Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Enemy Front - CI Games wierzy, że gracze są gotowi na powrót drugowojennych FPS-ów

25 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Nowy dyrektor kreatywny Enemy Front uważa, że odbiorcy są coraz bardziej przesyceni shooterami traktującymi o współczesnych konfliktach. Potwierdza przy tym, że grze jest teraz bliżej do sanboksów niż typowych tunelowych strzelanek.

Przeczytaj cały tekst "Enemy Front - CI Games wierzy, że gracze są gotowi na powrót drugowojennych FPS-ów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och jak bardzo bym chciał aby fps wróciły do tematyki 2WŚ. Szczególnie jakby były na poziomie World at War - imo ostatnim fps-ie z tego okresu. W dodatku na tyle dobrym że ustawiłbym go w rzędzie z CoD 1/2 i pierwszym MoH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym drugowojennego FPSa w wykonaniu EA lub Activision. Nadchodzą nextgeny, więc może ktoś skusi się. Jak dla mnie mogą nawet wydać CoD 1 i 2 jako CoD HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy 2 WW na Frostbite 3 :) oszalałbym chyba, z tym że chciałbym żeby fpsy w multi wymagały wiekszego skilla niz bf3, serio recoil w bf3 jest tak zalosny do opanowania, ze po czasie przestało mi to sprawiać radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mi się marzy 2 WW na Frostbite 3 :) oszalałbym chyba, z tym że chciałbym żeby fpsy w
> multi wymagały wiekszego skilla niz bf3, serio recoil w bf3 jest tak zalosny do opanowania,
> ze po czasie przestało mi to sprawiać radość.

Zawsze Ci zostaje Red Orchestra 2. Tam skill jest potrzebny jednak nieco większy, przynajmniej z mojego punktu widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię gry o tematyce drugiej wojny światowej i trzeba przyznać, że wiele bitew z różnych zakątków świata nie zostało osadzonych w grach a przyczyniły się do zmiany przyszłych wydarzeń. Oficjalnie przyjęło się za rozpoczęcie II WŚ datę 1 września 1939 roku, ale były konflikty typu incydent Mukdeński i jego następstwa, bitwa nad Chałchin-Goł które rozegrały się przed agresją Rzeszy na Polskę, interwencja ZSRR i Wielkiej Brytanii na Iran w 1941 r., wojna zimowa ZSRR przeciwko Finlandii. Konfliktów jest dużo a ich nie pokazano lecz rozumiem, że pojawią się głosy typu "jak to połączyć fabularnie, w tych bitwach te państwa nie zachowywały się ładnie i to może uderzyć w produkcję" i tym podobne. O klęskach nikt mówić nie chce, ale chyba warto zaznaczyć obecność takich zdarzeń w historii. Bardzo chętnie pograłbym w gry traktujące o wojnie w Wietnamie jednak tak jak wyżej napisałem nie powinno się przedstawiać klęsk tych "dobrych" tylko same zwycięstwa bądź dobrze argumentowane wycofanie wojsk. Pierwsza wojna światowa też miała swoje smaczki i nie mówię tu tylko o zachodnich walkach na ziemiach niczyich, lecz także o walkach w Azji. Japonia była po stronie ententy i pięknie wodziła Niemców za nos w temacie ich kolonii na terenie Chin. Konfliktów w XX wieku było od groma, tylko tu się pojawia pytanie kto się odważy zrobić grę w której może stracić odbiorców albo gorzej narazić im się na tyle porządnie, że nie zakupią już od nich gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 11:44, Karfein napisał:

A ja wciąż czekam na FPS-a z 1WŚ... Ale takiego bardziej realnego niż Iron Storm i inne.

Spróbuj Verdun, to FPS nastawiony na multi bez single, ale za to jaki dobry! :D Przypadkowo go zauważyłem na Greenlight, polecam (jest za darmo w fazie testów, ale działa bardzo dobrze, klimat też jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mały offtop, za który przepraszam - jakie polecasz książki, ew. artykuły, traktujące o działaniach zbrojnych I WŚ w Azji? Mało tego jest, a kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć, a temat jest interesujący. Dzięki wielkie z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować