Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż Company of Heroes 2 w Rosji wstrzymana. "Gracze uznali wiele epizodów za niedopuszczalne"

76 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2013 o 14:17, Kettger napisał:

I bardzo dobrze, że została wycofana. Zwycięzców i bohaterów się nie sądzi.

Bo to oni piszą historię...
Tak BTW fajny avatar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Według części graczy zza naszej wschodniej granicy Company of Heroes 2 przedstawia wojska Związku Radzieckiego w złym świetle"
Przepraszam- " w złym świetle"?!
(Tak z ciekawości: Ja tam w CoH2 nie grałem, ale czy są np. takie misje/elementy gry, gdzie kierujemy tresowanymi psami (każdy ma ładunek wybuchowy na grzbiecie) i wbiegamy nimi pod wrogie czołgi, by wysadzić wrogie maszyny?)
Przepraszam bardzo- ja wiem, że obecnie najpowszechniejszym symbolem zła/wroga ludzkości itd. jest Adolf Hitler i to właśnie z nazistami toczyliśmy większość "wideo-wojen" (teraz to wiadomo- terroryści itp.), ale- towarzysz Stalin, albo Lenin wymordowali o wiele więcej osób, niż "poczciwy Adolfik", więc...

Chociaż z drugiej strony- IMO ~17 000 jak na Rosyjski rynek (jeśli się mylę to mnie poprawcie) to pewnie w większości jakiś ogłupiony motłoch, czy inna tego typu "materia", jaka by wypływała przy okazji poruszenia tematu Holocaustu i "polskich obozów śmierci" w innej grze...
No jak dla mnie- śmich na sali ( >.>) No Ale- przynajmniej o grze jest głośno, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 12:03, fenix00 napisał:

O ile ze zniszczeniem Warszawy się zgodzę to jednak autostrady i brak dobrobytu jak w
Francji to nie wina powstania . Nie rozpędzaj się :)


Nie rozpedzam sie. I nie powiedzialem, ze chodzi tylko o powstanie, ale o ogol walki z okupantami. Dzieki temu, ze jako jeden z niewielu narodow stawialismy tak zawziety opor, nasz przemysl praktycznie nie istnial po wojnie, bo wszystko zrownano z ziemia lub wywieziono. Praktycznie zadnego innego panstwa nie spotkal taki los.

A jesli ktos uwaza, ze to przez tych niedobrych "komuchow" (niesmialo zauwaze, ze komunizmu nigdy nie mielismy, tylko socjalizm), to niech sobie spojrzy na Czechy, Slowacje czy Wegry, ktore rowniez nalezaly do bloku wschodniego, a jakos teraz daja sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 16:55, Ring5 napisał:

Nie rozpedzam sie. I nie powiedzialem, ze chodzi tylko o powstanie, ale o ogol walki
z okupantami. Dzieki temu, ze jako jeden z niewielu narodow stawialismy tak zawziety
opor, nasz przemysl praktycznie nie istnial po wojnie, bo wszystko zrownano z ziemia
lub wywieziono. Praktycznie zadnego innego panstwa nie spotkal taki los.

>
po prawdzie, przemysłu nigdy u nas nie było. Jeden GOP wiosny nie czynił, prawdziwe uprzemysłowienie dał tak naprawdę ten zły socjalizm.
I nawet nie tyle kwestia oporu, co fakt, że front przetaczał się przez te tereny co najmniej ze dwa razy własnie dlatego, że jak wspomniałeś obowiązywała reguła "czego nie da się wywieźć to się niszczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2013 o 23:41, ZubenPL napisał:

a co do polonizacji
ukrainców to raczej wydarzenie marginalne.

naprawdę myślisz że oni nas tak nienawidzą za ''wydarzenie marginalne''? My im w dwudziestoleciu zorganizowaliśmy regularny rozbiór, tuż po stłumieniu powstania wywołanego rozpadem austrowęgier. A i o wcześniejszym okresie naszego panowania nie mieli najlepszego zdania, czego najlepszym przykładem był chmielnicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 18:20, dark_master napisał:

po prawdzie, przemysłu nigdy u nas nie było.


Zbrojeniówka? Chociażby sławny (i, z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu, niedoceniany) pistolet VIS, o którym krąży chyba więcej legend niż faktów? PZL-37 Łoś? Zresztą nie chodzi tylko o sam przemysł jako taki, podczas wojny straciliśmy wielu młodych, zdolnych ludzi, których debile "na stanowiskach" wysyłali na śmierć, grając na ich emocjach i patriotyzmie jak na organkach. To właśnie ich strata najwięcej nas kosztowała.

Dnia 06.08.2013 o 18:20, dark_master napisał:

I nawet nie tyle kwestia oporu, co fakt, że front przetaczał się przez te tereny co najmniej ze dwa razy


A teraz wyobraźmy sobie, co by było, gdyby ów front się przetoczył, ale gdyby nie doszło do rzezi Warszawy, gdyby podczas wojny podkulono ogon i grzecznie wykonywano polecenia hitlerowców - mielibyśmy taką samą sytuację, jak wspomniani wcześniej Czesi. A filmy hamerykance kręciliby u nas, a nie w Pradze czy Budapeszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 18:37, Ring5 napisał:

Zbrojeniówka? Chociażby sławny (i, z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu, niedoceniany)
pistolet VIS, o którym krąży chyba więcej legend niż faktów? PZL-37 Łoś?

I ile ich udało się wyprodukować? Jedno to mieć pomysły, inne to je realizować z sukcesem. Coś jak niebieski laser.
tutaj naprawdę nie było przemysłu w dwudziestoleciu. Na terenach zaboru pruskiego go nie było (pomijając śląsk, tyle tylko co gorzelniczy i przetwórczy, ale też niezbyt rozwinięty), w rosyjskim był największy, ale też był to raczej przemysł lekki gdyż bano się budować tutaj zbyt ważną infrastrukturę (za blisko frontu i nie ufano polakom), a i tak co się dało to ewakuowano na początku IWŚ, a w galicji to w ogóle nic nie było. Dwadzieścia lat też niewiele zmieniło tak naprawdę, z powodów różnych (jak choćby inwestowanie w marynarkę, która była nam potrzebna jak dupie koszula, ale zadziałała postawa zastaw się a postaw się, bo wypada ją mieć - podejrzewam, że za te same pieniądze można było postawić jedną czy dwie fabryki więcej, produkujące coś sensownego)

Dnia 06.08.2013 o 18:37, Ring5 napisał:

A teraz wyobraźmy sobie, co by było, gdyby ów front się przetoczył, ale gdyby nie doszło
do rzezi Warszawy, gdyby podczas wojny podkulono ogon i grzecznie wykonywano polecenia
hitlerowców - mielibyśmy taką samą sytuację, jak wspomniani wcześniej Czesi. A filmy
hamerykance kręciliby u nas, a nie w Pradze czy Budapeszcie.

a to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lubelszczyźnie jak wchodzili Rosjanie, każda szanująca się matka chowała swoje córki po piwnicach, byle nie dostały się w ohydne łapska prymitywnych krasnoarmijców... Taka była prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się tak rzucają ci Rosjanie.Dezerterów się rozstrzeliwało i tyle w temacie.Nagrodą za wygraną bitwę dla zwykłego szeregowca były gwałty i plądrowanie podbitego narodu.Od wieków jest to samo, a ludzie robią z tego wielkie halo.Fani serii Total War powinni przyznać mi rację bo prawą ręką dyplomacji jest wojsko i silniejszy prawie zawsze niestety wygrywa.A to ,że zwykłym szarakom jak my mydli się oczy to już standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 10:15, Bardock693 napisał:

Rosjanie od lat są poddawani indoktrynacji. I wyzwalanie przez Rosjan to był
istny koszmar dla ludzi którzy stanęli im na drodze. Nie ważne czy był to wróg czy cywil.

Wstawiłbym "wyzwalanie" w cudzysłów. Wyzwolenie, nie przynosi niewoli, gwałtów, tortur, morderstw itd.
Inna sprawa, że nie chodzi tyle co indoktrynację, ale chronienie swojego interesu. Powiedz to naszym politykom, gdy się mówi o polskich obozach koncentracyjnych/zagłady, Polakach mordujących Żydów itp. itd
Potrafimy się nawzajem obrzucać różnistym łajnem, ale Rosjanie mają w tym momencie jedną, jedyną "słuszną" wersję której bronią. Sam Putin powiedział, że "stawianie w jednym szeregu ofiar i katów, wyzwolicieli i okupantów, są amoralne i nie do przyjęcia". Co jasno określa politykę państwa. My nie potrafimy nawet siebie bronić ;p I u nas jedyne co widać to tylko "Jedwabne i ja", powstanie i ja. Aż do zarzygania. Co dziwne wszystkich przepraszamy wkoło, ostatnio nawet za... Wołyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdołałem przeczytać tylko kilka komentarzy. Myślę że to wydarzenie to nie jest szok dla ludzi interesujących się historią i polityką. W każdym kraju obowiązuje jedyna słuszna historia, u nas niestety też. We Francji nie uczą o krwawym tłumieniu powstania w Wandei gdzie ultrakatolickich powstańców wymordowano jednego po drugim, a przy okazji ich żony i dzieci. W Anglii nie uczą, że 10% zestrzelonych samolotów Luftwaffe spadło z ręki polskich pilotów. W Niemczech uczą, że winę za wojnę ponoszą jacyś tam hitlerowcy, którzy przylecieli z marsa, a już nie daj boże powiedzieć że Hitlera wybrał naród niemiecki w demokratycznych wyborach przy poparciu ponad 90% (bez oszustw). W Rosji to już w ogóle piszą scenariusze nie z tej ziemi, a twórcy tej gry chcąc zarobić muszą im przyklasnąć. I tak dla mnie to szok, że w początkowej wersji gry były tak odważne sceny, których Wielki Brat baaardzo nie toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, że z podobnym zapałem podchodzisz do promocji "historii pozytywnej" (aka "polityki
> historycznej") w polskich podręcznikach, gdzie ukraińcy powinni być nam wdzięczni za
> przymusową polonizację oraz gloryfikuje żałosne kreatury jak generał Sikorski (starczy
> poczytać jak otrzymał stanowisko - w zasadzie został nam narzucony przez francję i anglię,
> gdyż polacy wybrali kogo innego - oraz jaką był polityczną oraz osobistą małostkową miernotą,
> którą gdyby nie katastrofa powinno się postawić przed sądem. Na marginesie zabawne,jak
> podobne jest to innej, znacznie bliższej katastrofy, którą również usiłuje się obwinić
> rosjan. Taka ciekawostka, sikorski pojechał na ten bliski wschód z którego już nie wrócił
> by opieprzyć andersa i spróbowac podlizać się żołnierzom, którzy go nie lubili i którym
> nie ufał). Doprawdy zawsze bawi mnie słuchanie, że są za mało patriotyczne.
> Wszyscy kłamią i nikt nie lubi jak im się pewne rzeczy wytyka.
>
> i nie martwiłbym się, relic zmiany raczej wprowadzi. Rosyjski rynek jest duzy, a pieniądze
> rzecz święta w tym biznesie
No cóż chłptasiu dziadunio komuch ociec pezepeerowiec acz kicz ich diabeł po prostu czerwone pajaki to tobie dziecino móżdżek wyprali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować