Zaloguj się, aby obserwować  
Tobijas

Wasze filmy

1237 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

Da się w Windowsie Movie Maker przycinać filmy ? Jak tak to jak ;)

Importujesz wybrany plik wideo, umieszczasz go na pasku roboczym, wybierasz miejsce, gdzie chcesz rozdzielić film i wciskasz Ctrl + L (lub drugi od prawej przycisk pod oknem podglądu - takie dwie klatki oddzielone przerywaną linią). Niepotrzebny kawałek filmu zwyczajnie usuwasz klawiszem Delete.

Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

Jak to jest z prawami autorskimi kręcąc film z gry muszę podać co to za gra ? jaka piosenka leci w tle ? jakim programem kręcone ?

Jeśli nie używasz obrobionego materiału komercyjnie(tj. nie czerpiesz z niego zysków materialnych), to chyba nie jest to wymagane... Na YT są setki filmów z gier, rzadko kiedy są tam wzmianki o muzyce, programie etc. więc raczej nie jest to konieczne.

Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

A jeszcze co z piosenkami ja muszę mieć na dysku muzę, żeby ja wrzucić do filmu czy mogę
jakoś ze strony ? bo moja kolekcja jest malutka, prawie tyle co nic :(.

Plik audio, którego chcesz użyć w filmie musi być na dysku, to chyba dość logiczne... Chociaż YT ma opcję "podmień ścieżkę dźwiękową", czy jakoś tak, ale nigdy z tego nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

Da się w Windowsie Movie Maker przycinać filmy ? Jak tak to jak ;)


Wybierasz na osi czasu moment który chcesz uciąć i klikasz na ten przycisk który zaznaczony masz na obrazku :)

Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

Jak to jest z prawami autorskimi kręcąc film z gry muszę podać co to za gra ? jaka piosenka
leci w tle ? jakim programem kręcone ?


Niekoniecznie

Dnia 04.08.2009 o 09:43, Sebo7 napisał:

A jeszcze co z piosenkami ja muszę mieć na dysku muzę, żeby ja wrzucić do filmu czy mogę
jakoś ze strony ? bo moja kolekcja jest malutka, prawie tyle co nic :(.


Z tego co wiem można tylko z dysku

20090817230534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowe pytanie. Wie ktoś, skąd ściągnąć, lub jak samemu wygenerować dźwięk - pisk używany w TV do cenzurowania przekleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 16:27, nov_pl napisał:

Jak się wam podoba?

Parę drobnych uwag.
*2:40 - czarny obraz i odgłos strzału są zupełnie niepotrzebne. Bez nich sam gest nacelowania byłby dla widza wystarczająco sugestywny, by wiedzieć, co się stało.
*w 3:25 widać przez ułamek sekundy czerń i jakieś artefakty. Niestety, rzuciło mi się to w oczy już po pierwszym oglądnięciu.
*w przedziale 3:23 - 3:33 słychać "szarpanie" muzyki. Zgaduję, że sklejałeś tam kilka różnych kawałków? Na dobrą sprawę nie ma się czym przejmować, nie każdy wyłapie to od razu.
*w 5:18 słychać też dwa dziwne "trzaski". Nie mam pojęcia, skąd i po co się tam znalazły.
*sama końcówka jest też zbyt szybko przycięta. Mogłeś dać powolniejsze ściemnianie.

Cóż, z uwag technicznych to wszystko, oglądało się go bardzo przyjemnie, muzyka dobrze wkomponowana w obraz. Dobra robota ;] 4 gwiazdeczki na YT ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat tego filmu. Jest on zrobiony przeze mnie - prezentuje on jedną z gier mmo(FlyFF), a konkretniej moją postać, ''wbijającą'' jeden z wyższych poziomów w tej grze. Przyznam, jest to wyczyn, ale nie ma się czym szczycić, to tylko gra. Przejdźmy do filmu. Chciałbym głównie usłyszeć opinie, jak się wszystko złożyło, czy pasuje, gdzie są niedociągnięcia(razi mnie ostatni etap filmu, przy napisach - będziecie wiedzieć, kiedy ;)). Jeszcze prosiłbym o niezwracanie uwagi na gramatykę. Występują teksty w języku angielskim - o ile można go tak nazwać. Niby nie jest okropny, lecz razi. Miłego oglądania

http://www.youtube.com/watch?v=jC90s__YOgw

Btw. Jeżeli posiadacie/znacie tytuły jakiś fajnych, epickich utworów, budujących klimat(najlepiej z filmów, gier); prosiłbym o wstawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle dobrane przejścia, bardzo nieprzyjemne kolory, tekst niedobrze się czyta, strasznie jaskrawe często są te kolory. Wyrazy typu "pierw" i parę innych błędów stylistycznych. Ogólnie mimo, że to WMM to i tak nie wykorzystałeś nawet 50% jego możliwości, swoich zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:45, Jaki_Gahn napisał:

Źle dobrane przejścia, bardzo nieprzyjemne kolory, tekst niedobrze się czyta, strasznie
jaskrawe często są te kolory. Wyrazy typu "pierw" i parę innych błędów stylistycznych.
Ogólnie mimo, że to WMM to i tak nie wykorzystałeś nawet 50% jego możliwości, swoich
zresztą też.

Nie wiesz w jakich warunkach robiłem ten film, miałem takie warunki że miałem prawo zrobić parę błędów! A po za tym nie korzystałem tylko z WMM ale też z Nero Vision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:54, Slaverox napisał:

Nie wiesz w jakich warunkach robiłem ten film, miałem takie warunki że miałem prawo zrobić
parę błędów!


Skoro miałeś czas na zrobienie filmu, dodałeś jakieś efekty itd., to miałeś też czas na poprawienie błędów. Rób coś porządnie, albo nie rób nic.

Dnia 13.11.2009 o 18:54, Slaverox napisał:

A po za tym nie korzystałem tylko z WMM ale też z Nero Vision.


To Cię w tej chwili bardziej pogrążyło, bo miałeś większe możliwości i tym bardziej ich nie wykorzystałeś ;)

Ocena : 4/10 (+ za tematykę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 19:03, Jaki_Gahn napisał:

> Nie wiesz w jakich warunkach robiłem ten film, miałem takie warunki że miałem prawo
zrobić
> parę błędów!

Skoro miałeś czas na zrobienie filmu, dodałeś jakieś efekty itd., to miałeś też czas
na poprawienie błędów. Rób coś porządnie, albo nie rób nic.

> A po za tym nie korzystałem tylko z WMM ale też z Nero Vision.

To Cię w tej chwili bardziej pogrążyło, bo miałeś większe możliwości i tym bardziej ich
nie wykorzystałeś ;)

Ocena : 4/10 (+ za tematykę)

Taaa... Tylko że musiałem go zrobić jak najszybciej, mówili mi że na zaraz, bo ja już praktycznie wychodziłem...
...Miałem tylko godzinę czasu na zrobienie, a potrzebuję 2-3 na porządne zrobienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że po tak długim czasie odpowiadam, ale miałem problem z wejściem na niektóre tematy.
Profesjonalne tworzenie filmów nie polega tylko na przejściach i efektach wideo czy podkładach muzycznych tak jak ty to postrzegasz, ale też i reżyseria, robienie napisów czy dialogi w filmie.
Powiesz że Steven Spielberg i jego ekipa są słabi w robieniu filmów bo używają góra dwóch przejść wideo i jednego efektu wideo na cały film?
A po za tym nie jestem Steven Spielberg i jak coś ci się nie podoba to zadzwoń do I. T.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalizm na miarę możliwości, Ty, mając możliwości dosyć spore przy użyciu obu tych programów, nie wykorzystałeś ich. Ja nie skupiam się na treści i reżyserii filmu, tylko na obróbce.

Co do muzyki, założysz się, że w filmach ma większe znaczenie niż myślisz? Coś, jak emotikony w dzisiejszej rozmowie przez komunikator : "uduszę Cię" - można postrzec jako groźbę, "uduszę cię :D:D:D" - zupełnie co innego, prawda? Tak samo jest w filmach. Prosty, łopatologiczny przykład, ale takim najlepiej Ci to wytłumaczę ;). Z mojej strony eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pochwalić się swoim filmem. Głównie interesuje mnie czy wy też uważacie że powiedziałem prawdę o tym co się przewija przez polskie portale. http://www.youtube.com/watch?v=2kH4Hftlxm0

Przez ten WMM jakość dźwięku bardzo spadła i mam dziwny głos. Gorszy niż w filmie przed przeróbką. Jaki jest inny dobry darmowy program od edycji filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo powstaną filmiki "Leave Dominik aloonee!" - teraz to dopiero się doczekasz negatywnych komentarzy.
A co do komentarza Kuba Wojewódzkiego - zgadzam się, ale nie można reklamować się w internecie, jak się ma problem z orientacją (np. Luntek), bo czego on się spodziewa? Że wszyscy będą go tolerować i kochać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie dostawać złych i obraźliwych komentarzach, skoro samemu się takie zostawia pod innymi filmikami:
"Najgorszy film jaki wiedziałem. Tylko zaśmieca to miejsce. i jeszcze urwany ". A propo, wytrzymałem 1.20. MacCry, wygrałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować