• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ?

Pytanie

Mam pytanie czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ? Bo przez przypadek skasowałem sobie zapis w Heroes V gdy wczytywałem gre nie chcący wziąłem ,,skasuj" zamiast ,,wybierz" proszę o odpowiedz !

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.06.2006 o 12:27, barteg napisał:

Mam pytanie czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ? Bo przez przypadek skasowałem sobie
zapis w Heroes V gdy wczytywałem gre nie chcący wziąłem ,,skasuj" zamiast ,,wybierz" proszę
o odpowiedz !

pozdr.


Raczej nie da sie. Ale moze są na to jakieś specjalistyczne sposoby. Ale dla zwykłego Kowalskiego nie da sie. Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak to było niedawno to może przywróć system? Ale nic nie gwarantuje :) Nie wiem jak to z HoMM''em
Start|Pomoc i obsługa techniczna|Cofnij zmiany dokonane na komputerze przez Przywracanie systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słyszałem kiedys o firmach które mają profesjonalny sprzęt i zajmuja się odzyskiwaniem danych.
Ale za taką usługo to musiałbyś zapłacić więc odpada.
Może w necie są jakieś programy do odzyskiwania danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2006 o 12:27, barteg napisał:

Mam pytanie czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ? Bo przez przypadek skasowałem sobie
zapis w Heroes V gdy wczytywałem gre nie chcący wziąłem ,,skasuj" zamiast ,,wybierz" proszę
o odpowiedz !

pozdr.

raczej nieda się ale zawsze pozostają gody w takiej sytułacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2006 o 16:45, destruck napisał:

> Mam pytanie czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ? Bo przez przypadek skasowałem
sobie
> zapis w Heroes V gdy wczytywałem gre nie chcący wziąłem ,,skasuj" zamiast ,,wybierz"
proszę
> o odpowiedz !
>
> pozdr.
raczej nieda się ale zawsze pozostają gody w takiej sytułacji

gody? (chyba kody)
chodziło Ci o Kody?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba, że masz jeszcze w koszu na śmieci nieskasowny plik :)).
Są takie programy do odzyskiwania danych, raz mi się skasowało ważne zdjęcie i dzięki 30 dniowej wersji programu EasyRecovery odzyskałem to co straciłem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2006 o 12:27, barteg napisał:

Mam pytanie czy skasowane save-y da sie jeszcze odzyskać ? Bo przez przypadek skasowałem sobie
zapis w Heroes V gdy wczytywałem gre nie chcący wziąłem ,,skasuj" zamiast ,,wybierz" proszę
o odpowiedz !

pozdr.

Programem FileScavenger mona odyzskiwa skasowane pliki nawet po wzuceniu y kosya lub sformatowaniu dzsku alepod warunkiem e NIE Yostaz nadpisane innzmi plikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a jezeli niechcacy usunelam save z gry heroes 3 to da sie to jakos odzyskac? sciagnelam ten program easy recovery ale nie wiem jak sie nim poslugiwac -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2012 o 15:53, mo_on napisał:

a jezeli niechcacy usunelam save z gry heroes 3 to da sie to jakos odzyskac? sciagnelam
ten program easy recovery ale nie wiem jak sie nim poslugiwac -.-


To sobie daruj bo szanse masz bliskie zera. Utracony plik da się w domowych warunkach odzyskać TYLKO jeśli nie został on w żaden sposób nadpisany. Bo w gruncie rzeczy usunięcie pliku w Windowsie oznacza tak naprawdę tylko pozbycie się go "z widoku". Dane na dysku pozostaną nienaruszone. Ale niestety ten stan długo nie potrwa i jeśli fizycznie na dysku na pozycji dawnego save''a pojawią się inne dane...to nie masz szans (prawdę powiedziawszy to jeśli taki save był na C: to pewnie nawet użycie przeglądarki internetowej która jednak trochę danych na dysku magazynuje mogło go nieodwracalnie zniszczyć). Zwłaszcza że potrzebujesz go odzyskanego w 100% a tego to ci nawet Ontrack czy inne profesjonalne studia odtwarzające dane nie zagwarantują.

W praktyce w domowych warunkach to można odzyskiwać np. dane wyrżnięte z pendrive''a czy dysków przenośnych. Ale w przypadku partycji systemowych (zwłaszcza zaś C: gdzie siedzi Windows który mieli, przenosi, usuwa, rozszerza itd tysiące plików systemowych po całej okolicy...) to można o tym zapomnieć.

Wyjątek - tuż po przypadkowym usunięciu takiego pliku OD RAZU wyłączyć kompa (niezłym pomysłem może być fizycznie odłączyć go z zasilania) i użyć odpowiedniej płyty startowej na której się znajdzie taki program do odzyskiwania danych (np. Hiren''s Boot CD).

Chyba że dane są dla nas naprawdę cenne. To wtedy odłączamy dysk, płacimy majątek Ontrackowi, wysyłamy to do nich kurierem i oni nam już to odzyskają. Tylko w takiej sytuacji akurat ZA NIC nie wolno nam samym bawić się programami do odzyskiwania bo możemy tylko pogorszyć stan danych zamiast odzyskać je nienaruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepszy jest ZAR czyli Zero Assumption Recovery.
Odtwarza nawet struktury katalogowe łącznie z plikami a potem to co wyświetli można sobie wybrać co ma z utraconych wyciągnąć. Ma też spory procent odzysku do w stosunku innych nawet płatnych aplikacji. Gdzieś na jutubie widziałem filmik po polsku jak odsyzkać np. utracone zdjęcia z kart SD ale używałem go tu i ówdzie więc PO-LE-CAM !

EDIT: Jeśli jednak dysk został nadpisany albo zformatowany i zmieniony system plików na inny to nie pomogą, żadne cuda i jest tylko 20% szansy powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ZAR lub Recuva.
Stosunkowo przyjazne nawet dla totalnego laika programy [oczywiście z całą gama opcji dla zaawansowanego usera]
Jest szansa na odzyskanie danych właśnie takimi domowymi programami - warto spróbować bo nie można tu nijak sobie zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować