Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dużo i ładnie - galeria z Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

12 postów w tym temacie

> FF8 to musieliby chyba od nowa zrobić, żeby to miało jakiś sens. Tak samo z FF7. Prędzej
> zremasterują FF12.
> FTak samo z FF7. Prędzej
> zremasterują FF12.

Przecież FFVII jest dostępne zremasterowane na PC i PS3.

A dziesiątki nie mogę się doczekać. Wersję na PS2 przerwałem gdzieś w połowie i chętnie dokończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież FFVII jest dostępne zremasterowane na PC i PS3.

Jeśli to jest wersja zremasterowana to ja podziękuję :-/
To zwyczajne stare FFVII, nawet muzyki nie zmienili na lepszej jakości (dalej to midi)
A grafika nic się nie zmieniła, dalej piksele na tłach i rozdzielczość ta sama bardzo niska :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wygląda jak na emulatorze od ps2 + antyaliasing, bo ps3 to jakiś cudów to nie ma możliwości wygenerowania z tą malutką ilością pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 10:38, Undertaker napisał:

Przecież FFVII jest dostępne zremasterowane na PC i PS3.


Siódemka? Zremasterowana na PS3? Gdzie?

To, co jest dostępne na PSNie to oryginalna wersja z PSXa odpalana przez emulator.

@hydzior:

Dnia 12.08.2013 o 10:38, Undertaker napisał:

Łaaał zremasterowali aż UI i cutscenki ;]..

A ty jak zwykle głupoty piszesz. Odpal grę w oryginale na PS2 i potem pieprz, co zremasterowano a co nie. Skok w jakości jest widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FFVII jest zremasterowana? Haha. To, co tu widzimi, to jest zremasterowane. FFVII to nic innego jak możliwość odpalenia tej gry na dzisiejszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FF7 odnowione przez Square Enix wygląda na PC, przynajmniej dla mnie, tak samo jak wersja sprzed lat. Chyba jedyne co w niej zrobili, to dostosowanie, by ruszyła na współczesnych maszynach.

Dodatkowo posiada oryginalne pliki dźwiękowe MIDI. Niby dobrze, ale jednak źle. Dlaczego?
Otóż nie ma sterowników Yamahy, które kiedyś do wersji PC były dołączone. Obecnie Yamaha S-YXG70 software synthesizer jest porzuconym projektem już od dłuższego czasu (pewnie Yamaha obawiała się, że dostępność tego oprogramowania wpłynie na sprzedaż ich sprzętu). W każdym razie kiedy oryginalne MIDI jest odtworzone używając dźwięków zastępczych dostępnych na PC, to muzyka brzmi przynajmniej marnie. Uwierzcie mi na słowo.

Jako ciekawostka, pliki te odtworzone na współczesnym sprzęcie Yamahy ktoś nagrał i umieścił na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=N8GBtd582q0&feature=c4-overview-vl&list=PL8F5EF50623D27AF2
Brzmią trochę inaczej niż oryginalne, czasem lepiej, czasem gorzej.

W każdym razie FF7 ma tę zaletę, że zostały wydane kiedyś na PC i fani ciężko od tego czasu pracują nad zmodernizowaną wersją (przynajmniej FF7, co do FF8 nie jestem pewien).

Wersja wydana ponownie przez SE wygląda mniej więcej tak samo jak przed latami:
http://www.youtube.com/watch?v=bD30zeFe4vk&feature=share&list=SPawwJPcwj4dfxPzz4XQJnwJMJnobpcFJP

a wersja zmodyfikowana przez fanów mniej więcej tak (chociaż wiele zależy od tego jakie opcje wybierze się przy instalacji):
http://www.youtube.com/watch?v=8e18Ay2kJE4&list=PLB3794695EC5A2382


A żeby nie odbiegać zbyt daleko od tematu, to zaobserwowałem większy skok jakościowy pomiędzy FF7 i FF7 poprawionym przez fanów, niż widzę pomiędzy FF10 i FF10 remastered. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować