały kraj Ci powie że jest czarne, Rosjanie że jest białe" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do tych dezercji, to ja powiem tak, albo jest się patriotą i walczy do ostatniej kropli
> krwi za swój kraj, albo jakimś sprzedawczykiem który woli ratować tyłek, zamiast nawet
> opóźnić marsz wojsk wroga. Hm a co do Rosji, to tam najpierw muszą wymrzeć z 5 pokoleń
> żeby jakieś zmiany mogły nastąpić.

Chciałbym zobaczyć Ciebie jak "walczysz" i "giniesz" za ojczyżne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 23:37, CepNaPysk napisał:

czekam na gre obrazajaca polske ciekawe co powiecie :) czy to prawda czy nie kazdy kraj
raczej takich rzeczy nie lubi


W sumie była już taka jedna... tak jakby. Codename: Panzers. Pamięta ktoś jeszcze tą aferę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 01:36, zadymek napisał:

Tyle tu kozaczenia, jaką to wieś Rosjanie robią...a mi przypomina się reakcja innej nacji
na inną strategię jakoby będącą potwarzą dla dzielnych bojowników o wolność;)

Sugerujesz, ze walczący w Kampanii Wrześniowej nie byli ''dzielnymi bojownikami o wolność''?
Poza tym jest różnica między przedstawieniem prawdziwych wydarzeń (NKWD działające na radzieckich tyłach) i przedstawienie kłamliwej propagandy, bez jednoznacznego wyjaśnienia w samej grze że jest właśnie kłamliwa propaganda (a tak chyba wyglądało to w C:P afair).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że Rosjanie jakoś nie protestowali, gdy w wielu zachodnich produkcjach wybielano ich wizerunek. Przynajmniej częściowo, bo zwykle pokazywano ZSRR jako takie "mniejsze zło", które jakieś tam swoje przewinienia niby miało, ale i tak było tą lepszą stroną, bo przecież "wyzwoliło" dużą część Europy. CoH2 mimo wszystko aż tak specjalnie od takiej reprezentacji zdaje się nie obiegać. Pokazuje pewne okrucieństwa, ale nadal pewne rzeczy upraszcza i mimo wszystko to dalej Niemcy pozostają największym złem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:52, QST07 napisał:

Co do tych dezercji, to ja powiem tak, albo jest się patriotą i walczy do ostatniej kropli
krwi za swój kraj, albo jakimś sprzedawczykiem który woli ratować tyłek, zamiast nawet
opóźnić marsz wojsk wroga. Hm a co do Rosji, to tam najpierw muszą wymrzeć z 5 pokoleń
żeby jakieś zmiany mogły nastąpić.


Taaa. Dam sobie rękę uciąć, że inaczej byś gadał gdybyś musiał szarżować bez broni na okopane pozycje przeciwnika, ze świadomością że jeśli spróbujesz uciec przed tym pewnym samobójstwem to Twój rodak rozstawiony za Twoimi plecami pośle Cię do piachu serią z ckmu. Ale w internetach to każdy może zgrywać bohatera...
Zresztą, w takiej sytuacji kady rozsądny człowiek chciałby ratować życie i nie ma to nic wspólnego z byciem "sprzedawczykiem". Nie chciałbym być jednym z setek worów bezwartościowego mięsa, które mają spowolnić albo przełamać wroga swoją masą, a tak to wyglądało w ACz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:52, QST07 napisał:

Co do tych dezercji, to ja powiem tak, albo jest się patriotą i walczy do ostatniej kropli
krwi za swój kraj, albo jakimś sprzedawczykiem który woli ratować tyłek, zamiast nawet
opóźnić marsz wojsk wroga.

Taki z Ciebie kozak ? To zasuwaj z pustymi dłońmi na niemieckie czołgi, bo tak właśnie wyglądały pierwsze tygodni walk w Stalingradzie. Zresztą karabin niewiele poprawiał w starciu z dywizją pancerną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:52, QST07 napisał:

Co do tych dezercji, to ja powiem tak, albo jest się patriotą i walczy do ostatniej kropli
krwi za swój kraj, albo jakimś sprzedawczykiem który woli ratować tyłek, zamiast nawet
opóźnić marsz wojsk wroga.

Inaczej byś śpiewał jakby Ci kazali z gołymi rękami atakować okopy wroga wspomagane czołgami(na zasadzie że może znajdziesz coś na ziemi przydatnego), a tak właśnie wyglądały pierwsze tygodnie walk o Stalingrad.
Już nie mówię o kompaniach karnych. Obiecano im że wszystko zostanie przebaczone jeśli wezmą udział w walkach na pierwszej linii.
Ci którym udało się przeżyć marsz do Berlina czekała zsyłka na Sybir albo od razu śmierć. Tak im się ojczyzna odwdzięczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować