Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie będzie więcej RAM-u w Xboksie One

24 postów w tym temacie

Słuchawkę też dementowali, kiedy pojawiły się przecieki, jakoby miała ona stanowić zawartość pudła z konsolą. MS podważył swoją wiarygodność ciągłym zmienianiem zdania, dlatego ja poczekam na końcową, oficjalną specyfikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 14:04, saborcat-14 napisał:

12 GB tylko po co i tak tego nie wykorzystają ?

Może nie dziś, ale co będzie jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 14:09, Kirlen napisał:

> 12 GB tylko po co i tak tego nie wykorzystają ?
Może nie dziś, ale co będzie jutro?

Nic. PS4 też ma 8 GB, więc i tak większość devów by nie wykorzystywała 12.

Poza tym, patrząc na to, co współcześnie robi się z 512 MB na X360 i PS3, wydaje mi się że poradzą sobie z 8 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może nie dziś, ale co będzie jutro?
Szczególnie, że to nie sprzęt na rok, góra trzy tylko kolejne 10 czy ileś lat. Konsole nie rozwijają się tak dynamicznie jak PC, wiec powinni robić je z pewnym zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po co 12, skoro nawet PS4 daje tylko 5-6? Czepianie się dla czepiania.

Obie konsole dają tyle samo (w tym xbox one ma słabsza) i OBYDWIE konsole zabierają część tej pamięci na system ;) więc poza tym że PS4 ma lepszą pamięć to są one niby takie same ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 5-10lat przez ten czas możliwe ze gry będą potrzebować tych 12 GB tylko że RAM to nie wszstko. Co z tego że do PC mogę dać 32GB RAMu skoro reszta (Procek, Grafa) nie wytrzyma tego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 14:36, saborcat-14 napisał:

No właśnie 5-10lat przez ten czas możliwe ze gry będą potrzebować tych 12 GB tylko że
RAM to nie wszstko. Co z tego że do PC mogę dać 32GB RAMu skoro reszta (Procek, Grafa)
nie wytrzyma tego ?.

Procesor i karta graficzna nawet słaba wytrzyma nawet 128GB ramu, problem jest w tym że żadna aplikacja tego nie wykorzysta.

Jeśli chodzi o konsole to należy pamiętać że tu pamięć ram służy też jako pamięć karty graficznej, więc będą w niej przechowywane też tekstury, nie jak na PC gdzie na tekstury jest oddzielna pamięć karty. A tak po za tym nawet 16GB nic tu nie zmieni skoro xbox będzie miał kartę graficzną prawie dwa razy słabszą niż ta w PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o konsole to należy pamiętać że tu pamięć ram służy też jako pamięć karty
> graficznej, więc będą w niej przechowywane też tekstury, nie jak na PC gdzie na tekstury
> jest oddzielna pamięć karty. A tak po za tym nawet 16GB nic tu nie zmieni skoro xbox
> będzie miał kartę graficzną prawie dwa razy słabszą niż ta w PS4.

To ciekawe bo ja przed chwilą znalazłem informację że PS4 ma trochę lepszą kartę graficzną.

http://www.anandtech.com/show/6972/xbox-one-hardware-compared-to-playstation-4/2

Ostatnio obił mi się o uszy że Xbox ma wyżej taktowany GPU, co ma dawać 6-7% mocy więcej z tym dwa razy to chyba przesadziłeś.

Ja uważam że trzeba poczekać co najmniej 2 lata na jakieś exy dla obu konsol żeby oceniać jak sobie radzą developerzy z tym całym ram''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 16:18, diabolo20 napisał:

Tylko ram jest współdzielona na grafike i system więc te 8 Gb jest naprawde mało

Czy wiesz chociaż, co w twoim RAMie podczas grania jest trzymane? Tak, w zwykłym RAMie też jest trzymana wszelakopojęta grafika, która potem jest kopiowana do pamięci GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nic. PS4 też ma 8 GB, więc i tak większość devów by nie wykorzystywała 12.
>
> Poza tym, patrząc na to, co współcześnie robi się z 512 MB na X360 i PS3, wydaje mi się
> że poradzą sobie z 8 GB.

Jeśli się nie mylę, to choć fizycznie PS3 ma 512 MB, to w rzeczywistości dla developerów dostępne było tylko 256, a popatrzmy jak wygląda The Last of Us...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ram jest współdzielona na grafike i system więc te 8 Gb jest naprawde mało .W zresztą
> konsole na start będą zacofane

Pod względem ? mowa o cyferkach, czy możliwościach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> bebechach wewnątrz poruwnaj sobie PC co oferuja

A Ty sobie porównaj to co oferuje obecna generacja do pc''tów. I uruchom na tym coś takiego jak The Last of Us albo Halo 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > bebechach wewnątrz poruwnaj sobie PC co oferuja
>
> A Ty sobie porównaj to co oferuje obecna generacja do pc''tów. I uruchom na tym coś takiego
> jak The Last of Us albo Halo 4.

Dyplomatycznie mówiąc - nie można zaprzeczyć, że jeśli chodzi o przytłaczającą większość gier, to platformą wiodącą PC jednak nie jest.

PS. Czy na stronie nie można zrobić porządku z cytatami wybierając opcję "odpowiedz"? Ten problem występuje od początku zmiany stylistyki gram.pl i nikt jeszcze się tym nie zajął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować