Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Dragon Commander - Skąd się wzięły smoki?

15 postów w tym temacie

Sławek Serafin

Smokowie rodzą się w Etiopijej, części świata Afryki, którzy są okrutni, jadowici, bystrzy, śmiali i natarczywi; wzrost abo wielkość ich w sobie, gdy jako ma być dorośnie, do podziwienia jest na łokci dwadzieścia, ma na sobie kudły kędzierzawe, żyje ścierwem różnym, gdy im już w którym miejscu nie stanie pożywienia, w dalszy kraj wędrują i pomykają się, dlatego z miejsca na miejsce przez różne wody, rzeki, jeziora płyną, łeb swój do góry jako wąż podniosszy.

Przeczytaj cały tekst "Divinity: Dragon Commander - Skąd się wzięły smoki?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy słowiańskie żmije, też nie były czasem dobre? Wydaje mi się, że tak uważano na naszych ojczystych ziemiach.
Ogólnie artykuł bardzo interesujący, ciekawi mnie z jakich źródeł autor czerpał wiedzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnienie smokow jest faktem. Odkryto zachowany w lodzie okaz w gorach Rumunii. Poprostu jest to dinozaur potrafiacy latac i bodaj ziac ogniem i z grubsza przypomina te z rysunkow. Wspomniany okaz zamarzl w okresie sredniowiecza. Kiedys uwazalem smoki za istoty z bajek teraz wiem ze istnialy, ciekawe co jeszcze uwazane za bajke jest prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 10:32, CDRV napisał:

Istnienie smokow jest faktem. Odkryto zachowany w lodzie okaz w gorach Rumunii. Poprostu
jest to dinozaur potrafiacy latac i bodaj ziac ogniem i z grubsza przypomina te z rysunkow.
Wspomniany okaz zamarzl w okresie sredniowiecza. Kiedys uwazalem smoki za istoty z bajek
teraz wiem ze istnialy, ciekawe co jeszcze uwazane za bajke jest prawdziwe...



Podaj źródło tych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 10:39, Khalid napisał:

Podaj źródło tych informacji


W tej chwili nie pamietam dokladnie ale jest zarowno strona interrnetowa jak i byl dokument na discovery gdzie pokazywali nagrania z odkrycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Istnienie smokow jest faktem. Odkryto zachowany w lodzie okaz w gorach Rumunii. Poprostu
> jest to dinozaur potrafiacy latac i bodaj ziac ogniem i z grubsza przypomina te z rysunkow.
> Wspomniany okaz zamarzl w okresie sredniowiecza. Kiedys uwazalem smoki za istoty z bajek
> teraz wiem ze istnialy, ciekawe co jeszcze uwazane za bajke jest prawdziwe...

Dodam jeszcze że do niedawna mówiono że z fizyczno-biologicznego punktu widzenia smoki w takiej formie jak je opisywano nie miały prawa istnieć (latanie bo za duża masa, zianie ogniem bo skąd zapłon i dlaczego substancja nie zapalała się wewnątrz smoka itp.) a jednak przedstawiono tezę, która chyba jest całkiem sensowna i rozwiązuje powyższe problemy. Tezę tą przedstawiono w filmie zrobionym w sposób paradokumentalny "Świat smoków: fantazja ożywiona"

Temat smoków jest wciąż intrygujący ponieważ nikt nie potrafi jednoznacznie udowodnić że istniały lub nie istniały :)

Żeby pokazać że natura zna podobne istoty i zrobić jeszcze większy mętlik to tutaj macie fotkę jaszczurki, która wygląda jak miniatura średniowiecznych gadów :)

http://www.reptileforums.co.uk/forums/members/central-scotland-reptiles-albums-sungazer-picture106914-sungazer1-1.jpg

A tutaj inna tyle że ze skrzydłami.

http://www.otofotki.pl/img16/obrazki/dy9352_Mini_Turok_%281%29.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ogólnie artykuł bardzo interesujący, ciekawi mnie z jakich źródeł autor czerpał wiedzę?

Z ogólnodostępnych internetów, niestety, żadnej literatury o której by warto wspomnieć w bibliografii. Sporo o smokach było tutaj:

http://www.draconika.com/culture.php

I ten artykuł też był pomocny:

http://histmag.org/Rola-smoka-w-mitologii-nordyckiej-4629

> Temat smoków jest wciąż intrygujący ponieważ nikt nie potrafi jednoznacznie udowodnić że istniały lub nie istniały :)

Jest mnóstwo dowodów, że nie istniały i żadnego dowodu że istniały, ale poza tym wszystko się zgadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszych ziemiach Weles nie był uważany za złego. Tak dopiero stało się po nadejściu chrześcijaństwa. Wcześniej Weles był utożsamiany z wodą (głównie morzem) i światem umarłych. Pomógł też stworzyć świat będąc przewodnikiem i doradcą.
Artykuł mi się podobał, pomimo potraktowania tematu trochę "po łebkach" (ale jest to portal o grach, więc to zrozumiałe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 10:51, Mati-PL1993 napisał:

> Istnienie smokow jest faktem. Odkryto zachowany w lodzie okaz w gorach Rumunii.
Poprostu
> jest to dinozaur potrafiacy latac i bodaj ziac ogniem i z grubsza przypomina te
z rysunkow.
> Wspomniany okaz zamarzl w okresie sredniowiecza. Kiedys uwazalem smoki za istoty
z bajek
> teraz wiem ze istnialy, ciekawe co jeszcze uwazane za bajke jest prawdziwe...

Dodam jeszcze że do niedawna mówiono że z fizyczno-biologicznego punktu widzenia smoki
w takiej formie jak je opisywano nie miały prawa istnieć (latanie bo za duża masa, zianie
ogniem bo skąd zapłon i dlaczego substancja nie zapalała się wewnątrz smoka itp.) a jednak
przedstawiono tezę, która chyba jest całkiem sensowna i rozwiązuje powyższe problemy.
Tezę tą przedstawiono w filmie zrobionym w sposób paradokumentalny "Świat smoków: fantazja
ożywiona"

Temat smoków jest wciąż intrygujący ponieważ nikt nie potrafi jednoznacznie udowodnić
że istniały lub nie istniały :)

Żeby pokazać że natura zna podobne istoty i zrobić jeszcze większy mętlik to tutaj macie
fotkę jaszczurki, która wygląda jak miniatura średniowiecznych gadów :)

http://www.reptileforums.co.uk/forums/members/central-scotland-reptiles-albums-sungazer-picture106914-sungazer1-1.jpg

A tutaj inna tyle że ze skrzydłami.

http://www.otofotki.pl/img16/obrazki/dy9352_Mini_Turok_%281%29.jpg

Pozdrawiam

No w dobie miniaturyzacji .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować