Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 najszybciej sprzedającym się MMO w historii?

49 postów w tym temacie

> Zastanawia mnie tylko jakie byłoby to idealne MMO, które część z Was szuka?...

Dla mnie prawie idealnym MMO jest Aion. Ma bardzo ważną dla mnie cechę w PvP: dwie wrogie sobie rasy. Niby banalne, ale to się sprawdza - dzięki temu istnieje PvP w otwartym świecie.

> > nudna i powolna walka
>
> Ciekaw jestem skąd to się wzięło... No jeszcze mogę się zgodzić, że dla kogoś walka może
> być nudna - z gustami się nie dyskutuje. Ale powolna? Zapewniam cię, że w innych MMO
> jest o wiele mniej dynamiki.

Nudna, bo używa się przez całą grę ciągle tych samych, kilku skilli. Powolna bo... postacie poruszają się ślamazarnie :d. Niby są ten uniki, ale nie czuć w tym... dynamizmu. A jeśli już chcieli tak zrewolucjonizować walkę to powinno to inaczej wyglądać. Ale może ja tak to widzę, bo mi walka w stylu WoWa pasuje - to jest MMORPG, a nie gra akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SW:ToR Heroic Quests, WoW Group quest, TERA BaM quest, Ragnarok Online 1 i 2 MVP''s do ubicia, Rift system szukania party do riftów i eventów. Gry zachęcają do interakcji z ludźmi a w GW 2 możesz zrobić 80 lv grając wyłącznie solo, nie wchodząc do żadnego dunga, nie będąc w żadnej gildii. Poprzednia odsłona przynajmniej do czasu wprowadzenia herosów robiła to samo co pozostałe MMO, chciałeś iść dalej szukałeś party bo npc sterowane przez kompa były zwyczajnie głupie. Nie wiem jak dla Ciebie ale w MMO chodzi właśnie o interakcję z ludźmi.

@EpicznaImmersja
Zmartwię Cię story nie jest spójne i mniej więcej od pierwszego wypadu na Claw Iland przestaje mieć sens jeśli chodzi o NPC-ów (Pan kapusta na którego można by było mieć spokojnie wywalone bo kto to jest i po co on jest)
Grałem ostro na początku żeby zobaczyć jak się kończy story i tbh to co zrobiono na jego końcu zarówno jeśli chodzi dungeon story mode jak i personal story to kpina. Ostania walka z Big Z to jakiś żart.
"Walnę dailisa i w sumie tyle chyba" i to jest podsumowanie GW 2 dla sporej ilości graczy.

@Generał Marcin
Nadal puszczasz fochy na WvWvW jak ktoś śmie krytykować twoją "genialną" strategię ? Bo ostatni razem jak byłem na WvWvW po tym jak zwrócono Ci uwagę zwyczajnie wyszedłeś. Więc daruj ale branie Ciebie na poważenie to ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy, a pozdrów też "Krupka Wielkiego" jest równie uroczy pod względem zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3mln? Były gry które się lepiej sprzedały niż GW 2 w przeciągu roku ;]. Po za tym ta gra się staję po kilku tygodniach grania nudniejsza niż inne MMO, mało end contentu, PVP mapy zbugowane ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> SW:ToR Heroic Quests, WoW Group quest, TERA BaM quest, Ragnarok Online 1 i 2 MVP''s do
> ubicia, Rift system szukania party do riftów i eventów.

Gw2 Group Event... Tyle, że w gw2 wszystko odbywa się dynamicznie. Nie pasuje? Twoja sprawa... Kwestia gustu.

Gry zachęcają do interakcji z
> ludźmi a w GW 2 możesz zrobić 80 lv grając wyłącznie solo, nie wchodząc do żadnego dunga,

No to chyba dobrze? Bo jeśli w jakimś MMO (chociaż ja się z takim nie spotkałem, a grałem we wszystkie o których wspomniałeś) nie da się nabić maksymalnego poziomu bez drużyny to to się nie nazywa zachęcanie tylko zmuszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale pierdzielicie głupoty. Gra jest niesamowita, Mocno zamieszała w świecie MMO, nie
> ma grindu, jest wiele nowatorskich rozwiązań, gram od premiery (a właściwie od 3 dni
> przed, bo zrobiłem pre-ordera) i wiem, że pogram jeszcze wiele lat. W GW1 grałem 6 lat
> a GW2 oferuje 4-5 razy tyle co jedynka.

Hahahaha, nie ma grindu? Nie, no normalnie walne. To zrób broń legendarną to... fakt, nie będziesz miał grindu, będziesz miał GRIND FEST!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 12:55, HiddenNick napisał:

Gw2 Group Event... Tyle, że w gw2 wszystko odbywa się dynamicznie. Nie pasuje? Twoja
sprawa... Kwestia gustu.

Just zerg it... kwestia gustu.

Dnia 19.08.2013 o 12:55, HiddenNick napisał:

No to chyba dobrze? Bo jeśli w jakimś MMO (chociaż ja się z takim nie spotkałem, a grałem
we wszystkie o których wspomniałeś) nie da się nabić maksymalnego poziomu bez drużyny
to to się nie nazywa zachęcanie tylko zmuszanie.

Zachęca się przez drop i inne nagrody, nie są obowiązkowe ale atrakcyjne przez co ludzie je chętnie robią. To jak jest to zrobione w GW 2 powoduje że część contentu leży odłogiem zwyczajnie nie opłaca się.
Nie jest to zdrowe dla gry MMO że nie potrzebujesz innych graczy i nie o to w tym gatunku się rozbija. A i jeśli podasz world bossów jako przykład to tam jest tylko Zerg jedyny moment kiedy większa ilość osób opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 11:54, HiddenNick napisał:

> ta gra to MMO na singla, dosłowne.

Ciekaw jestem dlaczego? Jak grasz w inne MMO to questy wykonujesz z drużyną? Co jeszcze
robisz w grupie? Bo ja przeważnie w grupie gram tylko w lochach - a to są instancje.
A może tobie chodzi o coś innego?


No właśnie, a dlaczego tak się dieje? Bo mmo są co raz prostrze i wszystko robi się pod jednego gracza. Gdyby była jakaś motywacja do grania w grupie, pełno zadań, gdzie bez grupy nie dasz rady, nie pisałabyś takich głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 12:14, Jeffero napisał:

Nudna, bo używa się przez całą grę ciągle tych samych, kilku skilli. Powolna bo... postacie
poruszają się ślamazarnie :d. Niby są ten uniki, ale nie czuć w tym... dynamizmu. A jeśli
już chcieli tak zrewolucjonizować walkę to powinno to inaczej wyglądać. Ale może ja tak
to widzę, bo mi walka w stylu WoWa pasuje - to jest MMORPG, a nie gra akcji.


Ta, bo w Aionie tych skili używasz 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 12:55, HiddenNick napisał:

No to chyba dobrze? Bo jeśli w jakimś MMO (chociaż ja się z takim nie spotkałem, a grałem
we wszystkie o których wspomniałeś) nie da się nabić maksymalnego poziomu bez drużyny
to to się nie nazywa zachęcanie tylko zmuszanie.


Głupoty gadasz. Jak chcesz grać sam to graj w single, ot choćby Skyrim. To praktycznie takie samo "mmo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co te krzyki

jednym sie gra podoba drugim nie

a ten placz ze nie ma co robic po zdobyciu 80 lvlu......

gra dostaje nowy content co 2 tygodnie wiec jest co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fenomen GW2 ? Grasz kiedy masz ochotę, żadnego pieprzonego abonamentu, brak grindu za coraz lepszym sprzętem - to jak gramy zależy od naszych umiejętności i dobrze rozplanowanego buildu, przepiękny otwarty świat i dorosłe community (naprawdę, gram już rok i nie byłem jeszcze świadkiem chamstwa czy wyzywania się na chatach), w grze można spotkać naprawdę trudne wyzwania i elementy zręcznościowe, co dwutygodniowe darmowe update wprowadzające poprawki i nowości - cały czas coś się dzieje.

W moim przypadku to jest "WoW killer". Po wbiciu max lvl jest co robić, tylko że nie jest to ciągły grind jak w wowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zachęca się przez drop i inne nagrody, nie są obowiązkowe ale atrakcyjne przez co ludzie
> je chętnie robią. To jak jest to zrobione w GW 2 powoduje że część contentu leży odłogiem
> zwyczajnie nie opłaca się.
> Nie jest to zdrowe dla gry MMO że nie potrzebujesz innych graczy i nie o to w tym gatunku
> się rozbija. A i jeśli podasz world bossów jako przykład to tam jest tylko Zerg jedyny
> moment kiedy większa ilość osób opłaca się.

Zdecyduj się o co ci chodzi... Najpierw zarzucasz grze, że nie ma w niej Group Event''ów, a jak ci przypomniałem że są, to wyskakujesz z czymś innym. Tak samo z "levelowaniem". W innych grach też można nie wchodzić do lochów i nabić poziom. To jest fakt. I też napisałem o tym tylko dlatego, że pierdzielisz bez zastanowienia. Natomiast ja nie będę dyskutował co się komu podoba, jak powinno według ciebie być itd. Bo to po prostu nie ma sensu.

A swoją drogą to ciekaw jestem na czym polega strategia np. w group eventach z WoW''a, albo w riftach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 13:12, TobiAlex napisał:

Głupoty gadasz. Jak chcesz grać sam to graj w single, ot choćby Skyrim. To praktycznie
takie samo "mmo"...


Każdy może sobie grać tak jak chce. I nie ma co się oburzać, że ktoś lubi grać w MMO samotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 14:27, saurus123 napisał:

gra dostaje nowy content co 2 tygodnie wiec jest co robic


Gra jest zdecydowanie warta tych 40 złotych jakie wydałem. Niczego więcej się za tą kwotę nie spodziewałem, raz w miesiącu odkurzę i wbiję zobaczyć co nowego się pojawiło ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 14:32, HiddenNick napisał:

Zdecyduj się o co ci chodzi... Najpierw zarzucasz grze, że nie ma w niej Group Event''ów,
a jak ci przypomniałem że są, to wyskakujesz z czymś innym. Tak samo z "levelowaniem".
W innych grach też można nie wchodzić do lochów i nabić poziom. To jest fakt. I też napisałem
o tym tylko dlatego, że pierdzielisz bez zastanowienia. Natomiast ja nie będę dyskutował
co się komu podoba, jak powinno według ciebie być itd. Bo to po prostu nie ma sensu.


Język jeśli łaska bo brudzia nie piliśmy.
Zarzucam grze kulawą realizację takich eventów, ludzie są sobie w tej grze potrzebni tylko do zergu nie do normalnej gry.
Owszem można w innych grach levelować pomijąc takie elementy jak dungi, eventy ale nagrody zachęcają do ich robienia bo to co z nich leci się przydaje GW 2 tego nie robi i to jest fakt. No chyba że ten super mega drop z dungeon chestów to dla ciebie adekwatna nagroda za np przejście CoE lub Arrah.
Podobno grałeś w WoW-a, to chyba wiesz jak działa tank heal i dps, podobnie w rift. Odrobina zgrania, ot ktoś odpali CC ktoś przytankuje, ktoś poleczy. Ludzie są tam sobie potrzebni w większym stopniu. Lepiej w tych mmo gra się w grupie niż samemu, MMORpg to nie gry singlowe. I smutne jest to że ktoś jest samotnikiem w takich grach lub gra jest tak projektowana że nie potrzebujesz ludzi do niczego poza mass Zergiem.

I fakt dyskusja z graczem typu singiel player który taki światopogląd przenosi do MMO nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Język jeśli łaska bo brudzia nie piliśmy.

Co? Słowo "Pierdzielić" jest wulgarne?

> Zarzucam grze kulawą realizację takich eventów, ludzie są sobie w tej grze potrzebni
> tylko do zergu nie do normalnej gry.

Aha... No bo na początku mówiłeś, że w gw2 w ogóle nie są sobie potrzebni. Dzięki za doprecyzowanie.

> Owszem można w innych grach levelować pomijąc takie elementy jak dungi, eventy ale nagrody
> zachęcają do ich robienia bo to co z nich leci się przydaje GW 2 tego nie robi i to jest
> fakt. No chyba że ten super mega drop z dungeon chestów to dla ciebie adekwatna nagroda
> za np przejście CoE lub Arrah.

Pytasz się o moje zdanie? Ja nie chodzę na CoE i Arrah. Nie mam czasu. Ale wiem, że ludzie tam chodzą. Spytaj się ich dlaczego to robią. Ostatnio chyba sporo pozmieniali w nagrodach.

> Podobno grałeś w WoW-a, to chyba wiesz jak działa tank heal i dps, podobnie w rift. Odrobina
> zgrania, ot ktoś odpali CC ktoś przytankuje, ktoś poleczy. Ludzie są tam sobie potrzebni
> w większym stopniu. Lepiej w tych mmo gra się w grupie niż samemu, MMORpg to nie gry
> singlowe. I smutne jest to że ktoś jest samotnikiem w takich grach lub gra jest tak projektowana
> że nie potrzebujesz ludzi do niczego poza mass Zergiem.

Jeszcze raz... Zdecyduj się o czym chcesz dyskutować. Wcześniej pisałeś o Group Questach w WoW i riftach w Rift, a teraz znowu piszesz o lochach. Co ci gdzie pasuje.

>
> I fakt dyskusja z graczem typu singiel player który taki światopogląd przenosi do MMO
> nie ma sensu.
>

Gdzie ja napisałem, że gram sam w MMO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i jakieś
> "drzewka" rozwoju, które dają tylko ulepszenia wybranych statystyk.

Ojojoj, co ty za głupoty wygadujesz? Przecież traitsy zmieniają postać diametralnie, nie mówię tu o samych bonusach do statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie tylko jakie byłoby to idealne MMO, które część z Was szuka?...

W obecnej chwili wystarczyłoby mi totalne przebudowanie pvp i zapowiedź jakiegoś rozbudowanego dodatku, najlepiej w Cantha. :) GW2 to dobra gra ale po prostu nudna. Dobre mmo to imo nie takie, które nie ma tyle zawartości, by psychole co potrafią grać całymi dobami będą mieli ciągle coś do zrobienia, ale takie, które ma coś, co bawi, niezależnie od tego, czy zaspokoisz się zdrową godziną grania, czy potrzebujesz 6 godzin by cokolwiek poczuć. GW1 to gra-eksperyment, który ciągle się rozwijał, czasem robiło się fajnie, czasem kierunek zmian był gwoździem do trumny i chociaż z boku cała gra wydawała się głupia i bezmyślna, to jednak bawiła i wielu pochłonęła. PvP dawało poczucie współpracy i współzawodnictwa. W Gw2 tego nie ma. Jest frustracja z głupoty innych (a często to po prostu inna perspektywa) i poczucie bezradności bo tutaj w pvp nie ma pracy nad drużyną i organizacją a wiele rzeczy po prostu zależy od szczęścia. GW2 nie miało być takie jak 1. W zapowiedziach cieszyło mnie zniesienie tych sztywnych ról na polu walki. Ale niestety gra ma tragiczne pvp, które nie zachęca do współpracy, a przecież to było sercem gw1, a lewelowanie jest tutaj fajne ale niewyważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, widzę sporo osób się nacięło na to GW2. Ja miałem podobnie (plus kilku znajomych). Najpierw uh ah tak gdzieś do 30 levela, potem zaczyna się to już robić nudnawo, no ale nic ciągniemy dalej na 80 z nadzieją na endgame. Na 80 zonk bo endgame nie istnieje - sry ale idea farmienia na skiny do mnie nie przemawia. Tak więc już nawet taki TOR bez endgamu miał lepszy endgame, tu po wbiciu 80 levela chyba grałem jeszcze ze 3-4 dni i tyle tego było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować